Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
8. feb 2010

miri ked mas anginu tak sa ani necudujem. pekne lezis?

dugyna
8. feb 2010

liv tu v technopole prefeknte varia super vyber 4 jedal denne menu a neviem ci nemaju aj donaskovu sluzbu..skus kuknut na nete

vejula to je aj moj nazor..ja tiez v pohode obleciem keby bolo dievcatko do bledunkomodreho 😉 a nica sa nestane

barbyes
8. feb 2010

my doma nekúrime vôbec, za celú zimu som mala doma radiátor pustený asi 4-krát 😀 my tam máme teplo, ešte niekedy musíme vetrať 🙂 bývame na 11-tom posch. a vykurujú nás byty pod nami 🙂

miroslava89
8. feb 2010

barby ja si ho rozmaznavam staale🙂..ved je to nas prvy spolocny rok manzelstva tak nech si mysli ze ma dobru zienku 😅😀

liv lezim pod paplonom zababusena ..a i tak zima neskutocna..

miroslava89
8. feb 2010

barbyes s tym kurenim mate riadnu vyhodu🙂.

garicka
8. feb 2010

ahojte,

ahoj mirka

už je ti lepšie? harmony sa drží? posielam jej pusinku. nášho miška budú v stredu očkovať na tri mesiace, tak som zvedavá. dnes sme zasa boli v MI na skúšku, poslednú s miškom. už len štátnice koncom marca a možno si už vydýchnem a spomalím tempo.

liv1
8. feb 2010

dugy dik, pozriem sa na to. 😉

miroslava89
8. feb 2010

gari malinka sa drzi krasne pribera...mna zmohla angina..
a drzim palce na statnice ty to isto zvladnes🙂
a misko sa ma ako?🙂

barbyes
8. feb 2010

podľa mňa sa neoplatí muža rozmaznávať aby si na to moc nezvykol. časom toho môžeš ľutovať ☹ ja uvarím a pod, ale pekne musí pomôcť aj s domácnosťou a by som mu skákala okolo zadku ani za nič. moja maminka tak začínala a doplatila na to. bola z nej celkom dobrá slúžka. ja som povedal, že obskakovať nebudem nikoho, obidvaja máme 2 zdravé ruky a keď chce jesť nech si zoberie. Obedy varím, lebo muž variť nevie, aby sme mali aspoň jedno teplé jedlo denne, ale inak... 🙂

miroslava89
8. feb 2010

barbyes u nas upratuje manzel staale..umyva riad a vsetko.-..zvykol si na to pocas toho ked som bola tehu a povedal ze jemu sa to menit nechce..cize ked moze tak pomoze🙂

miroslava89
8. feb 2010

ja iem zalahnut o chvilu pride manzel 🙂
zatial ahojte

garicka
8. feb 2010

miško už pomaly začína vymýšľať, len chce aby sa mu v kuse niekto venoval, rozprával sa s ním, faxcinujú ho lampy na strope a obrazy a fotky čo máme po stenách, tak ked plače tak sa s ním prechádzam a pozeráme na každú somarinu čo máme na stene 🙂 a doobedu nám už moc nechce hajať, tak to potom doháňa poobede a v noci a po papaní nadránom už sa mu tiež veľmi nechce spinkať. ale inak by som ho nedala za nič na svete, je ako bábika.... a už sa nám začína aj smiať. troška mu to trvá nakoľko sa narodil o mesiac aj niečo skôr. včera som ho porovnávala s chlapčekom čo sa narodil na termín o 11 dní skôr ako miško a je to teda riadny rozdiel, denis má o kilo aj niečo viac, je asi o 10 cm dlhší. miško pri ňom vyzerá ako by mal 2 mesiace a nie 3 😵 . ale my to doženieme, len nech sme zdravučký.

mirka a harmony ti už dali aj na ruky? klokankovať nebudete?

elko69
8. feb 2010

ahojte babule az teraz som sa sem dostala..ako sa dnes mate?nejake novinky???

liv1
8. feb 2010

aj moj drahy je uzasny, stara sa o mna, obskakuje ma, vari mi cajiky, robi kazdy den ranajky. umyva riad, ale s bytom je to uz horsie. ale povedal ze sa do toho pusti, tak spalna je uz cistulinka, to ostatne pride tiez 😀 . no a svokricku chce zavolat na vyzehlenie tych hald veci co tam mame vypranych, lebo zehlit nevie. 😅 .

garicka videla som fotky tvojho malinkeho, je naaaaadherny. strasne zlatunky 😀

miroslava89
8. feb 2010

gari to je super ze sa vam takdari drzim palceky🙂
a malu mi chceli dat tohto tyzdna uz klokankovat ale teraz sa k nej nedostanem 😔 s anginou ma za nou nepustia..

barbyes
8. feb 2010

tak hej, keď to je rozdelené tak je to super. tak by to presne malo byť, potom je to OK, že mu zasa ty naoplátku uvaríš a pod. zaslúži si to 😀 mala by byť podľa mňa vždy delba práce aby neostalo na jednom všetko.

elko69
8. feb 2010

miroslava89 tak to je super,mate velku bojovnicku veru,len tak dalej!!!!a s tu anginu,tak to poznam kedzemoje choroby su vzdy anginy:( takze si dostala nejake antibiotika aspon dufam..tie zaberaju rychlo neboj ale treba lezat fakt vela lezat...

barbyes
8. feb 2010

neboj, za chvíľu sa uzdravíš a budeš sa s ňou mojkať od rána do večera 🙂 ja už by som tiež chcela aby bola na svete, neviem sa jej dočkať, ale ešte si dooosť dlho počkám ☹

garicka
8. feb 2010

liv aj tvoje také bude. akurát som dnes vravela že pre mamky je najkrajšie to ich bábo 😉 ako sa cítiš ako tehu? užívaš si? ja tak niekedy nostalgicky spomeniem na tehu.... pekné časy 🙂

garicka
8. feb 2010

barbyes
neboj to rýchlo zbehne... ešte budeš myslieť na to byť trochu tehu aby si sa vyspala 😀 ver tomu. ale časom si zvykneš aj na to nočné krmenie. už aby drobec spinkal celú noc.

lienkad
8. feb 2010

Ahojte tehulky.Môžete my prosím poradiť čo mam robiť ked mam pavúčiky sú ako potničky a mam ich od krku až po pupček.či si to mam nejak kremovať lebo používam babylove olej a neviem či to nieje s neho no ja si len bruško natieram..tak asi nie...

dugyna
8. feb 2010

jane mne hovorili ze 3D je 23-25tt tak neviem ..mi ideme do ginfivu..uz sme objednany..na 16.3 😉

barby chod tam kuknut ja som tam sice nebola este..ale ze super vecicky..aj tie co nakupila..a za par korun..uz sa tam chysta kupit komplezik na krst kosielka s kravatou a gature 😀 tak ked zistime co to bude 😀

miroslava89
8. feb 2010

a toto musim napisat🙂 🙂 lebo sa idem zblaznit od radosti...

malinka ked sa narodila tak sa jej zle stahovalo srdiecko..davali jej na to lieky aby sa to akosi upravilo.. a vcera vecer jej ich prestali davat a srdiecko bije tak ako maa🙂huraaaa 😵 😵 😵

lucy1990
8. feb 2010

Jeeej, mirka, to je krasna spravicka 😀 inak ahojte

dugyna
8. feb 2010

mirka ako klokankovat..? to som este nepocula..to sa ako robi ked malinka je v inkubatore?prepac ze som taka zvedava..len ma to zaujima..sme bilo tyzden na patologickych nororodencoch ale nic take som nevidela..deticky boli v inkubatore..a som male na sebe plast a chytit som mohla cez otvory v inkubatore iba dezinfikovanymi rukami..tak preto ma to zaujima

miri bayrby aj mi to mame podelen doma drahy vari..jeho to aj bavi..upratujeme spolu..a periem a zehli ja 😉

miri asi mas teplotu daj si tie octove ponizky ako som ti radila uvidis ze ti to pomoze

lucy1990
8. feb 2010

Haha, teraz citam dozadu, liv, dobre si povedala s tou proviziou 😉 brala by som 😀

lucy1990
8. feb 2010

Dugy, nerobi nahodou ocot, ze ti zgumeneju koncatiny, ked ich mas dlho v octe? 😨

elko69
8. feb 2010

miroslava89 to je super...vsetky vam tu drzime palceky...

barbyes
8. feb 2010

miruš gratujem 😀 to je super správa 😀

elko69
8. feb 2010

baby sestra je v 28 tt a ma suchy kasel,nemate nieco odskusane na to??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre