Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
30. sep 2009

pipussa zo začiatku tehu ak si daš len raz nevadí ale veľmi pomáha pri nevoľnostiach zázvor 😉

garonka
30. sep 2009

ja som to tiež parkrat vypila a nič mi nebolo 😀 akurat mi odľahlo od ťažkého jedla ale doktorka mi poradila radšej zázvor, či už cukríky, alebo zázvorovy čajik 😉

leveretka
30. sep 2009

Ahojte dievčatá, ak môžem, tak by som sa k vám chcela skúsiť pridať do témy...ja som iba na úplnom začiatku (4tt) a budúci týždeň idem prvýkrát k dokine na vyšetrenie...chcela by som sa vás opýtať na nejaké rady takto na začiatku...začína mi byť zle, zvraciam, často cikám, napína ma...dakujem

leveretka
30. sep 2009

evina, jej aj ty tu si, aj shaarka 😀

garonka
30. sep 2009

leveretka vítaj medzi nami tehuľkami 😉

no maš typicke tehu príznaky síce ja som nemala žiadne okrem meškania mršky, a bolesti prs tie ma šli odrovnať 🙂

leveretka
30. sep 2009

a ešte som zabudla napísať, že ma prepadáva strašný pocit hladu, že okamžite musím niečo zjesť, lebo inak odpadnem a trpím nespavosťou 😒

leveretka
30. sep 2009

garonka, Ďakujem veľmi pekne...nečakala by som tak skoro tie príznaky, ale tak dúfam, že bude všetko v poriadku 🙂

garonka
30. sep 2009

leveretka neboj treba myslieť pozitívne 😉 a čakaš prvé babenko?

lubka89
30. sep 2009

ahojte baby🙂

garonka
30. sep 2009

fíha a termín maš na moje narodky 😀 takže to bude blíženec 😉

pipussa
30. sep 2009

nespavost mam aj ja..... a to som bola velky spachtos

garonka
30. sep 2009

jej baby ale som sa potešila , že tu dnes nebudem sama 😀

lubka ahoj ahoj

lubka89
30. sep 2009

ahojte ako?

leveretka
30. sep 2009

áno, toto je moje prve bábo, takže nemám žiadne skúsenosti s tehotenstvom...dokonca ani v mojom blízkom okolí nikto nebol tehu, tak som zvedavá, čo ma čaká...tak sa snažím aspoň čítať a tak získavať infošky 😉

garonka, my sme sa pokúsili teraz v septembri, lebo sme chceli blíženca 😉

pipussa, to je aj môj prípad...ja som kedysi vyspávala...celý víkend a teraz nič...ani nespím, iba tak som v polospánku, prehadzujem sa...no nič moc 😒 už to mám tretiu noc za sebou a cez deň nevládzem a chodím do roboty, takže to nie je bohviečo 😠

garonka
30. sep 2009

lubka ja v pohode akurat neviem čo so sebou nejak sa mi dnes nič nechce 🙂 tak visím tu na koníkovi 🙂 ako závislak 🙂

leveretka no aj my sme chceli babenko aby sa narodilo niekedy v máji alebo v juni a ono sa poponahľalo do zimy 😀

pipussa
30. sep 2009

ja vecer zaspim rychlo, ale nadranom buntosim uz o 06h....a to hned idem na WC, /na velku 🤐 ...... /

aninka89
30. sep 2009

ahojte kočky. Pozerám, že tu máte veselo 😉 a to je supeeeeeeeeeeeeeeeeeer

garonka
30. sep 2009

jej aninka ahoj ahoj a ty čo si stále v 2v1 😀 kedy ides do pôrodky?

leveretka
30. sep 2009

no myslím, že tu je viac závislákov na koňa 😀 🙂 ,

😀 hlavne, že sa podarilo a super, že už si za polovičkou 😀 baby a chcem sa opýtať, takto na začiatku ste ako často chodili na kontroly? ja idem budúci štvrtok, keď bude 5tt vy ste kedy boli a v akych intervaloch?

leveretka
30. sep 2009

pipussa, to si na tom dobre, ja som hore od piatej ráno a večer nezaspím ani neviem o koľkej...ale ešte po polnoci pozerám koľko je hodín a nič 😠 len sa prevalujem

a na wc aj ja chodím...o polnoci a potom po piatej, ked sa zobudím, že mi ide mechúr prasknúť 🙂

garonka
30. sep 2009

leveretka

ja som bola prvýkrat u lekarky myslím že v 5tt bolo vidieť malu fazuľku a potom o 4 týždne ale to mi vtedy namerala sestrička tlak 160/100 tak som ležala v nemocke 3 týždne tam sa na mňa lepili diagnozy za diagnozou a teraz chodím každé 3 týždne, na začiatku mi brali krv, zisťuju aku maš krvnu skupinu, potom nejake protlilatky či čo a potom tie či si Hiv pozitívna a tak

aninka89
30. sep 2009

ahoj garonka, zajtra mám ísť ráno na poradňu a pre istotu aj s vecami tak neviem ako dopadnem.....ale už určite stresujem a bojim bojim 😖 😖 😖
baby, ak je všetko OK, na poradňu sa chodi raz za mesiac....

garonka
30. sep 2009

jej aninka no už to budeš mať za sebou 😉 a už vieš ako budeš rodiť? spontanne či sekciou?

leveretka
30. sep 2009

garonka, ďakujem...veľmi som zvedavá a urobia aj takýto prvý snímok resp. to ukážu aj mne? 🙂

leveretka
30. sep 2009

a neviete mi ešte poradiť ako by to bolo prípadne dlhodobej PN? keďže by som išla na materskú až budúci rok, tak mala by takáto PN vplyv na výšku materskej?

aninka89
30. sep 2009

praveže neviem....a netušim prečo mám prísť už s vecami, keď v pondelok bola hlavička ešte veľmi vysoko...
Chcela by som prirodzeny a spontánny, nie vyvolavany pôrod ale neviem či to tak bude, lebo mam aj niečo s klbami tak dr. zvažuje aj sekciu.....že vraj sa uvidi, takže vôbec neviem na čom sme 😠

leveretka
30. sep 2009

aninka, budem veľmi držať palce

garonka
30. sep 2009

leveretka jasne, že ti ukaže na monitore fazuľku ak nie kľudne sa pytaj, že chceš vidieť a aj fotku ja pytam stále zaplatím ale mam 😀 len včera nejak dobabrala odfotila mi maleho ale na fotke pozerám čierna machuľa 😠 😠 😠 a sa jej pýtam to je čo? tak sa zrejme naš beťárik schoval 😉

aninka

tak ti držím prstíky 😉

aninka89
30. sep 2009

dik leveretka.... niesom si ista, ale zda sa mi že PN nema vplyv na výšku materskej

leveretka
30. sep 2009

ďakujem 😉

no veď uvidím ako dopadne a čo mi povie dokina 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre