Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
1. jan 2010

mňam ja ozaj neviem čo budem jesť chlebíčky som nechala mame, že doma mame ešte pečivo a ja rano kukam do chlebníka a tam veľke NIČ, tak budeme musieť ísť asi k svokrovcom troška sa prižíviť 😀

no idem dať havovi jesť, tak ja dačo najdem, a prikvitnem sem neskôr, lebo cely deň by som chcela ležať v spalni s notebookom na nohach 😀

vejula
1. jan 2010

no čo kočky kde ste všetky???? Krásny nový rok prajem. Tak ja som včerajší silvwester strávila u bráška, tak bola taká komorná nálada, a len sme sa telku dívali a chlebíky žrali a o pol noci som si dala aj dva hlty šampána, vraj sa to môže ked len raz za čaas. A dnes sme chrápali dlho dlho a potom s drahým tutumutu 😉 Ved ako na nový rok tak po celý rok 😀 😀 😀 Tak dnes len tak vysedávame a poriadne nič nerobíme... Teraz kukame pekarovho cisara a take starinky, pred tým Risavu jalovicu 😀 😀 😀 samé filmy pre pamatníkov 😀

vefi89
1. jan 2010

dnes to tu je dáke mŕtve 😀 😀
Vejula, s tým sexíkom, dobrý nápad 😀 😀

elko69
1. jan 2010

ahojte babule ja osm sa dostala domeno az okolo 16 hod,tak som trosku poupratovala nech mame do noveho roku poriadok a uz aj perem a konecne som sa dostala k netu,ja som dnes zase nic nezjedla,sakra nejako mi stale nechuti ale idem asi nieco zobnut sak to moje babo nema z coho priberat...

vejula
1. jan 2010

No dnes asi všetci len oddychuju a nikto nikde...

No vefi, musím si užiť kým môžem ,lebo boh vie ako to pôjde dalej, to rastuce bruško a kríže už pomaly začínam byť v posteli len pasívny člen 😅 A ako ty dnes tráviš prvý den v roku????

Elko no chuda, ja ti ani nemôžem povedať, že viem čo prežívaš, bo ja od začiatku žerem ako prasatko 😅

vefi89
1. jan 2010

jeeej, tak predsa tu niekto je 🙂

vejula, my aj dnes pracujeme, aby bolo na papaníčko, ale každou chvíľou sa chystám za maminkou, už som ju dlho nevidela 😉 inak bruško nie je prekážka, len treba skúšať polohy 😀 😀 ja som sa akurát včera smiala, že robíme grupák aj s malým.. 😀 😀 😀 a prečo ťa bolia kríže??

Elko, papať by si mala, aj keď iba diétne, a hlavne veľa vody piť. bábänko to potrebuje 😉

elko69
1. jan 2010

a to od zaciatku si nemala s tym problem ze si nemala chut na nic,ani si hlad nepocitovala??uz sa zacinam bat ci je babo v poriadku kedze ani podla pohybov nemozem usudit kedze ich este ani necitim... ☹

vefi89
1. jan 2010

Elko, pohyby budú každú chvíľu, neboj. bábo bude ok, len dopĺňaj stravu a tekutiny.

vejula
1. jan 2010

No asi musíme začať skúšať nejaké pohodlnejšie polohy, no ja som sa tiež smaiala na tom že v trojke 😀 Ale to moje čudo malé je tak ohladuplné že pri sexe vždy uplne stíchne ani nekopne a po sexe ešte hodnu chvilku sa vôbec nehýbe, neviem čím to je, či ho uspíme alebo tak zošokujeme že na nás už nemá slov 😅
Ideš ku maminke??? No ja som bola aj včera zapriať silvestra a hlevne kvôli môjmu 8-ročnému bráškovi nech nieje sám s maminou lebo sm,e už skoro všetci zdrhli z domu a tatko bol v robote... No tak nech mu nieje smutno.

A s tými krížami ono asi bábatko mi tlačí na nejaký nerv alebo čo ale taká bolesť až do nohy mi vystreluje, občas sa cítim lepšie občas horšie... No ale dá sa to vydržať.

elko69
1. jan 2010

vefi hadam mas pravdu....

baby a kedy ste zacali so sexom?ja som akosik manzela odstavila na nejaku chvilu lebo dost ma to bolelo aj ked ma iba lekar vysetruje a nechcem radsej tlacit na pilu aby sa nieco nestalo,som predsa len na zaciatku tehu...zatial si pomahame ako sa da ale tak uz by som rada aj nieco viac 😅

vefi89
1. jan 2010

Vejula, môj drobec zasa vyvádza 😀 😀 včera som bola na kolienkach, a on ma celý čas kopal do stehna 😀 😀 a ja som sa len smiala 😀 😀
To máš vari takého malého brata??to musí byť potom rád, že bude mať synovca 🙂
S tými krížami ti to teda nezávidím. Mňa tiež trápili dlhú dobu, ale ja som to mala chronické. a počas tehu sa to začalo zhoršovať, som bola ako invalid, drahý chodil a ma dvíhal, ale ono sa to teraz úplne stratilo. Aj som rada, že konečne normálne fungujem bez bolestí 😝

vejula
1. jan 2010

elko tak do 12 tt som veeeľmi máličko, tiež som sa bála aby sa čosi zlé neprihodilo ale od vtedy už v pohodičke. Myslím že z najcitlivejšieho a najrizikovejšieho obdobia su už hodnu chvílku vonku, takže popkial bude chuť tak myslím že by nemal byť žiaden problém 😉 Samozrejme ak nie si na rizikovom, vtedy lekári odporučaju abstinenciu ale pokial je všetko v poriadku a lekár ta pred ničím nevaroval, tak sa nemáš čoho báť.

vefi89
1. jan 2010

Elko, my sme ani na chvíľu neprestali 😀 😀 aj keď je pravda, že sa pár krát stalo, že sme začali a hneď aj skončili, lebo ma to bolelo. Ale to naozaj len pár krát. Pokiaľ ťa na to lekár neupozorní, alebo nepovie, že máš rizikové, si myslím, že sa zriekať nemusíte. A pokiaľ ťa to bolí, mala by si o tom informovať lekára.

vierapp
1. jan 2010

ahooojte ...... ako vám to mojkanie závidím, my pôstime tretí mesiac a kto vir kedy sa k tomu dostaneme.........

vierapp
1. jan 2010

silvester celkom fajn, keby ma každý rodiť nevyháňal, ale kto vie kedy to dôjde, mala som včera bolesti v podbrušku aj dnes, ale nie silne, tak čakám

vejula
1. jan 2010

Takže vy máte takéhoto šintra, že už sa takto zapája 😀

Mno bráško bol tiež taký neplánovaný, mamina mala už 41 ked ho porodila a ja 16, tak som to všetko s nou dosť prežívala aj jeho prvé chvíle života... No a na maličké sa teší, ale on moc city nevyjadruje, takže len ked sa ho spýtam alebo tak... Akože je strašne zlaté dieťa a moc múdry ale trošku taký dospelák kedže vyrastal medzi samými dospelými.

No a s tými krížami sa mi to snád tiež nezačne zhoršovať a tretí trimester bude OK 😵 Aj ked všetci hovoria že ten je najťahší, no však už je pomaly tu tak sa nechám prekvapiť čo ma čaká 😕

elko69
1. jan 2010

no lekar mi povedal na poslednej poradni co bolo v 14 tt ze nezakazuje sice sex,ale videl ze vysetrenie mi bolo dost neprijemne a bolestive tak povedal ze mozem ale nie na silu a ako nahle pocitim bolest a tlak hned prestat a este mi dodal ze on ma vysetroval iba prstom a ten nie je asi tak velky ako manzelov hmmmmm....tak neviem mam dilemu ci skusit alebo este pockat...aby som si nesposobila nejake krvacanie ktore by mohlo vyvolat potrat...fakt neviem co mam robit...

vefi89
1. jan 2010

Vierka, však už to máš za pár. sa ti asi rozťahuje panva 😉 teda taký dlhý pôst, no neviem, neviem, ako by som to ja vydržala. 😀 😀 veď ja ešte mladá nymfa 😀 😀

vefi89
1. jan 2010

Elko, vyskúšajte. Dôležité je, aby si s manželom komunikovala a hneď upozornila, keby niečo. 😉

vierapp
1. jan 2010

vejuly....ja som s krížami nemala taký problém až teraz posledné týždne.... ☹

vejula
1. jan 2010

vierap, však kam ponáhlaš ešte máš chvílku čas.... Aj ked chápem že už by si maličké rada videla, to aj ja ale na to si ešte nejaký mesiačik počkám...

vefi89
1. jan 2010

Elko, niektoré ženy bolí vyšetrenie od spodu akéhokoľvek druhu, niekde tu o tom bola téma, ale tie mali problém v tom, že sa nevedia uvoľniť a boja sa daného vyšetrenia. nemohlo ťa to aj preto bolieť?

vierapp
1. jan 2010

ani moc sa neponáhľam.....tak to môže trvať až do konca, ale trpezlivo sledujem čo sa deje....inak strach mám taký z pôrodu, že sa neponáhľam

vierapp
1. jan 2010

vefi....veď to s tým pôstom je to dosť ťažké, ale pre bábo čo nespravím, teraz keby som mala sex tak asi rovno rodím

vefi89
1. jan 2010

Vierka, ale aj tak, klobúk dole. 😉

vierapp
1. jan 2010

ďakujem.... 🙂 🙂 ... kto vie kedy sa k tomu dostanem.. 😒

vejula
1. jan 2010

Mno elko tak však vyskúšajte a keby to bolelo tak to dokončite inak... Je to všetko o tom ako sa budeš cítiť... Inač ja som tento druhý trimester tiež taká nymfa, vefi 😀 😀 😀 ale ako to pomaly ide do tretieho trimestra tak už cítim, že kým sa tak uvolním tak to trvá troška dlhšie a zo začiatku to aj mna občas troška bolí, ale to bude asi psychikou...

Vierka no tri mesiace, tak to ťa obdivujem že to zvládaš a tvoj mm tiež... Ale tak je pravda že niektoré babule, nemôžu celé tehu, tak to si neviem predstaviť, však by sme s mm boli nervozni jak psy 😀

vefi89
1. jan 2010

veď keď ste vydržali doteraz 😀

vierapp
1. jan 2010

veď sa vejuly divím, že to tak zvládame...je to ťažšie ako som si myslelale....ale bude to stáť za to....a potom to dobehneme

vefi89
1. jan 2010

nič baby, ja utekám za mamčou...pekný zvyšok dňa prajem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre