Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
24. sep 2009

gari, dakujem za odpoved, lebo uz som ako na ihlach...cakam ci dojde mrska alebo nie, vcera mala dojst lebo mavam 28 dnovy cyklus, no ale ona este moze dorazit, ach jaaaj

garicka
24. sep 2009

tak ti silne držím pršteky 😉 a MS si mala stále pravidelnú?

vefi89
24. sep 2009

Gari, uz som spat
Chleba ako som predpokladala nemali, v obchode som si prerozmyslela aj obed, tak spravim maso do pacu.
Bola som so svahrinou v sekaci, tak som Miskovi nakupila 4 body s dlhym, 1 lisovy overal, 1 mikinka (asi na pol roka) a vrece na spanie futrovane. A si predstav, ze veci jak nove a platila som 5,53

garicka
24. sep 2009

no tak to si spravila super obchod... vy máte sekáč? ja som tiež kúpila miškovi v sekáči nejaké vecičky a vtedy tam bola aj 50% zľava, tak miesto 34 € som platila len 17€.... a to som kúpila 2 dupačky, 2 body s dlhým rukávom, 1 body s krátkym rukávom, 2 tričká s krátkym rukávom, 1 tričko s dlhým rukávom, 2 nohavice, 1 kraťasy so šiltovkou rifľového vzhľadu a 1 kraťasy na remienky....

vefi89
24. sep 2009

tak to si kupila tiez za super cenu. Mame tu 2 sekace, Genesis (vsetko po 0,79) a este ma Vlada, ale ta sa velmi zhorsila, lebo ma len same hanry na dlazku. minuli rok som si u nej kupila kratasy Reebok za 68sk.

garicka
24. sep 2009

veľmi malým deťom sa podľa mňa ani neoplatí kupovať drahé veci z obchodu, lebo tie zo sekáča vyzerajú ako nové... a drobec rýchlo rastie. samozrejme že treba mať aspoň pár vecí nových k lekárovi a tak, ale tiež budem asi kupovať len v sekáči ak bude niečo treba....

vefi89
24. sep 2009

Ja som vela veci podostavala od svagrin, a mirkovej ex- som pokradla drobne veci, nakolko ona ho obrala o komplet zariadenie domu a o 10-rocnu vyplatu. nenechala mu ani korunu, vsetky peniaze si vlozila na ucet a aj nabytok si nastahovala do 1-izboveho bytu. a ked sa stahovala, mala tu 4 vrecia s detskymi vecami, tak som jej to najkrajsie pokradla.ona bola taky typ, ze deti obliekala ja cigancence a ostatne veci si setrila, aby to mohla predat. a tak o ne aj prisla 😀 😀

vefi89
24. sep 2009

akurat ciitam novy cas a tam pisu, ze olasky cigani mali mechceche niekde pro ZM, ale ako su obvesany zlatom sa mi ani verit nechce. Ten ich vajda ma na krku zlatu kravatu!!

garicka
24. sep 2009

sa až rozum zastaví však? odkiaľ na to berú nechápem.... a pritom my si musíme rozmyslieť čo si kúpime....

takty si taká zlodejka? 😀 dobre si urobila... ja som tiež dostala nejaké vecičky od števovej sestry ale ona má 3 baby, tak nie všetko môžem miškovi dať, hlavne nie ružové vecičky 😀 a ešte na druhý týždeň mám odloženú 1 krabicu u krsnej, som zvedavá či v nej budú aj zachovalé veci, vraj je tam aj fusak a ten by sa zišiel lebo sú drahé a bude nám ho treba... a stoja od 600 do 1400 SK. inak my sme mali ešte nejaké vecičky pre drobca, ale vzal si ich bratranec a oni ich teraz dali bratovi jeho ženy, tak som tiež prišla o vecičky, som trošku napálená, a ešte mám aj jednu perinku, tak mi bude treba kúpiť ešte aspoň 1 zavinovačku - asi na suchý zips kúpiť také čo teraz predávajú... lebo to max. a 3 mesiace asi len bude treba. a mám ešte aj jednu perinku čo som ešte ja v nej bola krstená a krstili sa v nej všetky deti v našej rodine, taká je nádherná vyšívaná - jemné margarétky sú na nej, tak aspoň kúpa perinky na krst odpadá....

lulu4
24. sep 2009

no mavam 28 max 29 dni takze este dnes by mohla dorazit mrska co by som bola velmi nerada.... ale ja to neovplyvnim... drahy mi uz vcera hovoril, ze nech sa radsej moc netesim aby som nebola sklamana ako predchadzajuce mesiace...

garicka
24. sep 2009

lulu

ja som tiež bola stále sklamaná keď došla mrška... ani som drahému nevravela keď som si robila testíky.... ani neviem koľko ich už bolo... raz to musí prísť, ja som už som prestala dúfať v bábo.... a keď som vypla zo stresov tak sa to podarilo. fakt psychika robí veľa...

vefi89
24. sep 2009

lulu,

ja som mala presne to iste. Vzdy ked som sa tesila, ze by sa nieco mohlo podarit, nikdy z toho niec nebolo, a ked som prestala na to mysliet , tak sa nam to podarilo. 😀

garicka,
ja som fusak kupila od jednej panej cez bazos za 8 eur. A musim povedat, ze je velmi pekny, taky tmavo-zeleny, ale naozaj vyzea, ako keby nebol ani pouzivany. Ale s takymito dorbcami je to velmi tazke, ved vela toh ani nebudes potrebovat, fakt lenk kopec body a overalikov, aby ked sa malôy pokucka, aby si ho mala do coho prezliect. Takze ja ani nemam v plane vela toho kupovat a zhanat.

garicka
24. sep 2009

vefi a ty si chcela byť tehu tak skoro?

vefi89
24. sep 2009

ja som planovala este pred svadbou. Ja som mala taky plan 😀 dieta do 20-tich. Lebo potom ja budem v najlepsich rokoch a dieta uz bude samostatne, takze ja si budem moct znova uzivat zivota 😀 😀 znie to divne, ale ja som taky pochabel 😀 chvalabohu sa nam 2 roky nedarilo 😝
ty si nechcela skor??

garicka
24. sep 2009

ja som chcela až najskôr 2 roky po svadbe od tých 26 a vidíš došlo to až keď mám 29 😅 a števo má 36.

garicka
24. sep 2009

mám sesterky v tvojom veku a neviem si veru predstaviť že by už boli tehu 😉 oni sú ešte také deti.... jedna 18 a druhá 19. ale to máš pravdu že potom si budeš môcť užiť najlepšie roky života 😵

vefi89
24. sep 2009

medzi vami je len 7 rokov?? Ja mam 20 a Mirko 33. 🙂 a kolko ste sa poznali pred svadbou??inak moja svadobna fotka je v pase 😀 😀 sme sa brali na OU iba pri svedkoch v koseliach a rifliach a 300 korun poplatok za mimosobasny den 😀 😀 v stredu sme sa brali 😀 a na druhy den sme isli do Prahy na ocovu svadbu 😝

garicka
24. sep 2009

teda... s tou svadbou je to zaujímavé 😉 aspoň ste ušetrili.... a vyšantili sa na ocovej svadbe... 7 rokov je tak akurát, aj tak si už teraz lámem hlavu nad tým že budem o 7 rokov dlhšie robiť ako on 😀 😀 😀

vefi89
24. sep 2009

a nie je vek medzi zenou a muzom v dochodku rozny??ako myslim s nastupom na dochodok
a na ocovej svadbe bola nuuda, lebo si zobral straaaasne zlu zenu. odkedy sa zobrali,sa s nim nebavim, to uz je vyse dvoch rokov 😠

garicka
24. sep 2009

už by nemal byť keď my pôjdeme.... fíha, tak to mi je ľúto... môj otec žije s partnerkou, aspoň mu má kto navariť, poprať a požehliť 😀 je to vlastne naša bývalá suseda, a s ňou vychádzam dobre, akurát jej dcéra tiež čaká koncom októbra chlapčeka, ale bývajú v prahe... a druhá dcéra má dievčatko, ktoré bude mať v januári 3 roky

vefi89
24. sep 2009

oni to maju strasne komplikovane, zacali si stavat dom, Renata zobrala hypoteku, oco ju splaca mesacne po 10.000 kc, na stravu dava mesacne 10.000kc, a ona mu zacala vykrikovat, ze on nebude ochudobnovat jej deti (ma 2deti :24r. a 13r.) tak ak nepodpise papier, ze sa vzdava podielu, tak sa s nim rozvedie. Tak on somar to podpisal, cize vydedil aj nas-deti (my sme dvaja, bracho ma 22 a tiez je v prahe, ale na koleji). A nakoniec sa jej to uz nepacilo, tak na brata vrieskala, ze ak nepojdeme k notarovi a nenapiseme aj my taky papier, ze sa zriekame, tak sa rozvedie. Nema oci ta zenska. A to je nezamestnana. A brata vyhodila z jeho domu, lebo ich tam je vraj strasne vela... Cista ona, keby som mohla nadavat, tak sa nezastavim 😢 😠
ale som povedala, ze ked ju stretnem, jej napljem medzi oci,lebo ako sa ona o nas vyjadruje nema obdobu

vefi89
24. sep 2009

ozaj, ty si raz pisala pomer ryzi a vody na hrnceky, ako to bolo, aby som ju zasa nerozvarila? 😅

garicka
24. sep 2009

hrnček ryže a 2 hrnčeky vody, vodu prevariť, hodiť tam ryžu chvíľku variť a potom odstaviť a poprípade zliať zvyšnú vodu...

garonka
24. sep 2009

ahojteeeeeeeeeeeee 😀

garicka
24. sep 2009

čau no kde sa túlaš, ja o chvíľu pôjdem na thriller... 😝

garonka
24. sep 2009

aale som od rana na nože napalena tak som nemala chuť na nič a len som chvíľu ležala aby som bola v kľude

lubka89
24. sep 2009

ahojte je tu niekto?

lubi44
24. sep 2009

ahoj ja som tu tiez 8tt

garicka
24. sep 2009

ahojte,
naháňame sa ? 😀

garonka
24. sep 2009

čau draha 🙂 aky triler bol?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre