Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

tinika
16. sep 2009

Fuu takze uz aj v nedelu nam nedaju pokoj? a ja idem v nedelu na kstiny 😒 Inac ked vam daju ten papierik do schranky, je tam aj čas kedy boli??? Alebo mame smolu

mayka
16. sep 2009

ahojte dievcata,

ja som PN vypisana obvodnou lekarkou uz mesiac a pol a mam urcene vychadzky v case od 10-12 a od 14 -16 tej hodiny. Tiez sa bojim kontroly tak sa to snazim dodrziavat aj ked niekedy sa mi stane ze sa nestihnem v tom case vratit alebo idem von vecer na chvilku. Ja som v 31 tt tehotenstva a mala som problemy s migrenami a nakolko ma nechcel moj gynekolog vypisat na PN tak som isla k obvodnej. Dala mi diagnozu c. R42.
Pytala som sa obvodnej ci mi tie vychadzky nemoze spojit ale povedala ze aby som sa kontroly nebala ze ona ju na mna urcite neposle. Jedine zeby ju poslai z prace ale to mi tiez nehrozi nakolko tam mam dobre vztahy.
Na ci podnet vlastne ta kontrola chodi? lden tak ako sa im chce?
Dalsia vec je ze fakt netusim ako by sa k nam dostali lebo mi este nemame skolaudovany dom, ani postovu schranku a ani zvoncek na brane. A dom v podstate od hlavnej cesty nie je ani vidiet. Neviete ako postupuju v takomto pripade?

Jo a PN-ku posielaju k 20 dnu v mesiaci ? Keby som chcela aby mi ju posielali na ucet co treba spravit? Cochvila idem na matersku tak ci tak a chcela by som aby mi to chodilo priamo na moj ucet.

lubkaeck
16. sep 2009

mayka - ja som prave PNku ukoncila - bola som PN 6 mesiacov 😉 kontrolu som mala raz- ale vraj tehotne nechodia kontrolovat, ale ked si vypisana od obvodacky tak mozu 😅
najdu ta aj v neskolaudovanom dome, urcite 😒
a PNka mi chodila na ucet- ked mi ju vypisovali tak na zadnu stranu som musela napisat cislo uctu Tebe to chodi postou, ci ako?

aj na tlacive na matersku sa vypisuje cislo uctu 😉 aspon dufam, ze si to dobre pamatam 😅

byggyt
16. sep 2009

mayka-ja som si PN-ku nechala posielať najprv poštou ale som si to zmenila na účet, musela som ísť na sociálnu poisťovňu a tam vyplniť tlačivo tak dúfam že to tie trubky pochopili a dajú mi tam peniaze už teraz, ináč keď to chodí na účet tak to tam je už okolo 15 v mesiaci idem dnes pozrieť či to je už tam

lubkaeck
16. sep 2009

jaaj som zabudla - mna boli kontrolovat kvoli tomu, ze si doplacam aj DNP 😉

kika29
16. sep 2009

ahojte ja idem dnes po mesiaci PN na kontrolu k lekárovi a ani raz som nemala kontrolu ani z práce ani zo sociálky.
Zo sociálky si chodia na kontroly podľa regionov. Ale vraj chodia k tým čo dostávajú dobre zaplatenú sociálku. Ja to niesom lebo mne vypočítali len 5,50€ na deň.

byggyt
16. sep 2009

kika29- tak to si dobráááá ja mám 4,80 na deň, ono je niekedy na figu priznávať minimálnu mzdu

kika29
16. sep 2009

byggyt tak to máš na prrrrrrd. ved to je smiešne čo dostaneme. Ja neviem ako budeme žiť. Ja som dnes bola na kontrole ale ma nechal ešte na PN. Už som mesiac doma a lezie mi to na nervy. Mám síce vychádzky ale obmedzene.

poseidonka
16. sep 2009

baby budte kludné, všetko zvladnete ja som tiež na PN skoro od 11 týždna ale je to lepšie ako keby my zamestnávatel nedal výplatu na účte nemajú vraj peniaze. Neviem či je to náhoda alebo nie ale ako kedy to niekto chcel a zariadil, že som práve teraz tehotná

kika29
16. sep 2009

a kolko ti vypočítali sociálka? mne málo preto som ešte chcela ísť robiť len kôli peniazom. Ja mám 5,50€ na deň ☹ preto sa obávam že finančne som v keli a poriadnom.

myzma
16. sep 2009

Ahojte, dievcata,

ja som na PNke od juna a budem az do materskej. Kotrol sa bojim, prave ked citam, ze chodia aj cez vikendy, a v poslednych prispevkoch bolo, ze i vecer. Je to skutocne na hlavu. Ale priznam sa, ze mi PNka vyhovuje kvoli stresovej robote a cestovaniu (cca 40 km denne). Cas sa snazim dodrziavat, obcas v nedelu kvoli bohosluzbam pridem neskor. Takze tak ci tak, trosku toho stresiku si do tela davam ☹

Mam otazku, ktora suvisi s kontrolou.
Viacere dievcata pisali, ze byva na SP dohoda, ze tehulky kontrolovat nechodia. Moja otazka je, ako vedia na SP, ze som tehotna? Na tlacive PNky je diagnoza len na zelenej strane, ktora zostava pacientovi. Do prace, neskor do SP sa posiela tlacivo, kde diagnoza napisana nie je, je tam len peciatka od gynekologa... takze nechapem, ako ludia zo SP vedia, ze sme vy ci ja tehotne? viete mi odpovedat?

dakujeeeeeeeeem

lul
16. sep 2009

ja som bola PN od marca do konca augusta. nikto sa neukazal. ked som niesla ukoncenu PNku na socialku, tak tam bola taka mlada a pyta sa ma, naco som mesiac pred materskou ukoncila PNku. mam na to svoje dovody, ale jej som povedala, ze viete, chcem si pokupit vybavicku a to sa cez vychadzky neda... a ona sa na mna diva: to chodia kontrolovat aj tehotne?
no tak som bola v soku... ze kto ma o tom vediet viac, ja ci ona? zamestnavatela nemam, PNku som cerpala z dnp...

katustek
16. sep 2009

Ahojky kočky, neviete mi náhodou poradiť??? Takže som v siedmom týždni tehotenstva a čakám moje druhé bábo, po dlhom snažení sa, v práci robím dvanástky a fakt to nevládzem som staršne unavená, niekedy až tak, že sa mi zahmlieva pred očami od únavy, môj zamestnávateľ, mi nemá ako upraviť pracovný čas pretože v žiadnom prípade nezamestná ešte jedného človeka...ako mám postupovať môžem sa dať vypísať na PN???Mimochodom, prvé tehu som mala rizikové ....

kika29
16. sep 2009

veľmi dobrá otázka.
ale mne sa zdá že je diagnoza aj na tých čiernich tlačivách lebo sú prepisovacie či kopírovacie. aspoň myslím.

myzma
16. sep 2009

kika,

praveze nie je. som si to schvalne kontrolovala. v tejto casti tlaciva sa to neprepisuje. na kazdej strane je "nieco ine", preto mi to nejde do hlavy 🤐

v jednej relacii pred cca mesicaom bolo hovorene, ze gynekolog moze tehotnym upravit vychadzky podla usudenia. to znamena, ze moze dat i celodenne. ked som sa na to pytala svojho lekara (nie takto priamo), povedal, ze viac hod mi nemoze dat. a to je velmi mily a seriozny.

po 1 hod vychadzky som riadne unavena, ale mrzi ma, ze mi niekto urcuje, kedy mozem ist von, co ked sa mi medzi 15 a 17,00 nechce? 😀 co ked prsi, alebo mi nie je dobre a radsej by som sla neskor po siestej? alebo potrebujem nieco z obchodu a uz mam po vychadzke? (raz sa mi to stalo, muku som si poziciavala od susedy 😀 )

no, nechcem sa stazovat, prepacte, len ma to mrzi... 😢

kika29
16. sep 2009

nie si sama ktorej ten čas nevyhovuje. ja mám vychádzky od10 do 12h a potom od 14 - 16h. tiež by som ináč chcela mať ale nedá sa.

myzma
16. sep 2009

drz sa, kikuska,

este mrknem do inych tem a padim z netu... pekny vecer, vam obom 😀

kika29
16. sep 2009

Ďakujem myzma aj tebe pekný večer. ozaj a už vieš čo budeš mať?

zuzub
16. sep 2009

katustek, tvoj zamestnáveteľ je ti povinný podľa zákonika práce upraviť pracovnú dobu pokiaľ si tehulka.....a byť na tvojom mieste som už PN, ked sa s ním nedá inak dohodnúť.ja teda PN som, 😀 či chcem alebo nechcem

kika29
16. sep 2009

zuzub a prečo si na PN či chceš či nie? maš rizikové? ja som sa dnes už pýtala aj do roboty ale ešte ma nehcel dať že ešte týždeň ma nechá doma ale to mi povedal aj minulý týždeň. 😅
takže som zvedavá ako to dopadne nabudúce.

tinika
16. sep 2009

Ja mam tiez vychadzky od 10-12 a 14-16 a tiez občas nestiham alebo zabudnem kupit niečo čo treba, popravde prerabame teraz byt, budeme sa stahovat a dnes som cele doobedu bola tam, inac sa neda tak som to dnes porušila, v podstate sama sestrička u gyndoša mi povedala ze vychadzky muisia byt tak ako mi ich napisali lebo nejaka revizna im vytkla ekd davali inač, ale ze keby dačo ... ta nedopovedala v podstate ale som pochopila ze napisu listok. Horšie večer a víkend a tiez občas sa mi nechce na von ked horuco, prsi a bodlo by večer ked mm je doma nejaka prechadzka, ved ja čo som pn tak s mm nikam nemozem len sama ... a ako je t s tym papierom v schranke nikto nevie? pisu tam aj čas kontroly?

tinika
16. sep 2009

a zoberte si len, ste pn, spite a pride kontrola, nepocujete zvonček, ako dokazete ze ste doma??? alebo kto je na rizikovom a musi lezat, ako ma behat furt k dveram ked dakto zazvoni???

zuzub
16. sep 2009

kika, mala som taký divný výtok tak som bola u dokiho, dal mi duphaston a PN, nakoľko sme už 2x prišli o babätko 😔 aspon môžem povedať, že som urobila max. čo môžem, aby už bolo malinké ok, dúfam a verím, že to tak bude 🤐

zuzub
16. sep 2009

a ja to už musím nejak poriešiť s tou menovkou lebo mna tu nikto nenájde 😀 😀 😀

tinika
16. sep 2009

zuzub pories a hlavne oddychuj, držim palceky

kika29
16. sep 2009

aha tak to áno to treba byť potom doma a v klude. veru bábo je na prvom mieste. a držím palce do tretice nech vám to výde a ja verím že áno. 🙂
ja som niečo také nezažila ale dakedy panikárim že niečo nieje v poriadku. mávam dakedy krče v bruchu a hned sa ľakám. napokon sú to vetry lebo ja mávam zápchy ☹
dnes mi dal doky glycerinové čipky.

byggyt
16. sep 2009

myzma- kedysi to tak bolo že tehotným kontroly nechodili ale to už je žial minulosť, už chodia

pralinkaaa
16. sep 2009

ahojte baby, ja som z BA a tiež som na PNke, kvôli rizikovemu tehu, zatiaľ som moc nedodržiavala "byť stlále doma" však človek sa potrebuje občas aj vyvetrať...a čosi vybaviť. tiež sa budeme sťahovať, reps. predtým ešte zariaďovať , tak asi nebudem môcť byť stále doma...obvodná mi síce napísala "vychádzky po scvhálení gynekologom od 10-12 a 15-17" ale to je mi nanič, kedže vtedy je manžel aj tak v práci a keď niekam idem, tak s ním a na aute. .
Dosť ste ma teraz ale vyplašili, že takto chodia kontroly....to fatk tak často? a ako je to stým lístkom čo hodia do schránky, dajú tam čas? čo keby človek povie, že spal a nepočul? ako mi to môžu dokázať?

byggyt
16. sep 2009

pralinkaaa- kamoške napísali ten čas kedy tam boli, s tým dokazovaním ufff to je ťažko, no ale oni majú aj tak vždy tú svoju pravdu veď vieš ako to na úradoch chodí keď sa ty pomýliš tak ťa pokutujú a keď sa oni pomýlia tak ti povedia len prepáčte, podla mňa toto by neuznali

pralinkaaa
16. sep 2009

byggyt ved aj ja si myslím, ale reálne by sa to ozaj mohlo niekedy stať..že človek bude aj spať a nepočuť alebo niečo podobné....rozumiem, že PNky by sa nemali zneužívať, ale zasa ak má baba rizikové a byť doma celé tehu zavretá je blbosť. alebo si chodiť kupiť niečo potrebné od 10-12 🙂 no čo už...
Hlavne, aby sme vydržali do konca v poriadku, peniaze sú až na dalšom mieste 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre