Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

elinka27
autor
10. júl 2007

petulienka, ked sa mozem opytat akemu lekarovi chodis?Ja som povodne z Trnavy a mam tam aj vsetkych lekarov,ja chodim k Mudr.Eliasovi

veverica
10. júl 2007

baby u mna bola kontrola za posledny tyzden 2x!!! A to som na PN- ke od konca januara. Tochu sa mi to zda byt divne... 😖

alinka76
10. júl 2007

ahojte, ja som tiez na pn, ale mam napisane, ze som u rodicov v inom okrese ako mam doktorku. Z toho mi vychadza, ze do ineho okresu by asi neisli. Lenze uz som tento tyzden doma, nastastie idem v piatok na kontrolu a dam sa vypisat.
Na druhej strane, moj muz mal zlomenu klucnu kost a bola mu kontrola. Nefungoval nam zvoncek a on bol fakt doma a nezaregistroval navstevu. Nechali mu listok v schranke, ze sa im ma ozvat. Tak im volal ze ako to bolo a oni ze dobre. Potom volal este doktorke obvodnej ze co sa stalo a ona to s nimi asi uhrala. Takze zalezi asi od nasho doktora, ci nam pomoze keby nieco.

petulienka
10. júl 2007

Elinka ja chodim k doktorovi Navratilovi... podla mna co tu aj pisali baby, alebo niekde myslim na fore, ze im doktory tlachaju nezmysli, ze nemozu mat vychadzky a podobne, tak to je pekna blbost... Pretoze ak nemas vyslovenu diagnozu ze musis len lezat, tak tehtona predsa vzduch potrebuje... Takze ako somsa aj ja sama presvedcila vsetko je to len o pristupe doktora k pacientke a chvalabohu s tym ja nemam problem, pretoze moj doki je uplne v pohode, zareagoval uz len na to ze mam v robote stres a tym to haslo, viac mu nebolo treba... Upozornil ma sice ze je to dvojsecna zbran, pretoze kontroly su nevyspytatelne, ale s tym som bola upovedomena a ak by som aj sla mimo vyhadzok niekam, tak na vlastne riziko... takze asi tam babulky, tot moj nazor... Ale tiez sa mi dostalo do usi ze v TT je nepisanym pravidlom ze tehotnym nechodia na kontroly, no cert nikdy nespi, ze? ... 😀

elinka27
autor
11. júl 2007

no je to individualne, a ako som sa na vlastnej skusenosti presvedcila, kazda pobocka soc. poistovne vam povie nieco ine.Ine mi povedali v Blave,ine v Trnave a ine v Galante,takze clovek uz potom naozaj nevie ze co.Asi sa naozaj neoplati riskovat,ale niekedy clovek nema na vyber,ked potrebuje nieco vybavit.Ja osobne sa cez tyzden snazim vychadzky dodrziavat,ale cez vikend si trosku uzdu popustim 😀 A co tak citam,nieje to pravidlo,ale 99% zien co mali kontrolu su z Ba 😲

petulienka
11. júl 2007

Presne Eli, aj ja som si to vsimla, takze radsej neriskujem, ale ako hovoris, ked je nieco treba vybavit a hlavne cez vikend, ked je niekde nejaka dobra opekacka 😀 tak sa neda nic robit 😉

elinka27
autor
11. júl 2007

ved to,ked sa musi lezat je to nieco ine,ale ja som doma kvoli stresu z prace,a myslim,ze moj lekar tiez nieje padly na hlavu a vie,ze sa mi do prace uz nechce.Ja mu vzdy poviem,ze sa citim dobre,ale nie tak dobre aby som sa vratila do prace 😀

petulienka
11. júl 2007

No sme na tom tak nejak rovnako, ale ja mam navyse este znizenu schopnost stitnej zlazy a doktorky mi neodporucila ist do prace 😀 co nevravim ze mi nevyhovuje 😝

renika
11. júl 2007

A ako je to v NZ? Odtiaľ tehotné kontrolujú?
Aké máte skúsenosti?

elinka27
autor
11. júl 2007

renika,to zalezi cisto len od pracovnikov soc.poistovne, vsade je pravdepodobnost,ze mozu prist.Ale keby to zalezalo odomna ja by som zrusila kontroly tehulkam, lebo je to absurdne 😒

elinka27
autor
18. júl 2007

tak som bola u lekara a opytala sa ho na predlzenie vychadzok a povedal mi,ze vie o tom,ze vylucne lekar podla liecebneho rezimu urcuje vychadzky,ale vraj uz s tym mal raz problem ked za nim prisli zo Socialky,takze som nic nevyhrala.A mam ich standartne 2x denne po 2 hodiny

petulienka
18. júl 2007

Eli to je divne, ja som mala tiez standartne dve hodiny doobeda a dve poobede, ale som ho poprsosila, ze ja tie doobeda nevyuzijem, tak ci mi ich neda od 16 do 20 hod a v pohode mi ich prepisal. Takze neviem aky problem, ked si to doktor vie obhajjit, tak neni problem ziadny... Asi fakt zalezi od lekara a od toho pristupu, ved si tehotna, to mas trcat doma cele dni a zvlast ked je takto teplo? prepac, ale to co mas za doktora prosim ta... Ked nemas vylucne, ze musis len lezat, tak vychadzky ti musi dat! tak tvrdo na neho 😉 Aha teraz citam ze o predlzene si ziadala, no tak to neviem, som sa rozpisala na darmo, ale uz to necham tam, ved tak som sa pekne rozculila 😀

kukulkaja
18. júl 2007

Ahojte, ja mam tiez vychadzky klasicky 2 x 2 hodiny a ked som chcela zmenit, nedalo sa. Akurat som pocula, ze existuju aj tzv. celodenne vychazdky, nepoculi ste este o tom?

elinka27
autor
18. júl 2007

petulienka, ja som s mojim doktoromm celkom spokojna,ale je fakt,ze na zlucenie vychadzok som sa ho nepytala,len som ho teda poprosila nech mi ich posunie o hodinu.Uprimne ja mam PNku aj doktora po znamosti a nechcem ho nejak drazdit,ze si budem este vyskakovat.Uz som sa s tym zmierila ako to je.Este sa s nim budem musiet dohodnut na moju svadbu,aby sme to nejak vyriesili a tak som uz nechcela mat vela poziadaviek 🙂A o celodnennych vychadzkach som nepocula,ale naozaj zalezi len a len od pristupu lekara

elinka27
autor
24. júl 2007

baby a neviete ako je to so svadbou?Som PN,ale na september mame naplanovanu svadbu a neviem ako mam postupovat.

dudasik
24. júl 2007

Ahojte, ja som bola na PN vyse dvoch mesiacov a ziadna kontrola mi neprisla.
Elinka myslim si,ze so svadbou by to nemal byt problem, ale ak to xes mat na isto, skoc na socialku a informuj ich, len pre tvoj pokoj.

elinka27
autor
24. júl 2007

dudasik,ja som tam napisala mail,nech to mam aj na papieri tak uvidim co mi odpisu

bianca
24. júl 2007

ja som tiez na PN 2 tyzden a budem az do materskej.Zatial mi kontorla neprisla a myslim ze mi ju ani zamestnavatel neposle,pretoze na PHN som kolipracovnemu zaradeniu

avion
24. júl 2007

ahojte, asi to zavisi od toho ci vam hned pri otvoreni PN napisu aj vychadzky alebo nie. Mne dr. otvorila PN a nenapisala mi hned vychadzky, ale az po mesiaci mi ich tam dopisala. ale to mam iba ja na papieri, ten ktory poputoval na socialku zostal bez hodin. tak preto si myslim, ze ma neboli skontrolovat, lebo nemohli ma na zaklade coho kontrolovat. 😒

elinka27
autor
24. júl 2007

bianca,prvych 10 dni plati zamestnavatel a potom uz socialka,aspon u nas na Sk je to tak.Takze zamestnavatel ti kontrolu neposiela,robi to samotna socialka.
avion ja tak isto mam vychadzky napisane az neskor,a na papieri na socialku isiel papier cisty.Ale lekar ma povinnost kazdu zmenu na socialku nahlasovat,atkze to ze ti dal vychadzky tam uz urcite maju

bianca
24. júl 2007

ja som zamestnana v CR a Pn mam napisanu na trvale udresu v SR.Som zvedava.
vychadzky zatial nemam,dr.hovoril,ze ich nechce drazdit,ale ze neskor mi ich napise

avion
24. júl 2007

je to mozne. neviem podla coho si vyberaju komu pridu a komu nie. ja som cele tehotenstvo na pn, a nemala som ziadnu kontrolu. Nie zeby mi chybali... 😉 od buduceho pondelka som na materskej... takze maju cas do piatku ak ma chcu skontrolovat... 😉

elinka27
autor
24. júl 2007

bianca, ono zalezi aj od toho aku diagnozu ti lekar napisal.A narok na vychadzky vznika po 2tyzdnoch PN. Viem to,lebo som na socialke kedysi brigadovala,este cez skolu.
Bianca a na trvalej adrese sa aj zdrzujes pocas PN?

elinka27
autor
24. júl 2007

avion v akom okrese byvas?Lebo na socialke v Trnave mam znamu,co mi hovori,ze tam maju nepisane pravidlo nekontrolovat tehotne,ale je to diskutabilne,pretoze su tu tehotne co kontroly uz mali.Ale 90% z nich bolo z Bratislavy

bianca
24. júl 2007

elinka27 :ano, ale len urcity cas. Doktora ma v CR,tak cestujem

elinka27
autor
24. júl 2007

no zamestnavatela mas v CR aj doktora, to znamena ze ceska socialka ti vyplaca nemocenske, kedze sa zdrzujes na SK, myslim,ze ty sa kontroly mozes najmenej obavat.To by totiz ceska poistovna musela o kontrolu poziadat pobocku v tom meste kde sa zdrzujes a to by bolo cez dve republiky 😀

bianca
24. júl 2007

elinka27 :viem co robym 😀 😀 😀 .ja som v CR uz 6 rokov a vzdy ak som mala PN nechala som si ju napisat na SR a nikdy nerisli.
Kamos ale take stastie nemal.Zamestnavatel nanho poslal kontrolu aj na Slovensko.To bol ficak

elinka27
autor
24. júl 2007

bianca, to uz asi musel mat podozrenie,alebo co.Ale pokial zamestnavatel neposle,tak si kontroly robi socialka sama,lebo im ide o prachy.Ja ma trvaly pobyt v Trnave,ale byvame v Seredi a zamestnavatel ma sidlo v Bratislave.To znamena,ze ak by mi chceli poslat kontrolu,musela by Blava poziadat Galantu(pretoze v Sered je okres Galanta)aby ma prisli do Serede skontrolovat,kedze tam mam nahlaseny pobyt na PN 😀

bianca
24. júl 2007

elinka27:ja pracujem v Ostrave a trvaly pobyt mam v Bardejove.Troska z ruky a ked viem aka je u nas socialka (roby tam svokra a svagrina)tak sa akosi nebojim 😀

elinka27
autor
24. júl 2007

co tym myslis?ze tam maju bordel? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre