Som tehotná. Kedy ísť ku gynekológovi?

pepapo
8. aug 2006

Ahojte,
prosim vas kedy treba ist ku gynekologovi, ked som zistila ze som pravdepodobne tehotna? Treba hned bezat, alebo staci pockat, aby bolo uz nieco vidiet na ultrazvuku? Ako mi on prvy krat potvrdi tehotenstvo, z krvi?
dakujem

jo22
19. feb 2010

Ahojte, som pravdepodobne v 5tt, mešká mi to asi týždeň (a mne to nikdy nemešká), test mi vyšiel pozitívny asi v priebehu 10 sekúnd, tak som sa dnes rozhodla ísť k lekárke. No tá ma zvozila, že idem moc skoro, urobila len klasické vyšetrenie, pri ktorom mi len poznamenala, že maternica je trošku zväčšená. Mám ísť na sono za tri týždne, lebo že teraz by tam ešte nič nebolo vidieť (čo chápem, radšej nech mi za tri týždne povedia že je to všetko ok a na správnom mieste), ale na moje prekvapenie mi vôbec nechcela zobrať krv na potvrdenie tehotenstva. Radšej ma nechá trápiť ešte tri týždne v neistote. A ešte ma hneď v úvode zarazila otázkou, či si "to" chcem nechať (mám 26 rokov a som vydatá, prečo by som si "to" nechcela nechať?) Je takýto postup normálny??? Je taký problém urobiť jeden odber krvi na potvrdenie tehotenstva?

liv1
19. feb 2010

jo22 tak to mam dost čo za sprostú otázku ti tá doktorka dala! Snáď jej povieš keby to tak bolo a nie že ťa tak zamrazí 😠 .

Inak ani mne nechcela urobit sono a nakoniec som si zaplatila a urobila ho, ale nebolo nič vidno. Krv mi tiez brala az v 8tt, a vtedy znova urobila sono a uz bola bublinka krásne vidieť.

Inak keby si na ňu pritlačila tak asi by ti krv zobrala. Ale doktori vedia, že tie prvé týždne sú rizikovejšie, tak podľa mňa preto čakajú či sa embryo udrží. Nič si z toho nerob. 😉

jo22
19. feb 2010

Ja som bola tou jej otázkou hneď od začiatku dosť zaskočená, v prvom momente som ani nechápala na čo sa ma pýta, tak ma to zarazilo. Keď už to chcela vedieť, tak sa mohla opýtať či je to tehotenstvo želané, a nie či si "to" chcem nechať. A keď som sa jej pýtala či mi nevezme krv a ona odmietla tak som možno veľmi neprotestovala aj preto, lebo som teraz v jej rukách...
Ináč rozmýšľam že zmením lekárku, ona nemá v ordinácii žiadne prístroje, žiaden ultrazvuk, treba chodiť k lekárke vedľa, čiže si treba odsedieť v čakárni 2x najmenej 2 hodiny a aj tu v diskusiách som na ňu našla negatívne ohlasy.

liv1
19. feb 2010

tak ju vymen veru, ja uz tiez dlho uvazujem ze zmenim tu moju, ale neviem koho noveho.

jo22
19. feb 2010

Veď to, treba si poriadne zistiť k akému lekárovi prejsť, aby nebol ešte horší. Asi budem celý víkend sedieť za počítačom a hľadať nejakého spoľahlivého lekára.

andrejkaa23
20. feb 2010

🙂 Ja som v 7tt. a u gynekologa som bola vcera kde my to potvrdil.ja chodim do nemocnice Medissimo je tam prijemny pristup a daju sa tam zobrat vzorky krvi podla ktorych ty uz aj v tomoto statiu povedia ci je to dievca alebo chlapec som spokojna a tesim sa na mrnuska 🙂

susika
20. feb 2010

u nas tiež urobí sono a ked ešte nebije srdiečko, tak nakáže prísť v šiestom týždni, ked y ho už vidno.ja som bola tiež hned, ako som ho zistila a aj teraz som bola, aj ked vtedy ešte nebilo srdiečko , tak idem budúcu stredu a snad bude.krv beru an gen. testy a na cukor.už si nepamätám, ktoré beru skor.no a ked vychádzajú zlé, tak zopakujú.a sono robí naš gyn. na tom začiatku, potom v 20.-tom týždni a v 30-tom.potom sa chodí už na prehliadky každé 2 týždne a o sone neviem, lebo ja som tam bola naposledy v 30tt a potom už v špitály a sonovali každý den a o 2 týždne som rodila.inak palpačne zistí dosť.na mna sa vtedy len pozrel a povedal, že bábo je malé,pritom som od začiatku amla malé bruško a bolo velké ako malo byť....

marrcelkaa
21. júl 2011

Ahojte!citam vsetky tie prispevky a neviem ci som spravila dobre.Tiez si myslim ze som tehotna aj vsetky priznaky tomu naznacuju aj testy mi vysli pozitivne.Tak som volala lekarke a vyjde mi to na 13.den omeskania menstruacie,ze ju navstivim.Teraz neviem ci som nemala ist neskor.A tiez som pocula ze moze uskodit vaginalna prehliadka,tak hadam robia uz len sono vysetrenie.Mozete mi niekto poradit???dakujem pekne

benjik
25. júl 2011

@marrcelkaa ahoj a proč by vaginální vyšteření mělo vadit? jasně,když bude doktor prase,tak to bude asi dost bolet,ale jak u prvního těhu,tak dnes při potvrzení druhého jsem byla také vyšetřována a ok.Jen mě sama dokotrka upozornila,že je normální,když bych ted den dva špinila.

mrazulka
25. júl 2011

@marrcelkaa - u obou těhotenství, kdy jsem si je šla potvrdit, mi doktor, teď doktorka, dělali vaginální ultrazvuk a vyšetřeni a úplně v pohodě.. v obou případech jsem nešla hned, u honzíka mi sestřička říkala, přijďte až za 14 dnů a teď jsem sestřičce říkala sama, že příjdu, až bude vidět srdíčko.. nebudu chodit na 2x 🙂 takže já bych se toho vůbec nebála.. myslím, že není důvod..

kacenka19
19. sep 2012

Babenky robila som si tehotensky test vysiel mi dvakrat ze jedna ciarka silna a druha slabsia a menstruaciiu mam dostat cez vikend neviem ci ist k doktorke alebo pockat na tu menstruaciiu a kolko mam cakat ci nebude skoro ist na gyndu?????

lamarika
19. sep 2012

@kacenka19 to znamená, že jsi teprv ve 4. týdnu a na ultrazvuku tvůj gynekolok uvidí teprv něco až v 6.-7. týdnu. Můžeš k němu klidně zavolat a říct, že ti vyšel pozitivní test a objednat se za 2 týdny. Stejně se tě určitě zeptají kdy jsi měla poslední MS a podle toho objednají 😉

miruuska
8. mar 2013

@peha ahoj.citala som si tvoj prispevok.mozno aj ty sa budes vediet vyjadrik k mojmu.od decembra chodim na 12den na folikulometriu a stale tie iste slova mam male vajicka priemer 8mm.meram si BT.od 9februara som zacala uzivat inofolic.11februara som pola opat na folikulometrii a tie vajicka 8mm.4marca som mala BT 36,9°Ca menstruacia nedorazila a mala.doma som mala tehu test tak som si ho hned spravila z ranneho mocu a vysiel pozit.len ciarka bola este slabsia.tak som isla hned k doktorovi.ties mu vysiel test pozit.z takou istou ciarockou aku som mala ja len trochu slabsia.na sone mi nezistil nic len zvacsenu sliznicu.tak mi zobral este krv.nasadil mi hned utrogestan a v piatok cize dnes aby som prisla ze uz budu aj vysledky krvi.BT mam 36,8-36,9°C takto sa mi pohybuje do dnesneho dna.no len dnes som bola zaskocena krv prisla negativna a na sone bolo vidiet to iste ako aj v pondelok zvacsena sliznica.tak mi kazal vysadit utrogestan ze do dvoch dni mi pride menstruacia.no len mne to nedalo a po ceste domov som si kupila tehu test a vysiel mi pozit.a ciarka bola uz ovela silnejsia ako v pondelok.priznaky mam take iste ako pri mojom prvom tehu-caste mocenie viac som precitlivena a zacali ma boliet prsia.no len teraz fakt neviem co mam spravit.a podla mojho vypoctu od poslednej navstevi toho 11februara by som mala byt len na zaciatku tehu ale v 2tyzdni tehu.TAK VAS PROSIM SEM SO VSETKYMI VASIMI SKUSENOSTAMI.

norosko
15. apr 2013

Ahoj všetkým!Baby chcem sa vás opýtať či je normálne až ma doktor vyšetril vaginálne hmatom a počas toho vyvýjal tlak na maternicu a pritom som v 8 týždni tehotenstva o čom vedel.Je to normálne? Prosím poraďte,lebo neviem,či konal správne,alebo ho mám skôr vymeniť.Ďakujem!

suesy
23. apr 2013

mne zisťovali tehu sonom-tým vnútorným, ale ja som išla až v 9 alebo 10 tt, lebo sa mi skôr nedalo, keďže doktor bol na dovolenke 🙂 Krv mi vôbec nebrali, iba ak na tie potrebné testy, čo sa robia.

floarys
23. apr 2013

Dobrý ďeň. chcela by som sa spytať či môžem otehotnieť po tom ako sa môj priatel spravil do kondomu utrel si ho iba iba do vreckovky a po takej pol hodine sme znovu suložili počas sulože sa nam roztrhol kondom ale všimly sme si to včas...je možne že stoho otehotniem? ďakujem

zora256
18. máj 2013

@miruuska Ahoj!Tak ako si dopadla?Ja si myslím,že z krvi sa skoro zisťovalo a hcg ako vravievajú lekári sa zisťuje až ke´dms mešká min. 10dní.Čo je už aj 5tt.
@norosko
@suesy Mne krv brali hne´d po prvom sone o 2týždne nato sono bolo v 5tt a 4dni a potom na genetické testy v 9tt.

zora256
18. máj 2013

@floarys Ahoj!Možné je všetko,môžeš otehotnieť a nemusíš,záleží natom,koľko sa toho dostalo do hrdla maternice a od kvality.

martinusik91
21. máj 2013

@jo22 ahoj mne to dnes meska deviaty den robila som si rano test a dve ciarky 🙂 jedna je sice slabsia ako tá druhá ale je ju tam zretelne vidiet. Volala som hned gynekologicke myslela som ze este tento tyzden tam pojdem aby som mala istotu a ona ze to je este skoro ze nech si cez vikend spravim dalsi test ci ciarka zosilnela a ze v pondelok mam zavolat 😒 uplne chapem tvoje pocity tiež som na tom tak isto cez víkend som to chcela povedat priatelovi a chcela som to uz mat potvrdene no tak neviem co budem teraz robit 😒

nijka
10. jún 2013

Posledný menzes som mala 1.5.,odvtedy 4 silnejuce testy a gynekologicka ma objednala na 8.7. Je to normálne?

kazunomiya
13. jún 2013

Ja som určite tehotná (podarilo sa hneď po svadbe), chcela som ísť k doktorke, ale tento týždeň neordinuje... V pondelok, keď za ňou chcem ísť, bude akurát 5 dní meškajúcich menses. Neviete, čo v tomto štádiu vedia zistiť? Zatiaľ iba z krvi, alebo už niečo aj vidia?
Test som mala pozitívny deň pred MS, ale už som to tak týždeň tušila, lebo som sa cítila inak ako obyčajne... len som ešte nevedela, či to len nie je veľmi silný PMS. No ale o pár dní už to bolo jasné 🙂

danca27.
14. jún 2013

ahojte. mne meska uz 2 tyzdne, ale gynekolog mi povedal,aby som dosla az o 2 tyzdne na prve vysetrenie. lenze tento tyzden sa zacali nevolnosti, a to nielen ranne,ale celodenne, grcam viackrat za den a cely den mam palenie zahy. je to strasne neprijemne, nemozem ani pracovat poriadne kedze som viac na zachode ako v kancelarii, vkuse som hladna,ani nepijem,lebo vyvratim aj vodu. tak by som chcela uz teraz v pondelok ist k doktorovi ci by sa s tym daco nedalo spravit,len sa bojim,ze povie, ze naco som tak skoro prisla. tie nevolnosti su hrozne, citim sa strasne zle. funguje vobec nie co na tie nevolnosti? ranne by som ako tak prezila,ale to su ozaj ze celodenne a este k tomu ta zaha :( takto som si tehu nepredstavovala :(

papalinka7
24. jún 2013

@kazunomiya ahoj aj si bola u doktorky potom?lebo ja som na tom podobne ako ty - zajtra maju prist kramy a dnes dve // - uz dva tyzdne silne bolesti prs, tak som aj dufala ze sa to konecne podarilo, len neviem kedy ist doktorke..

kazunomiya
24. jún 2013

@papalinka7 doktorka bola prave na kongrese 😀 ale tak medzitym som sa dohodla s jednym znamym, ktory je zaroven porodnik a isla som sa poradit s nim... a skusili sme sono, to som bola v 5tt a uz daco bolo vidiet. Aj som sa rovno rozhodla ze sa prehodim k nemu lebo z mojej lekarky mam trochu divny pocit.
K doktorke kludne chod ale i tak oni hovoria ze netreba chodit prilis skoro, lebo na sone je vidno viac az v nejakom siedmom-osmom tyzdni (takze cca. az tri tyzdne az mesiac po tom co ti vynecha menzes). Cize niektory lekar vraj aj povie ze co si prisla tak skoro. Kamaratky mi zase radili, ze netreba to odkladat, ze spravi sa aspon test z krvi a skontroluje sa ci je vsetko OK.

kazunomiya
24. jún 2013

@papalinka7 jaj sak som aj zabudla: gratulujem! dufam, ze vsetko aj nadalej pojde dobre. 🙂

papalinka7
24. jún 2013

@kazunomiya dakujem, este sa netesim, lebo stale tomu neverim 🙂

matrix87
24. jún 2013

@danca27. nevolnosti musis pretrpiet, ale ked su velmi silne, tak ta mozu aj do nemocnice poslat lezat... a na zahu pomaha pokar mlieka vypit alebo Gastrotuss si kup...

mimajka
24. jún 2013

@kazunomiya

@papalinka7 k lekarovi treba ist podla mna hned ako zena zisti ze je tehotna, moj lekar ma pozrel a hned vylucil mimomaternicove tehotenstvo, ktore moze narobit velku sarapatu.

kazunomiya
24. jún 2013

@papalinka7 prosimta ved dve ciarky... mozes sa tesit. alebo teda pockaj kym ti to lekar potrvrdi a v tom pripade sup sup cim skor za nim.
@mimajka hej hej, to bola tiez hlavna vec ktoru skontroloval na sone ten moj lekar,.. ze to nie je mimomaternicove. ale kebyze sa pozera tyzden-dva predtym, mozno by este nic nevidel hoci uz babatko bolo.

mimajka
24. jún 2013

@kazunomiya ja som bola v 5 tt a videl zarodok, plod je to vraj u lekarov vtedy ked vidia srdiecko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre