Sushi v tehotenstve

10. júl 2022

Ahojte, som v treťom mesiaci tehotenstva a chcem sa opýtať, či si môžem dať aspoň zeleninové sushi? Všade čítam, že v tehotenstve sa nemôže. Ale aspoň to zeleninové ma zaujíma či ste jedli🙂 Dakujem

kabba
10. júl 2022

Vsak sushi sa nemoze kvoli surovej rybe, kvoli bakteriam. Ak si das sushi, ktore nebolo v kontakte so surovou rybou, tak mozes 🙂

luliu
10. júl 2022

Ako myslíš ryžu so zeleninou? Áno, tu môžeš ....

saska85
10. júl 2022

Ja nejem teraz sushi ani poke

tindik
10. júl 2022

Ja som vege sushi jedla. Dokonca je v riase veľa vitamínov, najmä železa, ktoré v tehotenstve treba dopĺňať, takže za mňa o to lepšie 😄

greta2017
10. júl 2022

Ja som jedla zeleninove sushi a vsetko bolo ok😉

evaachesa
10. júl 2022

Bežne som si dávala 🥑 maki. 🤤

ropucha6
11. júl 2022

Ja som uz mala asi 5krat aj zopar malych kuskov lososoveho a v pohode. Ked je v prevadzke bakteria, nepomoze ti ani, ked si das uhorkove 🙂 davam si vsak len v jednom retazci a neprehanam s mnozstvami, viac si dam uvarenych kreviet. Ine ryby zatial ozelievam.

tenerifka
11. júl 2022

mozes si v pohode dat aj sushi zo surovej ryby, ale treba mat 100%-tnu istotu, ze bola minimalne 72 hodin zmrazena na aspoñ -20ºC, to zabije pripadne parazity, a samozrejme ryba musi byt pred zmrazenim cerstva, nie ze stala ppredtym 5 dni v chladnicke.
Nechapem dost dobre otazke o zeleninovom sushi, to akoze nejes v tehotenstve ryzu so zeleninou?