Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lubka89
8. dec 2009

aj ja nad tym rozmyslam🙂

garonka
8. dec 2009

lubka ja konečne som si sadla a do večera budem len leňošiť

vejula
8. dec 2009

no garonka pekučký kočík jak svetielkuje 🙂 Aby vás nič nezrazilo 😉
No vefi ja som dnes tiež uplne vygumovaná, absolutne sa mi ani na nohách nechce stáť, asi nejaký blbý tlak alebo čo...
Lubi ahojik

garonka
8. dec 2009

veji a ja som nevedela že mame take reflexne pasy 😀 ale dobre aspoň nas bude vidieť 😀

mne ak je nejak blbo zjem banany a jablka, babo to ma najradšej a ak spapam krupicu tak po tej spí ako anjelik 🙂

garonka
8. dec 2009

vefi zas si niekam zmizla?

vejula
8. dec 2009

😀 😀 😀 tak vieš ako dobrotky, čo by sa hnevalo 🙂 No mm došiel teraz že sa čosi so šefom pochytil, nom pochytil, že mu čosi zas vyčítal, bože keby tak mohol, hned by odtial vypadol, taký je to debil, ale čo už ked sme na tom momentálne závislí 😢 😢 😢

lubka89
8. dec 2009

no ja lenosim cely den ale zajtra budem na behu🙂 idem si vybavovat novy obciansky a vsetko okolo novej adresi

garonka
8. dec 2009

no zjedla som krupicu z 4 deci mlieka a bolo mi malo potom som si dala tarhoňu s mäskom a furt ma ťahalo jesť no nakoniec som radšej umyla zuby aby som už nejedla nič 😀

vieš je koniec roka v robote su nervy, stresy i môj drahy ma toho dosť a ešte mu i viac pridavaju a ak sa ozve už je hneď zle.

vejula
8. dec 2009

no, to je otras.... Radšej nech sa človerk ani nezamýšla. Inač dnes je fakt blbý den... manželova krsná bola na operácii žlčníka a že jej je teraz akosi moc zle že vracia krva tak... Tak utekal za nou... Dufam že bude všetko OK, lebo to je fakt najlepší človek z celej jeho rodiny, tak snád sa bude držať.

vefi89
8. dec 2009

luci nezmizla som, s polovičkou som volala 😉

vefi89
8. dec 2009

ale idem asi k švagrinej na obed, lebo u nás akosi nie je nič jesť 😅

vejula
8. dec 2009

tak dobru chuť vefi ja by som tiež brala keby mi niekto takto uvaril 😅

lubka89
8. dec 2009

vefi tebe je dobre ja nemam ist ku komu na obed 🙂 svokor vcera navaril raznicie a nezostalo nic:(vsetko sme zjedli 😀 😀

garonka
8. dec 2009

veji držkam prstíky aby to dobre dopadlo 😉

vefi ja mam obed od nedele treba to pojesť a drahy na večeru niečo ukuchtí a mam si vybrať čo len vôbec nemam šajnu na čo mam chuť
no bež sa najesť kym je Miško kľudny 😀

vefi89
8. dec 2009

veji ďakujem, ale nejde o to, kto mi varí, ale o to, že výplata zasa mešká ž viac ako dva týždne 😖

garonka
8. dec 2009

no vefi a ja som zas zvedava či môj drahy dostane vyplatu do piatku lebo v sobotu robia zajazd do Poľska a zas by ľudia nešli naprazdno 😀 ide aj svokra so svokrom no niečo im dam kupiť len neviem čooo

natalia777
8. dec 2009

Ahojte kocky, po dlhom case som tu opat 🙂 garonka mas krasny kociarik 🙂

garonka
8. dec 2009

hi Natalka ahoooooooooooj ako sa maš?

vďaka to bol môj vyber drahy len suhlasil 😀

natalia777
8. dec 2009

mame sa dobre, len som mala este vela vybavovaciek, ale vybavicku uz mam pomaly celu.... uz mi pan manzelik aj tasku do porodnice prikazal pobalit 😀 aby potom nemusel stresovat 😀 a to je dobre ze drahy suhalsil 😀 veeeelmi dobre.....a ako sa mate vy???

garonka
8. dec 2009

fíha veď ty o chvíľu ideš do pôrodky sa ti to pekne kráti 😉 ja som si len par veci pokupila do pôrodnice aby som nemala toho veľa naraz no a mamina malemu ustavične kupuje a kupuje včera som jej zakazala nech si éčka šetrí 😀 no mame sa zatiaľ ok, len ma potrapil vytok z toho mi vyskočila bielkovina v moči a berieme tabletky aby bolo všetko ok.
Super kočík len som nevedela že ma reflexne pasy 😀 😀 a vy mate aky?

natalia777
8. dec 2009

no tak my mame baby smile, boli sme ho kupovat az v polsku, kedze my zijeme momentalne v uk a tu su tie kociare hrozne skarede a hrozostrasne drahe 😠 tak sme sa tak rozhodli..... a usetrene peniazky sme dali na ine vecicky..... a kociarik je olivovo zeleny so svetluckou zelenou, neutralny kedze nevieme co cakame 😀 inac aj my mame tie pasiky.... nic si z toho nerob, ja cim som dlhsie tehotne, tak mi zacinaju nachadzat v krvi cukor, naposledy to bolo zelezo...... a pred tym bolo vsetko super...

garonka
8. dec 2009

jej to je tiež pekny kočiarik jedna suseda ho ma podoba sa troška na naš 🙂 v UK draho? fuha a moja švagrina tam pracovala a volala mi že maju fľaše Avent za super cenu ale keď som to porovnala vyšlo by ma to rovnako ako tu
i tak som nechapala odkiaľ môžem mať vytok a ten sa dostane do moču hlavne, že stále jem syry, pijem acidko ale ten vytok nieje strašidelny lebo nič ma nesvrbí ale je to lepšie preliečiť,
na Vianoce budete tu na Slovensku?

natalia777
8. dec 2009

nie nebudeme, kedze uz nemozem lietat, a ozaj mozno ma to chyti aj pocas vianoc 😖 co by som velmi nechcela....ja som hovorila o kocikoch....ze su otrasne a drahe.... co sa tyka ostatnych veci da sa krasne nakupit ak su v akcii a tie akcie maju skoro stale 🙂 no fakt sa tie kociky podobaju, hlavne konstrukciou, skoro taka ista.... isto sa preliecis coskoro... ozaj kupujes aj monitor dychu? alebo kupujes uz teraz odsavacku mlieka? lebo ja neviem....

garonka
8. dec 2009

jaj som nepostrehla že to sa vo vysokom štadiu nesmie lietať 🙂 a aj anglicke vianoce su krasne, sesterka si nevedela vynachvaliť horiaci puding až sa ho tam prejedla 😀
vieš čo? ja to veľmi chcem kupiť uvidím ako budeme na tom s financiami ale tu ho maju aj za 90 € je to síce prehnana cena ale istota je istota, že babo nebudem stale sledovať a aj baby vysielačky kupime ak budem v kuchyni a malinke v spalni aby som ho počula. No a odsavačku vôbec neviem aku, lebo ručna stači ak sa odsava menej mlieka ale elektricka ak babo napapa z prsníka ale z fľaše no do pôrodky treba odsavačku a dve kupovať nechcem

rogerka
8. dec 2009

ahoj baby, smiem sa pridat? som uz tyzden na PNke, tak sledujem kadeco 🙂 citala som si vasu vcerajsiu debatu a teda, narobili ste mi chutky na pizzu...
garonka, pozerala som tvoj kocik, pekny je, len by som bola zvedava na znacku, teda ak to neni tajne

natalia777
8. dec 2009

tu ho maju tiez skoro za taku istu cenu, ja som ho uz dostala do daru, chvalabohu 😀 inac ja mam anglecare, myslim ze ho maju aj na svk, a ten ma 2 funkcie, jedna, ze sleduje ten dych a druha je ten na pocuvanie, teda ak ja budem v kuchyni a male v spalni tak ho budem pocut, takze super.... 2 v 1 ! a co sa tyka tej odsavacku, tu v uk ju do porodky nemusim ale vaham ci ju kupit uz teraz, kedze neviem ci mi ju vobec bude treba 😖 teda dufam, ze budem kojit ale ci budem mat toho mlieka dost......

garonka
8. dec 2009

rogerka ahoooooooooj jasne pridaj sa čím viac nas tu viac je je veselo 😀

jasne, že to nieje tajne, je to značka Camarelo Q 12 a stal nas 330 € so všetkým čo kočík ma mať 🙂 a maju rôzne farby len my nevieme naisto či čakame chlapčeka či babu

rogerka
8. dec 2009

my tiez este nevieme, co to bude. 22. idem do poradne, tak sa snad ukaze 🙂 kedy mas termin? sme v rovnakom tyzdni 😉 my mame zatial 12.02. ale zo zaciatku bolo o 2 tyzdne mensie, tak to bude mozno aj neskor

rogerka
8. dec 2009

vyzera dobre a hlavne je o viac ako polovicu lancnejsi ako ten, co som si vyhliadla na nete 😅 inspirovala si ma
🙂 ja som hladala nieco podobne, hlavne nech je lahky, lebo nemame vytah, tak sa s nim budem natahovat po schodoch... a mhd u nas tiez neni sranda. kamoska mi poradila 3 kolieskovy, vraj sa s nim dobre manipuluje a ze mam pozerat nafukovacie kolieska, lebo pri tej rozbitej ceste, co mame pri dome, by bol po tyzdni vyhrkany...
no, mam nad cim rozmyslat, hlavne ta cena ma uputala

garonka
8. dec 2009

mne v 18tt povedal lekar, že to bude chlapček ale minuly týždeň sa nam chrustik otočil chrbtom a doma už bol otočeny normalne lebo si chrbatik vyduval na pravu stranu beťar to je 😀 hej i ja som si všímla že mame rovnaky termín 😉

vybavičku už mate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre