Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

oxana1212
2. sep 2014

Mne prisla kontrola hned na 4.den a v case vyhadzkovych hodin. Bola som doma, ale keby som nebola, viem si predstavit tie zbytocne papierovacky.

yvi83
2. sep 2014

@86alenka To by ti určite prišla kontrola z BA, len nezabudni u dr. povedať, že nech ti napíše prechodný pobyt v Ba čo máš...mne zrovna dnes došla výpoveď z práce koli tomu že som tiež PN a som tehotná a tiež si musím ísť povybavovať veci po úradoch tak neviem ako to vysvetlím ak náhodou dojdu, alebo tam zajtra zbehnem a informujem že budem vybavovať veci kolo toho..uvidím a ani neviem či sa vôbec vzťahuje na mňa PN keďže budem nezamestnaná 😒

nikitaf
2. sep 2014

@86alenka ahoj neviem ako budu brat ze si den predtym cestovala. Napisem ti moju skuskenost. Som na PN tiez kvoli rizikovemu tehu a hned na 4. den mi prisla kontrola. Miesto kde budem som udala svoj trvaly pobyt kde sa aj najviac zdrziavam. Kedze sme ale prerabali v byte bola som u rodicov vo vedlajsom dome. Doma bol manzel a ked prisli mi zavolal ze mam zbehnut dolu. To sa tej pani ale moc nepacilo ze som vedla. Tak som jej pekne vysvetlila ze ci pocuje aky je tam hluk a prach a ci to je pre mna kludovy rezim. Tak sa zacala ohradzovat ze som mala napisat ze budem na inej adrese. Na to som jej povedala ja ze adresa sa udava kde sa budes zdrziavat (mala by si NONSTOP) a ja som u rodicov tak 5-6 hodin denne, vikendy som doma, noci spim doma a ze bordel bude u nas tak 2 tyzdne a potom uz budem na svojej adrese. Potom teda so mnou suhlasila ale nezabudla dodat ze sa mam zdrziavat co najviac doma... no ci to poviem... otrasne zastarale praktiky, ani dolava, ani doprava, proste mas byt doma. Zrovna dnes potrebujem ist k svojej obvodnej pre penazny listok (kedze na zaklade toho vyplacaju PN) a ja som uz druhy mesiac doma a pri mojom stasti urcite pridu a sa tesim ako to budem zase obhajovat...

lubka1983
2. sep 2014

@oxana1212 nemala by si papierovacky..ked mas vychadzky tak prefotis tu stranu pn aby ich videli a to im na otocku posles a oni potom neriesia..

lubka1983
2. sep 2014

@nikitaf obhajila by si to tak ze pojdes k obvodnej a povies ze vcase ked si ty bola u doktorky ti prisla kontrola a ona ti da potvrdenie.....ktore posles na socialku.tak sa to robi

86alenka
2. sep 2014

@yvi83 veď adresu v BA si chcem dať na PN, len mali by aj oni potom pochopiť, že sa nejako k tomu lekárovi musím dostať...a ako ťa mohli prepustiť, keď si tehotná??? pokiaľ si na PN tak sa nebudeš nahlasovať ani na ÚP...

yvi83
2. sep 2014

@86alenka Pracovala som cez agentúru a tá mi dala s inou firmou zmluvu o dočasnom pridelení, viem že taká zmluva existuje ale nikde sa neviem dočítať či ma môžu prepustiť ked som PN, zajtra idem na úrad práce ale verím že tam mi v tomto tiež nepomôžu či ma prepustiť môžu alebo nie. Neviem na koho sa mám obrátiť

yvi83
2. sep 2014

@yvi83 A keď pôjdeš k doktorovi tak si krytá, spätne ti dajú doklad že si tam bola, ja chodím teraz aj na cvičenie pre tehotné, myslela som si že to treba na socialke nahlásiť ale sestrička povedala že mi na to dá doklad ak mi náhodoudojdu

yvi83
2. sep 2014

@86alenka Tak som sama sebe odpovedala no nevadí, patrilo to Vám 🙂

86alenka
2. sep 2014

@yvi83 pokial niesi v skusobnej, tak ta nemozu prepustit...len ak by si mala zmluvu na dobu urcitu a ta ti skoncila. tehotenstvo si im oznamila pisomne?

yvi83
2. sep 2014

@86alenka Ano aj písomne aj do agentúry aj do práce kde som pracovala som posielala, akurát mi mamina volala že známy jej hovoril že ma aj tak nezaevidujú na úrade keď som Pn, on študuje právo tak sa kus vyzná, že mám zajtra dojsť a napíšeme niečo do agentúry, tak som zvedavá.

evittam
2. sep 2014

@86alenka No to netusim,len viem,ze na ten listok sa da napisat adresa kde budes

silvuskab
12. sep 2014

ja som bola štyri mesiace na pn, kontrolu som nikdy nemala, ale dr. mi hovoril že chodia, tak neviem no, je to na každom či to riskne 😉

zuziniki
12. sep 2014

Pokiaľ máš vychádzky, tak v tom čase nemusíš byť doma, keby ti aj prišli, pošleš im len ofotenú PN. Pokiaľ vychádzky nemáš, vyžiadaj si od lekára a on zhodnotí koľko a kedy...

simca06022011
12. sep 2014

No pre pokoj na dusi, tych co tu riesia PNky dookola... KONTAROLA ked pride, necha oznam, ze bola alebo posle postou. Treba hned volat lekarke ak nie ste doma, nech napise ze ste tam boli na kontrole a potom si zbehnete po potvrdenie alebo ona to sama potvrdi socialke. NIe je na tom nic komplikovane, aj v pripade cestovania a pod... kontrola nebude chodit dookolo, nebude chodit ani kazdy den, mozno nepride vobec, mozno pride raz, mozno kazdy mesiac.. a clovek si musi aj nakupit, aj vybavit nieco... ;) Vsakze? Takze nestresovat, treba mat takyto plan, ze ak by prisli hned sa vola lekarke a vybavi sa to a bude klud a nik o nic nepride 🙂 V pripade, ze sa ide na celodennu vychadzku, napr. ja som mala cez PNku statnice, tak som to samozrejem neutekala vyklabosit do socialky, ale isla som k lekarke a jej som povedala, ze sice som chora ale o tyzden mam statnice a ona povedala, ze nevadi -vybavi.. a viac som sa s tym netrapil ;)

erikaszilvi
15. sep 2014

Ahojte ja som na pn-ke od juna na rizikovom tehu..na papieri mam uvedene dve adresy kde sa budem v case pn-ky nachadzat..byvam zatial doma ale s priatelom prerabame podkrovie u nich takze zachvilu sa stahujem...tak som si vybavila obidve adresy....kontrolu som zatial nemala ani raz za cely cas.

erikaszilvi
15. sep 2014

@86alenka adresu kde sa budes nachadzat si mozes dat hocijaku

katarina644
15. sep 2014

@erikaszilvi ahoj, ja som pocas pnky na rizikovom tehu mala a v ten den som bola na gynde. cize som musela ist potom pre papier a odniest na socialku.

erikaszilvi
19. sep 2014

Ja mam znamu ktora ma zas znamu na socialke a hovorila ze kontroly tu u nas nechodia tehotnym zenam...odkial si?
@katarina644

rainee
19. sep 2014

Ja ked som bola pn pocas tehu, tak mi prisli 2x. Mala som neobmedzene vychadzky. Tetuska zo socialky mi este nezabudla pripomenut ze sa nemam v lete chodit kupat , no sila 😀

katarina644
20. sep 2014

@erikaszilvi zo ziliny, ale bolo to este v roku 2008

erikaszilvi
20. sep 2014

Aha tak ano vsade je to asi inac...kamaratka bola tiez na pn a terax isla uz na matersku a poslednu pn jej nevyplatili vraj musia posudit ci ma papire v poriadku ci chodila do poradne ako mala,ci bola u zubara na preventivke a taketo a ze ked splnila vsetko tak jej to dodatocne vyplatia...akoze to som nepochopila co to malo znamenat..

cicusmicus30
25. sep 2014

samozrejme, ze moze prist? Si na PN, to ze si tehotna ta neospravedlnuje

danielka7
27. sep 2014

ako vyzerá ten lístok,ktorý hádžu do schránky,ak niekto nie je doma,alebo nepočul zvonček ? U nás dnes nejaký de...t stále vrta a nue je šanca počuť zvonenie.Dcera bola v schranke a vraj nejaký lístok jej padol do šachty.Ako zistím,či to nebolo z kontroly?

5marhulka
18. okt 2014

Ahojte ja som bola na PN-ke celé tehotenstvo, a kontrola mi vobec neprišla, vychádzky som sa snažila zo začiatku dodržiavať, ale potom sa to už nedalo vydržať stále zatvorená . ALe kontrola nebola vobec.

luciac
25. okt 2014

@erikaszilvi ahoj mam otazocku, lekar ma od vcera vypisal na pnku, lebo mam problemy v tehu. Platim si dobrovolne pripoistenie uz od januara, som na rodicovskom, chcem sa spytat nevies sa tej znamej spytat, keby ma nenasla kontrola doma moze sa stat, aj, ked sa budem snazit byt doma okrem vychadzok, co ma caka v pripade, ze nebudem doma? Zoberu mi pnku a aj to dobrovolne budem musiet zaplatit za ten mesiac, alebo od toho som stale oslobodena, kedze som na pnke?dakujem.

rencici27
25. okt 2014

@luciac Ahoj aj ja som pn na rizikovom a vychadzky nemam napísané este to az po 12 tt ale neviem byt doma zavreta............. kamoska mi povedala ze potom staci zohnat papier od dr ze ste bola u nej a poslat do soc poistovne.... a nic ti nezoberu....

rencici27
25. okt 2014

@rainee ahoj ako si mohla mat neobmedzene vychadzky ??? Kedze viem ze nic take neexistuje.....kedze je hlupost byt pn a zaroven sa flakat po vonku (nechcem ta urazit...... a to si mala aku diagnozu prosim ta)

luciac
25. okt 2014

@rencici27 dakujem za odpoved, ja mam vychadzky. to viem, ze papier od dr. cez tyzden, ale jeden vikend ideme na dedovu 90tku a to cez vikend keby prisli nezozeniem papier od dr. ☹

karinkaeich
25. okt 2014

@luciac Luci, podla mojich doterajsich info, by ti pn za dany mesiac nevyplatili a s dnp by boli problemy. isto by si musela doplatit, kedze to oslobodenie od platenia by ti padlo. ale neviem, ako by sa postavili k tomu, ci by si dalsi mesiac nemusela mat vypisanu inu pn, nie len pokracovanie. toto su dost komplikovane veci. mam pocit, ze ani sami nevedia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre