Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vierapp
19. dec 2009

elko ja na príklad tiež bohvieaké bruško nemám baby v mojom týždni majú väčšie, ale mne bruško nerastie do predu ale skôr tak do šírky...kto vie prečo

elko69
19. dec 2009

hmmmmmm ja uz som jak balvan ..hehe 🙂 a kolko si pribrala zatial??

mirka12011
19. dec 2009

no ja som do 15tyzdna pribrala 1,5kil tak brusko skoro ziadne tesim sa na vianoce to by som mala papat a papat a pribrat co som zameskala 😀 myslim, ze 1,5kil je hrozne malo este 1,5 kil za 2tyzdne a budem spokojnejsia...

vierapp
19. dec 2009

no tak to je praveže to čo ma veľmi hnevá pribrala som 19 kg ale ani nie na brušku ale na riti a bokoch, stehnách atď....

elko69
19. dec 2009

ale sak to potom pri babetku vybehas a dufam ze aj ja 🙂

vierapp
19. dec 2009

na tom nezáleží koľko priberiete moja švagrina najprv chudla a chudla lebo vracala až potom trochu pribrala

mirka12011
19. dec 2009

vierapp preto cvicim na stacionarnom aby som nemala potom problem zhadzovat z bokoch a riti 😀 stacionar je bezpecny pre tehulky nakolko nemozes spadnut ale len do isteho mesiaca a to neviem do ktoreho budem sa pytat gynekologa 😅

vierapp
19. dec 2009

tak v to veľmi dúfam... 😀

vierapp
19. dec 2009

no tak to pre mňa je už asineskoro.... ☹

mirka12011
19. dec 2009

ale kazdy pribera rozdielne niekto priberie 12kil co im zavidim aj ja chcem len tolko 😅 a niekto 20kil je to rozdielne ale pri mimcu vybehas neboj sa a ked zacnes cvicit potom myslim, ze pomalicky to pojde dole...

vierapp
19. dec 2009

mirka tak to by som brala že schudnem aj ke´d ja dosť ťažko zhadzujem....no uvidím

mirka12011
19. dec 2009

no lahko sa pribera ale horsie sa chudne to poznam.... 😀 aj ked niekedy zato mozu hormony hihi

elko69
19. dec 2009

poznam velmi dobre,lahko sa pribera a tazko zhadzuje..ja ked som bola u gynekologa mi jedna mamicka povedala ze pribrala az 25 kg a teraz ma uz opet svoju vahu..tomu sa povie waw 🙂

vierapp
19. dec 2009

tak to je waw

mirka12011
19. dec 2009

no ja som tiez pocula ze za 3mesiace by si mala byt fit na svojej vahe a niektore aj z nemocnice odchadzaju na povodnej vahe...aj moja kamka isla z porodnice uz z povodnou vahou a mala 3,760 ci nejako tak babatko...

lubka89
19. dec 2009

ahojte baby je to velmi vazne ked ma picha do lavej strany brucha?

mirka12011
19. dec 2009

lubka tak to teda netusim na lavo je slepak ne?

elko69
19. dec 2009

lubka povedz to radsej svojmu gynekologovi alebo ak by si to mal intenzivne chod na pohotovost,aj mne moj doktor povedal ze s cim kolvek mam ist na pohotovost a nevahat ide o tvoje dieta...necchem ta strasit,ja som zatial nic take nepocitovala...mozno ze to len babo robi ze sa otaca alebo fakt neviem

no baby moja kamoska je po porode este chudsia kao bola pred otehotnenim....

vierapp
19. dec 2009

ja som mala dosť často pichanie a tak a nebolo to vážne lebo to bolo sem-tam ale keby to pretrvávalo radšej choď k doktorovi

mirka12011
19. dec 2009

ja mam bolesti v brusku ale je to tym, ze sa roztahuje maternica...ale pichanie no a nechodila si rychlo?

lubka89
19. dec 2009

tak dakujem za radu🙂 ale nieje to take caste🙂

lubka89
19. dec 2009

a este sa spitam ze ci niektora z vas mava hnacku pocas tehotenstva:( lebo mne to trva uz tyzden

vierapp
19. dec 2009

no ja som nemala....tak nepomôžem 😒

elko69
19. dec 2009

hnacku?ani nie len teraz aj mne sa zda ze chodim castejsie a je to trosku takeho typu,ale nie zase nejaka strasna hnacka,to asi podla toho co spapame...

mirka12011
19. dec 2009

no ja som hnacku sem tam mala ale to skor z jedla, ale tak dlho to nebolo nejes nieco co ti skodi a z toho mas hnacku? a to ta moze aj z toho boliet ten lavy bok ked mas len hnacky a hnacky su castejsie ako jedna za den hmm?

garonka
19. dec 2009

lubka ah jaj moja hnačku nespomínaj ja som trpela včera cely deň a noc som ani nespala ☹ drahy mi šiel rano o pol 3 do lekarne kupiť smectu, zabralo to. A môžu ju aj tehotne, len čierne uhlie nie.

lubka89
19. dec 2009

nie zatial to je len jedna za den

mirka12011
19. dec 2009

hmm tak skus si kupit to co ti radi garonka a v pondelok sup do doktora alebo skus ist na pohotovost co ti povedia....

elko69
19. dec 2009

alebo skus banany a hrku cokoladu,to zapeka zevraj...

lubka89
19. dec 2009

v pondelok idem na sono🙂 tak uvidim co to je🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre