Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

Ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti
evittam
3. nov 2017
@pbarborka Vobec by som mu/jej nevysvetlovala kde som bola...😉
misicka4466
12. nov 2017
Ahojte, som v 11 tt, robim 24-ky (8:00-8:00)a sef nie je ochotny skratit mi pracovnu dobu. U neho sa proste pracuje 24 hodin a hotovo...Nevie ma ani preradit na inu pracovnu poziciu. V podstate mi nic nie je, ziadne nevolnosti nic. Problem je v tom, ze okolo 8-9 vecer nevladzem mat uz otvorene oci, doma zvyknem uz o 8 spat od kedy som tehotna.Moze ma gynekolog vypisat na PN kvoli 24-kam ? Nemate niekto skusenost ? Tento tyzden mi ma akurat vystavovat teh.knizku ale neviem ci sa ho vobec mozem spytat na PN kvoli pracovnej dobe.. aby som nevyzerala ako simulant ktoremu sa nechce robit ...
barborasebastian
12. nov 2017
Ja som robila 24 zo zákona ako tehotná mas nárok odmietnuť tuto službu tak ako aj nočné a tvoj šéf ti vyhovieť MUSI! Ty sa na žiadnu PN nedávaj a vybojuj si za co mas nárok.
pbarborka
13. nov 2017
To je pravda,ako tehotna by si nemala robit 24, skus sa opytat svojho zenskeho,ja mam velmi dobreho, bez problemu mi na vseto odpovie.
majusqa77
13. nov 2017
@misicka4466 ked ta nema kam preradit, mas narok na nahradu mzdy
onga1312
Dnes o 08:26
@elinka27 a čo ak som pn v tt a byvam v seredi...pnku mam s dg pluc ale potom som zistila ze som tehotna tak si pnku len presunul gyndo k sebe a nahlasil ma na soc. Poist. ze pokracujem u nich... Mam vychadzky ale tiež mam obavy z kontroly.
14nunu10
Dnes o 09:27
@onga1312 kontrola ti príde na tu adresu akú si uviedla do PN papiera ,dodrziavaj vychadzkove hodiny,lebo naozaj kontroly tehotnym chodia a to aj 2-3 dni po sebe,skoro som odpadla keď som ich každý deň vidala pred dverami,ešte som sa ich pýtali či nemajú viac ľudí na PN keď každý deň sú u mňa,povedali ze oni si to nevyberaju ale ze ráno počítač vyberie náhodných ľudí a musia ísť ...
14nunu10
Dnes o 09:29
@elinka27. To malo byť pre teba ta správa vyššie ..a ak sa zdrzujes na inej adrese ako si uviedla do papierov ,musíš to hlásiť soc.poisťovni
onga1312
Dnes o 20:15
@14nunu10 jasné ale sestricka omylom napisala zle cislo na pnku opravila to pri kontrole ale poist. ma stym pomýlenym cislom...

Začni písať odpoveď...

Odošli