Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

sisi31
2. apr 2013

@taniaz Jáj.O zápche by som mohla napísať knihu.Niečo strašné.Párkrát mi pomohli sušené slivky chvíľu povarené vo vode/potom vypiť vodu a aj zjesť tie slivky asi5-6kusov/nielen zápcha je príšerná,ale aj to nafúknuté brucho.Aj mne je už vidno brucho,hlavne ráno,keď ešte nie je zduté ho pekne vidno.A ešte by som sa chcela spýtať,koľko vážiš?ja som na začiatku tehu mala 59 kg,teraz 61,2kg/dnes ráno/

taniaz
2. apr 2013

@sisi31 Moja váha mi stále ukazuje inak, bežne vážim 62kg aj u lekárky mi ukázalo 62kg, teraz som sa odvážila a ukazuje mi váha 63,3kg. 🙂 to som sa práve najedla 🙂 A tie injekcie ti zvýšila, lebo sa ti slabo riedi tá krv? Ja som zvedavá čo povie mne v pondelok.

sisi31
2. apr 2013

@taniaz krv som mala dobrú,takže sme ostali na 2ooo.Koncom apríla idem opäť na odber.lekárka povedala,že keď budem "rásť"budeme zvyšovať dávky.Tak ako nie je dobrá hustá krv,aj riedka je hrozbou .Počula som že žene zriedili viac krv a aj to mohla byť príčina jej potratu v 8 týždni.Povedala jej to sama hematologička/nová,ku ktorej prešla po potrate/A ešte sa chcem spýtať,koľko meriaš,možno aj to budeme mať rovnaké.ja meriam 171cm.

taniaz
2. apr 2013

@sisi31 Zaujímavé, meriam 170cm. Ja tým mojím výsledkom z hematológie nerozumiem, sú tam len skratky a percentá. Veľmi som sa vtedy lekárky nevypytovala, lebo o injekciách som počula 1x, a to ma tak trochu vzalo ☹ , no uvidím čo mi povie teraz, mne len moja gynek. povedala že mi dala dosť silné, tak neviem. Každým dňom sa obávam, ale zároveň aj verím že to bude OK.

taniaz
2. apr 2013

@sisi31 Ten euthyrox čo berieš, to je na štítnu žľazu? K lekárke ťa poslala gyn? Lebo ja chodím len na tu hematológiu. Štítnu žľazu ani neviem či mám v poriadku.

sisi31
3. apr 2013

@taniaz Ahoj.Ja som mala so štítnou problém od detstva,potom to akosi prešlo a pred rokom a pol keď sme sa s mužom dohodli,že začneme pracovať na druhom potomkovi,som si chcela byť istá,že mám št,žľazu v poriadku.A veru som nemala.Zistili mi autoimunitnú tyreotitídu-v ľudskej reči že moje vlastné telo likviduje hormóny,ktoré vyprodukuje moja št.žľaza.Na jednej strane to nie je nič hrozné,má to veľmi veľa žien,nebezpečné je to ale v tehotenstve,lebo dieťa to ohrozuje,konkrétne jeho mozog.Ale keď je toto ochorenie pod kontrolou,a berú sa lieky,nehrozí nič,lebo telo dostáve tie hormóny v tabletkách.Ale treba to často kontrolovať a zvyšovať dávky keď treba.Mne lekárka momentálne dávku zdvojnásobila,a každý mesiac musím ísť na kontrolu.Ale všetkým tehotným ešte v prvom trimestri a vlastne počas celej tehotnosti pri odbere krvi kontrolujú št.žľazu,takže určite to máš v poriadku,keď ťa nikde neposlali.Čo sa týka výsledkov z hematológie,ja ani neviem aké sú.moja doky to má v poč´tači a ja od nej dostávam len recept na injekcie a na správe,čo sa mi má skontrolovať pri ďalšom odbere.

tica
9. apr 2013

ahojte tak neverte informácii že ku tehu nechodia - ja som dnes mala za sebou svoju prvú kontrolu zo sociálky a dokonca tam bola pani aj z mojej práce ... ešte som dostala zdrba že môžem dostať pokutu že som mala psa pusteného a tým pádom sa nemohli dostať k dverám takže dávajate si bacha

zmal22
9. apr 2013

@tica ja som na pn od 1.12. zatial som kontrolu chvalabohu nemala, ani z roboty, kedze som pracovala na 3smeny nemaju ma co kontrolovat, ked vedia co je vo veci a ja budem na pn do konca, a psa mame aj my a este k tomu velku branu, takze ja nevidim kto je tam, ako si to dovolia povedat ze mozes dostat pokutu, ved si mohla byt aj u lekara, a nechapem preco socialka riesi tehotne, ved aj tie vychadzky su smiesne, co mame byt len doma zavrete?

mirellka
9. apr 2013

@tica a od kedy si pn ? kkso že z roboty to ťa musela nejaka úžasná kolegyňa nabonzovať asi keď si mala z roboty kontrolu .......???

lenka.vl
9. apr 2013

ja som bola od 3mesiaca na pn, doktorka mi ani nedala vychadzky (lebo vraj ked mas napisane vychadzky tak skor skontroluju ci ich dodrziavas) tak ja som nemala a ani nebola kontrola 🙂

tica
9. apr 2013

@zmal22 tak ja som si platila aj dnp tak možno aj preto došli

@mirellka pn som do 5.11 od začiatku tehu lebo som hneď ležala v nemocke dva krát a ta čo bola z práce tak ona nechcela odomňa nič tak neviem prečo bola

@lenka.vl pri prvom som tiež bola na rizikovom od začiatku a nebola kontrola ani raz no teraz už boli

lenka.vl
9. apr 2013

@tica dobre vediet 🙂 ak budem druhy krat tehotna dam si uz pozor ;)

tica
9. apr 2013

@mirellka bola tam pani z práce a aj zo socialky

mirellka
9. apr 2013

@tica vraj keď tam je prítomný aj niekto z práce sa robia kontroly na podnet niekoho, hmm no ktovie ale sila že už si 30 tt a až teraz ťa idú kontrolovať ale hlavne že je všetko ok ja sa snažím dodržiavať vychádzky , som doma os 2.1 a zatiaľ nikto nebol no čo nebolo môže byť 😠 Vďaka za info a úspešne dotehuľkovanie prajem 🙂

tica
9. apr 2013

@mirellka no kto vie aj to môže byť že niekto ma nahlásil neviem fakt
a inak prišli presne po konci vychádzky o dvanstej mi končila vychádzka a od dvanástej tu museli striehnuť len dokial sa ku mne dostali tak to trochu trvalo takže bacha najmä na tie zákerné časi
a ďakujem dúfam že dotehuľkujeme úspešne

kikazpo
10. apr 2013

ahojte, chcem sa opytat ake mate na PNkach diagnoizy? ja som v 11 tt, som po um.opl. a lekarka ma nechce na PNku vypisat, aj ked v praci len stojim, aj 10 hodin a je mi stale teraz zle. vy ste pocas celeho tehotenstva mali ake diagnozy? vypisal vas gynekolog, ci vseobecny lekar?

mauerka
10. apr 2013

@mirellka Ty si uz 22tt? 🙂 Boze, kde to ja zijem....Drzkaj sa!

mirellka
10. apr 2013

@mauerka no už sme ani nedúfali a pak si na nás šťastie sadlo 🙂 Ďakujem ti veľmi pekne a silno držím palce aby ste sa už nemuseli trápiť a nech si čoskoro tehulka , pfuj pfuj 😵

evcala
12. apr 2013

Ja som v 13tt a na PN od polovice februára. Tento týždeň som mala kontrolu zo sociálnej poisťovne. Takže som aktuálny príklad toho, že chodia na kontrolu aj k tehotným. Banskobystrický kraj.

katuska54
16. apr 2013

@kikazpo ahoj,aj ja som po ivf a som na pn od zaciatku...pn mi vypisala moja obvodna,lebo moj gyn.pn nedava...a nemala som vobec problem u mojej obvodnej..ani nevahala a vypisala pn.

severinav
17. apr 2013

Ahojte baby, mali ste niektora PNku tak, ze ste udali miesto trvaleho pobytu a adresu kde sa budete zdrziavat niekde inde? Lebo ja so mtakto PN uz treti tyzden, dala som si adresu kde budem u mami pretoze ma rodinny dom so zahradou a ja byvam v byte, ale zase nemozem tam byt nonstop, chodim spavat domov do bytu a navyse aj tu treba prat a udrziavat domacnost, nemozem si k nej prestahovat vsetky veci...a strasne sa obavam kontroly, mozem mat z toho problem? Nemozem sa zdrziavat na dvoch adresach? Po obchodoch ani nikam von inak nechodim...

ivancek123
17. apr 2013

ahoj,z vlastnej skusenosti,viem,ze sa musis zdrziavat na tej adrese,ktoru si zadala na PN,ja som kontrolu mala hned v druhom mesiaci tehotenstva a mala som s tym velky problem,

severinav
17. apr 2013

@ivancek123 Dakujem za odpoved 🙂 Je to blbe, lebo ako hovorim nechcem cele dni kvasit v byte, to radsej na zahrade a cerstvom vzduchu, ale aj doma sa treba starat o manzela 🙂

bubik11
19. apr 2013

ahojte. ja som na pn tyzden. adresu mam inu ako trvaly pobyt (byvam u priatela). id dnes mam vyvhadzky, tak cakam kedy ma pridu skontrolovat. inak mam uz nachystanu aj vyhovorku, bud som bola na pohotovosti (co aj pojdem, ak nahodou pridu), alebo do obeda u ineho doktora. zevraj musia nechat oznamenie, ak ma nenajdu doma. inak boli u niektorej z vas aj cez vikend alebo v piatok po obede?

lienocka128
29. apr 2013

@bubik11 na pohotovosti vsak pisu cas kedy si tam bola a na to si treba davat pozor....

lienocka128
29. apr 2013

@severinav ja mam marodke napisanu inu adresu ako je trvale bydlisko.... mam tam adresu k rodicom lebo manzel chodi na turnusy prec a castejsie som u nich..... teraz ked bol manzel doma tak som na socialnej poistovni hlasila na tie 4 dni zmenu adresy....

8853
15. máj 2013

baby? a preco ste vlastne PN ked sa dokzete postarat o byt ,cestovat a tak? (nevyryvam, fakt ma to zaujima)

bonnie1
15. máj 2013

@8853 ja som bola pn lebo ma prespustili z roboty a mala som este DNP tak som to vyuzila..nechcela som aby to takto dopadlo ale..poja znama bola pn lebo robila za pasom a asi by to nezvladla tocit smeny..cize tak

moon1979
15. máj 2013

@bubik11 chodia kedykolvek medzi 6 - 22 hodinou ... a aj 2x za deň môžu prísť ...

bubik11
15. máj 2013

@8853 ja som kvoli praci. robim v automobilke za pasom na tri smeny.. cele dni som stala na nohach a dvihala tazke veci... potom ma preradili do skladu, kde son sice aj sedela, ale v zime a prievane a stale som dvihala tazke krabice s.materialom, s vyssim rizikom urazu, pretoze tam stale lietali na vozikoch a vysokozdvizkach... preto ma nechala doma...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre