Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

verulienka
23. mar 2010

ahojte baby, ja som uz dva mesiace na PNke, diagnoza O47 a vcera mi prisla kontrola a ja som spala tak tvrdo, ze som nepocula ani to, ze mi zvoni telefon. Mala som dva neprijate hovory, tak som volala s5, ze co sa deje a oni, ze boli na kontrole a nebola som doma . . nastastie to bola celom mila pani, ktorej som to normalne vysvetlila a ta povedala, nech sa to neopakuje, no neviem, co je teraz skodlivejsie, ci spat s telefonom v objati alebo sa s nimi natahovat 😀 . . zajtra cestujem k rodicom, lebo malujeme byt a nebudem predsa v takom smrade, tak som volala na SP, ze budem na inej adrese, tak nakoniec este musi s tym suhlasit moja lekarka a potvrdit im to aj pisomne . . no sranda, poviem vam :D . . ale co tak citam, tak kontrolu mali len tie, co maju DNP, takze mozno preto ma otravuju 😖

mirka285
23. mar 2010

nanic sa nespoliehajte,mne uz prisla dvakrat 😠 😠 😠

katulka1904
10. apr 2010

môžte mi babulky poradit. Som na pn kvoli zdravotným problémom počas pn. Budem mat o mesiac svadbu a neviem či by stačilo si len vypýtat od doktorky nejaké povolenie na ten den ale mi musí prerušit pn a potom začat pn s novým priezviskom. A ešte mám jeden problém. Kedže mám svadbu v kostole musím íst na nejaké poučenia, 3 krát po jednej hodine a je to večer, mimo vychádzok. Na jednom som už bola, len mám blbý pocit či to nebudú zo sociálky skúmat. Nejedná sa mi o načapanie, podla mna večer nechodia ale o to že by vedeli že v tom kostole akurát bývajú večer poučenia a ako je možné že som tam bola. ked vychádzku nemám. Mám si íst vypýtat od doktorky nejaké povolenie na tie tri dni?

matulik284
10. apr 2010

katulka ja som mala tiez svadbu pocas pn...a socialka s tym problem mala ze ako je to mozne...ale nastastie v case ked sa konal obrat som mala vychadzku..tak sa tym uz potom nezaoberali. Ale podla mna by ti uplne stacilo keby si v tom case mala vychadzku lekar ti urcite da povolenie

deniskateniska
10. apr 2010

katulka no ja som mala svadbu 13.2. a som na pn,.. povedz to doktorke, ona ta odpise z pn a znova ta prihlasi pod novym menom.. aspon tak to urobila u mna... 12.2. mi pn zrusila a od pondelka ma znova napisala na pn, lebo ze pocas pn sa vydavat je blbost.. mas tam 2 hodiny vychadzku a ani oslava ani nic.. no .. moj pripad bol takyto 🙂

a s tymi naukami, no my sme chodievali normalne, no aspon u nas su nauky rano tak som to mala pocas vychadzok.. ale tak si myslim, ze az takto to neskumaju....

katulka1904
13. máj 2010

dievčence, tak ja už mám po svadbe. Chcela som od doktorky povolenie na nu, ale ona že ma musí odpísat z pn. Tak mi ju v piatok ukončila, potom som si tam dala dovolenku 3 dni, lebo sme dostali sobášny list až v stredu, tak aby ma mohla zapísat na novú pn pod novým priezviskom a od štvrtku som znova na pn. V robote mi povedali že oni mi zahlasujú nové priezvisko do sociálky, že ja nemusím. Tak neviem či mám íst ked si matulík284 ty išla sama. Nechce sa mi tam moc chodit, tie rady čo sú tam.... 😖

flamenga
13. máj 2010

ja som bola na PN od 1.1. do 8.5. a kontrola nebola ani raz....

moncika15
15. máj 2010

ahojte
ked vas kontorla nenacapa doma tak zoberu iba peniaze za ten mesiac v ktorom sa to stalo alebo az do konca PN? ja som doma uz vyse mesiaca a kontrolu som nemala. nemam ani vyxadzky tak ja len pre istotu 😅 😝
mne prisla minule kontrola z roboty az po mesiaci, v case krizi a vtedy sa im podarilo dobre preriedit zamestnancov 🙄 oplati sa im par vyjazdov ved potom nemusia platit odstupne 😠

strelka11
21. máj 2010

moncika15 skus si vybavit tie vychadzky,istota je istota 😉

aurra
21. máj 2010

ja som bola PN cele tehotenstvo, a ani raz nebola ziadna kontrola

pepsyna
21. máj 2010

aj ja som PN od 8tt a doteraz mi ziadna kontrola neprisla.a od 3.6. idem na matersku, tak uz mi to bude jedno 🙂

buducamama
21. máj 2010

Ja som si labzovala pocas PNky kade tade, vychadzky som nemala. To sa nedalo sediet doma cely mesiac. Keby dosla kontrola tak zbehnem k lekarke a vypytam papier, ved to musia uznat navstevu lekara. A cez vikendy myslim ze nechodia, aj tak sa preplacaju len pracovne dni nie?

zuzanockamt
21. máj 2010

preplacaju sa vsetky dni ... teda aj vikendy ... takze ti mozu prist teoreticky aj pocas toho vikendu

buducamama
21. máj 2010

No sranda, to som netusila. Nejak som to este nepreratavala kolko mi vyplatili. No a oni nemaju volno vtedy? Kaslem na nich, v pripade nutnosti si to vybavim. Aj tak je sila, ze tehotnym chodia na kontroly, ved ako moze zena vydrzat doma zavreta cele dni, jasne, ze ked musi lezat nepoohnuto aby nedoslo k najhorsiemu tak ano, ale inak to je strasne. A este co robite ked mate psika, chlapa v praci? Ved s tym treba ist von..

zuzanockamt
21. máj 2010

ja mam chlapa doma, tak to neriesim a psa nemam 😀 ... ale neviem si predstavit, ze by mi prisli cez vikend a ja by som nebola doma ... tam sa to uz tazko vybavi ... alebo niekedy neskoro popoludni alebo vecer 😅 ... ale ja vychadzky dodrziavam

strelka11
22. máj 2010

zuzanockamt a ty si na PN od zaciatku tehotenstva?a kontrolu si nemala teda ziadnu ani z prace 😨 😨 😨

zuzanockamt
22. máj 2010

strelka ... nie som od zaciatku tehu, kdeze ... len od 19.4. ... a ani z prace ... nevidim dovod, ze by mi z prace prisli, ved mi sama zastupkyna vravela nech ostanem doma

aleangela
23. máj 2010

Ahojte chcem sa opytat ohladom PN-ky.Neviem ci nieco dostanem lebo zamestnana som bola naposledy v roku 2008 a to v Anglicku 11 mesiacov,iba teraz som si dala vyziadat socialnou poistovnou E301 tak by mi to malo prist a zapocitat sa mi to.Minuly rok som bola pol roka na urade prace a potom som pracovala 4 mesiace ale to sa mi nepocita,lebo to je len sezonna praca ☹.Teraz som od januara na urade prace zase.Chcem sa iba opytat,ci sa mi bude ratat tych 11 mesiacov do materskej alebo nie a aj na tu pn.ja som s toho jelen.Lekarka ma chcela vypisat na PN ,Keby,ze si ju dam tak zase neviem ci mozem odcestovat alebo musim byt doma,lebo keby,ze namam ziaden narok tak mozem chodit kde chcem.prosim poradte mi....

krpcek2
24. máj 2010

hmmmmmmmm aleangel, tak toto netuším... Ale tuším, že to, čo ti platí sociálka PN sa ti aj tak neráta do materskej, ak si toto potrebovala vedieť. Pokiaľ viem, tak to ti aj tak nič neurobí s tým, že ti to upraví, alebo neupraví materskú. Len nedostaneš ani korunu. 😒

krpcek2
24. máj 2010

Baby, ja som sa chcela opýtať, že pokiaľ mám zamestnávateľa v BA a ja som na maródke v BB, myslíte, že mi kontrola normálne môže prísť? Vraj sa im to veľmi z okresu do okresu nechce chodiť kontrolovať. Ja len riešim, že ako si napr. kúpim tehu oblečenie, výbavičku neskôr pre bábo a hlavne, čo dovolenka, alebo nejaký výlet????? To nemôžeme predsa sedieť len doma, veď to je na depku toto 😒

krtica11
24. máj 2010

Ahoj prvych 10 dni ti možu prisť len z prace a to zaleži len od zamestnavatela ak je hnusny tak hludne mne neprišli.Potom ti zo socialky môžu prisť kedy kolvek aj cez vikend. Ja som PN od začiatku ale naštastie mam vychadzky aspon niečo lebo by som sa zblaznila jedine čo bolo fajn že bolo škaredo tak sa to dalo ale keby som mala byť cez leto len doma nič moc.

kajca50
24. máj 2010

krpcek2
ja som bola na Pn celý čas a ani raz k nám nikto neprišiel ale možno som mala len šťastie ,ale keď som niekam išla tak som pre istotu myslela na to, či nemá náhodou môj gynďoš ordináciu , keby čosi. záleží ako si sním vychádzaš.

krpcek2
24. máj 2010

Baby, ďakujem za odpovede. Ja som na pn už 3. týždeň, z roboty mi neboli, to sú pohoďáci. Ja som zatiaľ stále poctivo len doma, ale teraz, keď vidím, aké je počasie, tak sa mi nechce len doma sedieť, na zmrzku treba zbehnúť, na huby by sme mohli ísť a tak.... a čítala som niečo také, že sa im väčšinou nechce papierovať, keď je zamestnávateľ v inom kraji ako PN, lebo o to musí žiadať SP z miesta zamestnávateľa SP v mieste bydliska..... tak len či nemáte skúsenosti. Ďakujem vám... ja budem doma až do konca tehu, čo je celé leto a z toho mám trochu mindrák 😖

kosta123
24. máj 2010

Ja som bola PN od 16.2-17.5 a kontrola mi neprišla.Vychádzky som nemala.

pizzamati
24. máj 2010

Ahojte ja som bola na PN od sameho zaciatku tehotenstva a nikdy som nemala ziadnu kontrolu. 😀

neliq
30. máj 2010

Ahoj,
Ja som na PN od 7tt a vyzerá to tak, že budem až do MD. Vychádzky nejako nedodržiavam, asi by som sa doma zbláznila, práveže chodím stále von, pretože na čerstvom vzduchu je mi lepšie. Keď to tu tak čítam, že vám chodia kontroly, dokonca aj niekoľkokrát, nestačím sa diviť. To už fakt zo sociálky nemajú nič iné na práci ako kontrolovať tehotné. Ako keby nebolo dosť všelijakých iných simulantov, veď my tehotenstvo predstierať nemôžeme, bože. Keď nejaká kontrola zavíta, zrejme si budem musieť vybaviť papier od doktora, aj keď my gynekológ hovoril, že u nás v PE kontroly tehotným nechodia.

nibiru
3. jún 2010

ja som mala kontrolu raz po 10dnoch ako mi ju zacala platit socialka pn som od 20tt ..ta ti raz plati a ak si rizikova mas bit doma a nie sa flakat inak mozes chodit do roboty oni tehotenstvo neposudzuju ako chorobu a praveze vela tehotnych je pn aj ked nemusia mame znamu co tam robi a ta mi to takto povedala 😠 ja som vychadzky mala ale kedze ja som bola pn koli klbu a chodit moc nevladzem dakedy som ani nevladala ist von a cim blisie som k porodu tym je to horsie a nikto nic somnou nespravy ☹ teraz cerpam mesiac dovolenku konecne pretoze ma zase niekedy fakt nebavilo to ze sme isli do obchodu a hned utekat domou takto sme cely den ked je pekne na zahrade na slniecku a kedze zahradu mame inde ako byvame kokokrat som mala nervy ze musim bit doma a vonku bolo nadherne a teraz ked mozem furt prsi a 10.6 uz nastupujem na matersku 🙂

pepsyna
3. jún 2010

no tak ja dnes zacinam MD a PN som od 8tt a ziadna kontrola nebola...ale chcela by som sa spytat-ked mam zamestnavatela v BA a byvam v BN, tak som evidovana na socialke v BA alebo u nas?eviduje sa to podla zamestnania alebo podla bydliska?

leteku
3. jún 2010

ahojky, aj ja som PN od začiatku a zatiaľ žiadna kontrola ale už mi to ide na mozog a odratávam dni do MD, už len 21 dní. Vychádzky sa snažím dodržiavať ale niekedy to nejde.

pepsyna
3. jún 2010

ja som nemala ani vychadzky ale ked som potrebovala niekam ist, tak som isla...dokonca som bola raz aj na cely vikend prec a pohoda-ale to bolo cez velku noc 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre