Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

alexandrah
13. júl 2009

ahojte, ja som sa akurat vratila z predlzeneho vikendu vo vratnej doline ... ale nezavidte, akurat som tam riadne prechladla ... a musela ist dneska k lekarke a dostala som lieky ... ak nezaberu homeopatika, budem na antibiotikach ... ale to uz je ina tema ...
tinika - no je pravda ze mam migreny aj ked nie som tehotna, ale to sa moze dat pn max. na 3 dni, inak normalne chodim do roboty, su na to lieky. takze som pn z tehotenstva - ale koli migrenam, ze sa nemozu dat lieky. u mna aj bola socialka, a tie neobmedzene jej nevadili, ked som povedala pricinu, tak len ze ok, ale nech jej to lekarka oznami, a bol pokoj, odvtedy tu ani neboli. ale aj gynekolog ma chcel nezavisle nechat doma, lebo mam bolesti maternice kazdy den (beriem magnezium), ale to by mi uz nedali neobmedzene vychadzky, ale naopak kludovy rezim. ale koli tym bolestiam aj tak moc nepobehujem po vonku, ale neni som aspon uplne zavreta. zavisi asi vzdy od ludi, od lekarov aj od tych zo socialky.
inak, tinika, myslim ze mas pravdu, aj mne obvodna povedala, ze vychadzky su presne v stanoveny cas, ze si niekto nemoze dat napr. od 17-19 hod.

skybaby
14. júl 2009

baby tak ja mam vychadzky od 12-14.00 a potom od 16.00-18.00 ... takze kazdy lekar si to asi robi po svojom 😉

aspa77
15. júl 2009

Ahojte, vedeli by ste mi poradit? Ja som PN od 7. tyzdna, ale je to kvoli mojej praci, vela stresu, fyzicky narocna a tak. ale nie som PN z tehu, mam tam zatial inu diagnozu. Tiez sa bojim kontroly, vychadzky si zatial prisposobujem, aj ked by som nemala, ale doma sa vydrzat neda. To sa chcem opytat.... ja nemam zatial napisane ziadne vychadzky na tom PN papieri, takze to znamena, ze nemam ziadne vychadzky?
Lebo ako citam, je to u vas rozne.....dik za radu.

jankohrasko
15. júl 2009

aspa77: kuk IP

zuzujan
15. júl 2009

ja som mala vychadzky od 11 - 14 a potom od 17-18, nebol problem
vychadzky su napisane na papieri
a za celych 8 mesiacov co som bola doma na PN mi kontrola neprisla........

alexandrah
15. júl 2009

aspa 77, ked nemas napisane, tak nemas vychadzky najpravdepodobnejsie, lebo kontrola si vypyta tvoju pn ku. ale zavolaj lekarke, vysvetli jej situaciu, a ked je normalna, da ti vychadzky a necha ta doma. uvidis!!!!!!! 😀

aspa77
16. júl 2009

alexandrah: dakujem za radu, asi sa s nou budem musiet dohodnut....

lucka75
21. júl 2009

čaute, som na PN od 11.6.09 a ešte mi neprišli peniaze zo sociálky, neviete náhodou kedy ich posielajú ? 🙂

pink_lady
21. júl 2009

pozerali ste noviny na joj par dni dozadu? hovorili o vychadzkach, PN a kontrole 😉

petulka28
21. júl 2009

ahojte...ja som na PN od 9.6. a tiež mi ešte neprišli peniaze, ale za to som mala minulý týždeň kontrolu....vychádzky mám od 15:00 do 17:00 a prišli 14:35...ja som doma nebola, ale bohužiaľ neúmyselne....bola som vzadu za barákom vyvenčiť nášho havina....mala trošičku žalúdočné problémy a keď už sa mi doma zgrcala, tak som ju vzala von, keďže kňučala a pýtala sa von....nevšimla som si, že mám do vychádzky ešte 25 minút.....je to sila, lebo som každý deň doma a väčšinou aj celé vychádzky strávim doma, lebo sú v takom blbom čase....bez auta sa nikam nedostanem, vďaka mojim krásne opuchnutým nohám a manžel chodí domov okolo 16:30 - 17:00...no a vysvetli psovi, že musí 20 minút vydržať a až potom môže urobiť svoju potrebu

jankohrasko
21. júl 2009

petulka28: mala si rychlo utekat k doktorovi 😲 nechali Ti listok v schranke? Mne uz boli na kontrole 4krat.. nastastie som bola doma. Toto je inac sila s tymi kontrolami..

petulka28
21. júl 2009

jankohrasko: by som aj, ale jedna doktorka uz neordinovala a druha ma dovolenku a zastupujúca je taká ..., že by ešte nahlásila na SP, že som chcela pečiatku...najviac ma štve to, že ja som fakt stále doma...keby prišli možno o 10 minút skôr alebo trochu neskôr, tak som doma....

mitinka
21. júl 2009

petulka28 a čo sa dialo ked si nebola doma?zobrali ti peniaze či čo?? ☹ ja som tiež na rizikovom teda na pn a vobec ma nebavi byt doma,... ☹ ☹ mám tiež volno od 10-12 a od 15-17h a zatial nám to vyhovuje,ale v septembri budeme zariadovat dom a kupovat vanu,kachličky atd,... takže to bude velky problem ☹ 😒

jankohrasko
21. júl 2009

petulka28: a aj si to bola zdovodnit v SP? Co Ti povedali? Mne tiez niekedy ujde vychadzka, ale castokrat som aj cely den doma, aj cez vychadzku.. To sa proste neda.. Z ktorej casti BA si? Inac mame ten isty den porodu 😀

mitinka: prve tyzdne doma su najhorsie.. potom to uz slo.. Aspon, ze mas vychadzky, ja som prve 3 mesiace nemala ziadne vychadzky ☹

petulka28
21. júl 2009

Ešte neviem čo bude...boli tu minuly tyzden vo stvrtok...vcera som im tam volala a ta teta teda 2krat prijemna nebola, ale neva, sak je to jej robota...hlavne, ze vyplatu dostava aj z mojich odvodov...dnes idem odniest vyjadrenie k lekarke co zastupuje moju, ta im to ma poslat s ostatnymi pnkami, takze netusim co bude a ako bude....taka som strasne rozculena...platis im jak sibnuta....viac mas odvody ako vyplatu...pnka je platena smiesne, materska tiez a to co dostanes na rodicovskej je almuzna....a este aj z toho chcu brat....nepochopim, ze maju zaludok na to, aby chodili otravovat tehotne a este im aj brali peniaze....som rada, ze sa konecne na chvilocku moj zdravotny stav ukludnil a aj tak nemam klud, lebo dojdu títo....na porazenie

poseidonka
21. júl 2009

caute kočky ja som z BB chcem sa opýtať ako je to s kontrolami tu viete mi niekto poradiť???? doteraz u mn neboli ale ja viem kde je asi chyba, totiž debil zamestnávatel im nič neposlal takže za minul mesiac mi neprišli žiadne prašule, ale dufam, že teraz to tam už je 🙂

chceme isť totiž na dovolenku a tak si to neviem predstaviť ked práve vtedy prídu....

petulka28
21. júl 2009

jankohrasko: jeeej to som si ani nevsimla...ja som z Petržalky....ja teda velmi malo chodievam von...akurat obcas skocime na nakup s manzelom, ale to len ked sa mu podari prist skor z roboty....samu ma nikam pustat nechce a ani by som si uz netrufla...

mitinka: mne by ani nevadilo, ze som doma, lebo velakrat naozaj nevladzem, ale musim uznat, ze niekedy je to na zblaznenie, ale kam pojdem....vsetci su v praci, takze velmi ani nie je s kym a kym sa niekam dopravym bez auta, tak by som to hadam ani nestihla v case vychadzky
...s tym prerabanim to bude trosku horsie....tiez sme chceli prerobit, kym pride mala...no potom sa to trosicku zvrtlo a zostala som doma....a kedze by sme to fakt asi nestihli vsetko dorobit, tak som povedala, ze az mala vyrastie....a nie je to nevyhnutne teraz...co bolo sme porobili

jankohrasko
21. júl 2009

petulka28: drzim palceky a potom napis ako si dopadla v tej SP. Hlavne nech je mimi zdrave 😉

mitinka
21. júl 2009

jankohrasko:ja som doma od 1.6/09 takže už druhy mesiac taham a idem sa zblaznit.Ja by som rada vedela prečo robia tie kontroli,nech robia kontroli tym čo nič neplatia a socialka im musí a mi čo si platíme nemale peniaze a ach,... škoda rečí 😠 ja to sem tam tiež prešvihnem ale snažim sa čo najmenej 😒 a je to hroza ☹ ☹

petulka28:mi staviame dom a už sme mali byvat,len firma nezodpovedná,... tak snad už do decembra budeme byvat,takže nakupovat budeme muset,lebo byvame už 3roky u svokrovcov 😠 😠 😠 a ide ma šlaktrafit a ešte aj teraz ked svokra už je na dochodku a ja ssom s nou cele dni doma 😠 takže čim skor preč 😅 😔

jankohrasko
21. júl 2009

mitinka: to si na tom ako my.. my sme sa stahovali pred mesiacom na dom, ale kvoli PN-ke musim byvat stale u rodicov.. mna caka este mesiac, potom uz pojdem na matersku

Tie kontroly su fakt chore.. ale ja mam podozrenie, ze mi ich posielaju z prace 😒 Cely den sme doma zavrete a ja by som sa tak rano rada presla na cerstvom bzduchu aspon pol hodku...

petulka28
21. júl 2009

mitinka: tak to chapem preco sa chystas vsetko dozariadovat a vypadnut...obdivujem ta, ze to zvladas...teda kazdu, ktora to zvlada s rodicmi....

ja to teda mam za normalnych okolnosti so svokrou fajn, ale to spolu nezijeme 😀 nastastie 😀 , ale odkedy som tehotna, tak sa to neda vydrzat....si asi viete predstavit 😀

tiez neviem preco nas tehotne nenechaju napokoji...vsade nam radia ako su prechadky a cerstvy vzduch zdrave a cim viac, tym lepsie...ale ako mame chodit na prechadzky....od 10 do 12tej sa neda vystrcit noha z domu ked je horuco a o 15tej to nie je o nic lepsie...a kedze v tych casoch nema velmi kto ist so mnou, tak radsej nechodim....nepotrebujem, aby ma v tejto betonovej rozpalenej dzungli niekde treslo o zem od tepla...mala som s tym problem pred tehotenstvom, takze teraz je to este horsie....by som chcela vidiet kazdeho toho mudrlanta, ktory pride na kontrolu ako by to zvladol on....

urcite dam vediet ako sme dopadli...dnes som to bola odniest doktorke nech im to posle, tak uvidime, co z toho bude...

lul
22. júl 2009

ahojte, ja som pn od 22.3 ☹ uz ma to teda moc nebavi, ale do roboty sa tiez vratit nechcem 😝

Jankohrasko ty musis dostavat minimalne 50.000 sk, ked ta tak kontroluju 😀 😀 hnusoby... Fakt za par supov a clovek musi cucat doma medzi 4 stenami...

Ja mam vychadzky onicom : 9-11 a 14-16. Tie prve prespim a tie druhe obedujem 😀

jankohrasko
22. júl 2009

lul: za tych 50.000 by som sa ani z postele nepohla, lenze bohuzial, tolko nemam.. 😠 A som rada, ze dostavam to, co dostavam a bojim sa este aby som neprisla aj o tu almuznu, co mam ako PN

petulka28: uz to nejako musime vydrzat.. Neboj, ked nastupime na matersku a narodi sa zravucke babatko, tak na to aj zabudneme.. No hlavne aby uz bolo po PN-ke!!!!

saska73
22. júl 2009

jankohrasko 4 razy kontrola 😕 no to je sila !To je ozaj nejaké podozrivé.
My ideme prerábať byt a sťahujem sa na byt kamarátke, takže by som to mala nahlásiť. Lenže problém je v tom, že je tam len platnička na varenie a tak by som rada chodila k rodičom, lenže za 2 hodky vychádzky to asi nestihnem.
Prečo nekontrolujú chlapov po dedinách ,čo majú PNky a chodia kľudne na fušky.

mitinka
22. júl 2009

veru už aby bolo po nej,len ja som zvedava ako to budem mat pred vianocami a to nakupovanie po dvojhodinovkach ☹ to bude sranda a verim tomu,že tam najviac budu lozit 😠 😠

fazulka1512
22. júl 2009

ahojte chcela by som sa vas opytat, ja som na pn uz od novembra, snazime sa o babo, ked sa podari tak by som chcela dalej byt na pn, neviete ci sa to da, alebo ako to funguje

mitinka
22. júl 2009

jasne že sa da ja ked som zistila,že som tehu tak hned som volala dr a ked mi to potvrdil,hned som to nanho vysypala a som doma hned od začiatku a hlavne kvoli praci,... 😕 😉

fazulka1512
22. júl 2009

ja mam z toho trosku chaos, lebo, po roku ked si na pn, tak ides pred komisiu, ale som rozmyslala, ze ked ma na tu komisiu poslu, a budem na rizikovom tak do roboty ma vyhnat nemozu, ja som najprv marodovala s chrbticou, teraz mam presunutu pn u gynekologa, ze sa liecim po zenskej stranke, mne ide hlavne o to ako to funguje ked si na pn uz rok a zrazu mas cele tehotenstvo rizikove a nemozes nastupit do prace

petulka28
22. júl 2009

babule vobec vam nezavidim, ze budete este tak dlho pn....ja uz chvalabohu nejak ten mesiac zvladnem...ale pride mi to ako vecnost....o par minut pride vytuzena dvojhodinovka 😀
no aj tak nikam nejdem 😢

mitinka
22. júl 2009

fazulka:tak to neviem,ale keby si mala pn ako rizikove,tak myslim že by si pred komisiou vyhrala 😉 ,ale fakt neviem ako to funguje 😒

Petulka:tak to si ani ja nezavidím ☹ aj mne už začína dvojhodinovka 😀 😀 tak idem 😀 o dvanastej som tu 😠 ☹ zatím pa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre