Tampóny Ellen

roxy
10. okt 2011

Ahojte dievčatá, dopočula som sa o týchto probiotických tampónoch, ktoré by mali predchádzať vzniku mykóz a pomáhať pri ich prekonávaní. Máte s nimi nejaké skúsenosti? Čo hovoríte na cenu? Nie je 11e za balenie priveľa?
Budem vám veľmi vďačná za odpovede.

sisaha
10. okt 2011

@roxy no neviem, radsej by som probiotika uzivala v perorálnej forme, ako v tamponoch..podla mna je to hlupost. to akoze budes 30 dni v mesiaci nosit tampon, aby si predchadzala mykozam???

roxy
autor
10. okt 2011

aha, sorry, táto téma patrí do inej kategórie. 😅 adminky prehodíte ma prosím? dakujem 😉

roxy
autor
10. okt 2011

na obale je písané že používat len počas menštruácie, preto sa pýtam či to môže mať nejaký význam alebo to je len reklamný ťah?

renab
11. okt 2011

@roxy tampóny sa používajú len počas menštruácie, nakoľko majú čo vsakovať. Keby si ich používala aj mimo, vysušovala by si si sliznicu, čo by mohlo viesť k ďalším komplikáciám.

zelovocka
11. okt 2011

@roxy ahoj, ak nemáš problémy (mykózu a pod.), tak kašli na to a nekupuj. ak už problém máš, a si zároveň ochotná obetovať 11 €, tak vyskúšaj a daj nám vedieť 😉 myslím, že oveľa dôležitejšie sú probiotiká v strave - také "ozajstné", nie komerčné pseudojogurty, ktoré neobsahujú žiadne živé kultúry, ako to drzo hlásajú na každom balení. plus samozrejme vyhýbať sa klasickým sladkostiam (rafinovaný cukor, biela múka, stužené tuky) a červenému mäsu a údeninám. to sú potraviny, ktoré narúšajú prirodzené pH v tele, intímne oblasti nevynímajúc. takže ak je zlá strava (nehovorím že je to tvoj prípad 🙂 ), tak si môžeme pchať neviem aké tampóny, čípky atď., len tak ľahko sa to neupraví.

roxy
autor
11. okt 2011

dakujem za odpovede. ja to možno skusim a dam vediet...tusim som vážne lahko ovplyvnitelná reklamou 😉

filipal
21. okt 2011

@roxy v Rakusku v Bipa stoja 6,49 €. takze nepreplacaj ich u nas. nie je to celkom tak, ze v tabletach probiotika stacia, malo sa ich dostane do cielovej stanice, ktoru ty potrebujes. 😉
ak mas problemy, stoji to za to vyskusat. ako prevencia sa mi zdaju prilis drahe...

monigue1
9. nov 2011

ahoj roxy,
ja ti ellen urcite odporucam. ja som mala s mykozami takisto velky problem a ellen mi pomohli. doktor mi to vysvetlil, ze vlastne pocas menstruacie je kazda vaginalna mikroflora oslabena (je jedno ci mas problem alebo nie), ze sa ti zvyzuje pH a znizuje mnozstvo lactobacilov. no a ked si ty vyliecit tu akutnu formu nejakym kremom alebo vaginalnymi tabletkami, tak vaginalna mikroflora ti stale ostava narusena. skonci ti menstruacia, patogenne bakterie sa ti premnozia (lebo ta nema co v tej vagine chranit) a vrati sa ti mykoza. jedine ako mozes obnovit vag mikrofloru su probiotika. a to co pisala filipal je pravda, ze ked uzijes tabletky, tak sa ti iba cast dostane do vaginy. v tych tamponoch to das tam presne kedy potrebujes a tam kde to potrebujes. a este co sa tyka ceny, zevraj staci pouzit iba 9 tamponov pocas menstruacie (3 denne po dobu 3 dni). tym padom mas to balenie normal alebo mini na dva cykly. a inac za 11 je vela, ja som ich kupovala vzdy za 9eur cca.

medvedicka
10. nov 2011

dievcata, je to bomba. svrbenie bol moj vecny problem-takze antimykotika, chvilku pohoda a zase svrbenie, a tak stale dokola. zacala som uzivat aj probiotika v cps, zlepsilo sa to o cosi, ale problem sa stale vracal. vyskusala som vsetko mozne, a v maji aj ellen, ktory som nasla v lekarni. drzala som sa presne pokynov uzivania a od jula som v pohode.pocas prvych troch mesiacov pouzivania som mala jednu svrbivu etapu,ale bola ovela znesitelnejsia ako tie predtym, teraz 4 mesiace si uzivam novy zivot. pre istotu tampony uzivam aj nadalej, uskodit nemozu a ked pomozu, stoji to za to. dala som za ne nieco cez 9 eur, ale vychydza ma to ovela menej, ako kazdy treti mesiac kupovat gely, masticky, aplikatory.....
Nedam na ne dopustit

filipal
10. nov 2011

@medvedicka ano, aj ja som spokojna...ale mrkni co pisem vyssie, v Rakusku su ovela lacnejsie....

monigue1
15. nov 2011

@filipal ale nie kazdy moze ist do rakuska, ked nie si z bratislavy.. :( a ked si zoberes tak rozdiel je 2 eura a to ta ta cesta do rakuska urcite tolko stoji...

filipal
15. nov 2011

@monigue1 dakujem, ze si to rozviedla....
ja som to sem dala ako tip, kazdy si musi zvazit.... ale ty z Bratislavy si, nie?

amdeis
15. nov 2011

Tiez som premyslala o tychto probio tamponoch. Som sa o to zmienila ma gynde a sestricka mi povedala, ze vsetky modne vystrelky netreba vraj skusat. Tym netvrdi, ze su zle, ci skodlive, ale skor ako mozu probiotika sluzit, ked je vagina vyplavovana krvou a ta krv narusa prirodzenu mikrofloru, teda ako zabezpecit, ze sa tam mikroflora po vlozeni tampona udrzi. Ze ci mam problem si obnovit mikrofloru po menzese. Zamyslela som sa nad tym a mala pravdu. Roky pouzivvam probioticke vaginalne capipky a hned po menzese si ich na noc vkladam, v pripade potreby opakujem niekolko dni za sebou. Roky trpim na mykozy roznej intenzity, nastastie posledne roky to mam dost silno pod kontrolou. Dokonca to viem zvladnut aj ked beriem atb, co v minulosti som bola zaplesnena az po usi. Takze sice osobnu skusenost nemam, ale povazujem to trosku za drahy spas na to, ze to niekto potrebuje brat pomerne dost casto.

jarja
7. sep 2012

Mne to odporucala gynekologicka, kedze mam dost casto problemy so svrbenim, zatial ich pouzivam len 2.mesiac ale medzi tym som mala opat problem...tak hadam sa to upravi ked tu pisete ze to pomaha, a aj doktorka vravela ze s nimi ma dobre skusenosti...

martusska
21. jan 2013

Chcem sa opýtať naozaj sa musia používať iba počas menštruácie? Ja som včera pri nenormálnej bolesti a pálení vzala dva tampóny Ellen a všetko nepríjemné zmizlo...???

majtazka
18. nov 2013

Mne ich dneska gynekologicka odporucila pouzivat pri pouzivani plavarne aj mimo menzesu. Lebo akonahle pouzijem plavaren mam mikozu. Nestaci pouzit obycajny tampon ako prevenciu, sa mi zdaju drahe. Nema niekto skusenost s verejnymi kupaliskami?

waitinka7
24. mar 2014

Dievčatá, ak by ste mali záujem, ponúkam nové, originál balenie PROBIOTICKÉ TAMPÓNY ELLEN ECO normal 22ks za 10 Eur. Objednávky robím cca každé dva týždne.

milinocka
26. apr 2014

@waitinka7 Ahoj! Rozmyslam nad tymito tamponmi. Je tvoja ponuka aktualna? A ako to, ze cena u teba je lepsia ako na nete? A v pripade zaujmu dokedy a akym sposobom by mi boli tampony dorucene? Dakujem 🙂

waitinka7
29. apr 2014

@milinocka Ahoj, napíšem Ti to do IP

tana85
29. apr 2014

@majtazka ja som si do bazenov kupila take specialne tampony s vazelinou, na tie dve hodky sa zastuplujem a nieje problem. neviem ako sa volaju, ale na obale maju taku babu v plavkach, trosku nemoderny vizual, ale inak fajn. kazdy tampon je baleny zvlast a natrafila som sa ne na nete v cechach, u nas sa nedali nikde kupit

sencanka
5. jún 2014

@waitinka7 Ahoj, je tvoja ponuka este aktualna?

waitinka7
6. jún 2014

@sencanka No, ked sa nazbierame viaceré, tak nie je problém.

nikdob
15. jún 2014

Ahoj aj ja by som mala záujem ak je este poonuka aktuálna.

viva13
20. júl 2014

ahoj, prosím poradte kupila som si probitotické tampony, možem ich použiť aj mimo menštruácie? chystám sa na kupalisko, nemám dobré skúsenosti lebo som už chytila mykozu, daju sa použiť? ako sa ochrániť aby som to nechytila?dakujem

waitinka7
17. sep 2014

práve sa chystám objednavať, vyjde to oveľa lacnejšie ako v lekárni, ktorá má záujem, napíšte IP.

katka13122
5. feb 2015

@waitinka7 je to este aktualne?

waitinka7
5. feb 2015

@katka13122 ak sa nazbierame viacere, tak nie je problem

0ria0
2. aug 2016

Baby ktoré ste ich používali ako ste s nimi boli spokojné? Mne to príde ako dosť veľká hlúposť že sa môžu používať iba v čase menštruácie, je to pravda?

kamlicek
9. aug 2016

@0ria0 dobre si to napisala, aj mne to pride ako dost velka hlupost a myslim ze na mykozu su o vela lepsie ine lieky ako toto

0ria0
9. aug 2016

@kamlicek takže nie som samá čo si to myslí, hej?