Som tehu, no necítim rozťahovanie maternice

emasss111
4. okt 2017

Ahojte, zajtra to bude týždeň, čo mrcha neprišla a všetky tehu testy, ktoré som si robila mi ukázali druhú čiarku. Každým dňom bola silnejšia a silnejšia. Ja som už tento rok v máji otehotnela, ale v júli som potratila (MA v 9tt a následná kyretáž). A vtedy som občas citíla takú tupú bolesť v podbrušku, proste som cítila, že sa maternica rozťahuje. Spolu s napätými prsiami to boli jediné tehu príznaky. Ale teraz cítim len tie prsia, podbruško nie a bojím sa, či je to OK. Mám totižto už len jeden vaječník a vajcovod a veľmi sa obávam mimomaternicového tehotenstva. Bola by to pre mňa konečná, čo sa týka prirodzeného počatia ☹
K lekárovi sa chystám o týždeň, skôr aj tak na sone nič neuvidí...

sweetlip
4. okt 2017

@emasss111 ak nespinis a nič ťa neboli je to v pohode.Dokonca píšeš že tí testy silnejú čo je dobré znamenie.Naozaj na tvojom mieste by som ešte k dr počkala lebo v 5tt bude vidieť Max gestacny vacok a tak či tak budeš musieť čakať ďalšie týždne.Ja keď som ostala tehu mňa tiež boleli iba prsia.Dnes som 24tt.Dokonca ja som ani jeden jediný deň negrcala a testy mi vôbec nechceli siliť.Hned ako by si mala nejaké bolesti či spinenie utekaj k dr.Inac si to užívaj a srdečne gratulujem

emasss111
autor
5. okt 2017

@ksebejka ďakujem....fuuu...dva potraty :( z celého ❤ ti prajem, aby si to konečne dotiahla do úspešného konca 😉
veď preto nechcem ísť tak skoro, jednak nič vidieť nebude a načo fazuľku zbytočne ožarovať ☹

emasss111
autor
5. okt 2017

@sweetlip ďakujem krásne za podporu 😉......no budúci piatok budem už 6tt+1, tak pôjdem asi vtedy....minule o takomto čase bolo už aj srdiečko 🙂
jeej pozerám, že vo februári budeš rodiť...gratulujeeeem 😉
aj ja by som vtedy rodila, keby sa to prvé tehu vydarilo ☹ ale nevadí, teraz mám už druhú fazuľku v brušku a verím, že konečne to dobre dopadne 🙏

sweetlip
5. okt 2017

@emasss111 Tak v 7tt (6+1) to uz moze byt aj srdiecko.A urcite teraz vsetko dobre dopadne a ty sa budes iba tesit.Ano ja vo february by som mala mat nasho drobceka pri sebe a nie v sebe 😉.A dakujem.
A hlavne mysli pozitivne a nic nehladaj rovnake na predoslom tehu a teraz.Aj ked z vlastnej skusenosti viem,ze pri poradnach zazijes este dost stresu o babatko,ale vzdy iba POZITIVNE MYSLI

emasss111
autor
5. okt 2017

@sweetlip veď viem si predstaviť, aké stresy budem prežívať pred každou poradňou....ale ono to bez toho nejde, nedá sa nebáť sa...ale treba mať ten strach a stres pod kontrolou...aspoň sa snažiť o to 🙂 ďakujem za podporu ❤

caramelbiscuit
5. okt 2017

Ahoj idem sa ku vam pridat aj ja 🙂 mne vychadza dnes 5+3 myslite, ze bude na sone nieco vidiet? Dnes sa tam aj tak chystam kvoli inym problemom, tak reku ci sa mam tesit alebo nie 🙂 mimochodom co sa tyka bolesti, ja maternicu citim skoro neustale bez prestavky az mam niekedy strach, ci je to normalne. Uvidime, co mi povie doktorka dufam ze to nebude nic zle

emasss111
autor
5. okt 2017

@caramelbiscuit Ahoj..no gestačný vačok mi vidieť už mohol....potom pls napíš, či bolo niečo vidieť 😉
včera večer som aj ja trošku maternicu cítila, tak som sa potešila 😀

jente
5. okt 2017

@emasss111,včera sa mi potvrdilo že som tehotna (prví krát) asi tiez 4t predpokladám teraz mi vynechalo menstruaciu bolia ma prsia a mam zapchu uz dva tyzdne hadam no pocitujem v bruchu take napnutie sem tam pichnutie tiež ma zabolí ,keď zakašlem ci kýchnem a hned sa skrčím momentalne som aj prechladena tak to brucho dost napinam, tak sa trochu bojím ze ci to vydržím a nepotratím...

katus226
5. okt 2017

@jente ked sa babo ma udrzat, tak sa udrzi, ci uz napinas brucho alebo nie 🙂 prechladnutie podla mna v tejto skorej faze nema ako uskodit, vajicko este nemusi byt ani poriadne uhniezdene a teda nie je este "napojene" na tvoj krvny obeh

emasss111
autor
5. okt 2017

@jente neboj sa, obyčajné prechladnutie je v podstate neškodné....a kýchnutím alebo zakašľaním si potrat neprivodíš, pokiaľ je bábo správne uhniezdené a je v poriadku 😉

matilda1990
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emasss111
autor
9. okt 2017

@matilda1990 veď tento týždeň už pôjdem, tak snáď bude všetko tak ako má byť 🙂 ty už si vo finále, čo? držím palce, nech to máš rýchlo za sebou a užívaš si drobčeka svojho 😉

matilda1990
9. okt 2017

@emasss111 verím že všetko máš v poriadku, držím palce a daj potom vedieť ako si dopadla 🙂

emasss111
autor
9. okt 2017

@matilda1990 jasnééé...ale doktor robí až v piatok, tak si musím ešte pár dni počkať 🙂

millky
19. dec 2020

@emasss111 ahoooj ☺️ pamätáš sa na túto diskusiu ešte? Ako si dopadla?

emasss111
autor
19. dec 2020

@millky ahoj, no musela som si diskusiu prečítať, ale už som v obraze 😁👍
Dopadlo to všetko super, narodila sa nám krásna zdravá dcérka, už pomaly do škôlky pôjde 😊 tehu bolo bezproblémové, pôrod som mala úplne že super...

millky
20. dec 2020

@emasss111 jeeeej ☺️ to je super ☺️ teším sa z vás

smejulinko
5. mar 2021

5tt týždeň tehotenstva

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre