Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

trpezliva
24. feb 2008

ahoj lossik...ako sa mate???

loss
24. feb 2008

uz som z nemocky doma bola to tam hroza ale pre tu cukrovku tam musim chodit raz do tyzdna,dieta je hrozna ale snazim sa ju dodrzat teraz idem vo stvrtok som zvedava co ako
inak mala ma 1300g a 41cm uz je cela kocka 🙂

elinka27
autor
24. feb 2008

ono asi zalezi aku diagnozu napise doktor tej ktorej tehotnej, mna nechal doma kvoli stresu v praci a aj mi to tam vyslovene napisal a zdvovodil, ja som vychadzky mala a dokonca som sa pocas PN aj vydala, lebo som dostala vyjadrenie posudkovej lekarky zo SP, ze pocas vychadzky pokial to moj zdravotny stav povoluje je mozne sa vydat 🙂
Ale pokial vam napise hroziaci potrat tak pravdepodobne preto nie su mozne vychadzky.

danulik
24. feb 2008

baby - ked vas gyn. vypisuje na PN, tak ake udaje tam treba? aj zamestnavatela a tak?

elinka27
autor
24. feb 2008

ano pise sa tam zamestnavatel, adresa a miesto pobytu pocas PN

jastericka
24. feb 2008

ahoj, ja som na PN už 6 mesiacov a nikto ešte nebol na kontrole. Mám napísané vychádzky, zo začiatku som ich dodržiavala, ale sa to nedá. Za dva týždne idem na MD,takže v poho 🙂

danulik
25. feb 2008

elinka - dakujem.. a co sa tyka zamestnavatela, staci nazov firmy alebo aj adresa a nejake ine udaje? pisa sa tam aj odkedy som zamestnana? blbe otazky, ja viem, ale potrebujem to vediet 🙂

elinka27
autor
25. feb 2008

nie pise sa tam len meno zamestnavatela a tvoja funckia co vlastne robis, odkedy si zamestnana tam nieje

danulik
25. feb 2008

dakujem 🙂

jankapo
25. feb 2008

babule, som na PN uz od septembra a nikto este nedosiel...o chvilku nastupujem na MD, tak snad to nestihnu...a je mi to jedno, aj tak musim lezat....prechadzky nehrozia... 😉
drzte sa...

loss
25. feb 2008

jani a inak sa mate dobre drzite sa krcok sa neskracuje?mimi poslucha?

lucia31
25. feb 2008

ahoj loss, to si ma potesila s tou socialkou 😉 preco bolo v nemocnici hroza?zaujima ma to, kedze je mozne, ze tam pred porodom nejaky ten tyzden pobudnem, ak budem mat planovanu sekciu.

loss
25. feb 2008

to ranne vstavanie okolo 5h teplomer a potom uz chodia upratovacky umyvat izby takze som musela vstat a zachody na chodbe kde sa stale svieti takze ziadna slava aspon ze po porode mame na izbach i sprchu i WC-ko

jastericka
25. feb 2008

loss: my hovor o tej nemocnici, si ležala na gynde, že? Úplne ťa chápem, ja som tam ležala v prvom trimestri, hrôza, nedalo sa to vydržať...

loss
25. feb 2008

ozaj hroza a postel sa mi zdala hrozne chuda alebo som ja uz taka velka 😀

nikoleta164
25. feb 2008

ahojte. som tu dnes po dlhsom case prvy krat a tiez by som svojou troskou prispela. Asi 2 roky som patrila do kategorie snazilky, ale teraz sa zo mna stala tehulka a zajtra sa prehupnem do 2trimestra. som od 6 tt na PN, dobrovolne som sa rozhodla, kedze moja praca bol samy stres a absolutne, co je mi dost luto, na mna nik nebral ohlad. kontrola mi zatial nedosla, ved len nedavno mi lekarka povolila vychadzky. Inac je to o drzku, nic nestiham. Za 2 hodky akurat prebehnem bleskovo market ,aby som kupila to najzakladnejsie. Lekarka mi vsak povedala, ze minuly mesiac si vsetky karty pacientiek PN komisia z poistovne prezerala. Nerobim tazku hlavu, ale kedze som od "prirodzenia"poctivka, asi sa budem snazit dodrziavat to.

anamor
2. mar 2008

ja som tiez PN, mam aj vychadzky a snazim sa to dodrziavat, lebo ja som taky smoliar, ze ked nikomu nepridu, tak mne určite 😉

annika
2. mar 2008

Hlásim sa z Dunajskej Stredy, na PN-ke som bola od druhého mesiaca až do konca tehu a kontrolu som nemala ani raz. Bála som sa aj ja, nechodila som von veľmi, ale ani raz u nás neboli zo sociálky. Je to asi v každom okrese iné, neviem. Vychádzky som mala poobede, tak väčšinou som chodila vtedy na prechádzky.

graziela
2. mar 2008

Ahojte babenky, u nas zatial nikto nic...Mne vypisali PN uz v nemocnici a na tom tlacive v pravo hore mam napisane "ustavna liecba"..., mozno si myslia, ze som stale v nemocnici, tak preto nie som pre nich mozno zaujimava...
Ale sranda bola vcera : Poobede som si tak trosku zdriemla, kym mala spala a okolo tretej niekto zvoni...pozriem cez kukatko a pred dverami 2 nezname zeny... Ako prve ma napadla socialka. Otvorila som dvere a jedna z nich zacala nejaky lajster vytahovat z folie, ze si ma dovoluju pozvat na nejake vystupenie, ako spomienku na kristovu smrt... 😕
Tak som to len zobrala, zavrela dvere a pozeram na 2.stranu lajstra a tam SVEDKOVIA JEHOVOVI 😀 Tak som sa aspon zasmiala 😲

nikoleta164
3. mar 2008

ako tu citam, to si budem davat skutocne dalej pozor, ale ked nepridu ani raz cez cele rizikove, tak to sa skutocne nastvem 😎 moja poctivost, vyjde navnivoc 😎 .

lucia31
3. mar 2008

mne povedala sestricka na gynde, ze tehotnym nechodia, tak verim, ze nepridu 🙂 i ked som vacsinou doma, ale niekedy stravim cely den u nasich, najma, ked mam v ten den poradnu

dominica
3. mar 2008

baby, tak som sa pýtala manželovej krstnej, ona robí na sociálnej poisťovni a tehotným kontroly nechodia, že na to nemajú čas, ale ak zamestnávateľ dá podnet, tak vtedy idú, ale hovorila aj, že tie čo majú rizikovú graviditu, že by predsa nemali chodiť von, no a že tam by kontrola mohla prísť, ale asi nepríde...
Takže ja by som sa nebála...

zuzanat
3. mar 2008

ja som bola PN od 17.1 do 29.2 a kontrola neprisla ani raz 😉 ale na PN my vypisala moja obvodna Dr., takze neviem ci som tam mala napisane, ze som tehula..

petulienka
3. mar 2008

Ahojte,

ja som bola na PN cele tehulkovanie a kontrola mi neprisla ani raz 😉

alami
3. mar 2008

Moja mama robí na sociálke a keď som bola tehu na PN, povedala mi, že možem behať koľko chcem, tehotným nechodia. 😉 A ani neboli.

pinco
3. mar 2008

Ahojte, tak ja robím na Sociálke, tak vám môžem povedať, že u nás tehotným kontroly nechodia. To by si musel vyslovene zamestnávateľ dať žiadosť, že chce niekoho skontrolovať. Aj to sa stáva, tak to už musíte odhadnúť samé, či ste ho nejako vytočili 😉
Inak PNky sa tu losujú (že koho idú kontrolovať). Ale vidím, že to veľmi záleží od okresu, lebo v Blave asi chodia aj tehotným, tak si radšej dávajte bacha. Akurát keď tam nemáte tie vychádzky, tak by ste sa mohli dodatočne dohodnúť s dokim, nech vám ich tam dopíše (lepšie dať mu fľašku, ako prísť o prachy za PNku...).
Ja sa na PNku nechystám, ak nebudem musieť, ale jasné, že to záleží od typu zamestnania. Tak sa zbytočne nebojte babule, bude to fajn 😉

eriqe
3. mar 2008

to je asi vsade ine, lebo mne za tri mesiace co som bola pred porodom pn prisli 2x na kontrolu. Takze to nie je pravda, ze tehotnym nechodia

evca35
3. mar 2008

pinco: tvoja správa s tým losovaním ma pobavila, poviem to našim na OLPČ. 😀 😀 😀

smejula
3. mar 2008

Tak to teda asi aj ja behnem za našimi urobiť prieskum, či chodia alebo nechodia a dám vedieť. Ale ako poznám tých našich, tak asi chodia ... 😠

miskakiska
3. mar 2008

Ahojte.Ja som bola na pn 3 tyzdne a chodila som po vonku aj doobeda aj poobede a ziadna kontrola neprisla len to nezakriknime
😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre