Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
22. okt 2009

tak to je naozaj strasne 😖 kde si sa flakala do teraz?? 😀

vefi89
22. okt 2009

sa tak nudim, ze ani netusim co idem robit a nic sa mi nechce
len ma od rana ludia nasieraju. 😠 tak brana zavreta, na nej tel. cislo, ze v pripade nepritomnosti volat a ludia ako slakom trafeny budu trieskat na tu branu.asi do nej natiahnem elektriku

vefi89
22. okt 2009

inak vsade sa pise, ze na co mam chut ja, tak to si pyta moje babo.to znamena, ze ked mam bohovsku chut na cigaret, mozem si zapalit?vsak si to maly pyta 😅

garonka
22. okt 2009

joj sa mi nejak nedarilo vytrepať z postele aj do obchodu musím ísť ale až po obede, som nejaka leniva 🙄

neopovaž sa zapaliť cigu lebo hneď k tebe priletím 😀 😀 😀 😀

drahy ma včera zobudil o pol 12 a vôbec si neviem spomenuť o čom sme sa rozpravali 😀 😀 😀

garonka
22. okt 2009

tak tak natiahni elektriku ja planujem dať na kvetinače zvukový alarm 😀 😀 😀

vefi89
22. okt 2009

to sa aj mne stava. Ked luudia volaju v noci tak si bud nepamatam co chceli, alebo im slubujem hory-doly. 😀 tak ja si zapalim, ty prides a aspon nebudem sama 😀 😀 😀
ani mne sa dnes nechcelo z postele, ale o pol deviatej som sa donutila, lebo ma maly zacal strasne kopat. a este stale ho to neprestalo bavit. Si asi spravil futbalove ihrisko 😀

garonka
22. okt 2009

no rada prikvitnem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

čo dnes budeš porabať? ja idem ku svokre na obed a jedna znama tam prinesie detske veci zo skladu podľa mňa su nakradnute ale mne to nevadí 😀 😀 😀 😀 beriem všetko 😀

no tak si doteraz neviem spomenuť o čom sme sa bavili došľaka, ale pytal sa na maleho to určite 😀 😀 😀

puntík sa v brušku ukľudnil, ale večer som pozorovala bruško ako boxoval rukami len sa bruško natriasalo zlate to bolo 😀 😀 😀

a ako spávaš? na chrbte či na boku? ja som bola zvyknuta spať na bruchu ale malemu to nerobí dobre, a na chrbte keď ležím veľmi kope, a na boku neviem zaspať ani za svet 😠 😠 😠 a vraj na chrbte nieje dobre chrapať kvôli babenku, no neviem

andrejusa
22. okt 2009

ahojte 🙂 idem aj ja k vám na chvíľočku.

garonka ako dopadla poradňa? všetko ok?

baby asi som otravná, ale keď tu čítam čo tu píšete, tam neviem... ja malinké v brušku cítim, ale asi nie tak ako vy, lebo ja na chvíľočku, potom aj dve hoďky nič, potom zas na sekundu a tak. Nemala by som už mať silnejšie tie pohyby? ja sa normálne bojím tej pondelňajšej poradne... môže to byť aj tý, že mám sadielko na bruchu? alebo že by bábo nemuselo byť tak celkom ok?

garonka
22. okt 2009

andrejka ahooooooooooj 😉

no moja ani sa nepytaj skoro som tam skolabovala, už som sa bala že letím do nemocky pre tlak ale namerala mi sestrička 130/80 uplne idealny, a digitalny mam vyhodiť ten ma stresoval najviac, nemeria presne vôbec.

neboj ani ja nemam pravidelne pohyby len vtedy ako sa malemu zachce dať o sebe vedieť 😀 ja mam tiež more tuku a lekarka mi vravela, že ono sa mi v brušku hmyri kope len ja malokedy citím lebo mam hrubšie bruško no nechcela mi povedať že mam tuk 😀 😀 😀 😀 ale včera trepotal ručkami tak sa mi bruško natriasalo smiešne to bolo.

ideš dnes do poradne? ja stále chodím rano, vraj rano najlepšie, aj tlak je menší 😀 😀 😀

vefi89
22. okt 2009

anrejusa, aj ja som to tak mala, ale maleho evidentne niecim budim a ja neviem cim 😀 neboj, on sa rozsanti 😀

Garonka, aj ja som spavala lho na bruchu, ale bojim sa , ze maleho pridusim a uz by sa mi asi ani nedalo cez ten sudok. Ale spim ako pride, aj na chrbte, ale to vacsinouu az nad ranom, ked ma bolia oba boky od prelezania 😀 tak ki svokre na obed?kiez by aj mna ta moja pozvala. Ona je fajn, ale ma taku malu chybicku a to, ze cez plot nevidi a bohuzial mame plot 😢 ja si dnes spravim cestoviny so syrovou omackou 😝
inak ako vysledky??nemala si dnes volat??

garonka
22. okt 2009

vefi

nejak sa mi nechce k svokre v tom počasí ale trochu prechadzky mi neuškodí, ale až tak okolo druhej mam prísť tak to nebude obed ale olovrant, robí mi mäsko v palacinke s ananasom alebo kukuricou a ryžu mňam ona vie, že to mam najradšej, celkom mila dnes bola lebo je sama so synom doma, muža ma kdesi het tak ako ja 😀

o výsledky mam volať až okolo pol druhej, tak už sa teraz bojím, či je všetko ok, joj som nespokojna 😔

andrejusa
22. okt 2009

ja som mávala tlak 130/70 ale to je vraj ešte ok.

Preto som nervozna z tých pohybov, lebo vy ste v toľko týždni ako ja a ja cítim len kedy tedy a normálne vám závidím. V dobrom 🙂
Ja som sa bála, či to nemôže byť tým, že maličké nieje ok. 😔

garonka
22. okt 2009

a dopapam ešte kusok žemľovky, a bielu kavu caro si dam 😀 😀 😀 ale cestovinky by som si dala mňam

vefi89
22. okt 2009

a ja ti tak zavidim taky olovrant 😠 😀
neboj sa vysledky buduu ok 😉
inak mam ako nezamestnana narok na priplatok k prispevku pri narodeni baba?to je moja dnesna dilema

vefi89
22. okt 2009

andrejusa, male bude ok, keby nebolo, tak by si to vedela a mala by si dake priznaky.ale zasa ja som bola velmi chuducka, ja som ani na zadku tuk nemala, tak mozno preto ho tak citim 😉

garonka
22. okt 2009

andrejka

tlak maš ok, ešte i hraničny 140/90 je ok ale vyšší nie 😒 tak ja len veľa odychujem a nestresujem sa a teším sa na maleho 😉 len tie vysledky mi dnes nedaju pokoj 😔

malinke sa ti rozšantí neboj, ja som len v 23tt a 6dní zajtra začínam 24tt, letí to akosi rýchlo, 😀

andrejusa
22. okt 2009

myslíš tých 25 tis. Vefi? vo fore paragrafy je taká tema, "kedy dostať 25000 po porode" a aj iné okolo tohto, tak behni kuk

vefi89
22. okt 2009

aj ja zajtra zacinam 24 😀 😀 😀 sme ich naraz spravili 😀 😀

vefi89
22. okt 2009

aj som to citala, ale taketo som nedocitala, tak som pisala, ale nikoho tam nie je teraz ☹

garonka
22. okt 2009

vefi, no ja sa tam nažerem do prasknutia a potom domov lebo večer som chcela na hokej ale zas nemôžem loziť hore dole, musím sa viac šetriť aby som nedopadla tak ako v utorok na poradni 😝

aj ja by som chcela byť chudučka ako palica 😀

andrejusa
22. okt 2009

no ináč, je pravda, že ja celý deň niečo robím, nedokážam len tak sedieť s vyloženými nohami. To môže byť aj preto? 😕 ale zas ma začína taaak bolieť ten chrbát, že ja už neviem. Až mám niekedy pocit, či tam nemôžem mať niečo zlomené, alebo viac popraskané... neužívam na to nič a už neviem aké to je si sadnú, ľahnúť, alebo postavť sa bez bolesti 😔

s tými výsledkami držím palce 😉

vefi89
22. okt 2009

ja som zasa vzdy chcela pribrat, ale nedarilo sa mi. vsak ma muz nemal za co chytit chudak. ani rici ani cici 😀 😀 😀

garonka
22. okt 2009

hi hi vefi vidíš aký su naši chlapi šikovní? môj sa furt rehoce, že aj na druhe babo bude tak pracovať 😀 😀 😀 😀 blazon a ešte to prve nemame 😀 😀 😀

vefi89
22. okt 2009

andrejusa, ja mam zasa s krizami. ale ja to mam chronicke, asi od osmych rokov. aj som mala ist na operaciu platniciek, ale maly nam nalomil plany, a este som aj bez liekov. takze rano minimalne pol hodinu, kym vstanem z postele

vefi89
22. okt 2009

garonka, ten moj drahy uz druhe nechce, lebo to by sme mali spolu uz styri a mohli by sme si zalozit kapelu 😀 😀

garonka
22. okt 2009

andrejka vďaka vďaka

a ako ležíš na chrbte? lebo vraj na chrbte nieje dobre ležať kvôli babenku aj sestričky jednej spolubyvajucej v nemocke odporučali spať na boku, no ja zasa radšej na chrbte spím 😕

andrejusa
22. okt 2009

tak ja som nikdy nevyzerala takto, neviem čo som začala tak priberať, ale to máme vrodené a hádam to dám po pôrode dole.

V tej téme je hneď na prvej strane ako dostať tie peniaze, aj to si čítala? tie podmienky? tam chodí taká baba, volá sa Gapa a ona sa v tom hrozne vyzná a každému tam radí v právnych a takýchto veciach. Ja som sa raz chcela opýtať an niečo ohľadom PN a tiež neodpisovala, tak som jej napísala do IP a odpoveď som mala za chvíľu. Ona možno nečíta všetky príspevky každý deň, ale vie naozaj odborne poradiť, tak jej napíš.

vefi89
22. okt 2009

lusy a preco nie na chrbte??

garonka
22. okt 2009

no vefi a my sme len dvaja, plus havo a puntík 😀 😀 😀 a mame 3izbak tak sa pomestíme 😀 😀 😀

vefi89
22. okt 2009

diky moc, hned jej idem pisat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre