Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
29. sep 2009

juj moja neboj len pekne musíš v práci poľaviť, a bež do postieľky ku drahemu 😉 😉 😉

garonka
29. sep 2009

aj tebe dobruuuuuuuuuuu nocku 😉 a krásne sničky 😉

miroslava89
29. sep 2009

budem musiet polavit.....ale tak drahy uz nemusi len lezat tak to bude lepsie..

miroslava89
29. sep 2009

idem uz aj ja dobru nocku krasne snicky🙂

shaarka
29. sep 2009

Ahojte,
mam anginu a nadchu, teplotu 38,5. Co si mozem dat na znizenie teploty, ked som v 9 tt?

vefi89
30. sep 2009

breee ranko kocky, dnes som si aj ja predlzila psanie konecne 😀 😀

Garonka, kedy ides za Gabikou?

vefi89
30. sep 2009

Garonka,
pozri si tuto stranku, je to genialne a ani nie moc drahe
http://www.bess.sk/detske-oblecenie/domov/

garonka
30. sep 2009

čauko vefiiiiiiiiiiiii, jej to oblečko ake zlaté, som rozmyšľala, že take objednam a nech ma maly meno na nohaviciach a mikine zlate to je 😉

maš fajront čo? decka v škole 🙂 no až po obede by som za ňou skočila ak mi do toho nič nepríde 🙂 už sa teším

vefi89
30. sep 2009

Ahoj gari, hej zatial fajront, asi do dvanastej. Dnes muz deti do skoly zobral,tak som spala do pol deviatej 😀
co dnes na obed varis??

evina0
30. sep 2009

ahoj shari skus zavolat lekarovi.a pokial nemusis nedavaj ziedne silne lieky.perkne pod perinu.teply caj a lezat..
ja idem zajtra na 8.00 k lekarovi tak mi drzte palceky nech vsetko dobre dopadne

garonka
30. sep 2009

aj ja som chrapala do dvanastej 😀 akurat neviem čo na raňajky jesť lebo pozerám , že mužík si zobral rožky do roboty a ostala mi len vianočka tak musím vybehnuť do obchodu 😠 a ešte aj zrána môj pes vyhlasil štrajk odmieta jesť, somár maly a dostal granule a mäsko pedigire pal v sačku čo stojí 1 € no ja mu dam vymyšľať 😀

asi nevarím nič, zjem polievku ktorú ešte mám a mäsko a zemiaky a na večeru urobím rizoto, už ozaj neviem čo jesť 😠

a ty čo fajnove robíš na obedík? maly ma zobudil o tretej ráno 😕 a potom sa ukľudnil 😀

vefi89
30. sep 2009

Aspom vies, ze ho mas ked buntosi v noci 😀 Ja som chvalabohu necitila ci sa hmiri 😀 ale rano som zrejme na neho zlahla, lebo ma pekne kopol, tak som sa otocila a spali sme dalej 😀 😀
mnam vianocku by som si aj ja dala, ja dnes spravim na obed domace buchty na pare 😝

vefi89
30. sep 2009

A nech ti nic nechodi, a cho pozriet Gabiku 😉 aj ja by som sla, keby lezala u nas 😀 nanestastie byvam 250kilakov 😠

garonka
30. sep 2009

buchtyyyyyyyyy? tak to letím k tebe 😀 😀 😀 mne maminka pred dvoma mesiacmi take fajnove urobila, že ja som si aj do mrazaku dala, a tak mi treba teraz ich nemôžem jesť 😠 aspoň zatiaľ kysnute nesmiem 😔

to si asi dam vianočku s maslom a marhuľovým džémom a potom šup do obchodu pokupim aj Gabike niečo do nemocky 😉

vefi89
30. sep 2009

jeej, to je od teba mile, ze aj Gabike kupis 🙂 aj mne nieco donesies, ked ja budem v nemocke? 😀

vefi89
30. sep 2009

Mne sa maly az teraz zobudil. Ho stale dakym sposobom privolas 😀

garonka
30. sep 2009

no jasneeeee ja neviem prísť naprazdno a eššte aj do nemocky, vezmem jej niečo zdrave, ovocie, džusík a aj nezdravé keksík 😀 😀 😀

no vidíš? ? ? to asi zato lebo je Miško a ja som Miška nechcela 😀

vefi89
30. sep 2009

Ale ani ja to nemam este na 100%, ale musim ho dako volat aj teraz, nemoze to byt babo, alebo krpec 😀 Ale mne sa misko paci 😀
Idem ta opustit, idem za svokrou este kym je doma, lebo samej mi kava nechuti 😀 😀
Ak by sme uz spolu neboli, pozrav Gabiku

garonka
30. sep 2009

no bež joj i ja by som si kavu dala 😔

jasne, že ju pozdravím pa pa pa

miroslava89
30. sep 2009

dobre ranko 😅

miroslava89
30. sep 2009

sa musim "pochvalit" akurat si vypisujem vypoved☹

garonka
30. sep 2009

krasne predpoludnie Mirka 🙂

čooooooo vypoveď a prečo? kvôli babenku?

miroslava89
30. sep 2009

pre mna je este rano😀

kvoli babenku presne.. rano som hovorila so svojim dr. prikazal mi poriadne oddychovat nic nerobit v piatok sa mu mam ist ukazat..

a keby som nedala vypoved musela by som pracovat dalej a po pri praci saoddychovat neda 😝

garonka
30. sep 2009

a keby ťa vypisal na PN? veru moja musíš veľa odychovať niekedy sa to neda, ja napríklad doma už len riad umyjem a sem tam povysávam inač nič preto u nas vyzera ako v šialenom dome, drahy nestíha aj do práce chodí a ešte popri práci kedy by odychol ho nahaňam naj umyje podlahy, alebo nakupi, skratka som leňoch ale mam sa šetriť akurat môžem zdravé prechádzky z havom 🙂

a zajtra len cely deň vegeť aby si mala tlak v piatok v norme, ja som včera rano šla na poradňu natrepala do seba 2 tabletky magnezia a i tak mi namerala 130/80 tak to je ešte normalny tlak 😉

miroslava89
30. sep 2009

Pn by mi nepomohla..lebo potom by som musela ist na matersku a na to nemam este dost odpracovanych hodin...

oddychovat treba ved co clvoek nespravi pre babetko.. to ze je v byte neporiadok to nech ti nevadi hlavne ze oddychujes🙂

ja budem vegetit cely den uz aj dnes..v piatok ked budem mat hoc len o trosku vyssi tlak tak sa nemocke nevyhneme- a nebola by som velmi rada keby som tam musela skoncit uz teraz 😝

garonka
30. sep 2009

neboj neskončíš v nemocke nešupne ťa tam hneď uvidíš a keby aj gabika tam aspoň nebude sama 🙂 leží na novorodeneckom oddelení na nadštandardke, lebo na gynde na oddelení je všetko plne 🙂 idem ju až zajtra kuknuť lebo dnes tam ma draheho a nechcem ich rušiť 😉

a rano si nemerala tlak aky ho maš?

pipussa
30. sep 2009

kocky, pri nevolnostiach je zakazana iskra ? sumivy napoj

evina0
30. sep 2009

mirka tomu moc neruzmiem ja ked som bola prvykrat na pn som robila asi 3 mesiace a pn som mala.malu ale mala..a s coho ti daju potom metersku?? tom sa mi moc nezda ved tehotne nemozu prepustit spytala by som sa nato aj na socialke co terab robit pripadne zavolala do BA na socialku priamo oddelenie poistencov a poradila .ja by som vypoved nedala az keby to bolo nevyhnutne..tehulky su chranene ..hm

evina0
30. sep 2009

pipusa neviem ale ja som vcera jednu mala koli tomu ze som zjedna karfiol a bolo mi taak tazko ze som si ju musela dat. a naco pri vracani si ju ides dat?

pipussa
30. sep 2009

zatial este nevraciam, ale tak strasne sa mi grgalo vcera, tak som si tiez dala 1/2 iskry, a pomohlo, zazrakom okamzite vsetko preslo...
len ked som si citala zlozenie, sama kyselina.. tak neviem
............ TAKZE TEHULKY, PORADTE ???? MOZE SA OBCASNE ISKA, NA TRAVENIE ???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre