Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
23. feb 2010

to su take tie divne pocity: ze zvladnem to?budem dobra mamina?som pripraven ana to byt maminou a starat sa uz o niekoho ineho ako o seba???toto si povie asi kazda buduca mamicka...ale musime si verit a zvladneme to...

niki ved daj infosky zajtra co doky povedal,ok?

janinna11
23. feb 2010

Anjelik a Dajna, ked uz rozoberate byvanie... Ja teraz zijem v CR, priatel - buduci mm 😀 na SK, tu mam podnajom, etse sme spolu nebyvali, ale mimi bolo planovane, neviem co mam skor zacat vybavovat, ci nemocensku, alebo gynekoologa na SK, plus niekoho noveho zaucit v praci, plno paierovaciek okolo bytu a plus este nejak vymysliet s mm byvanie na SK a stahovanie odtialto - chladnicka a pracka, nabytok,,, a on je stale zaneprazdneny, ale ked ma cas, tak za mnou or pre mna jazdi a sme spolu, takze nie len vy mate taketo problemy, no nestresujem, nejak bolo, nejak bude, dolezite je, aby sme boli kludne a nase mimca sa citili dobre, nie je momentalne nic dolezitejsie kocky, viete?? Tak sa nestresujte, ja som tu uplne sama, mam tu 2-3 kamosky, s ktorymi sa raz za cas stretnem, a uz sa neviem dockat, kedy odtialto odidem za drahym 😅 😅 😅 😅 😅

dajna11
23. feb 2010

anjelik026....ved aj ja som v nájomnom byte a ideme stavať lenže tento byt teraz pre nás bude malý a tak si do kedy sa postaví domček musime najsť nejaký aspon 2izbový nájom a do toho sa mi teda necche

janinna11
23. feb 2010

Dajna to ti verim, podnajom si iba vyhodene prachy a este ake velke.... a ja neznasam stahovanie........... tak sa mi do toho nechce... 😒

niki21
23. feb 2010

elko69: jo ozvem sa zajtra ako som dopadla

janina11: no veru nemas to ruzove musite toho riadne vybavit ale ako pises tak s kludom aby bolo mimi v pohodke 😵

liv1
23. feb 2010

Caute zabky 😉

no ja teda stahovanie tiez nemusim. Ale tiez budeme musiet riesit tu situaciu, pretoze mame maly bytik a neskor sa sem nezmestime. Takze stahovat budeme musiet 😕

dajna11
23. feb 2010

janinna11...no ved to že teraz tu máme celkové náklady tak 120eu čo je v pohodičke a nájmy sú ned 300 všetky a potom aj zmena miesta a bože to sťahovanie...kolko som sa ja už nasťahovala aa ako to neznášam🙂))fnuk

mirka12011
23. feb 2010

ahoj liv, elko a nove tehulky...

anjelik026
23. feb 2010

🙂 je to tak klud a pokoj a s byvaninm to sa poriesi no ale neni to jednoduche kupit a zit len tak kazdy ma nejake sny a ja mam o nadhernej velkej zahrade kde bude deske ihrisko s piesockom a smyklavkou a hojdackou a v pozadi ovocny sad domcek ako z rozpravky to je moje vytuzene tak mame co robit najst dom snov aby sme zili stastne ale kazdy si pride na svoje vsak 😀

liv1
23. feb 2010

ahoj miri.

janinna11
23. feb 2010

niki no nemame to lahke ani jedna, niekto ma starosti s byvanim, niekto nema zaidne existencne problemy a predsa nie je stastny, ja radsej budem mat toho menej a v niecom sa uskromnim, ale budem stastna a dolezite je mat po boku tiez partnera, na ktoreho sa mozme spolahnut 🙂 ja mam to stastie a som za to vdacna 🙂) a to, ze sa nam podarilo mimi v relat. kratkom case si velmi vazim, a beriem to ako znamenie a dar 🙂 Mali by sme si udrzat v hlavkach najma úrijemne pocity a tie negativne rychllo pustit vonku...

Deti su uzasne a to co prezivame teraz, muzi nikdy prezivat nebudu, uvedomujete si to vobec, ake je to uzasne, ked v nas rastie novy clovek, ze z lasky(vacsinou) a tuzby sa zrodil novy zivot??? Priroda je proste obdivuhodne uzasnaaaaaaaaaaaaaa 😲 😲

mirka12011
23. feb 2010

liv ako sa mas? co noveho od vcera?

liv1
23. feb 2010

anjelik tak takeho sny presne mam aj ja, a preto aj pozerame teraz pozemky lebo nechceme kupit hotovy ale postavit si sami. lenze aj tak, ak by to mal by domcek mojich snov doslova, stalo by to vsetko 2 krat tolko ako si v sucasnosti mozeme dovolit... 😅

liv1
23. feb 2010

janulkaaaa ty si sa nam tak pekne rozcitila ale je to velmi pekne co pises 😉 je to presne tak.

miri dakujem celkom dobre, bola som s mm na obed, a teraz oddychujem. do 3 rana sme debatovali na temu vychova, tak dnes sme obaja poriadne odpaleni 😀 . a miri ty mas co nove? byva ti uz lepsie, alebo stale to je 1-3 krat denne?

mirka12011
23. feb 2010

uch vcera to bol katastrofalny den na nevolnosti som ani autom domov nemohla dojst brr dnes je to uz lepsie...
uz vychovu ste riesili hihi ta vy ste dobry a do 3 rana sak ja uz spala 5hodin 😀

janinna11
23. feb 2010

Ahoj Liv, uz som Ti odpovedala-IP. No nejaka som este stale precitlivena, to je strasne s tymi hormonmi, uz sa vidim, ako budem na kazdom sone zadrziavat slzy stastia a na 3D/4D ani nehovorim.....

A ty ako?? Aky si mala vikend? U mna bol buduci mm a boli sme v kine, na veceri, v ZOO a tak sme sa venovali len jeden druhemu... 😉

janinna11
23. feb 2010

Liv a k comu ste dospeli v tom dlhom rozhovore o vychove?? 😀 Ozaj uz si uvazovala nad menami??

elko69
23. feb 2010

mirka ahoj..zase nevolnosti??chuda male... ☹

liv1
23. feb 2010

miri to fakt? este stale tak zle? to ma mrzi. ale za chvilku neboj, ked porodis je to ze vraj ako keby utalo. moja mama mala s mojim bratom priserne svrbenie niekedy od 4.mesiaca az do dna porodu. tlacil jej nejako na pecen ci ako,tak ju svrbelo cele telo, mamina hovorila ze to bolo psycho a preto chodila do posledneho dna do porodu do prace, inak by sa zblaznila 😕

tak ja budem mat radsej tie nevolnosti ako toto 😀 😀

lenocka84
23. feb 2010

ahoj liv
ako?
co nove?

mirka12011
23. feb 2010

elko este vzdy tie nevolnosti, ale vcera to bolo priserne... elko ako maly kopka?
liv svrbenie? uch tak to muselo byt fakt psycho...

liv1
23. feb 2010

jani my sme oslavovali, mame s drahym v rovnaky den meniny a narodky tak tu boli svokrovci a inak pohodicka, take vegetenie, v nedelu sme boli obzerat miesta kde by teoreticky sa nam pacilo byvat 😀
Vy ste mali velmi pekny program. to ste boli v Plzni v ZOO, alebo v Prahe?

no a s tou vychovou debata zacala pomerne nevinne, no ale nabralo to take grady, pretoze nemali sme uplne rovnaky nazor. co je u nas inak dost nezvyk, my sa snad zhodneme na 95%. v principe sme riesili na aky sport ci hudbu dat dieta, a co robit ak je vynimocne dobre. ci ho v tom podporovat, alebo to nechat tak a rozvijat v nom aj ine veci.

a nad tymi menami sme uvazovali, chlapec Robert alebo Marco, a dievca asi Ela, alebo Ella. 🙂
A vy ako s menami? Rozpravali ste sa uz o tom?

liv1
23. feb 2010

leni, elko, ahojte 🙂 . pisala som prave mirke aj janke ze co za posledne dni. v noci sme s mm riesili vychovu 😀 😀
a ty co mas nove leni? oddychujes?

liv1
23. feb 2010

leni mna v noci brutalne pichalo na rebrach som si hned na teba spomenula. ale viem ze to boli zastavene vetry. ale aj tak som sa zlakla 😒 . teby uz nezvykne pichat?

elko69
23. feb 2010

mirka a nic ti na to nezabera?na tie nevolnosti??jako mat do az doteraz no nic moc teda...no maly kopka dostatocne uz aj dava najavo ked je viac hladny takze som zvedava kolko sme zase pribrali na najblyzsej poradni..hehe a tvoja malinka ako??

lenocka84
23. feb 2010

no picha, ale zase inak ako doteraz
a mam dojem ze to maly niekam tlaci, a preto to picha
ked si tam obcas pritlacim,akoby som ho odtlacila a na chvilu to prestane

janinna11
23. feb 2010

Liv Ela sa paci aj mne, ale drahemu nie, ja som inak potom viac za slovensku klasiku, ja by som uz pre dievca mala vybrate, ale este nie som 100% rozhodnut as drahym za chlapca, on ma iny nazor....

No boli sme v ZOO v Plzni 😀

liv1
23. feb 2010

aha, tak asi to bude ono. mna urcite pod rebrami netlaci male 😀 . snad pri druhom tehu uz nebudeme take ustrachane pri tych bolestiach a pichnutiach. teda neviem ako teba, ale mna to vie rozrusit.

liv1
23. feb 2010

jani a ake mas vybrate prezrad ty tajnostkarka 😀 a chlapcenske sa ti ake paci? alebo pacia?

lenocka84
23. feb 2010

teraz som uz ok, na zaciatku ma tiez vsetko rozhodilo z rovnovahy
uz to az tak neriesim

a teraz ked o tom pisem, tak maly zacal pekne kopat
heh od rana bol ticho
presne vie ze je rec o nom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre