Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
21. mar 2010

veji jasne, ze je to normalne. V zivote kazdeho je to obrovska zmena. Aj ja tak obcas premyslam, ci to zvladnem a tak...ale vravim si, zvladli to ine zeny zvaldnem to aj ja. A presne tak je to aj u teba. Zvladnes to 😉 Neboj vsetky pochybnosti pojdu prec, ked si chytis malickeho do narucia 😵 Budes skvela mamina, len sa tolko nestrachuj, aby si mala kludne babätko a neprenasala to na neho 😉

vejula
21. mar 2010

jane, ked ja som takéto pocity& ešte nemala, myslela som že čím to bude bližšie tým sa budem viac tešiť, ale čím to je bližšie tým viac to chcem oddialiť... No snad je to len taká blbá chvílka a rýchlo to pominie a ako hovoríš že ked chytím maličkého do náručia tak budem šťastná... Len teraz musím zamestnávať mysel vľšetkým možným, lebo ako začnem myslieť na pôrod, tak ma bolí brucho chytí ma slabosť... No fakt zvláštne pocity... Ale dosť už bolo o mne.
Napíšte ako sa máte, ako sa cítite???? Spávate ešte v pohodke, alebo sa budíte?

elko69
21. mar 2010

veji veru ako pise jane,kazda sa toho obavame, toho ci to vsetko potom zvladneme a tak ale ja myslim ze ked budeme drzat nase pokladiky uz v naruci sa vsetko zmeni a budeme v ten okamih tie najstastnejsie maminy na svete...kazda sa to musi naucit byt mamou,ziadna sa tak nenarodi uz, zvladli to aj ine a ci uz vekovo - mladsie alebo aj baby ktore neboli v lahkej situacii a su super matkami takze neboj a nestresuj a tes sa ze za chvilu budes mat Dominika uz pri sebe...

janefonda
21. mar 2010

veji neboj sa, nepremyslaj radsej nad nicim, ked to pride tak to pride a potom budes riesit za pochodu 🙂
Ja so si poslednu dobu vyrazne zmenila rezim spanku, vzdy som chodila neskoro spat a teraz som o 23:00 uz uplne hotova. Padnem do postele a spim tak do osmej. Medzi tym par krat na wc samozrejme, ale inak pohodka. Jedine co ma hneva, ze uz druhy den ma bolia krize. To je hrozne neprijemne, aj bez toho sa citim ako velrybka a teraz sa este tazsie pohybujem 😒 no ale snad to prejde.
Inak co dnes varite??? prijimam napady 😀

elko69
21. mar 2010

jane no my mame dnes fasirky so zemiakmi tak uvidime,lebo v podslednej dobe mam pocit ze co mi najviac chutilo tak mi nejako nesmakuje,teda aj take ze mam pocit hladu uplne ale s nechutou to jem len aby bol jakubko spokojny aj ked si myslím ze obcas mi betarisko jeden tlaci na zaludok a vyvolava to taky ten pocit hladu..nemavas to?

vejula
21. mar 2010

joj kočky dakujem... Máte pravdu budem myslieť nad tým až ked to príde...

Babnule ja sa pochválim bo ja nevarím a idem na obed ku našim budeme mať sviečkovuuu mnaaaam, teším sa na nu... Idem teraz do kostolika, tak zatial papuš a dakujem kočky 🙂

janefonda
21. mar 2010

elko no ja som mala par krat taky pocit, ze ved som aj najedena, ale aj napriek tomu hladna....len som to nepripisovala malej, ale ked sa tak zamyslim je to dost realne, ze to sposobila ta moja blska mala 😀
Fasirovane mäsko mame aj my, ze by som nieco podobne urobila? asi aj ano, ved to aj mame radi a mm mi isto pomoze ocistit zemiaciky 😉

elko69
21. mar 2010

veji ok bezkaj a pomodli sa prosim aj za nas ostatne maminy buduce aby sme to zvladli vsetky dobre...

janefonda no vidis aspon som ti dala inspiraciu..tiez sa tesim na obedik dnesny,dlho som nemala veru fasirky..hehe 🙂 este k tomu nejaky salatik ale by nebol zly asi urobit...

janefonda
21. mar 2010

no ja mam este cinsku kapustu a uhorku, tak nieco urobim...vitaminy nam treba predsa. Dakujem za inspiraciu, uz rozmrazujem mäsko 😉

elko69
21. mar 2010

no veru len neviem ci my tu nieco mame take,sak hadam hej..ok idem ja uz off poobede sa este prihlasim alebo navecer asi az lebo ideme vinsovat svagrovi mal narodky....tak papa a pekny den zatial prajem...

janefonda
21. mar 2010

maj sa krasne elko 😉

mirka12011
21. mar 2010

vejinka neboj sa porodis a budes len stastna a budes mat maleho pri sebe...

lucy1990
21. mar 2010

Ahojte 🙂 vejulka, vobec to nie je nic divne, ze mas taketo pocity...ja som este len v 19tom tt ale tiez obcas k mm pridem a pytam sa ho, ci to vsetko zvladnem...predsa len bude to nova etapa zivota a nevieme co nas caka...ale pan boh to dobre zariadil, dal nam 9 mesiacov, nech sa poriadne pripravime 🙂 a najvacsi dar bude, ked uz budes zvierat v naruci svoje krasne vonave miminko 😵

brixina
21. mar 2010

ahojte, som rada ze sa mozem k vam zaradit uz aj ja 🙂

vejula
21. mar 2010

joj babulky dakujem za povzbudenie, musím povedať že už sa cítim lepšie 🙂 Snad to vydrží a nedolahne na mna zas večer stres... ale ja to zvládnem, ved to bude moja najväčšia láska na svete, už teraz je, tak sa nemôžem bát popredu 🙂
A pomodlené aj za ostatné tehulky 😉

brixina gratulujem, v ktorom tt si???

miroslava89
21. mar 2010

ahojte.. my sme vydovolenkovani..sice to bolo len maroko ale bolo 🙂 na to zle co bolo sa snazim nemysliet..a zijem pre buducnost🙂

vejula
21. mar 2010

jeej mirka tka super že ste boli, počasie vám vyšlo???? Tak ste si oddýchli??? A to ste boli plavočiť či lyžovať, bo tam su aj obrovské hory vraj...

miroslava89
21. mar 2010

vejula plavciit🙂..sice najteplejsie nebolo ale otuyovanie je zdrave🙂..
a oddzchli sme si a teray cakame co bude dalej..

a porodu sa neboj vsetk obude dobre-🙂

vejula
21. mar 2010

jaaaj no ja by som tiež brala, sa troška vyslniť 😝 Ozaj mirka ty teraz niekde pracuješ či si doma???? A mm ako stále ho drží ten vorkoholizmus 😝
A dakujem za povzbudenie, to je len taký strach z neznámeho 😕 Snad to prejde 😅

liv1
21. mar 2010

Cafte kuratenka. Aky ste mali vikend? 😉

gali
21. mar 2010

ahoj, liv 🙂

ja som vcera s deckami turistikovala a dnes tak oddychovne a pracovne. A ty ako?

janinna11
21. mar 2010

Caveste kocice, ako ?? 😉

janinna11
21. mar 2010

Ahoj Liv, ides v utorok??

gali
21. mar 2010

ahoj, janinna 🙂

ja osobne fajn a ty mas co nove? Zajtra ideme do poradne, som zvedava 😀

janinna11
21. mar 2010

Ahoj Gali, ja az v stredu, ale iba na vazenie a tlak, no mozno skocim na kontrolny USG po tej amnio.. este neviem..
este neviete, co cakate??

janinna11
21. mar 2010

Liv a Ty kde mas nejaku foto?? Uz minule si spominala, ze nejake pridas... s drahym... ci nemal cas?? 😉

gali
21. mar 2010

ozaj a ako po tej amnio? dalo sa to? Veru este nevieme pohlavie, boli sme pred mesiacom na sone, ale to bolo este asi skoro a aj teraz pochybujem... Mozno na 3D, ale to pojdeme az okolo 23tt 😉

liv1
21. mar 2010

gali caf

a s akymi deckami to ty turistikujes? 😉 my pohodicka, oddych, dnes moj drahy prvy krat videl malu na ultrazvuku tak pomalicky. za chvilku by si aj ty mala vediet co to bude 😉

liv1
21. mar 2010

jej ako rychlo tu odpovede pribudli.

Jani caf. 😉 v utorok idem na tie kramare, ale svokor povedal ze tie vysledky su totalna blbost, dnes pozeral malu a jednoducho museli urobit chybu. takze pravdepodobne mi len znovu zoberu krv. vsak uvidim.
Idem teda poprosit mm nech mi s tou foto pomoze 🙂

gali
21. mar 2010

liv, mali sme ich ako hadov. Prislo 27 deti od veku 10 do 14 rokov, ale bolo fajn. Nejak ma netrapi, ze co to bude, teda lepsie povedane, stale mi nedoslo... 😀 a stale nepatrim do klubu nezapnutych nohavic 😀 😀 😀
Okolie tvrdi, ze to bude chlapec, tak som zvedava, ze ci maju pravdu. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre