Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

rogerka
22. jan 2010

to mas dnes co robit 🙂 dufam, ze tie veci sadnu ako maju 😉
mne prave volal kurier, ze nam dnes doruci postielku, tak sa tesiiiim 😀
ahoj lucy 😉 co dnes budes robit? z ktorej casti ba si?

lucy1990
22. jan 2010

Ahoj 😉 som z Race a ty? Neviem co bude...poobede asi niekam skocime 🙂

janefonda
22. jan 2010

jeeej postielku? Koľko vás vyšla tak cakomprask aj s madracom? ja ju pôjdem tento víkend vybrať 🙂 Ale už máme vybratú cestovnú postieľku, snáď je už aj na ceste 😉 My tu máme krásne slniečko, juj teším sa! Akurát som bola vonku vybrať schránku, ale je tam dobrá kosa a všetko sa šmýka. Niekto pálí vonku, verili by ste tomu v tejto kose? Celá dedina je zadymená 😒

rogerka
22. jan 2010

ja byvam na trnavke, takze ruzinov 🙂 ja len, ci nahodou nie sme susedy 😀

vejula
22. jan 2010

čAvte kočky.... Ako??? Ja by som sa dnes zas mala učiť... Ešte som s tým poriadne nezačala a o necelé dva týždne záverečné skúšky. Ach jo...

Ozaj Lucy jeeej kukám takže vyšlo dievčatko.. Tak gratulujem 😵 A su tie testy na 100%????

Inač kočky ja som si rezervovala tu cestovnu postielku a že ju budem používať aj normálne, lebo mi to príde praktickejšie ako tá drevená, aj ked drevená je efektnejšia, ale tak zas ked niekde pôjdeme drevenu nenatrepem do auta... Vy idete drevenu kupovať, či tiež tu cestovnu????

rogerka
22. jan 2010

no fuuuj, to teda musi byt smrad 🤐 ale to slniecko ti celkom zavidim, tu je tak pod mrakom a vsade sa smyka 😒

postielku mame z ciech, lebo prve 2 pokusy kupit ju na SR nevysli 😅 stoji 51,73 €, ale mali sme tam nejaku zlavu, tak nas to aj s dopravou vyslo pod 50. a matrac 26,66 € plus 3 € doprava. celkom slusna palka. ale u nas by som pod 3 tis. kvalitnu postielku nezohnala, tak dufam, ze ta, co nam pride, bude dobra

lucy1990
22. jan 2010

Rogi, v ruzinove sme velmi casto 🙂 a vejula, testy maju uspesnost 95,5% a ultrazvuk nieco okolo 75%, velmi sa tesime ze bude dievcatko, muz uz ma syna z predosleho vztahu...

rogerka
22. jan 2010

veji cauko 😉
my budeme mat uz dnes vecer drevenu. snad vydrzi tie 3 roky. cestovnu neplanujem, ak by sme niekam sli, tak baby moze s nami spat, tu chvilu to vydrzime. a ak by sme sli na chatu s rodinou, tak tam je postielka 😉

liv1
22. jan 2010

ahojte kocky 😉
lucy gratulujem ! 😀 mate uz aj nejake meno?
s tou prenosnou postielkou to vobec nie je zly napad. no a inak nakupovanie v cechach je vseobecne ovela lacnejsie. to uz aj samotna praha co by si clovek myslel ze bude drahsia, je lacnejsia ako ba. silno o tom premyslam, ze ked zacneme nakupovat veci pre male pojdeme do prahy.

janefonda
22. jan 2010

ja kupujem cestovnú aj drevenú, keďže my stále pendlujeme a veľa cestujeme. Zdá sa mi tá cestovná super napr. v lete do záhrady, ja som si objednala takú aj so sieťkou proti hmyzu, malú môžem dávať v kľude aj na balkón na vzduch... Ale doma na noc budem mať normálnu postieľku s poriadnym matracom. 😉

liv1
22. jan 2010

baby dnes sa mi snivalo, ze to bude chlapec. a nechapem preco, ale vsetci z rodiny a kamosi ktori vedia ze cakame, hovoria ze to bude chlapec. ja sama to neviem tak neviem kde oni to beru 😀 . som straaaaaasne zvedava, a ked skonci ten treti mesiac urcite si dam spravit tie testy co lucy 😵

lucy1990
22. jan 2010

Liv, dakujem 🙂 bude to nasa Lenka lienka 😀

lucy1990
22. jan 2010

Liv, mozes ist na tie testy uz aj teraz, robia to uz od 8 tyzdna 😉

vejula
22. jan 2010

Nooo my aj do tej cestovnej kupujeme poriadny matrac, bože už ani neviem ako nám to hovorila, ale taký aby bábo malo chrbticku zdravu... No proste taký kvalitný, a myslím že je jedno či to dám do drevenej alebo cestovnej, však postielka je len o efekte a nejako priamo nevplýva na bábatko a jeho chrbticu, či????
Inač je som bola včera na nákupoch a už sme rezervovali kopec vecí - kočík, vajičko, postielku s matracom tAku aj s nejakými vibráciami a hudbou a prebalovacou podložkou, odsávačku, taký univerzálny fusak do všetkého aj nadstavovateľný, čiže vyrží ešte aj na budúcu zimu a všetko nás to vyšlo nejakých 550 Eur a to nám povedala že nám ešte dá zlavu kedže sme toho brali tak vela tak tipujem okolo 500 Eur. Inak kočík mám v albume akurát to vnutro nieje také pásikavé 😝

garonka
22. jan 2010

čauko baby vyvenčím hava a sa vam venujem 😵

vejula
22. jan 2010

čavi garonka, no pekne a ked prídeš už budem asi fuč, bo idem ku starkej nejaké koláčiky popiecť...

rogerka
22. jan 2010

no veji, ty si to vzala supom 😀 uz si riadne vyzbrojena na mimco 😀 ale treba sa pripravit 😉 a za 500 €, super cena

vejula
22. jan 2010

jj, my sme išli že len tak pozrieť včera, ale išla s nami moja maminka a ked videla že sa to teraz oplatí tak hned dala zálohu a poobjednávala 😀

Napr tie kočíky čo sme objwednali su už posledné vo farbách r. 2009 ked sa vypredaju tak budu vyrábať také isté len vo farbách 2010 a tie budu omnoho drahšie... Také hluposti, ale tak sme radšej zobrali teraz, nech potom nieje neskoro a aby sme nemuseli zbytočne preplácať 😉

rogerka
22. jan 2010

no jasne, ked sa to oplati, netreba zbytocne vahat 😉

vejula
22. jan 2010

😉 no to hej.
Takže vy už mate postielku na ceste 🙂 A kočík máte už doma či ešte len pôjdete kupovať? Kukala som albumik, takže ten kočík idete kupiť čo tam máš? Je veľmi pekný 😵

liv1
22. jan 2010

lucy ja viem ze sa to da uz urobit tak skoro, ale predsa. kym nebude koniec toho tretieho, pre istotu, radsej pockame. keby sa nahodou nebodaj nieco stalo, tak by to bolo este horsie vediet co to bolo. ale fuj s takymi recami. bleeeee

to nakupovanie vam zaaavidiiiim 😀
garonka aj ja by som potrebovala hava, aby ma aspon nieco donutilo ist von 🙂

vejula
22. jan 2010

liv, joj ja som už taká rada, že tom máme vyriešené, lebo som mala hlavu v smutku že kde na to všetko zoberieme a nakoniec to nevyšlo až tak draho. A už budeme mať maličkého kde voziť a bude mať kde spinkať.. A vecičky mám od krsnej nekupovala som skoro nič.
A počkaj za chvílu už budeš nakupovať aj ty. Inač my sme mysleli že začneme až na konci februára ale tak čo aspon sa nebudem musieť trepať na konci 8-meho mesiaca po obchodoch, už teraz sa mi ťažšie chodí, a čo potom 😅

No ja som bola ráno s havom a riadne ma to prebudilo, v tej zime, brrrr 😕

garonka
22. jan 2010

som tuuuuu vonku je krasne mrzne a pofukuje vietrík a havo si ani miesto nevedel najsť 😝

liv1
22. jan 2010

veji citala som cely malickeho pribeh. Je to naaaadherne. Az mam slzy na krajicku 😵

vefi89
22. jan 2010

aj ja som tuuu a u nás krásne slniečko svieti 😝

garonka
22. jan 2010

liv ten môj hafan je darovany a nedam ho už nikomu i tak je naviazany na draheho, včera ho čakal pri dverach chuďa havo

garonka
22. jan 2010

vefi ja čítam ty čo šecko chceš dnes porobiť, chceš porodiť skôr? 😕

vefi89
22. jan 2010

lusy, nakoniec som bola na pošte a v obchode len, švagriná mi dala dreva za dva fúriky, aby som sa mordovať nemusela, takže napíli drahý v nedeľu.. 😀 a riadiť musím ísť, zajtra už ideme starkú sťahovať, tak aby mala čisto a nemusela sa ona chúďatko drieť...a teraz mám čas do pol jednej a potom bežím na bus, autom sa bojím, tu strašný ľad všade

vefi89
22. jan 2010

ale rodiť by som už chcela 😅 😀 😀 😀 😀

liv1
22. jan 2010

my by sme asi hafana nemohli mat, stale chodime niekam prec a bolo by mu velmi smutno 😕
ale aj mne bude smutno, lebo dnes budem sama doma, aj zajtra, muzicek ide do nemecka 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre