Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

misulka47
18. sep 2012

je tu niekto zo senca, a okolia? ako Vam chodia kontroly?

meggynkaa
23. sep 2012

Ahojte , od 12.septembra som už na MD 🙂 a od 15. februára som bola na PN a chvalabohu mi neprišla žiadna kontrola 😀 čomu som veľmi rada.Väčšinou som bola doma , ale pár krát sa stalo, že som mimo vychádzkových hod išla von.

kikusik88
1. okt 2012

baby diagnoza 047,0 co to moze byt??

chovancova27
1. okt 2012
nevestickaaaa
1. okt 2012

@chovancova27 mala si neobmedzené vychádzky? A dal ti ich gynekológ alebo obvodný lekár?

hedka17
1. okt 2012

ja som bola na Pn cele tehotenstvo a nastastie mi neprisla ani jedna kontrola, mne aj gynekologicka vravela,ze tehulkam este ona nemala skusenost ze by kontrolovali 🙂

katarinka32
1. okt 2012

Ja som bola cele tehotenstvo PN a nemala som ziadnu kontrolu.

zuzik1983
1. okt 2012

ahojte, chcela by som sa spytat, ci je tu nejaka kocka z dubnice nad vahom, ktorej prisla kontrola?.chodia kontroly aj ked mam pn z dnp? dakujem za odpoved 😉

savanah111
1. okt 2012

@zuzik1983 ahoj, mna by to takisto zaujimalo..tiez som na pn z dnp, ja som pocula, zvraj v prvom rade choda tym, ktore su z dnp, lebo maju najvyssie pn-ky.tak si davam bacha, ale som stale doma, takze aj keby prisli, je to ok. Az od 15-ho budem mat vychadzky...tiez by ma zaujimalo ake maju skusenosti tie, co marodia z dnp. Dakujem! 🙂

zuzik1983
1. okt 2012

@savanah111 a ty si z dca? ved hadam nam niekto napise.ja som pn od dnes a ked mi ju dr vypisovala, tak som sa jej hned pytala na vychadzky a ona len mavla rukou, ze ked som na pn z dnp, tak si nemam robit starosti. no ale ja neviem...sa mi to nezda, aj tak si budem davat pozor.ja ani neviem, ako mam vlastne vychadzky, lebo mi tam nic nenapisala. mam to chapat tak, ze nemam ziadne alebo ze su neobmedzene. no zajtra tam musim zavolat 😕

moon1979
1. okt 2012

@savanah111
sustreduju sa najma na PN z DNP ... pretoze sa začali hromadne zneužívať ... mám známu, ktorej v jeden týždeň prišli 2x, ak by si si náhodou myslela, že však už boli u mňa mám pokoj ... nie je tomu tak ...

moon1979
1. okt 2012

@zuzik1983 na PNkovom papieri je špeciálna kolonka, kde musia byť uvedené vychádzky, 2 hodiny doobeda, 2 hodiny poobede, ak ich tam nemáš, znamená to, že vychádzky nemáš povolené... ak by ti medzičasom prišla kontrola a ty nemáš ako preukázať vychádzky tak by si mohla mať problém ... neobmedzené vychádzky je možné dať len v ojedinelých prípadoch a diagnozach najma psychických ... ak máš mať neobmedzené vychádzky a lietať po vonku kedy chceš, tak zrejme podla SP nie si na rizikovom tehotenstve ... to proste k sebe nejde a môžeš sa dostať až pred posudkovú komisiu ... takže by som moc nešpekulovala a neupozornovala na seba v SP ... dobrá rada 🙂

zuzik1983
1. okt 2012

@moon1979 dakujem, no tak zajtra ich pojdem pytat, nech mi tam napise..teraz myslis ako to upozornovanie na seba? asi som to dnes pokaslala.lebo som bola zaniest pn a kedze sa nechcem dostat do problemov,tak som ich upozornila na to, ze nam stale na panelaku nefunguju zvonceky, keby nahodou nejaka kontrola prisla, aby som nemala zle. a hned si pytala vsetky mozne udaje o mne a dokonca aj telefon.takze asi aj ozem cakat, ze budu ku mne teraz chodit aj kazdu chvilu 😒 .

a ta kolonka je prazdna, nemam tam napisane nic

moon1979
1. okt 2012

@zuzik1983 no to si urobila dobre, ze si upozornila na zvonceky ... tym si nic nepokazila, lebo keby zazvonili a ty by si neotvarala, oni nevedia z dola, ze tebe nefunguje zvoncek, takze nikto im neotvori automaticky to povazuju ze nie si doma ... takze asi tak ...

inak vychadzky zvyknu pisat az po par dnoch, nezvyknu ich vypisovat hned po vypisani PNky, najprv sa zvykne tak, ze "kludovy rezim" ale kludne zavolaj gyn, ci ti ich tam napise, ak napise tak no problem 🙂

janulina.k
1. okt 2012

@zuzik1983 mne bolo povedane, ze vychadzky su az po 2 tyzdnoch PN 😒

zuzik1983
1. okt 2012

@moon1979 ved prave preto som im to oznamila, lebo by sa ku mne urcite nedostali.ale aj tak som na seba asi upozornila. 😒
no ja prechadzky teda potrebujem, ason jednu, ved mam male dieta, to si neviem predstavit, ze by som s nou niekolko mesiacov nesla von, to by ma zaziva zjedla. mne staci tento tyzden, co je chora sa uz nevie vpratat do koze.takze to musim vyriesit

zuzik1983
1. okt 2012

@janulina.k no to ma asi porazi, ja mam ist k dr na poradnu az za mesiac 😒

moon1979
1. okt 2012

@zuzik1983 budeš mať nárok 2x po 2 hodiny 🙂 to stačí 🙂

biancarv
1. okt 2012

Ahojte pridám vlastnú skúsenosť. Akurát od dnes som na materskej dovolenke, ale ešte do včera som bola na PNke polroka :-/ bola to riadne dlhá doba a z tých vychádzok má išlo poraziť. Hlavne v lete som bola smutná, že nemôžem nikam ísť di synom na výlet. Vychádzky som dodržiavala a kontrola mi prišla len raz xa celý polrok, keby som to bola vedela, ale čo už. Teraz mám už konečne pokoj 😀 aj to som mala ráno vychádzku od 7 do 9 hodiny a ženská mi zvonila o 9 a 5 minút pri dverách, takže asi tak. Pa pa

zuzik1983
2. okt 2012

@moon1979 ved staci, len ja som chcela hned 😀neviem si predstavit, ze mala bude teraz trcat 2 tyzdne doma.a ako to je, keby som potrebovala ist prec na cely vikend?
@biancarv tiez mi to vychadza do materskej pol roka, no nejako zvladnem, este ze zacina jesen a je po lete, to ma to nebude tolko trapit

moon1979
2. okt 2012

@zuzik1983 ak chceš odísť na celý víkend musíš si pýtať písomné povolenie od gyn, teda gyn ti musí písomne potvrdiť, že ti povolila celodennú vychádzku na tie konkrétne dni ...

zuzik1983
2. okt 2012

@moon1979 aha a to potom zaniest na socialku?

biancarv
2. okt 2012

@moon1979 to sa dá? No keby som to bola vedela 😉

moon1979
2. okt 2012

@biancarv tak celodenne vychádzky sa len tak pre srandu nedávajú zase 🙂 musí byť na to vážny dôvod, ktorý sa dá zdôvodniť relevantne 🙂 napr. v prípade že sa žena počas PNky vydáva alebo v prípade horších vecí ako úmrtie v rodine a podobne ... ale len preto, že si chceš vyraziť na výlet ... to ti prejsť nemusí 🙂 teraz to beru velmi prísne, pretože od istého času začali ludia hromadne čerpať PNky ...

ianitka
2. okt 2012

@kikusik88 047.0 je Hroziaci predčasný porod pred 37. tyzdnom tarchavosti

kikusik88
2. okt 2012

@ianitka fuha, to ten moj dr vzal zhurta 😀 hadam to nebude pravda

puskaruka
2. okt 2012

Na tehotne kontroly nechodia 😉

kikusik88
2. okt 2012

@zuzik1983 ja mam vychadzky od zajtra a som pn od vcera 😉 ale len dnes som zaniesla, takze som tie dva dni mala vychadzku podla seba.

kikusik88
2. okt 2012

@puskaruka chodia, ktore maju dnp a casto 😉

zuzik1983
2. okt 2012

@kikusik88 takze po 3 dnoch?tak pojdem aj ja od doktorky pytat.dnes som nebola, ked prsalo sa mi nechcelo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre