Som v 7 mesiaci a mám bolesti v slabinách. Je to normálne?

ewka1980
6. dec 2011

Mali ste to v tehu aj vy? 😕 Vôbec neviem čo to je....? Neviem to ani opísať,ani nieže bolesť,ale akoy som mala svalovicu...na vnutorných stehnách...a vyššie.... ☹ som v 7.mesiaci.....a normálne mám strach,či sa neotváram alebo dačo.... 🤐

leeenka26
6. dec 2011

@ewka1980 bolia ta aj slabiny? Zajtra bez ku gynekologovi, tvoje obavy mozu byt opravnene.

leeenka26
6. dec 2011

@ewka1980 p.s. popripade zvaz pohotovost.

ewka1980
autor
6. dec 2011

@leeenka26 slabiny,su až vyššie,že? Nie to ma nebolí.....ale pri :pipine" 😀 po bokoch---- taký divný pocit...pobede som volala,aj dr...a povedala,že si mam kupiť nejkaý Lioton gel....ale mne to je divné

leeenka26
6. dec 2011

@ewka1980 cica bez na pohootovost ok? Posluchni ma, viem co hovorim. V ktorom si tyzdni? Lekarka ti uzasne poradila 😠

leeenka26
6. dec 2011

@ewka1980 mas aj ine problemy? Bolesti chrbta, vytok?? Je ti zle?

ewka1980
autor
6. dec 2011

@leeenka26
@leeenka26 ,som v 26.tt

ewka1980
autor
6. dec 2011

@leeenka26 ani bolesti chrbta....nič také viditeľné...len toto.....a už asi tretí deň....no zajtra pekne pôjdem na gyndu,.nehc ma pozrie ,kokos,ani spať nebudem od strachu

leeenka26
6. dec 2011

@ewka1980 dobre. Mas aj ine tazkosti?

ewka1980
autor
6. dec 2011

@leeenka26 😕 hmmm,ani nie

leeenka26
6. dec 2011

@ewka1980 pocuvaj ma prosim ta radsej chod na tu pohotovost, ja ta nechcem strasit, ale u mna to takto zacalo a tie bolesti, to som sa zacala otvarat a nakoniec som aj porodila presne v tomto tyzdni. Nemusi to byt aj u teba uricte tak, ale radsej tam chod, tieto bolesti nie su normalne.

leeenka26
6. dec 2011

@ewka1980 vies ono a kazda zena ma iny priebeh, len z mojej skusenosti, mna boleli slabiny 2 dni, tak po bokoch pri pipine 🙂 tiez. No fakt chod, nech ta pozru, ci sa nahodou neotvaras.

ewka1980
autor
6. dec 2011

@leeenka26 ok,dám si povedať.Zajtra bežim na gyndu 😉

happy8051
6. dec 2011

@ewka1980 ja som to mala....a skoncilo to s nohami hore v nemocnici...hroziaci predcasny porod...nemas na co cakat chod na pohotovost

ewka1980
autor
6. dec 2011

@happy8051 ,dakujem babeny....za radu 😉

leeenka26
6. dec 2011

@ewka1980 pocuvaj okamzite tam chod, fakt sa mozno otvaras. U mna to malo vies aky rychly priebeh? A nemala som ani kontrakcie, isla som na pohotovost len s tymito bolestami a uz som isla na salu. Nepodcenuj to, budes si to vycitat ked sa nieco stane. 😠 Boze chran nic ti neprajem.

ewka1980
autor
6. dec 2011

@leeenka26 😉 zajtra sa ozvem dobru noc

ancovicka30
6. dec 2011

@ewka1980 ahoj, ak mas strach, skoc na gyndu, ale ja som take bolesti mavala aj v prvom tehu a rodila som asi 2 tyzdne po termine, takze ziadne predcasne otvaranie nehrozilo, aj teraz to posledne dni niekedy uz mierne citim (som v 24tt) a podla mna je to normalne, aj sme sa prave o tychto bolestiach bavili minuly tyzden na tehu-joge a mali to viacere...zalezi asi od intenzity, ale nevidela by som to az tak tragicky...

leeenka26
6. dec 2011

@ewka1980 ako myslis 😔 neviem co ti brani tam ist.

leeenka26
6. dec 2011

@ancovicka30 tak ono tragicky ako tragicky. Ja som to mala, a porodila som okamzite, v 26. tt a dieta mi zomrelo. Zalezi na intenzite, ale kazda zena vnima bolest inak. Ono je to velmi individualne. Ale urcite radsej nech mi niaky odbornik povie, ze som v poriadku, ako keby som si potom mala nieco vycitat nie?

lucka1987
6. dec 2011

@ewka1980 no ja som bola v 6 mes ked mi zacali take divne bolesti.. akoby ma boella pipina, citila so ju akoby opuchnutu, a vsetko navrchu kolo nej.... no ako ti to opisat...... hmmmm akoby som mala presexovany cely tyzden a ozaj sa mi ani nedalo sediet ani chodit... doktor povedal ze sa mi kosti roztahuju 😅

happy8051
6. dec 2011

@leeenka26 ja nedokazem pochopit, preco zeny podcenuju tieto veci.... radsej pojdem storazy do nemocnice a vratim sa s tym ze som ok, ako raz neist a nieco sa stane babatku...

leeenka26
6. dec 2011

@happy8051 ani mi nevrav 😠 normalne ma to vytaca. Co ja by som dala za to, keby ma niekto takto poslal do nemocnice hned, mna ani moja gyn. neposlala a o par hod. som uz rodila. Skoda reci. A vies co nechapem? Co chcela pocut? Ze je v pohode? Ze moze ist v klude spat? Asi si to beriem moc osobne.... 😠 asi preto, ze nieco zle mam za sebou a ja som nemala sancu, ani radu, nic.

ewka1980
autor
6. dec 2011

@lucka1987 ,LUCKA presne! ved kamošky sa mi dnes kravy smiali,že som nemala nohy celu noc rozťahovať 😀 a ja som popritom rada,že som 🙂 ,tak kosti? no si ma aspon troška upokojila,kokos,ja som už splašená ako kôň....

lucka1987
6. dec 2011

@leeenka26 ahoj, no aj ja som sla vzdy radsej do nemocnice... radsej som tam merala cestu aj ked som to mala 22 km... o prve babo sme prisli a o toto tiez skoro par krat.... takze nastastie som nesedela za pc a nepytala sa bab co mam robit ked toto ked hento, ale vzala si veci a sla na pohotovost... a ukazalo sa ze opravnene....

tiez neznasam tie zenske co sem napisu otazku ze : baby kravacam a som v 12 tt, je to bezne?

jednoducho v kazdej tehulke by malo byt akosi automaticky zakodovane ze ked sa jej nieco nezda nebude to dva dni preberat na internete ale pojde sa dat skontrolovat 🙄 zial je to vacsinou naopak a tak to potom velakrat aj konci

kbeata
6. dec 2011

@ewka1980 moze to byt u teba hocico,ale tak nejak som mala aj ja pocity,mna tam obcas aj pichlo 😀 ,a po porode mi doky hovorili ze mam tam krcovu vnutornu zilu ☹ ,ktora sa casom zmensi tak nejak 🙂 ,sposobilo to tehotenstvo 🙂 papa vela zdaru

emilia25
6. dec 2011

@ewka1980 mna bolievalo uplne hore hlavne ked som chodila tak ako keby som chcela padnut kolko razy ma musel muz zachytit a v tom 9mesiaci som az musela postat co ma to tak bolelo.

ancovicka30
6. dec 2011

@leeenka26 to ma velmi mrzi, ze si musela prezit taku tragediu, ale chcela som len @ewka1980 trosku ukludnit, kedze mna to bolievalo proste v tom prvom tehu dost bezne a medzitym som bola aj na kontrole a vsetko bolo ok, takze som potom uz vedela, ze to nie je nic mimoriadne...ale nebola to bolest typu, ze by som sa na to v noci zobudila alebo co, zvacsa ked som sa postavila, alebo dlhsie stala som to citila...ale ono tazko povedat ci ta tvoja bolest bolo toho isteho typu co ta moja...

lucka1987
6. dec 2011

@ewka1980 byt tebpu pre istotu idem.. mne sice doki povedal ze sa mi roztahuju kosti no dva tyzdne potom som mala krcok takmer spotrebovany.... cize to mohlo to sposobit.... urcite by si sa nemala namahat ,... ja som bola totizto rizikova...
a dalsia vec tak, ale z oooooveeeeelllaaaaaa vacsou intenzitou ma to bolelo aj v 39 tt par hodin pred porodom

ewka1980
autor
6. dec 2011

@ancovicka30 🙂 jéj,dakujem za pozitívne povzbudenie...ved to mi nešlo do hlavy,žže prečo by mi dr,nekázala prísť.....hádam by dačo len tak nezanedbala....povedala som jej že to mam uz tretí,den.... 🙂 ale ak by sa to zhoršovalo,určite pôjdem radšej

leeenka26
6. dec 2011

@lucka1987 presne tak. Dotycna si prisla len po kladnu radu.
@ewka1980
aj ja som si myslela ze sa mi rozostupuju kosti a moja gynda len hlucho prikyvla 😠 a poslala ma domov a o par hod bol uz moj milacik v inkubatore resuscitovany, v tazkom stave a po 2. mesiacoch zomrel. Viac nemam co dodat. Neprisla som sa sem lutovat ale poradit ti ale ty to vobec ale vobec nevnimas. Este si z toho robis aj srandu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre