Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

ynett
8. apr 2014

@stastenka42 pred pár dnami boli u mna zasa🙂 tiež medzi 12:00 a 13:00:-) možno je to tá istá pani ako u teba🙂 ešteže zajtra mám posledný den PN🙂

shania31
8. apr 2014

@ynett
Fakt? A ktora cast BA? Ja som bola PN od 8 tt az do nastupu na matersku a ani raz neprisla kontrola 😀 😀

ynett
8. apr 2014

@shania31 tiež som PN od 8tt🙂 časť podunajské biskupice🙂 ale ja som PN prerušila dovolenkou, lebo som si myslela že už budem môcť ísť do práce, tak cez vianoce som brala dovolenku, no a po vianociach sa mi zhoršil stav a tak som sa musela vrátiť na PN. takže je možné že som im bola podozrivá🙂

kamilka2012
8. apr 2014

ani mne nebola kontrola ani raz za celeho pol roka.Zato manzel je doma 2 tyzdne po operacii nohy a prave dnes mu kontrola prisla.

shania31
8. apr 2014

@ynett
Aha, no je to mozne 🙂 Ale uz sa ti to krati ...

ynett
8. apr 2014

@shania31 veru, už sa neviem dočkať🙂

lucopeda
8. apr 2014

Kamaratka je na rizikovom asi mesiac a uz mala kontrolu dosli asi 20 minut po dovolenych vychadzkach 🙂

ynett
8. apr 2014

@lucopeda presne ako u mna, jeden krát 10 minút po vychádzke a druhý krát cca 30 minút po vychádzke. našťastie ja ich poctivo dodržiavam a zhodou okolností tie dni kedy prišli som na vychádzke ani nebola🙂

tinika
9. apr 2014

@ynett ja som PN od 1.4. ale socialka este nevie a dumem ze ako ked mam byt doma zavreta cely den tak prečo by som si aj cez obed nepospala? a čo ked ma nezobudia? ako mi dokazu ze som doma nebola resp. ja im ze som doma bola?

tinika
9. apr 2014

a napr. rano vozim deti do mesta do skolky a vychazky su az od 10 a napr. poobede ma tanečnu syn do pol 5 a nema kto iny po neho ist tak holt mi ostava len riskovat

ynett
9. apr 2014

@tinika nuž nedokážu nijak ale oni to neriešia, proste si nebola doma a je im jedno kde si bola. v prípade ak človek má pokazený zvonček, alebo napr. býva v rodinnom dome a v niektorých miestostiach nie je počuť zvonček tak treba dať na PNku telefonne číslo. Baby tu písali, že to tak robia. alebo rovno nahlasujú na PNku že im nezvoní zvonček.

a lekár ti nemôže presunúť vychádzky tak aby si ráno aj poobede to vedela vykryť?

ja mám dnes posledný deň PN. hurááá od zajtra som voľná😀

tinika
9. apr 2014

@ynett nie maju pevne stanovene vychadzky takze s tmy nepohnem a PN som do augusta kaslem ked ma nachytaju tak ma nachytaju moja smola nepomozem si inač ked budem mat vychadzky budem doma sediet a ked nebudme tak mi treba ist do mesta

nikusm
23. apr 2014

baby prosim vas chodia na kontroly aj cez vikendy????

alcahelca
23. apr 2014

dievčence mám otázočku....chodieva kontrola aj prvých 10 dní čo vlastne platí zamestnávateľ a nie sociálka? stretla ste sa s tým niektorá (viem že to môže chodiť zamestnávateľ, ale vraj môže splnomocniť aj sociálku počas prvých 10 dní).... Dakujem

milota164
23. apr 2014

no splnomocnit, skor da podnet na kontrolu.A kontrola moze prist kedykolvek , mne ale neprisla ani jedna a bola som PN od 7tt

lucianna1312
23. apr 2014

@tinika ahoj, vychadzky sa daju upravit, ja ich tiez mam upravene podla malej, ze rano 1 hodka do skolky a poobede 3 hodky, co ma kruzky ....hlavne to davaju tak, ked mas male deti....takze urcite to vedia upravit....

milcsi
28. apr 2014

Ahoj, mate niekto skusenost ako je to teraz s kontrolou na PN v okrese Kosice-vidiek? Pri prvom som bola PN od 9.tyzdna a ani jedna kontrola. Ale gynekologicka ma upozornila, ze teraz je to prisnejsie.

lenka07
24. máj 2014

Už chodia moja švagrina robí na sociálke a aj musí chodiť na kontroly PN aj tehuliek- vraj musia .tak ak som vám trošku pomohla som rada 🙂. Ináč ja keď som bola na PN a svagrina ešte tam nerobila tak som mala tiež kontrolu :( no v tom čase som bola v nemocnici na zákrok /potrat/ :(

kika29
3. jún 2014

Mne chodili pravidelne a bola som dlhodobo na PNke v tehotenstve. 😖

adamar
3. jún 2014

Chodia, aj ja som mala v BB

dobromila1111
3. jún 2014

Aj ja som mala, aj kolegynka, tiež v bb🙂

majba
6. jún 2014

Aj ja som na PN a kontrola mi prisla uz po dvoch tyzdnoch.

ukulela
6. jún 2014

baby na PN mi hovorili, ze v BB mali navstevy aj 10 min po skonceni vychadzok, ci chvilu pred ... takze bacha na tento region 🙂

15monca151
12. jún 2014

ahojte dievčatá, chcela by som sa vás spýtať, či môže gyn napísať neobmedzené vychádzky?
keď náhodou sa stane že vám príde kontrola a nebudete doma, alebo ste proste nepočuli zvonček a zoberú vám peniaze, to znamená, že peniaze zoberú za ten daný mesiac alebo počas celej PN?

enigma148
13. jún 2014

@15monca151 Neobmedzené vychádzky ti môže dať jedine psychiater. A ak ťa nenájdu doma zoberú ti peniaze už nastálo.

enigma148
13. jún 2014

Inak ja som tiež z BB, na PN som necely mesiac a tiež som už mala kontrolu. Ale kamoška, ktorá má známu na sociálke hovorila, že cez víkend nechodia. Tak dúfam, že naozaj nechodia.

lubicaziv
14. jún 2014

@15monca151 zoberu pn len od toho dna co ta nacapali ze nie si doma..

emma_932
14. jún 2014

dievcata, ja napr. netusim, ci maju moje tel. cislo... nepytali si... tak co v pripade, ze som napr. v sprche?
btw. ja som od konca februara a ste tu neboli /klop-klop/, kamoska - susedka mala 2 ci 3 x kontrolu a to bola na rizikovom.... tak neviem....

lubka1983
14. jún 2014

@15monca151 pocas celej pn uz ktorej kolvek...a pisali baby ze niektpre maju neobmedzene vychadzky takze nielen psychoater moze dat

frozenelza
14. jún 2014

Kontroly chodia...max.ale do 17stej hodiny a cez vikendy iba ak maju podozrenie a niekto ta natre...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre