Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

sixtine
12. okt 2009

Babulky, uzivate niektora popri tehu vitaminoch aj samotny vapnik??? Ja nepijem mlieko (len obcas acidko), lebo mi po nom byva zle a velmi mi nechuti ani masko, ale zaroven ma velmi bolia krize a bedrove klby, tak by som si ho rada doplnila.

garonka
12. okt 2009

valria ahojky guľam guľam len troška 🙂 garička leží v nemocke je už v 30tt a musia vydržať s malym Miškom do 36tt 🙂 ale držia sa 🙂

pipimiska nie ja som len stáááááááááále tu 😀

lubka no super super 😉 ja sa staram o draheho ochorel, tak robím všetko preto aby som neochorela ja lebo ho zbijem 😀

lubka89
12. okt 2009

ahhha ... a divala si fotky dala som si urobit🙂

garonka
12. okt 2009

jej lubka fiha krasne si ležka 😉 môj sa vtedy otočil chrbtom a naposledy keď som bola ho krasne bolo vidieť len ho doktorka zle odfotila len čiernu machuľu vidieť 😠

lubka89
12. okt 2009

aj nam sa paci🙂 uz ma 3 cm🙂

garonka
12. okt 2009

krásne rastie 😉 škoda, že sa môj vtedy otočil chrbtom čo už ale v bušku robí rodeo 😀

lubka89
12. okt 2009

uz sa tesim na to🙂

garonka
12. okt 2009

krasny to pocit 😉 len keď drahy priloží ruku zrazu je kľudny 😀

lubka89
12. okt 2009

😀 😀 😀 a ako casto chodis na sono?

garonka
12. okt 2009

naposledy som bola v 21tt a ďalšie mi bude robiť v 30tt a ak bude niečo zle tak aj skôr len sa bojím aby všetky moje vysledky boli v poriadku 😔 a ešte ma čaka aj cukor ta sladka voda, no na ňu som zvedava 😀

vejula
12. okt 2009

Ďakujem za odpoved pipimiška.... No ja som B-komplex začala užívať popri calibru, ked som dostala opar na pere. My to vtedy odporučil lekár. začala som užívať a opar zmyzol, ale užívala som radšej aj nadalej aby sa mi opať nedal, lebo mám z takých vecí kvôli bábu strach.... No snad to babatku neublíži... No a pokiaľ bude z toho veľké to budem len rada... Samozrejme nie extremy bo som sama taka menšia 161 cm tak nech ma potom porod nezabije :D.... Ale dakujem za ukludnenie.

pipimiska
12. okt 2009

garonka,moze potom byt,ze si tu casto a sem tam som si vas citala,jedine tak 😀
inac aj ja som z ke..
kedy si zacala citit pohyby? 😕

garonka
12. okt 2009

pipimiska 😀 😀 😀 😀 jasne ja som tu skoro ako adminka tej stranky 😀 😀 😀 a hura ďalšia košičanka 😉 no začala som skôr v tom 20tt len jeden večer take štuchnutie a potom 2 dni nič, ale teraz od 21tt už každý deň aj v noci, to su jemne kopančeky 😀

pipimiska
12. okt 2009

vejula,ja som si tiez prekonala herpes na pere,ale viaceri ma ukludnili ze je to ok 😉 gynekolog hovoril,ze kym to nieje pasovy alebo genitalny tak je to v pohode..ja som pouzivala tie naplaste,vo viacerych lekarnach m toto odporucili v tehu,aa za tri dni ho nebolo,zaroven to bolo super,lebo tym nemas riziko prenosu na ine miesto 😉

pipimiska
12. okt 2009

garonka,jee jto musi byt nadherny pocit,nabehla si uz na tehu veci??nevies kde su tehu obchody v ke okrem optimy??

vejula
12. okt 2009

No ja som tiež taký bojo sa všetkého hned zlaknem. Ja som od vtedy už opar nemala, ale keby tak vdaka za radu 🙂 No ja som ten B-komplex užívala už pred otehotnením, lebo mi zrejme chýbal, som bola bez neho taká unavená, aj som mala toho vtedy dosť. No ale som počula že Béčkom sa predávkovať nedá, lebo to čo je navyše tak vycikám, kedže je rozpustný vo vode... Ale teraz mám vo štvrtok poradnu tak sa opýtam dokiho čo on nato. Inač odkiaľ si???? Ja som Žilinčanka, práve som skončila výšku a kedže v tejto kríze som nemohla nájsť žiadnu prácu som sa rozhodla bojovať proti kríze takto 😀

pipimiska
12. okt 2009

😀 😀 ja tava urcite si uz nabehla na tehu veci 😀

garonka
12. okt 2009

pipimiska, ešte zatiaľ nekupujem len 2 vecičky mam radšej počkam na vysledky či su v poriadku, a dufam, že aj hej.

ja bývam oproti predajni bocian baby tu maju veci pre babo, kočíky, postieľky 🙂 a myslím že aj na dominikanskom namesti je nejaky obchodík

pipimiska
12. okt 2009

😀 😀
vejula,neni zac 😉..ja som od teba daleko,z ke..
ja vysku nemam,aj ked som bola prijata,kcela som byt ucitelka,ale nemozem predsa ucit deti,ked sama nenavidim ucenie,co sa skoly tyka 😀
ja pracu mam,ale ja som nemohla 5 rokov otehotniet 😉

pipimiska
12. okt 2009

niee garonka,zle sme sa pochopili 😅 😅 ja tiez veci nekcem kupovat pre babo dopredu,ja som myslela co sa tyka teba,tehotenske oblecenie myslim 😉 😉

vejula
12. okt 2009

Jej tak to musíš byť fakt šťastná.... A ako sa Vám to nakoniec podarilo???? Prirodzene, či Vám v tom pomohli???? No ja si ináč ešte teraz dorábam Doplnujúce pedagogické štúdium, že možno by som neskôr aj ja učila.... Mna by to celkom bavilo :D

garonka
12. okt 2009

jaaaaaaaj akože ja 😀 😀 😀 😀 to ja som nepochopila u mňa sa začína prejavovať tehu dememcia 😀 mam len tehu rifle, ktoré su mi veľke, a aj take voľne tričko či pulovrik pre tehule, ten som nemala ani raz 🙂 dufam, že ho oblečiem sem tam, a moje veci su mi male tak som si kupila v C & A sveter fajne teply len sa hrozím čo budem nosiť v zime 🙂
inač dobre veci pre tehuľky aj babo maju v dargove na 3 poschodí 😉

valria321
12. okt 2009

jej vejula zo Žiliny no konečne aj niaka Žilinčanka ty si tehu??

vejula
12. okt 2009

Ahoj Valria. jj som tehotná v 15 týždni no a moc sa teším... Kukám že ty už si ďalej....

pipimiska
12. okt 2009

vejula,noo mi mame obaja s manzelom zdrav.problemy co sa toho tyka,takze diagnoza,,takmer nulova sanca otehotniet prirodzene,, 😀 teraz sa uz smejem,pred tym mi do smiechu az tak nebolo 😉
bola som aj na umele viackrat,ale neuspesne,aaa nakoniec sa to podarilo na dovolenke v chorvatsku 😵 😵 takze uz verim na zazraky 😵 😵

aj mna by bavilo strasne ucit deticky,robila som to uz od malicka,vsetky moje mladsie kamosky a moje 2 sestry a ich kamosky a vsetky babiky museli povinne sediet v mojej akoze vyrobenej ucebni aa ako 5 a 6 rocne sa ucit nemcinu dejepis a podobne,vsetko co som preberala vo stvrtej triede 😀 😀
lenze ja som na ucenie leniva tak som sa dala na podnikanie 😉

garonka 😀 😀 😀 nevadi,mozno aj na mna to pride 😝 😝 tak pojjdem kuk do dargova,dik 😉

valria321
12. okt 2009

no ja som už trošku dalej a tiež sa neviem dočkať ,ale musim vydržať musim odisť tak snad inokedy popíšeme pa

pipimiska
12. okt 2009

vejula,a co si to nehodis do pasu ze si v 15 tt??? 😕

zabenka21
12. okt 2009

krasny vecer maminky🙂 ja idem zajtra prvy raz na gyndu,kedze mi vysli dva pozitivne testy(a brutalne rychlo)...sice priznaky nemam ziadne(okrem chybajucej MS),ale uz som zmierena ze budem mlada maminka...no,hlavne nech je zdravucke🙂 a vam ostatnym moooooooc drzim palce🙂)

vejula
12. okt 2009

Jééé pipimiska, to je krásny zázrak, mi je normálne z toho do plaču aké je to krásne... No ja tiež verím na zázraky. Tiež ma doktor strašil malú maternicu, a že by som dieťatko nedonosila a že budem musieť užívať nejaké tabletky na udržanie. A stále do mna pchal HAK... Až som ich vysadila a na druhý cyklus som hned otehotnela a ked som k nemu prišla tak mi povedal ,že mi to mešká lebo mám málo hormonov, chcel mi pichnuť vyvolávačku a znova nasadiť HAK Ale som odmietla a o dva týždne na to som mala dve čiaročky... Hned som vymenila lekára a ten mi ani žiadne tabletky na udržiavanie nepredpisoval, že vraj je všetko dobré... Tak dúfam, že všetko dobre dopadne a že sa už nič zlé neprihodí.... Ale ako som hovorila proste verím, a čím viac verím, tým sa menej bojím, aj ked niekedy ma ten strach prepadne, snažím sa to všetko zahnať za hlavu.

vejula
12. okt 2009

No a neviem ako sa tie týždne dávajú do pasu... Som taký počítačový antitalent...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre