Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

aduskatt
18. júl 2011

@lucka1987 ja som lezala tri mesiace v nemocke a mala som kludovy rezim, len najest a lezat.aj to dole hlavou, takze sa to da🙂)

amouramour
18. júl 2011

@lucka1987 jasne lucka, to je ine...ale ak mas len administrativnu pracau a nechce sa ti robit to je uz ine...presne ako pises tehotenstvo nie je choroba...aj mne byva velmi zle ale do prace chodim...ono je to tak troska zneuzivanie systemu byt doma na PN z rozmaru nie?

amouramour
18. júl 2011

@lucka1987 prepac luci ale ty si v tom FR normalne hazardovala so zivotom dietatka, to nepochopim....

lehotka
18. júl 2011

nechodia pri zenach, kt. su tehotne, mam to od zdroja 😎

pehana
18. júl 2011

...ale chodia, kamaratka bola PN az do materskej a prisli dva mesiace pred porodom. takze radim, aby ste sa na to nespoliehali, ze nechodia.

aduskatt
18. júl 2011

@lehotka ale chodia.........neviem aky mas zdroj..a dokonca chodia zakerne 5 minut pred vychadzkou, alebo 5 minut po vychadzke, aby ta nachytali

lehotka
18. júl 2011

@aduskatt tak si som mala stastie, ja som doma od 5 tt 😀

lucka1987
18. júl 2011

@amouramour no ono to bolo tak ze som mala byt posledny tyzden na pnke..
doktor ma uz siel vypisat do prace a uprimne ja som sa tiez celkom tesila, lebo som zvyknuta na pracovny aktivny zivot...
cize som si povedala ze ked ma posiela do prace tak asi nie je dovod na nejake obmedzovania sa ved mnohe tehule chodia na dovolenky , urcite som nechela hazardovat.... o jedno som uz prisla... a nechela som aby sa to zopakovalo.
no a ako som uz pisala hned ako som sa vratila odtial som sla do nemocnice.. mozno ta hospit, vobec nesuvisela s pobytom vo fr a mozno ano... len mi nasli na krcku akusi bakteriu... to bola pricina krvacania z kcka..

aduskatt
18. júl 2011

@lehotka tak to si mala fakt stastie.a ten zdroj si dobre prever, aby tu baby potom nezacali bez obav chodit po vonku 🙂)))

kaciatko81
18. júl 2011

@lucka1987 otehotnela si po dvoch rokoch brania hormonoch, lezala si s krvacanim v nemocnici a napriek tomu si isla do fr? trosku riskantne nie? a este povies, ze je divne dat tehuli dal dr kludovy rezim, ved lekari snad vedia co robia a preco. ja som na pn od 8tt, najprv hematom, bolesti bruska, teraz uz aj tvrdnutie. som po ivf, tiez som mala zo zaciatku kludovy rezim, doslovne na wc a naspat a aj teraz sa mozem ist prejst len ak mi je dobre. ale myslim, ze vydrzat sa to da a za to babatko to stoji, nedokazala by som ho vedome ohrozit 😔 a tiez nechodim do rizikovej poradne, pn mam od obvodnej na doporucenie gynekologicky, ale dg je rizikove tehotenstvo 😉 predpokladam, ze to mas napisane podobne

lucka1987
18. júl 2011

@kaciatko81 brala som len duphaston, a posielali ma do caru.. ale otehptneli sme este pred tym ako sme sa tam dostali..... neviem asi si necitala vsetky prispevky.... mna uz vtedy doki siel vypisat naspat do prace 😕 podla jeho slov som bola ok, a este vtedy mi povedal ze nema dovod mi predlzovat pnku... tak ak som mohla podla jeho slov chodit do prace 30 km daleko , kde som v kancli nesedela ale fyzicky mala pracovat za pasom, tak precoby som nemohla ist na vylet? 😕 teda apson som si to vtedy ja tak povedala.. podla mna je sedenie v aute a oddychovanie menej nebezpecne ako praca vo fabrike

lucka1987
18. júl 2011

@kaciatko81 tym ze som to tu napisala vyzeram teraz pred mnohymi ako nejaka krkavcia mater asi....
ale ak by mi doki povedal ze mam mat vted kludovy rezim, tak by som ho dodrziavala (ako teraz) a neviem kde som napisala ze je divne ze mi ho dal....
ale ked mi doki povedal ze pn mi nepredlzi.. tak som si chcela uzit posledne dni pnky a sla som s mm . podla vsetkeho ta moja nasledna hospitalizacia nejako nesuvisela s tym ze som si urobila vylet

kaciatko81
18. júl 2011

@lucka1987 prepac, ten posledny asi pribudol, ked som ja pisala svoj, takze som ho naozaj necitala. ostatne som citala-predpokladam, ze na pn mas diagnozu rizikoveho tehotenstva... ja by som sa asi aj tak bala, citim sa bezpecnejsie v blizkosti mojich lekarov 😅

kaciatko81
18. júl 2011

@lucka1987 nehovorim, ze si krkavcia mater, ale po tom ako si napisala, ze si o jedno babo prisla a otehotnela po dvoch rokoch brania hormonov (o duphastone si pisala neskor) to asi viacere kocky zaskocilo...
kludovy rezim automaticky znamena, ze nemas vychadzky a napisala si to tu: "ja som ani raz nedodrzala to ze som na pn... mne nedal vychadzky doki.. vraj mam mat kludovy rezim... to je divne nedat tehule pol roka vychadzky.. co som vezen? ale on isto vie ze beham.... sak kto by to vydrzal byt doma..."

lucka1987
18. júl 2011

@kaciatko81 no ono aj ja sa tak uz citim teraz.... nechodim nikam.. nikdy nevies co sa moze stat... ale vtedy som ozaj riskovala to si priznam.. ale v tej chvili mi prislo normalne niekam ist ked som mala nastupit do prace uz...
momentalne som stale na pn bez vychadzok a chodim prec ked treba ale stale som naokoli (napr cez vikedn vo vedla jsiej dedine u svorky, alebo v tej istej dedine u nas na chate opekame) na pnke mam stale tu istu diagnozu 020. a ta uz nie je pekne dlho aktualna to je krvacanie v casnej tarchavosti.. 😅 ale ved ja uz pojdem rodit o par tyzdnov.. tak neviem preco to tam mam stale...

lucka1987
18. júl 2011

@kaciatko81 ahaa no uz viem.. to som myslela tak ze ked mam byt doma pol roka bez vychadzok, tak sa to neda.. a nikto ma o tom nepresvedci... kto mi nakupi? kto mi vybavi niektore veci, , ktore treba vybavit osobne? napr . mm je stale v zahranici. a doma je len minimalne, a nema mi kto iny pomoct... svokra aj ked byva vo vedlajsej dedine sem k nam nechodieva, a spolah na nu nie je. menili sme si doklady a adresy a aj auto sme mali burane... vsetky veci oklolo toho som musela ja behat vybavovat do mesta ( 25 km od nas) lebo mm je stale prec. neviem kto by to za mna urobil.... jednoducho ked viem ze potrebujem si ist nakupit tak idem...

kaciatko81
18. júl 2011

@lucka1987 ked sama uznas, ze si riskovala, tak sa nemozes cudovat, ze sa nad tym cudujeme aj ostatne 😀 myslim, ze sa to da vydrzat byt doma, ved je to par mesiacov a to babo za to naozaj stoji... ja mam vychadzky 2h doobeda, 2h poobede, ked som ich nemala, tak som fakt lezala doma s nohami hore. teraz ak mi je moooc dobre, tak idem max na koniec ulice do obchodu alebo ma manzel vezme na zmrzlinu, inak stale viac menej polihujem 😅

lucinocka
18. júl 2011

teda neviem si predstavit, zeby ma niekto kontroloval.. ja som tiez doma na PN z dovodu rizika trombozy, ale cely den som von, bud na plazi alebo na zmrzline...v tom teple by som sa doma zblaznila..

lucka1987
18. júl 2011

@kaciatko81 no hej risk to bol ked sa na to kukam spatne.. ale vtedy som to netusila.. kedze ma doki posielal do prace. mohlo sa to stat aj tam.... a to by som zas nadavala na doktora.
ty mas manzela kazdy den doma? vtedy je to jednoduchsie... ja sa doma sama ozaj nudim... viem ze to rpe drobca musim vydrzat... tyzden lapim na gauci priputana, niet sa ani s kym riadne porozpravat a mm dojde na den dva a to chcem byt s nim... tak sa ideme prejst alebo sadnut si na pizzu a tak...

amouramour
18. júl 2011

@lucka1987 ved prechadzka, vecera na tom nie je nic zle🙂ja som nepotratila a klop klop zatial nemam ani problemy...ale nejdem ani na iba 600 km cestu...aj malinky risk mi za to nestoji, taktiez nejdem ani na sluzobku lietadlom, co je len 1,5 hodinovy let z Viedne...

lucka1987
18. júl 2011

@amouramour 🙂 cakas na valentina.. krasny darcek. tak si uzivaj tehulkovanie 😉
ono je najdolezitejsie ze sme tu s nasimi drobcami a su ok. teraz sa uz len sustredit to uspesne dotiahnut do uspesneho konca....
a ci chodi alebo nechodi kontrola mam na salame pravdu povediac... nechodim vyoravat zemiaky ani nic podobne. len si idem z casu na cas , ked je mm doma nieco ugrilovat par metrov od domu, alebo na kratku prechadzku, ci nakup

amouramour
18. júl 2011

@lucka1987 ved jasne, ono aspon mala prechadzka je nevyhnutna🙂tak snad sa nam ten valentinsky darcek aj podari dotiahnut do zdarneho konca🙂aj vam vela zdravicka prajem🙂

kaciatko81
18. júl 2011

@lucka1987 mna zasa asi nikto nepresvedci o tom, ze sa to neda... poznam zeny, co lezali cele tehotenstvo a boli vdacne za kazdy den, ktory babatko vydrzalo v brusku. drzim palce, aby ste to pekne dotiahli do konca.

lucka1987
18. júl 2011

@kaciatko81 dakujem, no aj ja take poznam... ale mal im aspon kto nakupit a postarat sa o bezne veci, ktore treba vybavovat aj mimo domu. aj tebe pekne tehu.. 😉

kebulina
19. júl 2011

Ahoj spolutehulky 🙂. Som v 10.tt, na PN som od minulého týždňa. Mám neurologické ochorenie, pri ktorom nemôžem predpovedať, kedy mi budú fungovať svaly a kedy nie. Zatiaľ vychádzky nemám, lebo som bola rada, že som sa vôbec dokázala "došmatlať " k lekárovi. Podľa mňa je dosť odveci nariadiť, kedy sa môže ísť človek vyvenčiť. Takisto mi nepripadá spravodlivé, že človek, ktorý býva v rodinnom dome, môže byť v záhrade na lehátku pod slnečníkom, kým človek bývajúci v činžiaku nemôže ísť ani von so smeťami.

muska4
19. júl 2011

@kebulina svata pravda, ale je super, ze aspon ppocas PN Ta nepridu kontrolovat, teda mna neboli....doma som bola asi od 5 mesiaca....okrem toho,ked pojdes najblizsie na poradnu a budes sa citit lepsie, tak mozes poziadat o vychadzky, mne dali 2 h doobeda a 2h poobede....podla mna to na socke striktne neberu, kedze aj mne v case mojich vychadzok jak na tu potvoru byvalo zle a v case ked som mohla ist von, tak som zas nemala vychadzky ( vedia, ze ty nevies ovplyvnit,kedy sa ako budes citit )...hlavne sa setri, aby bolo male zdrave..drzim palce

veva82
19. júl 2011

Ahojte baby ja som na PN od začiatku tehu čiže od 18.1........ja som až do minulého mesiaca vôbec kontrolu nemala.Zo začiatku som aj tak bola doma ale ked mi bolo lepšie som sa flákala furt no s malou dušičkou som šla dom či nebola kontrola.Od mája som viac v nemocke ako doma a ked som bola doma tak som nevyužila vychádzky lebo som len ležať musela.Prvý krát mi došla kontrola 27.6. a odvtedy som zas v nemocnici.Takže ma vymákli cez týždňovú prestávku medzi hospitalizáciami.Vychádzky mám od 10.00-12.00 a od 14.00-16.00 a kontrola došla 12.10 hod takže baby dávajte si bacha.

zp74
26. júl 2011

dík za varovanie, ja som tiež od začiatku tehu doma, taktiež som bola v nemocnici - serkláž, dúfam že ma neprekvapia

jane1
26. júl 2011

CAute baby.
Mna normalne dviha zo stolicky, ked tu citam niektore komentare!
ze zneuzivanie PN? že ked si PN tak trc pekne doma? ze ked si PN, mas byt len zo zdravotnych dovodov???? 😠 😠
damy co to pisu asi fakt nevedia o com tocia!

skuste si mile damy pracu napr. s vykladanim tazkeho tovaru, alebo stresujucu pracu u mobilneho operatora, kde denne pridete do styku so spinavymi spoluobcanmi, smradlavymi, s "postihnutymi" ludmi, ktori na vas ziapu a ktori evidentne nemaju vacsie problemy a starosti v zivote ako problemy s mobiom, pracu, pri ktorej ste zodpovedni za vsetko a kde pokuta pri malej chybe je cca 600 eur, kde denne dostanete 30 "motivujucich" sms, v com este mate pridat, lebo plany su take a take, kde pomedzi vybavovanie zakaznikov systemom jeden za druhym, musite vyplnit a poslat 3 tabulky a nejake tie maily, a odpisat na kopu sms veducemu, ktory surne potrebuje ku svojej praci vasu odpoved, medzi tym zdvihate telefon a dokoncujete este to co ste nestihli dokoncit s predolym zakaznikom, alebo kontrolujete ziadosti z predosleho dna, ci doriesujete problem zakaznika, ktory mal komplikovanejsie riesenie. a toto vsetko kazducky den od pol 9, a odchadzate o 7 vecer. pracu, kde nemate cas s prepacenim sa ani vyšťať a pitny rezim predstavuje nepredstavitelne science fiction.
myslim, ze by ste razom lepsie pochopili, ze ak po 6 neuspesnych rokoch snazenia, po IV konecne otehotniete, nemienite riskovat v takomto stresujucom pracovnom nasadeni a ina monost zial okrem PN nie je.
Jane ze sa snazim dodrziavat vychadzky, ale zamyslite sa prosim najprv, kym take vety vypustite z ust...

jane1
26. júl 2011

Apropo, este som zabudla.
Je tiez trosicku rozdiel, ci byvate v dome, alebo v panelaku.
Keby byvam v dome, so zahradou, jasne ze mi je jedno, vychadzky nevychadzky, sak som doma nie? pritom mozem byt cely den v zahrade pod stromom a tesit sa z cerstveho vzduchu.
nam, ktore byvame v bloku, totiz malokedy ide o nejake nakupy, ale aj my tuzime po prirode, a nie len pomedzi bloky sa po asfalte prejst. lebo bohuzial cez tyzden sa koli vychadzkam asi tazko dostanem do lesa, alebo k rodicom na chatu do prirody, ze?

velka skoda, ze najhorsie na tomto celkom je, ze presne takto na hlavu je to postavene v nasich bajecnych zakonoch. ze nikto sa nezaobera takouto moznostou, ze niekomu nezalezi na tom, aby to bolo pre zenu aj zdrave, ved preboha, ak musi zo zdrav. dovodov lezat, tak si asi dobre rozmysli, ze bude logovat, no nie?
aspon 1 den v tyzdni by mohol byt s neobmedz. vychadzkami. to by bol fajn kompromis.

dufam, ze raz sa dozijeme toho, aby sa dalo vypisat na pn koli preukazatelne stresujucej alebo namahavej praci a odlisit to od vyslovene diagnoz rizikovych.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre