Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

standa82
9. aug 2010

@00matula ...ja pracujem ako vedúca v Supermakete - Tesco, no a teraz som na RD, no mám na mesiac nastúpiť do práce. A to, že budem ťahať palety,...ju nejako nezaujalo, keď som sa jej na PN pýtala 1x. Povedala, že OK, dá mi ju, no prvé dva týždne bez vychádzok. A to mi vadí, pretože musím syna vodiť do MŠ.

00matula
9. aug 2010

@standa82 aha, no ja si myslim, ze ak by po tych 2 tyzdnoch dala aj vychadzky, socialka tehotnym na kontrolu nechodi, mne to vravelo viacej mamiciek z mojho okolia. Tak si myslim, ze kludne mozes aj na dovolenku, nielen zaviest synceka do MS 🙂 a prajem pekne tehulkovanie 🙂

standa82
9. aug 2010

@00matula ...po tých dvoch týždňoch dá. Uvidím, či ju zajtra neobmäkčím.
Ďakujem. 😉 🙂

00matula
9. aug 2010

Tak drzim palce, ale ak ma teda trosku sucitu tak pochopi, ze uz jedno dieta mas, a vodis ho do skolky...a ozaj, musi do tej skolky chodit? ved su prazdniny...

standa82
9. aug 2010

@00matula ...začína od septembra.

standa82
9. aug 2010

@00matula ... držím palce pri príchode drobčeka 🙂

00matula
9. aug 2010

@standa82 aha, no hlavne sa nestresuj, uvidis, ze ti da vychadzky...a ak nie, tak tiez nic si z toho nerob. Kym pojde do kolky, tak ubehne aj viac ako 2 tyzdne, nie?

00matula
9. aug 2010

@standa82 vdaka 🙂

standa82
9. aug 2010

@00matula ... nie, lebo ja pôjdem na PN (ak teda nastúpim) od 28.8. 26.8. mi končí RD a 27.8. nastupujem do práce, no v tento deň mám ešte jeden deň dovolenky.

00matula
9. aug 2010

@standa82 taaak teda. No neboj, uvidis, ze to dobre dopadne

standa82
9. aug 2010

@00matula ...ďakujem. dobrú noc. 🙂

standa82
10. aug 2010

Hurá, dostanem PN aj s vychádzkami od začiatku. Stačilo niečo doniesť a ide to. V piatok si mám prísť pre PN, lebo dva týždne bude mať dovolenku. 🙂 😵
Mám si dať vypísať dve tlačivá? Jedno zamestnávateľovi a druhé do SP, lebo som DNP?

standa82
10. aug 2010

A vraj tehotné nekontrolujú.

azuz
10. aug 2010

@standa82 ahoj, neni pravda, chodia aj v tehu na kontrolu, ale pomenej, mne neprisla ani raz, ale mam kamosku a tej dokonca az 2 krat prisli na kontrolu a to mala vychadzky od 9-11 a raz jej prisla kontrola rano o 8.45 tesne pred vychadzkou 😠

standa82
10. aug 2010

@azuz ...no tak samozrejme, že sa nájde aj prípad (výnimka). No nechodia tak často ako u iných PN-károv.

azuz
10. aug 2010

@standa82 jasne, nechodia casto, ale treba davat pozor, hoci je to na hlavu., mne vela krat v case vychadzky bolo neskutocne zle, nemala som ani chut na prechadzku a ked som sa citila ok, nebola uz vychadzka 😖

rhodosbb
10. aug 2010

ahojte, ja som bola na pn presne mesiac a socialka mi prisla na kontrolu na 10.den, som aj dnp...bolo to v piatok okolo 14 hod., nastastie som bola doma a viac uz neprisli...

standa82
11. aug 2010

Samozrejme, keď je človek na PN, nemá čo behať vonku. Má na to určené vychádzky, no len tie nešťastné víkendy. 😒

fattamorgana
11. aug 2010

baby, ako sa to rieši, keď mi príde kontrola a ja nie som doma? to mi potom zavolajú, že u mňa boli alebo ako? čo keď budem napr. v sprche a nebudem ich počuť? alebo keď nebude fungovať zvonček? ja som taká poctivka, nerada podvádzam, ale nedá sa byť len doma, treba ísť na nákup, na poštu... zatiaľ nemám vychádzky, doktorka mi ich o 2 týždne dá, ale kým sa ja dostanem do mesta, tak mi aj vychádzky skončia... a na víkend by som tiež išla rada pozrieť rodičov. máte niekto skúsenosti s tým, že kontrola prišla a neboli ste doma?

standa82
12. aug 2010

@fattamorgana ...ja budem na PN. Lekárka mi povedala, že tehotné často nechodia kontrólovať , skoro vôbec.
No ak ťa nezastihnú doma, nechajú ti papier a potom musíš zrejme do SP doniesť dôvod (potvrdenie od lekára, alebo sa vyhovoriť, že si ich naozaj nepočala lebo si sa sprchovala či spala).

virivka
20. sep 2010

Ajojte. Pridavam moju skusenost: bola som PN dva mesiace a kontrolu som nemala ziadnu. ZA

katrenka111
20. sep 2010

baby tehulky nechodia často kontrolovať ale z casu na cas ano a to len tie co maju vazny dovod a su dlhodobo PN...ale myslím že nie je to až take nebezpecné......

martinano
20. sep 2010

ja som bola cele tehu doma a kontrola neprisla a doktorka mi povedala,ze keby aj nahodou boli a nenasli ma doma nechaju mi listok a ja jej mam zavolat,ze ona mi da potvrdenie

katrin31
20. sep 2010

mne boli kazdy mesiac raz na kontrole..prvykrat po piatich dnoch..a mam tam kamosky a upozornovali ma nech si davam pozor,lebo velmi casto chodia..aj dvakrat za den..aspon u nas

katrin31
20. sep 2010

a ked nie ste doma a nemate nijake potvrdenie tak zoberu pn na jeden mesiac

suezana
20. sep 2010

ahojte, ja som bola PN celých 8mesiacov, nemala som ani vychádzky, dr. mi nechcela dať 😝 a nemala som ani jednu kontrolu - asi šťastie, lebo na víkendy som chodievala k rodine. Teraz za posledné 2 roky ako som pracovala, som bola takmer každý druhý mesiac na OČR - tiež nič. Kamarátka si vzala OČR prvý krát v živote, nikdy nemaródila a jej hneď prišla kontrola v 1.týždeň. Iná kolegyňa ležala v nemocnici a ju hľadala kontrola - po celej dedine sa vypytovali 😒

suezana
20. sep 2010

inak najlepšie asi keby ma nenašli doma je ísť zubárovi vypýtať potvrdenie 😉 zuby sú hlavne v tehotenstve nevyspytateľné... ☹ 😀

simisi
21. sep 2010

ja som bola pn od aprila do 19.9. a kontrola nebola ani raz.....ale mala som aj vychadzky

standa82
22. sep 2010

Ja som bola na PN mesiac, mala som 2x denne po dve hodiny vychádzky a kontróla nebola ani raz. Už som na MD, tak je to super. 🙂

vodnari
22. sep 2010

Ja som na PN od marca a tiež mám vychádzky dva krát denne po dve hodinky a kontrola nebola žiadna....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre