Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Stent a komplikácie

zdenkakelemanova
17. okt 2019

Čaute baby chcem sa spýtať ci ma niekto z vás zle skúsenosti so stentom

Každá odpoveď poteší ďakujem

sisa_s
17. okt 2019

Stentom kde? 🙂

zdenkakelemanova
autor
17. okt 2019

@sisa_s v obličke

lusija21
17. okt 2019

@zdenkakelemanova ahoj,ja som ho mala zavedený zhruba od 6mesiaca a až po sestonedeli,mi ho vybrali. Celú dobu som mala krv v moči a keď som sa pýtala či je to normálne,tak mi povedali že áno,lebo vraj ten koniec oskiera o stenu mechúra,alebo obličky a tým mi to krváca. Sem tam som cítila bolest obličky,ale nebolo to nič oproti tej oblickovej kolike. Aký máš problém ty? Máš ho už zavedený,alebo ti ho ešte len dajú?

lusija21
17. okt 2019

@zdenkakelemanova ešte ma napadlo,pozri si moj profil,pýtala som sa na to aj ja bab,hádam ti to pomôže 😊

zdenkakelemanova
autor
18. okt 2019

@lusija21 ďakujem ja ho mam zavedení približne 3 týždne ale stále ma boli oblička neskutočne bolesti mam stent mam v ľavej obličke ale mňa už boli aj ta pravá.
Užívam nospu ale ta mi nejako nepomáha

lusija21
18. okt 2019

@zdenkakelemanova a riešila si to s lekárom? Môže byť že tvoje telo odmieta cudzí predmet v tele,alebo môžeš mať už aj obličkové kamene,alebo zápal s toho stentu. Mňa šokovala napr reakcia inej lekárky ktorá ma pred pôrodom pozerala a pýtala sa ma ake beriem ATB keď mám ten stent a ja že žiadne a ona zostala ako obarena,nechápala že mi nedali atb keď mám cudzí predmet v tele a môžu vznikať infekcie,veď predsa je to v mocovode a ona mi nasadila ATB týždeň pred pôrodom a mala som ich brať od začiatku. Určite choď lekárovi,takto sa nenechavaj. Prajem ti všetko dobré,aby si ho uz nemusela mať a mala všetko v poriadku.

tinuska115
8. nov 2019

Ja mám stent na lavej obličke teraz siedmy týždeň...prvé dva týždne boli neznesiteľné, myslela som ze si ho sama vyberiem. Bolesti, mocenie každú pol hodinu, citila som tu hadicku v sebe. No zhruba po tych dvoch tyzdnoch to nejako preslo a odvtedy super...obcas tu oblicku pocitim, ale to asi maly na nu zatlači. Beriem vsak ATB az do pôrodu, kedze cudzie teleso v tele môže sposobovat zápal.

zdenkakelemanova
autor
10. nov 2019

@tinuska115 mňa už zápal zastihol CRP 270 ale až teraz co už mám stent viac ako mesiac mi nasadili antibiotika ktoré som brala 7 dní neviem ci to ďalej ešte potrebujem niečo brat alebo stačili iba tie

tinuska115
10. nov 2019

@zdenkakelemanova mne dali tiez atb na 14 dní 3x denne tabletu a po dobrati, raz denne jednu tanletu ppkracovat v užívaní až do pôrodu. Vraj je to preventivne, aby sa viac ten zápal neobjavil. Ked som sa pytala doktora, ci to nemôže nejako uskodit, tak.dlho uzivat atb, tak povedal ze pre dieta su vzdy lepsie atb ako zapal.v tele.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli