Sú chlapci celkovo "náročnejší" než dievčatá?

usiko
11. mar 2013

Ahojte, zaujimali by ma skusenosti mamiciek,ktore dajmetomu maju domaaj dievcatko aj chlapceka......ci je pravda to, co mi kazdy okolo vravi, ze chlapci, su narocnejsi, v zmysle ze viac placu, horsie spia, horsie jedia, bolia ich viac bruska, su neposlusnejsi, tvrdohlavejsi a tak...pocuvam to z kazdej strany...je to naozaj tak? ak ano, v com su narocnejsi?

vejula
11. mar 2013

@usiko u nas ano, ale pripisujem to aj tomu, že pri synčekovi som ako prvorodička ešte nevedela situacie riešiť tak ako teraz pri dcerke, že som bola zo všetkeho viac vymatana a ten moj strach a stres som prenašala aj synčeka. S dcerkou už tolko všetko neriešim a myslim, že sa to na nej odrazilo tym, že menej plače lepšie spinka atd atd

b1105
11. mar 2013

maju viac koliik ked su mali 🙂 i a bavia ich ine veci ako dievacata

gubcikova
11. mar 2013

u nás to nieje pravda okrem toho plaču teda.dcérka mala koliky 2,5mes.,nespávala,jedlo je doteraz hrôza,tvrdohlavá je hrozne a neposlušná ani nehovorím,potrebuje neustálu pozornosť a neobsedí 5min v klude.syn je oproti nej anjelik,teda až na plač pri zuboch.spinká celú noc od narodenia,papá aj za sestru,sám sa hrá,je to taký cecík malí.

moni
11. mar 2013

U nas to teda absolutne neplati; dcera narocne dieta, syn totalny bufetacik 🙂

soldi
11. mar 2013

@usiko podla mna je to silne individualne 🙂
mam chlapceka- koliky nemal, bol vzdy kludne pokojne babatko, od styroch mesiacoh zaspaval sam, doteraz mi spi 17 hodin denne, s jedenim problem nema (v desiatich mesiacoch zjedol dve kila denne!) poslucha uplne uzasne, tvrdohlavy nie je vobec. kamaratka ma dievcatko, prvy pol rok preplakala kvoli kolike, spi jej cca 10 hodin denne, robi si co chce, atd.

taketo skatulkovanie vazne nefunguje 🙂

barunka
11. mar 2013

@usiko tak ja tvrdím jednoznačne že nie...Prvú som mala dcérku, absolútne nespala, vkuse plakala, nechcela papať, grckala a plakala a plakala a plakala... Teraz mám druhého chlapa a je to absolútna pohoda. Síce máme tiež reflux, ale úplne v pohode... Plače len vo výnimočných prípadoch, ak ho niečo bolí... Inak vôbec.
Možno preto je pre mňa jednoduchší, že pri dcérke som si to "odtrpela", bola prvá a kopa problémov... teraz je to super 😀 😀
Aj koliky sa dajú super poriešiť... Cvičiť, masírovať bruško, kvapky a ide to 😀 😀

matozazzo
11. mar 2013

To je individualne... Z jasli a skolky vidim,ze vsetko zavisi od rodicov,ako dietatko vnimaju,akceptuju,co dovolia a je to uplne jedno,ci je to dievcatko alebo chlapec. Stale som si myslela,ze vyvoj chlapcov je akoby pomalsi,neskor rozpravaju,oducaju sa od plienok atd. Ale to zavisi fakt len od rodicov! Mala som uz 1,5r chlapceka,kt.sa pytal na nocnik,rozpraval a naopak 3r dievcako a ani jedno z toho.. Mamky ich takto "viedli". Chlapc potrebuju viac nohavic,dievcata viac siat a sukni 🙂 Dve kamosky maju teraz malych chlapcekov a koliky len obcas,krasne spinkaju,papaju...

cecil36
11. mar 2013

neboj tie mile a pokojne dievcatka to rodicom vratia v puberte 😀 Puberta dievcat je totiz momentalne vraj horsia ko u chlapcov. To nema z vlastnej hlavy, to je nazor viacerych psychologov.

gubcikova
11. mar 2013

@matozazzo ja zase stým že za všetkým sú rodičia nesúhlasím.na dcérku bola som a som prísna,aj tak mi teraz občas prerastá cez hlavu.vediem syna presne tak ako som viedla dcérku no on je iná osobnosť ako ona.to čo vedela ona,on nevie to čo vie on,ona nevedela.proste sú to dve rozdielne osobnosti

gubcikova
11. mar 2013

@cecil36 tak to mám čakať že ked mi teraz už prerastá niekedy cez hlavu v 3rokoch a myslím si že s nou plieska puberta že v 15rokoch bude kludná? to si ma potešila 😀 😀 😀

cecil36
11. mar 2013

@gubcikova no neviem, taka ista by som si nebola, vzdy moze byt horsie 😀 😀 😀

marsys
11. mar 2013

ja mam dievcatko-teda uz slecnu bezproblemovu od malicka..papala,spinkala,nebyvala chora...puberta uplne v pohode-zvladnutelna..maximalne samostatna,poslusna uz od mala.
Zato so syncekom si to teda ,,uzivam,, ..nesamostatny,vecne umarchtany,nechce papat,malo spi,stale chory..........ale je to milacik 🙂 ved je moj. 😎

zuzi0911
11. mar 2013

no neviem bo ja mam len baby ale obidve od narodenia ulakane,nespaci,stale en narukach,same sa nevedia zabavit poriadne,zato sesternica ma chlapca a ani poriadne nevie ze ho ma

babybubble
11. mar 2013

ja mám dvojičky maličké, ale dievčatko je náročnejšie ako chlapček, niekedy ani neviem, že ho mám 🙂

cerez
11. mar 2013

Mám doma aj - aj. Koliky nemali ani jeden. Syn je skutočne plačko, vzdorovitý, ale inak šikovníček. Dcéra ako maličká bola ako slniečko, vzdor si u nej ani nepamätám, rovnako šikulka. Aleeeeeeeeeeeeeee! Sestra má tiež párik, deti mali obe koliky, ale syn bol spokojnejšie dieťa, rýchlo sa naučil rozprávať, odplienkovať. U dcéry to bolo horšie najmä spánok, jedenie a odplienkovanie. S tým sa ešte trápia.
@usiko

stastnevydatam
11. mar 2013

my mame 2,5 rocnu dcerku.. ako mimi bola dobrucka, len troska narocnejsia na pozornost, rada sa nosila a nechcela byt sama.. spinkavala dobre, v noci sa budila asi 3 krat na papkanie, rano sme tahali aj do 10 hod.. teraz mame 6 mesacneho synceka (a klopkam na drevo) je uuuuzasny.. dokaze aj pol hodinu len tak lezkat,pohra sa s rucickou, uuuplne zlaticko.. budi sa castejsie na papkanie, aj rano vstava skor.. koliky sme mali len cca 1 mesiac..

pred porodom som si myslela, ze chclapci su narocnejsi.. zatial tuto famu vyvraciam 🙂))

smario5
11. mar 2013

Dobrý, náš prvorodený synček (3,5 r) bol zlatučké babatko, spinkal skoro vzdy, zubky bez problemov mu vysli, po očkovaniach ani len teplotky, žiadne koliky... nikdy sa nebal ludi, hocikedy spinkal aj u babky, ktokolvek ho zobral na rucky, vzdy sa usmieva, sam sa hrajkal - jká, proste ani sme nevedeli ze ho mame... teraz chodi do skolky - nikdy rano neplace... no proste ukazkovy, aj ked tiez ma svoje muchy niekedy a od 2 ročkov je taky maly šaško.... Druhorodená princeznička ( 1 r.) tiež vela spinká, ale... čo zubček to teplota, vyzaduje pozornost, nemožem ju nechat ani na chvilu samú, hned placka, a vzdy lozí (este po štyroch 🙂) za mnou, najlepsie je ked je na rukách.... samozrejme boji sa cudzích, len trosku sa niekde ťukne a už plaač prevelký, co sme pri synčekovi vobec nepoznali... a veľa kamaratiek, ktore maju syna aj dceru, hovoria, ze baby su citlivejsie a viac zamamkované , co sa potvrdilo aj u nás 🙂) P.S. ale obidve nase zlatičká nemali ani nemaju problém s papaním 🙂

lelek1
11. mar 2013

maminky, ja nemam s cim porovnavat mam len jedneho syna, ale je to uplne maciatko, bol velmi dobry uz od babatka, ziadna kolika, sikovny na vsetko, rychlo sa naucil chotit, teraz ako 5 rocny uz scituje a odcituje priklady, ale sestrina dcera, to uz je iny pripad, skor naopak myslim, ze chlapci su ovela menej narocny na vychovu, to je ale moj nazor.

cacika
11. mar 2013

u nás to tiež nie je pravda. syn je síce velmi akčné, náročné a zvedavé dieťa ale dcerka je este viac 🙂
@usiko

katren
11. mar 2013

u nas to nejako nesedi..... 😅 😀

rainee
11. mar 2013

Mam dcerku a ta je velmi narocne dieta po kazdej sttranke a je podla mna za 3 chalanov 😉

kolinia
11. mar 2013

@soldi wow, 17 hodin denne? a to ako? 🙂))))

usiko
autor
11. mar 2013

Diky baby....ste ma aj upokojili..mame dceru o ktorej ani nevieme ze ju mame, uplna vegetacka, kludacka,, cakam chlapceka a okolo pocuvam same hrozby ake to budem mat tazke a tak...ale vdaka, upokojili ste ma, nie je to sablona, neda sa to takzto tvrdit takze mam nadej🙂

usiko
autor
11. mar 2013

@kolinia asi zrata noc aj den...nasa spi v noci 12 a cez den 3-4 hodky.....spolu cca 15-16h....ale uz mam pocit ze ma nejaku poruchu alebo co, lebo je skoro 2,5 rocna a niektore deti v jej veku ledva spia cez den 1 hodku.....

kikimon
11. mar 2013

u nas je narocnejsie urcite dievcatko🙂 syn je velmi dobry, poslusny, trosku lenivejsi.. 😅 a baba je aj za troch chalanov.. 😉

usiko
autor
11. mar 2013

@marsys co je umarchtany?

yesno22
11. mar 2013

... ja si myslím, že veľa závisí od génov, od poradia v akom sa dieťa narodí, od toho, či ho vychováva iba matka alebo široká rodina, je veľa faktorov, ktoré ovplyvnia povahu dieťaťa 🙂
...v mojom prípade bol syn prvorodený, viac obskakovaný...a stále vyžaduje viac pozornosti ako jeho mladšia sestra...takže vo všeobecnosti sa dá povedať, že je náročnejší 😉

gr
11. mar 2013

Ja mam tiez doma uzasneho a pohodoveho synceka.

kolinia
11. mar 2013

@usiko no ved to, moja ma 16 mes a spi dokopy den aj noc cca 13-14 hodin, ani si nedokazem predstavit, ze by spala tak vela....tolko spavala ako trojmesacne babo, no teraz sa uz v noci nebudi, pespi tych cca 11-12 hod vkuse...

awalancha3
11. mar 2013

........rozdiel medzi chlapcom a dievcatkom zacnes vnimat az tak okolo roka, roka a pol..... chlapci su naozaj taki priamocierejsi, nekomplikovani, u dievcatka uz zbadas, ze je to proste "mala zena".... uz vedia byt tym svojim milym sposobom aj rafinovane, a ako keby mysleli dva tahy dopredu...ale kym su to babenka, tak su to len babenka......