Som tehotná. Kedy ísť ku gynekológovi?

pepapo
8. aug 2006

Ahojte,
prosim vas kedy treba ist ku gynekologovi, ked som zistila ze som pravdepodobne tehotna? Treba hned bezat, alebo staci pockat, aby bolo uz nieco vidiet na ultrazvuku? Ako mi on prvy krat potvrdi tehotenstvo, z krvi?
dakujem

nelika666
8. aug 2006

si bola na tom co sa robi aj pomocou sondy..?

denik
8. aug 2006

chej

nelika666
8. aug 2006

tak to je to novsie sono.. mozno aj preto si doplacala 😕

denik
8. aug 2006

aha.. dúfam len, že na tie ďalšie už pôjdem na normálne 😅

nelika666
8. aug 2006

no tie novsie "stroje" maju vacsinou sukromnici..
v starej a na novej porodnici maju tie klasicke UZV..

mirka
8. aug 2006

pepapo, ja som bola tiež po toľkých dňoch u dr., to som už bola v 5-tom týždni, hneď mi brali aj krv na testy a robil mi aj ultrazvuk, malo vtedy 11 mm 🙂

expertka8
8. aug 2006

..pridávam vlastnú skúsenosť...pri druhom diaťatku som 1.návštevu u gynekológa absolvovala v 10.tt ...lekárka po vyštrení *len* skonštatovala...*krásne tehotenstvo* a vypísala tehotenskú knižku 😉

pepapo
autor
9. aug 2006

no baby, na vase odporucanie som isla dnes teda ku gynekologicke a ta mi povedala, ze naco som tak skoro prisla....len ma vysetrila, ale povedala ze to este nic neuvidi....a vyratala mi ze som v 5.tyzdni, aj ked podla mojich vypoctov nastudovanych som v 6.....ale ide na dovolenku, tak mozno sa jej nechcelo so mnou zapodievat a nechala si ma az za 2 tyzdne....

hudy
9. aug 2006

Pepapo, ja som bola tiež včera u lekára s tým, že podľa mojich výpočtov, aj podľa kalkulačiek na nete som v 6tt, ale lekár povedal, že som v 5tt a tiež že som prišla moc skoro, ani ma nevyšetril a mám prísť na krv o 2 týždne...

kili
9. aug 2006

baby, niak ste si to tuším vimenili 😀

denik
9. aug 2006

tak to je dosť čudný postoj.. ja som prišla k lekárke asi v treťom týždni, najprv som myslela, že to bude už viac, ale sono povedalo niečo iné.. posadila si ma, že čo ma k nej privádza, tak som jej povedala, že mi mešká M a že mám 2x pozitívny baby-test. Prezrela ma a s úsmevom napísala do karty, že budeme mať bábo.. poslala ma na to sono a keď som sa vracala s výsledkom, už ma oslovovala mamička.. takže nechápem, ako vás mohli tie vaše "vyhnať" 😲 hneď mi aj vypísala preukaz (v piatom týždni) a o tri týždne už idem do poradne..

kili
9. aug 2006

oprava, zle som si to prečítala. Máte to tak isto. 😅

denik
9. aug 2006

na druhej strane, mne už raz M meškala asi dva týždne a nakoniec bol z toho zápal krčka, ktorý sa mi potom často opakoval, takže ja som šla k lekárke hneď, ako som to zistila, pretože som mala strach z nejakého ďalšieho zápalu a možných komplikácií.. našťastie to bolo celkom inak 😵

hudy
9. aug 2006

Ja som pôvodne chcela ísť neskôr, ale mám strašné bolesti a pichanie v podbrušku, tak som radšej išla, ale lekár mi povedal, že tie bolesti sú normálne a už sa viac so mnou nezaoberal.

vladimira
9. aug 2006

ja som si myslela, ze k lekarovi treba ist co najskor, aby urobil krvne testy a potvrdil tehotenstvo...predsa len by som sa to chcela oficialne dozvediet skor nez v 8 alebo 10tt...ten moj gynekolog je na dovolenke a ordinovat zacina az od pondelka, ale zavolam mu a spytam sa, kedy ma tam chce vidiet...objednana som az na 21.august, ale mozno ma bude chciet vidiet skor...dufam 🙂

denik
9. aug 2006

hudy a test si si robila? aj ja som mala bolesti, tak som si myslela, že už čoskoro dostanem a lekárka mi to potom vysvetlila, že sa už maternica pripravuje, preto tie tlaky a pichania.. aj teraz to pociťujem, normálne ako pred krvácaním, dokonca keď kýchnem, či zakašlem, tak ma pichá akoby vo vaječníkoch.. možno by si mala zájsť k inému lekárovi.. ak nie kvôli tehotenstvu, tak kvôli tým bolestiam.. aj mňa tak odbíjali lekárky, až mi tá súčasná povedala, že žiadna bolesť nie je normálna a treba nájsť jej príčinu.. a ona ju aj našla na tom spomínanom krčku.. nechápem, že tie pred ňou to nevideli 😲

funny
9. aug 2006

ahojte babenky. tak toto je dobra tema. ja by som sa asi tiez mala vybrat, ale akosi nemam odvahu tam ani zavolat kvoli terminu. ta moja zenska lekarka je taka dracica, pochybujem, ze sa nieco zmeni len tym, ze mam pocit, ze cakame babo... staci ist az v takom 7-8 tyzdni prvy raz?

hudy
9. aug 2006

Áno denik, testy som si robila 2 a potvrdili mi tehotenstvo. 🙂 Nechcela som tomu veriť, lebo sme sa snažili vyše roka, už som mala ísť aj na hormonálny profil počas MS, keď mi zrazu meškala. Doktor to bral včera tak, že je to želané tehotenstvo, tak sa nemám ničoho báť. Tiež mi hovoril, že sa maternica pripravuje a zväčšuje, preto tie bolesti. 😒

svetluska.p
9. aug 2006

Denik - opisujes vlastne moje bolesti brucha. Bola si s tym za niekym, al. dufas, ze to prejde samo? Lebo mne lekar povedal, ze ak som to mala pred tehu, tak to z tehu nesuvisi. Tak neviem. Kocky pisali, ze to suvisi s roztaovanim sa maternice, ale to pichanie pri kychnuti, zakaslani, alebo ked sa postavim - tak sa musim skrcit naspat.... Neviem.

kili
9. aug 2006

a od kedy ste mali to pichanie v podbrušku? Bolo to ešte pred tým, ako vám meškala MS? Ja mám pichanie totiž už asi 8-9 dňa po ovulácii. Je to to isté?

hudy
9. aug 2006

Ja som mávala také bolesti vždy asi tak týždeň pred MS, čiže aj teraz a keď už mala prísť MS, tak mi začalo aj pichanie.

svetluska.p
9. aug 2006

Kili - mna pobolievalo brucho vzdy, medzi cyklami. Normalne som si na to zvykla, lebo lekarka mi rovno povedala, ze nevie z coho je to. A pred menzesom tak 10 dni - tyzden, sa mi objavovalo to pichanie. Bud ked som prudko vstala - tak ma pichlo, az som sa musela skrcit, al. ked sa mi kychlo, zakaslalo. Len chvilka je to. No a mam to aj teraz. Tak neviem.Mas to zrejme tiez?

denik
9. aug 2006

hudy - tak ten tvoj doktor je potom dvakrát čudný, keď si už mala ísť na profil a tvrdí ti, že bolesti sú normálne?? to ťa mal dvakrát pozrieť a nie ťa poslať domov.. ale ak máš dvakrát test pozitívny, tak sa tešte 😉
svetluska - ja cítim to isté a ako som napísala, lekárka mi to zdvôvodnila prácou maternice, že sa nemám báť, že pichať a bolieť ma bude ešte kde čo 😅 inak bolesti som mala vždy pred tým, ako som mala dostať a počas krvácania som sa stáčala do klbka, čo som nevedela, čo so sebou.. veď práve kvôli tomu som toľko menila lekárky, lebo všetky mi tvrdili, že je to ok a mám si dať paralen.. až táto moja súčasná mi pomohla..

kili
9. aug 2006

svetluska: ja mám také isté stavy, keď sa prudko postavím. Musím stávať pomali, akoby som bola v 9 mes. a pritom som možno tak v 2tt. 😅

hudy
9. aug 2006

denik - ako Ti prosím Ťa pomohla táto lekárka s tými bolesťami počas MS? Ja som mala to isté. Prvý a druhý deň som sa zvíjala v bolestiach a kŕčoch a nikto mi doteraz nepomohol, až tehotenstvo 😉

kili
9. aug 2006

svetlus: to si ma moc nepotešila, že tieto pocity si mala aj keď si nebola tehotná ☹ . Ja som totiž mala ovuláciu možno prvý krát v živote, tak teraz neviem, či to nie je príznak len toho, že ovulácia prebehla, alebo čo 😨

vladimira
9. aug 2006

kili, svetluska, denik,
som na tom podobne a som rada,lebo som si navravala, ze je to chyba len a len mojho tela...ale presne poznam to neprijemne pichnutie a bodnutie a sklbnutie pri prudkom vstavani alebo len tak pri sedeni...mna furt skrci a muz mal pocit, ze prehanam...vidim, ze v tom nie som sama 🙂
teraz ma to boli menej, ale lavu stranu podbruska stale citim, len dufam, ze to pracuje maternica a ze sa tam netvori nic hroznejsie ako napriklad cysta a podobne prusery ☹

svetluska.p
9. aug 2006

Kili - nechcela som Ta znepokojit. Vidis, mala som to medzi cyklami, ale mam to aj teraz, ked som tehu. Nalad sa pozitivne a mysli na to, ze tie neprijemne pocity su vlastne super, lebo si aj ty tehu 😵 .

denik
9. aug 2006

hudy - bolesti mi neustúpili, ale preliečila mi všetky zápaly a dokonca mi vyvsvetlila, že nepravidelný cyklus je tiež normálny.. zatiaľ čo tie lekárky pred ňou do mňa vkuse pchali hormóny.. ale začala som chodiť na brušné tance a vtedy sa mi naozaj uľavilo, dokonca sa mi cyklus dostával do čoraz väčšej pravidelnosti.. naučila som sa dýchať do podbruška a tiež uvoľňovať panvové svalstvo, a hoci som bolesti cítila stále, bolo to oveľa lepšie a nemusela som stráviť celý deň v posteli.. dokonca som poslednýkrát nepotrebovala žiadnu tabletku..

vladimira - neboj 😉 ja som bola už aj na sone a lekár mi povedal, že je všetko ok, takže to bude určite kvôli bábätku..

kili
9. aug 2006

vladi: a vieš približne, ako dlho máš od ovulácie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre