Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

majinka85
23. jan 2010

Ano objednana som na stredu a som roc 85.

majinka85
23. jan 2010

kedy si zacala priberat???A malaa si aj nevolnosti???

lienkad
23. jan 2010

ahojte tehulky.Vie my niekto poradiť už asi tri dni ma trapi hnusny kašel že ma až bolia priedušky a cela hrud a ktomu aj nadchu mam.Beriem sirup hedelix no nejak to neustupuje....Bojím sa o babo:.....

vejula
23. jan 2010

majinka no ja som začala priberať hned od začiatku, pretože som nemala žiadne nevolnosti a hrooozne mi začalo chutiť jesť 😅 Ale niektoré kočky začínaju priberať až od 5-6teho mesiaca, takže je to indivindi.

Lienka, a bola si u doktora??? Ak nie tak chod a riad sa jeho radami... ON ti najlepšie poradí, či už treba nejaké ATB alebo sa to dá aj vyležať.. A neboj, takmer každá počas tehu aspon raz ochorie, viem že sa to nedá nemysliť na to ale teraz mysli pozitívne aby bola choroba čo najskôr fuč.

lienkad
23. jan 2010

no ono chcem isť na pohotovosť lebo lekara mam daleko ....No bola som na začiatku tehotenstva chora ale teraz ma ten kašel trapi viac lebo sa my chveje cely žaludok a mam aj svalovku od toho kašla...no diki.

dugyna
23. jan 2010

ahojte baby 🙂

dugyna
23. jan 2010

lucy dakujem za linka..a preco len jedno sak mu bude smutno.. 😒 hm?

vejula..a nevies co jej na tej odsavacke vedilo?a ta kocka mala ktoru?
sak ty mas skor termin tak dufam ze mi potom napises ako si spokojna s odsavackou..
majinka..ak by si mala mimometrenice to je ina ukrutna bolest..a ty si nebola este u dr?ak si bola u dr tak to uz nemoze byt mimomaternicove..to bude naozaj len rozaztahovanie maternice

kakusik
23. jan 2010

Ahojte Tehulky, som tu nova a strasne sa tesim, ze tu nieco take je 😎

rogerka
23. jan 2010

cafte baby 🙂 poslusne hlasim, ze postielka je poskladana a uz nam stoji v izbe 😀

dugyna
23. jan 2010

jej asi tu teraz niktora z vas nie je?
mi napadlo este vcera k tym odsavackam na soplik..moja mamina nam kupila taku pumpickovu..alebo ako to mam nazvat..ze ona ju pouzival ked sme boli mi maly a ze supevsetko vytiahla..takze ja urcite zatial nebudem rozmyslat nad tou na vysavac..to mi pride skor pre dedicky co maju problemy..uz horsieho charakteru..odfotim ju a dam ju potom do albumu.

dugyna
23. jan 2010

inak ten kon zase mrzne

rogerka
23. jan 2010

vitam vsetky nove baby, tusim nam tu pribudli hned 2 😉

no, dugy, kedysi ine odsavacky ani neboli, ale tie na vysavac su teraz najlepsie. ked ma babo sopliky, ide o problemy horsieho chrakteru 😉

kakusik
23. jan 2010

skoda, ze niesu odsavacky na sopliky aj pre buduce mamicky alebo aspon nieco, co pomoze na dutiny ☹

dugyna
23. jan 2010

cau rogi
a vitaj kakusik..

rogi ja neviem mne sa to zda celkom dobre..zatial tu na vysavac kupovat urcite nebudem..a halvne to budes mat v spalni neustale nastahovany vysavyc?alebo v noci ho zapynat 😀 ?
ked moja mam hovorila ze stym paradne vsetko vysala..zatial mame tu a ked sa babo narodi..a oskusame..a ak by nestacila tak potom kupime tu navysavac..

rogerka
23. jan 2010

ja kupim na baterky, keby vytiahnem v noci vysavac, tak ma susedia do rana zmasakruju 😀 ale citala som, ze tie balonikove a kadejake su nem dobre, najlepsie su na vysavac alebo na baterky

kakusik
23. jan 2010

Moja kamoska je velmi spokojna s tou klasickou odsavackou, nevie si ju vynachvalit. Ze tiez planovala kupiz tu na vysavac, ale chcela vyskusat najprv klasiku 😉

rogerka
23. jan 2010

kazdemu asi nieco ine vyhovuje... citala som vacsinou negativne reakcie na klasicke odsavacky a aj kamoska mi poradila radsej vysavac alebo baterky. len dufam, ze tu odsavacku budeme potrebovat minimalne

kakusik
23. jan 2010

To vam prajem, aby ste ju ani nepotrebovali. Ja este take veci neriesim, skor riesim teraz chripku, ci co to mam 😖

dugyna
23. jan 2010

rogi ale ta co mam ja to neni taka ze to ty musis..akoby sa....to je take pumpicka na spodku zmacnek a vysaje..ja tiez skusim najprv klasiku..

rogerka
23. jan 2010

rychlo sa vyliec 😉 a pre istotu nabehni v pondelok k doktorovi, ak si este nebola 🙂

kakusik
23. jan 2010

Bola som uz u lekarky, predpisala mi aj antibiotika ale, ze ich mam zacat brat, ked mi neklesne teplota, uz klesla ale tenkasel je k nevydraniu a dutiny ma tiez neskutocne bolia ☹

dugyna
23. jan 2010

na dutiny si kup ten solny sprej..je to dobre na alergiu ale aj v chorobe..do oparovacov do radiatora daj vodu a eukaliptovy olej..a na dutiny ak mas taku tu lapmu s cervenou ziarovkuou tak sa dobre nahrej..ak nie tak sa pekne napar nad hrncom..teraz neviem ale myslim ze s kamilkami..ked nie aj nad slanou vodou..a na teplotu niekedy pomoze horuci kupel a do toho hodit kilo soli..aj ked teraz by si moc horuce macat nemala ked si tehu..takze ten kupel nie..
a pekne cajik..s medom a citronom alezat..a pravidelne vetrat okno.aby ti bacile isli prec..
na priedusky si mozes dat nejaku tu teplu podusku..uvolni to hlieny..a aj to naparenie pomoze na dutiny aj priedusky.

majinka85
23. jan 2010

dugyna .. u lekara som este nebola ale som objednana v stredu tak dufam ze mi tam povie same dobre spravicky.

majinka85
23. jan 2010

dugyna .. nevies nahodou mi poradit. Niesom nachladena ale mam plny nos a ked mi to steka do hrdla tak ma napina na vracanie.Ake kvapky do nosa mozem pouzit lebo som citala ze olynth nie je vhodny pre tehotne zeny.

dugyna
23. jan 2010

majinka..ja myslim ze to bude v pohode..kazda z nas mala pichanie alebo take pobolievanie v podbrusku akoby pred menzes..ale trosku ine..to je z toho ze sa maternica roztahuje..
keby si mala mimometrnicove tehu..tak ta bolset by bola akutna a na nevydrzanie..takze myslim ze mozes byt uplne kludna
a daj vediet co ti dr povie v stredu..
ale ak by sa to zhorsilo alebo nieco tak v klude chod na pohotovost..

rogerka
23. jan 2010

pomoooooc, krvopotne som povyberala fotky a teraz mi to napise, ze ich musim zmensit ☹

janefonda
23. jan 2010

caute tehule 🙂
Rogerka to s tymi fotkami asi vie nahnevat 😖
ja prave rozhodujem tolko veci, ze uz mam toho plnu hlavu ! Nabytok do spalne, do detskej, koberec, farba stien...ale snad vsetko dobre dopadne 🙂
Vitam tu novacikov medzi nami!!

dugyna
23. jan 2010

rogi to poznam ja som tie isla dat fotky do albumu..a mozem znova nafotit v mensom formate...inak by tam uz bola aj ta odsavka v albume..
jane prerabate?

rogerka
23. jan 2010

cauko jane 🙂 manzo ich zmesnil a uz su tam 😀
my mame 2-izbovy byt, tak detsku neriesim 😀 ale bavilo by ma to 😉

rogerka
23. jan 2010

no ja sa s vami lucim, drahy ma vyhana, mali sme ist nakupovat, tak sa majte krasne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre