Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
20. júl 2009

mne už teraz dosť opúchajú lýtka a členky a aj keď nie, tak čižmy nemôžem nosiť, lebo žiadne nezapnem. Voľakedy som z domu nevyšla minimálne bez 10cm opätka a teraz je mi najlepšie v teniskách a šlapkách na nízkom. Ja meriam len 152cm a trošku som pribratejšia ako na tej fotke v albume. Nie nejak extrémne, ale som. Držala som delenú stravu a keď som prestala, pribrala som 2x toľko. 😠

garonka
20. júl 2009

vidíš aj ja si musím nahodiť foto aby ste nepozerali na prazdne okienko 🙂 nevadí ako vyzerame hlavne aby naše babenka sa mali dobrre a po pôrode snaď zhodíme 😀 😀 😀 ja som len na tenisky a šľapky a tie budem i v zime nosiť 😀 😀 😀 u mňa to je ako na kolotoči schudnem priberiem a štve ma to občas lebo moje veci nenosím jedine vojdem do teplakov

andrejusa
20. júl 2009

ja si chcem tiež pokúpiť teplákové súpravy, v ktorých budem môcť chodiť aj do práce, aby mi boli voľné na bruchu, lebo už ma rifle začínajú tkačiť. A u jednej baby tu mám odložené aj tehu rifle s tým látkovým pásom, tak hneď po svadbe si ich kúpim, ale neviem kedy ich mám začať nosiť. Tá delená strava je super na chudnutie, ale musíš ju držať stále, inak jo jo efekt. A cvičením sa mi nejak nedarí a teraz ani nemôžem.

garonka
20. júl 2009

ja rifle ani nenosím a v horučavach si ich neviem ani na sebe predstaviť 🙂 🙂 🙂 a šaty by som nosila stále také pekne voľne 🙂 🙂 🙂 🙂
ťaha ma hajať budeš tu aj zajtra?

andrejusa
20. júl 2009

určite budem, pôjdem si už pre hotové šaty a napíšem ako som dopadla. Tak dobrú nocku, aj ja idem 🙂 😉

garonka
20. júl 2009

tak sa teším a daj hneď vedieť ja som zvedava 😀 😀 😀 aj tebe dobru nockuuuuuuuuu

snazilkant
21. júl 2009

Ahojte dievcata

na obrazku je vidno fazulku a pekne ma 14 mm 😀
som zvedava ako budeme rast

a ked sa malicke fakt narodi 7.3. tak to bude najvacsi darcek pre manzela, lebo v ten den ma narodeniny aj meniny.

vcera ked sa otom dozvedela svagrina tak to ste mali vidiet, chmurava ani sa zomnou nerozpravala. A vraveli sme im nech to nikomu nehovoria, ze mi to povieme vsetkym az nabuduci tyzden.
to asi preto lebo ona je prva nevesta, ale zatial nemaju potomka, no to preto lebo berie antikoncepciu, cize nexe este mat a teraz ako keby sme mi boli navine. no mi sme sa stale prezentovali ze po svadbe chceme babätko. 😒

no nebudem sa nou znechucovat musim mysliet na babo aby bolo ok

monika131
21. júl 2009

snazilkant - na švagrinku sa z vysoka vieš čo. Veď keď berie antikoncepciu, tak čo sa odúva. 😠
A gratulujem ti, však je to príjemný pocit, keď na ultrazvuku zbadáš maličkú blikajúcu fazuľku, z ktorej sa za pár mesiacov stane človiečik, ktorý ti úplne zmení celý žívot. 😀

snazilkant
21. júl 2009

monika
tak ked som prvy krat zbadala fazulku bol to uzasny pocit 🙂
juj sme sice na zaciatku no velmi sa tesim

poseidonka
21. júl 2009

snazilkant tak sa vykašli na tu žiarlivú svagrinú asi ti zrejme závidí tvoje velké šťastie, gratulujem a pekne si to uži
🙂

garonka
21. júl 2009

dobre ránkooooooooooo

snažilka, kašli na ňu nech sa čertí a nema prečo keď berie antikoncepciu, nech závidí 🙂 a manželíno sa tešil čo? a citíš sa ako? mne bolo 2 dni katastrofalne a od dnes su tu zasa horučavy 😠

snazilkant
21. júl 2009

poseidonko

dakujem pekne uziva si to

garonka

tak vcera som prespala cele poobedie inak mi je fajn relaxujem , pokial mam volno a nic nerobim 🙂 manzelik sa tiez vytesuje , len si to este nexe velmi pripustat , lebo sa boji aby bolo vsetko ok.
horucavi ani mne nerobia najlepsie, a to v robote mame okolo 30°C 😖
to prezit je niekedy zazrak

miroslava89
21. júl 2009

ahojte ja len tak na rychlo..vysledky tripple testov su zle 😢 volala som dr. a on mi povedal len tolko ze su zle ze riziko DS je 1:5 a ostatne som uz ani nechcela vediet ked su zle tak su zle 😢 o 10mam ist k nemu ale pripravit sa mam aj na to ze mozno zostanem v nemocke 😢 😔

garonka
21. júl 2009

musíš piť veľa vody aby si nebodaj mala nízky tlak a horučavy su peklo 😠 zlaty je tvoj drahy 😉 môj sa až prehnane bojí, v sobotu sme mali bratove deti a šli k jednemu ujovi čo ma ranč ma tam kone, kozy, sliepky všetko možne a normalne mi zakázal sa tam trepať 😀 veď ja som tie zvierata nehladkala len decka mali z koníkoch radosť veď maju u toho uja svojich troch 😀 😀 😀

ja som zas zlenivela, veľa ležím a čo sa týka upratovania, toho sa činíl drahy 😀 a uprace lepšie ako ja 😉

snazilkant
21. júl 2009

viete svagrina je s manzelom cca 2 roky vydata , od zaciatku berie antikonepciu , vsade sa prezentuje ze chce babo a v spali na nocno stoliku ma polozene tabletky .teraz zevraj prestala skusali a zatial nic a ze zacina ju brat znovu a tak o 4 mesiace vyskusaju lebo je fajne vypocitava lebo bude koncit Bc. tak aby ku statnicam sla s bruchom.No naposledy jej sestra radila aby otehotnela skor lebo sa bude mat lepsie, kedze manzelovy rodicia budu prvy krat starými rodičmi. je to cista vpocitavost az mi je s toho zle.

Ja ked vezmem koncim tento rok VS 5.ročník ale ani ma nenapadlo nieco planovat aby som sla k statnicam tehotna , ved babky tolko postrazia malicke a ja pojdem na statnice. Ved to zvladneme.

snazilkant
21. júl 2009

miroslava
neboj musis veriet ze vsetko bude ok lekari sa aj mylia
drzim palce

garonka
21. júl 2009

mirka

jaj moja, hlavku hore, stále na teba tu myslíme , neboj boli tu i dievčata ktoré mali zle vysledky a narodilo sa im krásne zdravučke babenko, musíš byť silna tak sa nam drž, a do nemocky nechoď budeš nam tu chybať potom 😔

garonka
21. júl 2009

snazilka

tvoja svagrina je veru vypočítava a počkaj ako začne so svojím manželom rychlo na babu pracovať aby sa mohla vyvyšovať a to by sa mala s vami tešíť a pomahať si 😉 ja som svojej švagrinej toľko pomohla s deťmi a neľutujem mam aj prax 😀

zvládnete to babky pomôžu radi aj sami sa ponúknu a hravo zvladneš štatnice 😉

snazilkant
21. júl 2009

ako ja som tiez vela pomohla sestre s detmi a nezdlo sa mi to nic neprirozdene. este svagor sa ma opytal ze ako sa citim ako mi je , on mal skutocny zaujem no ona vobec. ale vykaslem sa na nu. Budeme sa dobrych dedkov a babky a uzasneho manzela.
A to mi uplne staci

a statnic sa vobec neobavam

garonka

a ty sa ako citis? ako sa mate?

garonka
21. júl 2009

nooooo ja som si už povedala, že sa nebudem chvaliť že mi nič nieje lebo som to poriadne zakríkla 😀 v pondelok v nedeľu večer mi začalo byť blbo len sa mi točila hlava, napínalo ma na vracanie a celu noc som nespala a drahy bol cely čas pri mne ten sa bal viac ako ja 🙂 a včera cely deň mi to trvalo až až kym sa dam do laty, stale som mala pocit na vracanie, pila som strašne veľa vody 3 fľaše a nakoniec som posluchla maminu aby som si uvarila slabu kavu, možno i nízky tlak som mala vieš ja som pred tehu pila kavu každý deň a zrazu som ju vysadila zo dňa na deň aby som si neprivykla počas tehu piť kávu ale vraj jedna denne neuškodí
a ešte pri tych koníkoch ma riadne napínalo ten smrad no som zadržiavala dych lebo deti mali radosť 🙂

garonka
21. júl 2009

a nejak mi nechutí jesť ale prinutiť sa musím zas nemôžem hladovať cely deň 😒

snazilkant
21. júl 2009

no poviem t niekedy mam na nieco nenormalnu chut ale ked to zacitim je mi zle 😒 no ja som kavu nepila vobec takze chvalabohu mam o starost menej. mne manzel vravel ze keby mi nemeskala mrska tak ani nevieme ze som tehtna 🙂 tak snad to tiez nezakriknem

garonka
21. júl 2009

aj ja keď dostanem na niečo chuť napríklad večer o pol 11 na zmrzllinu a doma nemame drahy letí do McDonaldu na zmrzku mcflury či ako sa vola aby mal pokoj lebo mi vravel, že som potom jedovatá keď nemam čo chcem 😀 😀 😀 mne mrcha meškala 3 dní a už som vedela, že budem tehu lebo prsia ma tak nikdy neboleli a bolia doteraz 😲 tak hadam mi to prejde.
a doktorka ti dala i tehu knižku? kedy maš ďalšiu kontrolu?

snazilkant
21. júl 2009

tak to ze bolia prsia to je aj u mna. no doktorka mi este nedala knizku az na dalsej kontrole a ze mi aj zoberie krv a vsetky tie veci kolo toho. ze som vslatne este v stadiu kedy este mozem prist o fazulku, no ja si to nejako nepripustam zeby sa malo nieco stat. na kontrolu idem o 3 tyzdne

garonka
21. júl 2009

ja idem na kontrolu konečne o týždeň v utorok krv mi brala myslím ampulky aj tlak mi merala sestrička na počudovanie som mala normalny 😀 dostala som tehu knižku aj kufrík pre buducu maminku tak dufam, že naš chrustik je v poriadku do utorka sa zblaznim ale nechcem si namyšľať zle veci. A maš aj fotku babenka? môj drahy ju nosí v dokladoch 😀 ale už by ta fazuľka mala byť väčšia 😉

snazilkant
21. júl 2009

tesim sa s vami...ano fotku babetka mame no je to fakt taka mala fazulka 😀 mame 14 mm 😀
ja myslim pozitivne viem sice ze sa toho moze udiat vela ale nepripustam si to.
budeme ok. pocuj v ktorom mesiaci na ide na matersku dovolenku ? 😀 uz by som sla

qwixinka
21. júl 2009

ajoj miruska tak to mi je luto, ja som sa dnes vratila z nemocnice pobudla som 6 dni hrozil mi potrat brr ked si na to pomyslim ☹

garonka
21. júl 2009

aj ja sa veľmi teším s vami je to pekny pocit byť tehu nie? dávaju na nas pozor sice môj drahy občas preháňa 😀 vraj 6 týždňov pred pôrodom by mala byť aspoň myslím 😉 bola som si urobiť papať vyhladla som konečne. 😀

andrejusa
21. júl 2009

ahojte 😀 , ja som sa tu stavila len na skok, idem si o 12h. do mesta pre šatičky a potom sa vám prídem pochváliť 😀

garonka
21. júl 2009

no ahoooooooooooooj a kde si sa doteraz tulala? si hajala? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre