Strach o nenarodené dieťa a modlenie

jaja72
22. jan 2016

Chcem povzbudit vsetky buduce mamicky, ktore prezivaju v tehotenstve strach o svoje nenarodene dietatko, aby sa modlili Novenu k neposkvrnenej Panne Marii a Modlitbu zeny v pozehnanom stave k sv. Gerardovi.
Dakujem Panu Bohu, Panne Marii a sv. Gerardovi za ochranu a zdravie pre mojho synceka.
Hrozil mi predcasny porod uz od 26. tyzdna tehotenstva. Viera v silu modlitby mi pomahala prezit kazdy den strachu o moje dieta.
Teraz sa tesim zo zdraveho synceka.
Nevzdavajte to a modlite sa.

bonaqa2013
22. jan 2016

@jaja72 je tu skupina veriace mamičky - môžeš sa pridať....

8291
22. jan 2016

A neboli to lekári co dopomohli k tomu aby sa ti narodilo donosené dieťa????

janinah
22. jan 2016

@8291 A kto myslíš,že vedie ruky a myseľ každého lekára? 😉
@jaja72 modlitbu k sv.Gerardovi som našla úplne náhodou pred pár rokmi,keď som v 42.r. čakala nášho syna 😉 napísala som tu o tom,aby o nej vedeli aj iné mamičky....
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/modlitba-pre-zeny-v-pozehnanom-stave/
nič lepšie ako modlitbu nepoznám,lepšie ochranu ako tú z neba pre naše deti tiež nepoznám....
ale predpokladám,že sa tu zlietnu neveriace a budú podrývať 😒
takže ak máš záujem pridaj sa do mojej témy alebo do skupiny Veriace mamičky 😉

8291
22. jan 2016

Nam v rodine modlitby vôbec nepomohlo a to sme dost silne veriaci ja už od určite doby neverím a mame v rodine farara čiže sa namodlilo a namodlilo ku všetkým svätým a nikdy nikdy to nepomohlo,ja už po všetkom co sme prežili neverím,u nas to pozitívny efekt nikdy nemalo,hoci moja krstná mama,to vždy nejak odvôvodnila.Nech si každý verí na čo chce a čo chce,ale keď pri operacii zomrie človek vtedy kto vedie ruku lekára a pripuzny sa modlili aby operácia dopadla dobre?to sú asi potom neuprimne modlitby?neviem si to nejak vysvetliť,

juhseverzapad
22. jan 2016

Nechcem byť hnusná, ale takých modliacich je veľa a dieťa im trebárs prejde bezohľadný šofér. radšej ver osudu, ten je nemenný.

janinah
22. jan 2016

@8291 smrť je vždy smutná...ale možno sa ten človek práve narodil pre nebo....nebudem ťa presviečať,to nie,ale ja sa nikdy nemodlím,nech sa stane to a to,ale nech sa stane čo bude pre mňa,nás najlepšie...ak to má byť trápenie,tak aj toto má nejaký význam....a k tým lekárom-som človek z operačnej sály ,viem aké všelijaké komplikované veci riešia,ako zachránia životy,ale nikdy sa nedá zachrániť každý,aj keby neviem ako chceli...

8291
22. jan 2016

Mne stačilo ze som prišla o babo a týždeň nato mi zobreli najbližsi z rodiny v mladom veku mohli pozit ešte minimálne 30rokov,to bolo v apríli a do konca roka sme mali ešte 4 potreby v rodine a to sme tak veriaca rodina,plus farar v rodine,ja už na modlitby neveriiiim a bodka.

janinah
22. jan 2016

@juhseverzapad trebárs ti dieťa prejde šofer....ale ďalšie deti ti ostanú a teoreticky aj im by sa mohlo niečo stať /nedajbože/ ...uhol pohľadu

8291
22. jan 2016

Pohreby som myslela nie potreby

juhseverzapad
22. jan 2016

@janinah nechápem, za tým jedným mi nebude smutno, keď mi ešte nijake zostanú? Ja som hovorila o modlení, že sú to prázdne frázy.

cobisko
22. jan 2016
Používateľ cobisko je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cobisko.

ja som tiez veriaca, ale zatial som nemala pocit, ze by mi modlitby k niecomu pomohli :/

moni244
22. jan 2016

@jaja72 toto je také, hm, ako by som to napísala, prečo by sa mala každá modliť? vieš, mne takéto reči prídu ako naháňanie stáda

terezka1947
22. jan 2016

@8291 kazda vec v zivote ma svoj zmysel...bohuzial aj zomieranie,aj choroby
ziadna modlitba nie je zbytocna..akurat zmysel celeho pochopime casto az po nejakych rokoch,pri niecom inom...a da nam to zmysel
clovek ma pravo na smutok,ma pravo na hnev...ale ked veri,vie...ze nikdy sa nemodlil zbytocne

juhseverzapad
22. jan 2016

@terezka1947 Bez urážky, aký má zmysel napr., že ti niekto zmrzačí decko a ty sa zatiaľ doma alebo v kostole modlíš za jeho zdravie, aký má zmysel, že tam posr.. farárko káže a modlí sa k bohu a potom ide do bordelu alebo nedajbože znásilňovať malých chlapcov?Aký to má zmysel? Aký má zmysel,že v 21.stor. veríte na slová ľudí, ktorí vodu kážu a víno pijú a nasledujete ich ako ovce.

emilia25
22. jan 2016

No ja tiez verim v boha ale nikdy sa nemodlim.prosím a aj dakujem za zdravie mojej celej rodiny mojich deti aj v brúsku muzika svokrusky prosim o zdravie ale svojimi slovami od srdca nepotrebujem nejakú nsbiflenu modlidbu.

terezka1947
22. jan 2016

@juhseverzapad co ma spolocne modlitba a moja dovera Bohu s nejakym "fararkom"?????
kazdy je zodpovedny za svoj zivot

a ja iba preto,ze niekto nepochopil co mal,resp.ze zije ako zije a robi hanbu nie len sebe...preto ja mam prestat verit?

kazdy chodi do kostola kvoli sebe,kvoli svojmu vztahu s Bohom
toto nie je tema o fararoch
je to tema o modlitbe a jej sile
je to tema o povzbudeni tych,co cakaju,hladaju....a snazia sa napriek vsetkemu nie len verit,ale doverovat Bohu

kazdy mame svoj rozum,svoje slobodnu volu....moze si verit,ci neverit v co sam chce

katka1981
22. jan 2016

@jaja72, modlit sa treba len k Bohu nie? K akemu sv. Gerardovi? Tak apson katolici maju len jedneho Boha a podla desatoro...... ked som bola naposledy v kostole a zadreli tam zlaty slon oroduj za nas, to bolo naposledy co som bola v kostole. Veriaca som, ale taketo zvasty nemusim, ako sorry. Tema jak zo stredoveku.

juhseverzapad
22. jan 2016

A kto je ten boh? Ak by bol,tak by bol spravodlivý a nenechal trpieť nevinných, hlavne teda deti. Takže bez urážky, je to iba škodoradostný "ujo" .

terezka1947
22. jan 2016

@juhseverzapad vela nespravodlivosti na svete nerobi Boh...robia si to ludia navzajom

katka1981
22. jan 2016

@juhseverzapad, kolkokrat si precitala Bibliu? Skus apson raz a dozvies sa. Tento svet neriadi Boh, hoci ho stvoril, a ked si neveriaca, tak neurazaj Boha, lebo tym ublizujes aj veriacim. Je to tvoja slobodna volba byt neveriaca.

juhseverzapad
22. jan 2016

@terezka1947 Tak na čo je?

sonia.
22. jan 2016

@juhseverzapad Aky to ma zmysel? Obrovsky!! Ale s takym pristupom, aky mas Ty - to nepochopis. A prepac, ale vyjadrovat sa, ze "posr.. fararko" a pod. tiez o niecom svedci. Navyse si si urobila nejaky svoj obraz (vraj "potom ide do bordelu alebo znasilnovat malych chlapcov") a tomu si uverila...okrem ineho ich zjavne vsetkych hadzes do jedneho vreca - resp. tej svojej predstavy. Je mi Ta uprimne luto...a vidno, ze ich vobec (osobne) nepoznas..

juhseverzapad
22. jan 2016

@katka1981 Biblia je toľko krát prepísaná,až to pekné nie je. Kto neexistuje,toho neurazím. A mimochodom, to nie je od Vás pekné všetky prosby klásť na jeho plecia pri vašich modlitbách. Ja ho aspoň neotravujem.

terezka1947
22. jan 2016

@juhseverzapad to si uz musi dat odpoved kazdy z nas...

juhseverzapad
22. jan 2016

@sonia. Aj pozeráš správy alebo iba čítač bibliu a opakuješ si 10 božích prikázaní?

katka1981
22. jan 2016

@juhseverzapad, si ma pobavila 😀 😀 😀 Ked pises ze neexistuje a pises ze ho aspon neotravujes..... asi tak. Ale to, ze existuju veriaci, tomu veris, tak neurazaj ich. Nikto ta nenuti verit v Boha.

juhseverzapad
22. jan 2016

@terezka1947 Ja odpoveď mám. Každý má svoj osud a žiadny boh ho neriadi.

juhseverzapad
22. jan 2016

@katka1981 Veď to je pre vás, nechápeš? Neexistuje a keby aj, tak ho aspoň neotravujem.

terezka1947
22. jan 2016

@juhseverzapad myslim,ze kazdy veriaci,ci neveriaci cita a vidi,co sa deje vo svete...a ze nejaky fararko nieco urobi?
hej urobi...je to dobre,no nie je...a ma byt za to potrestany?ano,ma....

a teraz...co to ma spolocne s Bohom, s modlitbou? s vierou?s nabozenstvom?
kazda skupina ma svoje cierne ovce
ty,tym,ze nasi politici rozkradaju stat prestanes byt Slovakom?nie...

kazdy cin ma byt spravodlivo potrestany a ma sa za neho niest aj plne zodpovednost a trest.

sonia.
22. jan 2016

Naozaj Ta lutujem (a to myslim uprimne)... Nie, necitam IBA Bibliu... Zijem normalny zivot so svojou rodinou, len s tym rozdielom, ze verime v Boha, chodime do kostola, nehanbime sa za to a navyse sa velmi dobre pozname s vela fararmi a reholnikmi (jeden z nich je uz dlhe roky moj najlepsi priatel na svete) a ked urazas ich, urazas aj mna...
A k tym spravam...vidim, ze totalne hltas mainstreamove media - si ten vdacny divak, co vsetko "zhltne", uveri tomu, zije tym a siri to dalej... blahozelam!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre