Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

pinco
4. mar 2008

Evca, u vás nelosujú? 🙂 Ja som sa pýtala našich chalanov a oni povedali, že tehotným a rakovinárom nechodia na kontrolu. A že sa to losuje z tých lístkov, čo tam majú 🙂 Teraz to tak vyzerá, že tu nemáme čo robiť, tak si losujeme PNky 😀

zuzanoska
4. mar 2008

Ak mam povolené vychádzky dve za den tak musím dodržiavať ten cas

pinco
4. mar 2008

Zuzi, ak tam máš napísaný čas tak hej, lebo oni majú kópiu u seba a podľa toho chodia na tie kontroly. Najlepšie je dať si napísať vychádzky neobmedzene. Len neviem či to chcú napísať lekári.

smejula
4. mar 2008

Pinco, ani u nás PN na OLPC nelosujú ... To asi ozaj len u vás 😀 😀 😀

evca35
4. mar 2008

pinco, u nás vyberajú kladenky na kontroly posudkové lekárky. Inak je zaujímavé, že jedna inštitúcia a na každej pobočke iný postup.

enajka
5. mar 2008

chcela by som sa poradit mna vypisal moj gynekolog a teraz som pocula ze by mi mala nieco vypisovat aj obvodna? neviete mi s tym poradit?

sisidl
5. mar 2008

enejka,mna tak isto vypisal gynekolog a obvodna ti ma dat pn..ja som chodila potom kazdy treti tyzden odovzdat pokracovanie pn od gyn. k obvodnej,ona ta ma registrovat ako pn.

vavka33
5. mar 2008

Mna vypisovala na pnku len gynekologicka 😉

bianca
5. mar 2008

mna tiez vypisal iba gynekolok.

bianca
5. mar 2008

pardon:gynekolog

tehulka4
5. mar 2008

mna najskor vypisovala na pnku obvodna, ale ta mi tvrdila, ze ma aj tak nebude moct dlho evidovat, lebo tehotenstvo nie je jej v jej kompetenciach, jedine ak bymi napisala nejaku chorobu a ak by trvala dlhsie vraj by osm musela chodit na posudkove a ze casom bude lepsie ak mi pn.ku preberie gynekolog..aj sa tak stalo..teraz som na pn-ke iba u gynekologa..

enajka
5. mar 2008

a poculi ste o tom ze by obvodna potrebovala od gynekologa nejaku spravu pre posudkoveho lekara?

tehulka4
5. mar 2008

enajka, to uz vobec nie..po mne zatial nikto nic nepytal..

bibianna
5. mar 2008

To ste ma potešili, že tehotným nechodia kontroly, pretože moja gynekologička mi odmietla dať vychádzky.

nikoleta164
9. mar 2008

evca35 alebo ostatne z KE, poradte mi. Som na PN 2mesiac. Mam vychadzky, poctivo ich dodrziavam, ale ked tu citam alebo osobne som pocula kamosku, co je na PN, ze ona si kludne beha po vyletoch aj tyzden je mimo a ja ako hlupana sedim len doma aj do nakupy musim stihnut za 2 hodiny, tak je to ohromne nespravodlive. neviem, ci teraz tehu Kosicankam chodia ci nie? napiste a poteste ma, uz som naozaj nestastna ☹ kvoli Pn som zrusila aj oslavu narodenin a mohlo byt super ☹

evca35
9. mar 2008

nikoleta, neviem ako je to teraz v KE, ale na kontroly chodili podľa zoznamu ulíc. Je program, do ktorého sa PN nahrávajú a keď ide na kontrolu, tak si vytiahne 2-3 ulice, ktoré sú blízko seba a vyhodí im meno a adresu, nie číslo diagnózy. Ale jedno viem isto, cez víkendy nechodia.

jankapo
9. mar 2008

nika, ja som z KE, PN od oktobra a este po mne ani pes nestekol....xixix.... 😉
bala som sa zo zaciatku, po case ma to preslo a dost som sa flakala aj mimo vychadzok, potom som ostala lezat, tak mi to bolo jedno, aj tak som nemohla von... 😒 na tyzden mimo by som asi nesla, no ono je to o stasti asi a o nahode...
u mna to bolo v zime, tak sa cloveku ani von velmi nechcelo, neviem ako by som to zvladala teraz... 😒
cize ak by si chcela zovseobecnovat na mojom priklade, tak Kosicankam na kontroly nechodia...
😉

nikoleta164
9. mar 2008

kocky dik, ste zlate. vsetko je o stasti , ved nejako sa zariadim aj ja

monciky
9. mar 2008

Ahojte, nie som sice tehulka na PN, ale minuly tyzden v pondelok ma doktorka vypisala na PN a uz v stredu som mala doma kontrolu, na druhej strane kamoska je doma na rizikovom a uz je doma piaty mesiac a po nej este ani pes nestekol.
takze neviem od coho to zavisi, ale ja som si myslela, ze mne kontrola urcite nepride a hold prisla

kikinela
10. mar 2008

Ahojte,som tu prvykrat,som tehulka a na PN od 14.1.08 zatial nič ale včera tu behali ževraj ale nie u tehulky tak sa aj bojim ,neviete niekto ako to byva na dedinach v okkoli NZ? A gynekolog mi nechce napisat vychadzky lebo som na rizikovom(obezita),tak už asi nechapem ničomu ☹

adrioska
10. mar 2008

Kikinela, radsej neriskuj, skus skor zabojovat o tie vychadzky, ved nemusis behat do mesta, ale aspon po dedine aby si sa mohla poprechadzat. ved potrebujes aj cerstvy vzduch a trosku pohybu. Jedno je vsak podla mna iste, cez vikendy nechodia, kedze vtedy nerobia.

lante
10. mar 2008

kikinela ale PN-ku píše obvodný lekár, nedá sa dohodnúť ani s ním ??

Ja som mala kontrolu hneď na 11-ty deň od začiatku PN-ky.

nikoleta164
11. mar 2008

adrioska, nebola by som si taka ista vikendami, socialka chodi aj cez vikendy. mam najnovsiu spravu z KE, ked prisli na kontrolu v sobotu rano o 7.00. takze, potvory nikdy nespia 🙂 , je to vlastne ich praca. ved nikto nechce nic riskovat, nase babatka su nam najdrahsie, ide len o to, aby sme sa doma necitili ako v base. milujem nakupovanie , teraz som behanie po obchodoch vymenila za surfovanie po nete a tam su veci pre babatka od vymyslu sveta 🙂

evca35
11. mar 2008

jasné, treba si dávať pozor aj na "dobrosrdečných" susedov a známych. Ako som už písala dávnejšie, musia chodiť aj na anonymné udania. A teraz tam budú mať nového riaditeľa, takže budú makať ..... všetky.
Ale keď je niekto na rizikovej PN, tak asi doktor vie, prečo je tehotenstvo rizikové a mala by sa mamička aj tak správať a nebehať zbytočne po vonku a hlavne po nákupoch. Opúchajú pritom nohy a tvrdne bruško !!!!

kikinela
11. mar 2008

Adrioska ,ja som mu hovorila že či sa nedaju napisat vychadzky ,a on že nie že mam byt v klude ale ja som mu povedala že ja vela chodim lebo doma sa neda vydržat a aj sa lepšie citim ,tak keby nahodou niečo prišlo tak mam hned zavolat aked sa vyberiem na prechadzku poobede?a k tomu všetkemu mi diabetologička kazala vela chodit tak neviem kde asi s izby do izby🙂 ☹

kikinela
11. mar 2008

Lante a PN mi piše a stale predlžuje gynekolog!

adrioska
11. mar 2008

no ja sa tiez chystam spytat (zabojovat?) o tie vychadzky....ved je to o nervy, ked je vonku dobre pocasie a clovek musi cucat doma. A nejde o to, ze by som behala po meste, ale aspon sa ist poprechadzat k svokrovcom do zahrady a tak, to nemame ani daleko a potrebujem aspon trosku cerstveho vzduchu, aj tak som bleda jak stena. 🙂

elinka27
autor
12. mar 2008

evca35 nechcem ta strasit ale ja som mala kontrolu pocas PN v nedelu 😉

adrioska
12. mar 2008

asi to vyznie strasne blbo, ale oni akoze dostavaju nejake "premie" za to, ze niekoho vystihnu a nie je doma? Pisem to preto, ze ste tu uz pisali, ze prisli aj cez vikend...tak to aby som radsej cucala doma, za to mi to fakt nestoji, ved potrebujem aj tie peniazky z davok...

kikinela
12. mar 2008

Ved to sa neda cele dni doma presediet ty doktori to nechapu ,aspon tie 2 hodky normalne už aj sa bojim ist teraz ku švagrinej na navštevu ked tu pišete take veci,a ked zviknu prist tak doobedu alebo poobede? 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre