Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

evittam
3. nov 2017

@pbarborka Vobec by som mu/jej nevysvetlovala kde som bola...😉

misicka4466
12. nov 2017

Ahojte, som v 11 tt, robim 24-ky (8:00-8:00)a sef nie je ochotny skratit mi pracovnu dobu. U neho sa proste pracuje 24 hodin a hotovo...Nevie ma ani preradit na inu pracovnu poziciu. V podstate mi nic nie je, ziadne nevolnosti nic. Problem je v tom, ze okolo 8-9 vecer nevladzem mat uz otvorene oci, doma zvyknem uz o 8 spat od kedy som tehotna.Moze ma gynekolog vypisat na PN kvoli 24-kam ? Nemate niekto skusenost ? Tento tyzden mi ma akurat vystavovat teh.knizku ale neviem ci sa ho vobec mozem spytat na PN kvoli pracovnej dobe.. aby som nevyzerala ako simulant ktoremu sa nechce robit ...

barborasebastian
12. nov 2017

Ja som robila 24 zo zákona ako tehotná mas nárok odmietnuť tuto službu tak ako aj nočné a tvoj šéf ti vyhovieť MUSI! Ty sa na žiadnu PN nedávaj a vybojuj si za co mas nárok.

pbarborka
13. nov 2017

To je pravda,ako tehotna by si nemala robit 24, skus sa opytat svojho zenskeho,ja mam velmi dobreho, bez problemu mi na vseto odpovie.

majusqa77
13. nov 2017

@misicka4466 ked ta nema kam preradit, mas narok na nahradu mzdy

onga1312
15. aug 2018

@elinka27 a čo ak som pn v tt a byvam v seredi...pnku mam s dg pluc ale potom som zistila ze som tehotna tak si pnku len presunul gyndo k sebe a nahlasil ma na soc. Poist. ze pokracujem u nich... Mam vychadzky ale tiež mam obavy z kontroly.

14nunu10
15. aug 2018

@onga1312 kontrola ti príde na tu adresu akú si uviedla do PN papiera ,dodrziavaj vychadzkove hodiny,lebo naozaj kontroly tehotnym chodia a to aj 2-3 dni po sebe,skoro som odpadla keď som ich každý deň vidala pred dverami,ešte som sa ich pýtali či nemajú viac ľudí na PN keď každý deň sú u mňa,povedali ze oni si to nevyberaju ale ze ráno počítač vyberie náhodných ľudí a musia ísť ...

14nunu10
15. aug 2018

@elinka27. To malo byť pre teba ta správa vyššie ..a ak sa zdrzujes na inej adrese ako si uviedla do papierov ,musíš to hlásiť soc.poisťovni

onga1312
15. aug 2018

@14nunu10 jasné ale sestricka omylom napisala zle cislo na pnku opravila to pri kontrole ale poist. ma stym pomýlenym cislom...

14nunu10
16. aug 2018

@onga1312 ty by si si mala sama potom prehlasit poistovni kde sa nachadzas

onga1312
16. aug 2018

@14nunu10 ale nachadzam sa na adrese co je na pnke len sestricka sa sekla s cislom cinziaku...

luciac
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciac
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janamexico
6. mar 2019

Ked som bola tehotna tak akurat som prestupovala do kmenu 1.3 2017 som dostala zmluvu a 5.3 som oznamila ze som tehotna nie kvoly tomu ze som cakala ale tak som mala potvrdene od gynekologa nechcela som riskovat statit dalsie babo robili sme s chemoi zvyhali tazke palety a bednicky hned na druhy den ma sef preradil miesto kde som nebola ohrozena ani baby pred tym som robila na 2 smeny a potom iba na jednu do 5 mesiaca to som sa dala vypisat na pn lebo som bola v hluku bolo teplo a brusko mi dost tplo a zavazialo pri stole moj chrbat bola katastrofa za 3 mesiaca ani raz mi neprisla kontrola mala som vychadzky od 8-10 A od 14-16 bola to hroza lebo maly chodil s manzelom do skoly a potom som chodila ja pre neho plakaval ze chce byt dlhsie lae ja som sa bala tak prisla mama o 16 h a este bola s nim vonku moze prist a nemusi ja som mala hroziaci potrat tak preto som ani neriskovala a pn 24 hod nedavaju aj mama sa cudovala lebo ona mohla byt vonku od do kedy chcela ak je zena tehu sef podla zakona je poviny preradit na miesto kde nieje ohrozena mama ani dieta nocne a poodedne su na rozhodnuti na maminu ale nemusi ich robit ak nieje miesto kde moze byt maminka tak ide na pn alebo si zobere volno zdovodu ze nieje moznost kedy ju umiestnili

katka250
27. dec 2019

ty kokos ved tu ste každá druhá na pn počas tehotenstva, čo je tehotenstvo dáka choroba či čo???sedíte doma na zadkoch a všetci ostatní vás obskakujú???

zuzkass
27. dec 2019

@katka250 momentalne nesom tehotna ale ako nepekne si to napísala nie je to choroba ale v dnešnej dobe vela zien ma problemy počas tehu...tak preco sa nedat vypisat ja som pri obydvoch tehu prve tey mesiace spinila a kedze som kadernicka tak s chemikáliami som robit nemohla, a mam svagrinu co tiez musela v polke tehu ist na pn lebo sa zacinala otvarat tak neni to choroba ale ked mas nejaky problem tak ta dr jednoducho vypise...ja sombola na pn len pri prvom a teraz pri druhom som bola dobrovolne nezamestnana...ty este nemas deti ze tak utocis???

elanor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elanor
27. dec 2019

@katka250 a co to teba trapi? Ty snad platis ich PNky zo svojho, ci co?
A nekric hop, zakym si nepreskocila. Lebo aj tebe sa moze pritrafit, ze budes mat vemi problemove tehotenstvo, mozno budes musiet 7-8-9 mesiacov iba lezat s nahami hore, mozno doma, mozno v nemocnici. BUdes sa bat co i len si prdnut. Ak sa ti take nieco raz pritrafi, dufam, ze ta stretne taka ista zakomplexovana neprajnicka ako si ty sama a zadre ti, ze co sa rit vyvalujes na posteli, ved tehotenstvo nieje choroba. Urcite ti to bude "velmi prijemne".

evittam
27. dec 2019

@zuzkass No ale to,ze nemôžeš vykonávat svoju prácu nie je dovod na PN. Riesit sa to da žiadostou o zmenu práce vhodnej pre tehotnú a ked ju zamestnavatel nema tak mozes byt doma s plnou náhradou mzdy co je vzdy lepsie ako PN a obmedzena vychádzkami.

zuzkass
27. dec 2019

@evittam ja som bola zivnostnicka robila som na zivnost v kadernictve...

evittam
27. dec 2019

@zuzkass Tak to je o inom

katka250
28. dec 2019

Mam 9mesacnu dcérku si predstav.. Mne len nejde do hlavy ze ked sa uz raz dáš vypísať na pn tak máš byt doma a odpočívať a nie behať po kadernikoch a kavach preto si myslím ze to tk dnešne ženy zneužívajú.. Ja som celé svoje tehotenstvo chodila do prace do posledného dňa kým som neporodila. Takže tieto hrané pn ja vobec neuznávavam.

zuzkass
28. dec 2019

@evittam ano o inom tak preto vravim ze nehádžte do jedneho vreca vsetke...

zuzkass
28. dec 2019

@katka250 ano poniektore vyuzivaju ale su zeny ktore naozaj musia oddychovat a marodovat koli vytuzenemu uzlicku ja som prve try mesiace len lezala bola aj v nemocnici tak viem pochopit zeny ktoré maju problemy

evittam
28. dec 2019

@zuzkass Ja nikoho nikam nehádžem.

evittam
28. dec 2019

@zuzkass Iste ženy, ktoré maji problémy ale nie zeny co si myslia ze ked su tehotné a zakaslu alebo si prdnu tak uz ubližujú dieťaťu a ine perly...

zuzkass
28. dec 2019

@evittam presne tak

zuzkass
28. dec 2019

@evittam poznam take aj druha svagrina ta este len otehotnie a dava to kazdemu najavo predychavanim a nevladze este len zisti ze je tehu a brat ju obskakuje😜😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre