Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

rogerka
2. mar 2010

jani, vsetky babatka su dobre 😉 ona je dobra, len posledne 2 dni zacina vymyslat... ale dnes je zatial dobra, tak som spokojna a vytesujem sa 😀

janefonda
2. mar 2010

cau barby, maj sa pekne 🙂

jjana17
2. mar 2010

no ja viem ze su dobre babatka ale niektore vela placu alebo su take ze len na rukach ale ta tvoja je zlatucka

janefonda
2. mar 2010

Rogi nooo vsetky deti su dobre, ale napr. kamoskina mala im place od nemoty do nemoty... Cez den v noci stale. Zazila som to u nej a poviem ti nie je jej co zavidiet. Vobec si nedokaze oddychnut a to ma aj starsiu dcerku ktora ma 5 a potrebuje tiez svoju pozornost. Takze sa tes, ze tvoja malinka nie je taka spevacka 🙂

jjana17
2. mar 2010

idem si ja nieco spravit papat, nejaku maskrtku aj pre mm , asi to bude nejaky dobry puding s ovocim,,,,,,

rogerka
2. mar 2010

jane, neni ta jej mala chora? lebo ja ked som bola mala, tiez som v kuse plakala, mama bola zo mna na prasky, ale to zato, ze som bola chora...

jani, ta moja si uz skusa vydobyt, ze sa chce nosit na rukach 😀 tak jej je najlepsie, a hlavne na tych mojich, vobec ju nezaujima, ze uz padam od unavy 😀
ale vynahradi mi to vzdy, ked ju davam odgrgnut (snaha sice je, ale grgat nebude ani za svet), ako ju capkam po zadku, vzdy zaspi a niekedy sa zo sna uz nahlas smeje, to teda stoji za to 😀

rogerka
2. mar 2010

jeeej, baby, zavidim vam, ze mozete papat vsetko 🙂 este si to uzite a narobte si zasoby 😉

jjana17
2. mar 2010

no rogi ty si teraz obmedzena ☹

janefonda
2. mar 2010

Rogi tak chodi s nou k lekarke normalne a nic nezistili, ze by bolo daco v neporiadku, ale ona je uz zufala, sa jej ani necudujem.
Rogi a co vlastne nemozes jest pri kojeni?

rogerka
2. mar 2010

jane, a neboli tu malu brusko? ked maju nafuknute brusko a nevedia to dat von, vtedy placu...

nemozem hlavne take alergenne a nafukujuce jedla. oriesky, cokoladove a kakaove veci, citrusy, jahody, kiwi, rajciny... a tak 🙂 ale neni to take, ze by som stradala alebo umierala hladom

janefonda
2. mar 2010

Ved aj s nou cvici, ked ma nafuknute brusko a tak, ale moc to nepomaha. Snad sa to vylepsi.
Ale tak postupne mozes pridavat potraviny pokial viem, aj tak si myslim, ze ak ma byt na to decko alergicke tak bude a ak nie tak nebude, bez ohladu na to ci to budeme jest pocas kojenia...

janefonda
2. mar 2010

Mam v rodine zopar prikladom, ked sa az prehnane staralo o deti a prave tie su najchorejsie a alergicke na kadeco. Chranit deti ako v bavlnke tiez nie je dobre. Veci typu nebehaj, spotis sa a budes chory, nechytaj to su tam bakterie... Si myslim, ze treba decka nechat sa zoznamovat s prostredim, ja som aj pieskove kolaciky ochutnala a som tu 😀 Ako nevravi, ze treba vsetko dovolit, ale podla mna ma decko ochutnat sneh, aj ked to nie je uplne ciste a aj cencul oblizat, aj ym sme to robili a co. 😉

liv1
2. mar 2010

caute babule. som odisla, bo otec prisiel, a len teraz odisiel.

lulu tak ty uz mas za chvilu svadbicku jeeeeeej 😀. ja som aj zvedava co dugyna, vsak nemame ziadne info, foto, nic, však je to nová pani 😀

rogerka
2. mar 2010

v lekarni predavaju take homeopatikum na nafuknute brusko. mamin kolega to kupuje malej, lebo s tym mali strasne problemy a len toto jej zabralo, len neviem ako sa to vola ☹ vraj su to nejke gulicky, co jej rozdrvia na lyzicku a s mliekom daju vypit a zabera to. nech sa poradi v lekarni al. s lekarkou, ved to neni mozne, aby tolko plakala, ked jej nic neni

ja som tiez toho nazoru, ze ak ma mat alergiu, tak ju bude mat, ale aspon tych 6 tyzdnov to budem dodrziavat a postupne pridavat aj ostatne. manzo je alergik, tak zas nechcem uplne bezhlavo vsetko jest 😉

rogerka
2. mar 2010

liv, dugy ma 16.3. statnice, dovtedy asi nepride na konika, uci sa. a ze svadba dopadla super a zdravi vsetky baby
a tesi sa na dalsie stretko, dnes to tu barby navrhla 🙂

rogerka
2. mar 2010

idem varit veceru, majte sa 😉

jjana17
2. mar 2010

no puding spraveny len nech trosku vychladne a hned sa nan vrhnem

liv1
2. mar 2010

rogi dik za info, no tak budem dugyne drzat palce na tu statnicu. tak ju prosim pozdrav a ze sa velmi tesime na nove info, fotecky a vsetko. 😉

tak skusme to stretko dalsie potom ked bude moct aj lulu, no a ja tiez idem varit a upratovat . paaaa paaa 😀

vejula
2. mar 2010

ahojte kočky, ako????

lulu4
2. mar 2010

ahojte uz som tu zas, trosku som nieco porobila, som si aj particku pozrela na nete ak to poznate ta zabavne relacie TV Markiza tak dobre som sa uz davno nenasmiala, moje male sa muselo cudovat co sa deje 😀 😀

veru tak liv uz sa to blizi 😀

lulu4
2. mar 2010

babulky otazka od veci ale co si myslite mam jedny tehu rifle a take sportovejsie tehu gate trojstvrtove cierne a teraz rozmyslam co si kupit ci cierne elegantne dlhe nohavice alebo cierne elegantne trojstvrtove nohavice, co sa uz viacej oplati ked bude uz len teplejsie snad, je to vsetko taky tensi material... hlavne kvoli prezleceniu po polnoci na svadbe to chcem... len neviem ci dlhe alebo trojstvrtove... viem taka blbost ale ja som nerozhodna 😢

vejula
2. mar 2010

jaj lulu ja milujem také chvíle ked sa tak schuti smejem ,hrozne si to užívam, a viem že to je to najlepšie čo môžem maličkému urobiť 😵

lulu4
2. mar 2010

veru tak veji je to stokrat lepsie sa smiat ako plakat ja som tiez toho nazoru urcite je to pre malicke len dobre 😀
co mas nove?

vejula
2. mar 2010

dnes som bola na predpôrodnej príprave tak som si trocha zacvičila, a dobre mi to spravilo, lebo mi akosi vystrelovalo z chrbtice do nohy, mne to teraz počas tehu od 5 mesiaca občas príde ale cvičenie mi na to pomáha, tak aspon raz za týžden 🙂 ..

lulu a ty kedy máš svadbičku???

lulu4
2. mar 2010

veji: tak to urcite dobre padne si zacvicit obcas, ja nebudem asi chodievat na cvicenie neviem este, keby bola nejaka predporodna priprava tak na to mozno ale cvicit budem doma aspon nejake cviky si najdem na nete pre tehulky....
svadbu mame 10. aprila, ten cas ale bezi...

vejula
2. mar 2010

jej lulu už aby to bolo, čo? Sa tešiš 🙂 Ja už by som tiež brala toho 10 apríla. A na tie prípravy chodím, cvakla som si 30Eur ale za to môže isť môj mm ku pôrodu zadarmo. Inak by musel tých 30 Ečiek cvakať on, takže sa mi to takto viac oplatí, aspon si aj sem tam zacvičkím a nesedím len na zadku 😀

lulu4
2. mar 2010

jasne ze sa tesim a viem ze pre teba bude ten april tiez vyznamny, ja sa budem zabavat a tebe sa uz narodi maly Dominik, nebudem mat ani cerstve infosky, no nevadi ja si to tu potom pekne precitam 😀
a tvoj mm chce ist dobrovolne k porodu? lebo moj sa vyjadruje tak ze on to nezvladne ze on iba ked citi krv je mu na odpadnutie a pod... tak neviem neviem ci ho tam dostanem 😠
a to predporodne cvicenie kto vacsinou organizuje, nemocnice alebo nejake sukromne centra?

vejula
2. mar 2010

kočky tak dnes su fakt zaujimavé správy, ta mamička čo porodila na polceste to je super 😵

No ale to dievča čo znásilnili, tak to bolo na intráku kde som bývala posedných 5 rokov. Fakt človek aby bol stále v strehu 😕

lulu4
2. mar 2010

veji: ja casto spravy radsej ani nepozeram lebo je mi zle z toho nasilia vsade a z tych bezdomovcov co otravuju, byvame v peknej stvrti ale ked pride teplo tak uz len hrabu v smetiakoch a vadia mi proste ako napr. dnes idem si po ulici predbehne ma taky chlap osarpany a ze slecinka nemate 4,50 mi prispiet na vlak do Presova, co mu povies?? slusne som povedala ze nie si zanadaval ale isiel dalej, to je otras uz aj za bieleho dna aby bol clovek vsade v strehu, je otrasna ta doba...

liv1
2. mar 2010

lulu ja by som mozno kupila tie dlhe. na fotkach to moze vyzerat lepsie, lebo ked mas dlhe aj nohy vyzeraju dlhsie 😀 . a nechcela by si aj nejaku peknu suknu? v auparku maju pekne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre