Tehotenstvo a očkovanie

pepusa1
22. dec 2017

Dobré ránko
Chcem sa opýtať mamičiek ktoré žijú v UK ci sa dali počas tehotenstva očkovať proti chrípke a čiernemu kašľu keďže tu to žiadajú. Proti chrípke som očkovana ešte som nevedela že som teho.ani neviem vi som bola už ale-bo iba na samom začiatku ale proti č.kašlu sa nechcem dať. Ake máte názory? ďakujem 🙂

tatiana1329
22. dec 2017

Ja tam sice nezijem ale pocas tehotenstva by som sa nenechala ani pocas dojcenia. Potom to je na tebe ci sa das alebo nie ale pocas to radsej nerob. A trochu mimo: muz bol cerstvo ockovany na cierny kasel a aj tak ho dostal, tak neviem ci to ma vobec vyznam. Ale je to na tebe. 🙂 drzim palce 🙂

lindusss2016
22. dec 2017

@pepusa1 v UK toto ziadaju od tehotnych? Boze nikdy!!! Teda ja by som sa nedala ani nie tehu a takto uz duplom nie! Ockovanie proti chripke je podla mna ale uplne zbytocne no a nepoznam nikoho, kto by dostal cierny kasel. Som tehotna druhykrat a ani raz som nebola ani len nachladnuta

sivypegas
22. dec 2017

Nieeeeeeeeeee

lavieenrose
22. dec 2017

v uk nemaju povinne ockovabie nikto ta nemoze donutit jedine by ta nevzali do skolky :D ...su tam horsie nastrahy ako cierny kasel...taka ruebeola..neviem ci to beru tak ze matka by mala odovzat novorodencovi protilatky..treba postudovat..lebo tym ze je tam ocko slobodne su tam rozsirene taketo choroby...ohrozujuce zivot novorodenca..nie starsieho dietata ci dospeleho....niektore ockovania nemaju za ulohu chranit cely zivot len rizikove obdobie...a nie kazdemu ockovanie zabere preto je dolezita kolektivna imunita...

jvlo
22. dec 2017

Nikdy by som sa nedala ockovat proti nicomu v tehotenstve. Ved v tehotenstve sa pomaly nesmu ani kvapky do nosa, ktore maju neskodnejsie zlozenie ako vakciny 😱

danielalaura
22. dec 2017

ja zijem v UK a odmietla som obe ockovania jak na chripku tak cierny kasel v prvom tehu som uz bola objednana ale rozmyslela som si to a nedala sa zaockovat.... oni ti nahovoria ze to potrebujes ze to bude chranit babo po porode do prveho ockovania ... ak planujes kojit tak to na 100 percent nepotrebuje ... mam aj kamosky co sa dali zaockovat a nemali ziadnu reakciu ale ja osobne by som sa nedala

hradnapani
22. dec 2017

urcite nie. Ako na slovensku sa ockuje dost, ale tehotnym to neodporucaju ani tu

sisaka
22. dec 2017

@pepusa1 v Kanade sa ockuju proti chrípke aj tehotné, už si zaockovana, takze s tým nič nespraviš, ale môžeš byt kľudna, je to bežná prax. Proti čiernemu kašlu sa očkovanie ponuka tehotným, ktoré sú v 26 týždni a viac, ak je outbreak, alebo v dospelosti neboli očkovane dTap vakcínou (diphtheria, tetanus, acellular pertussis) aby bol chránený novorodenec. Ak máš pochybnosti pýtaj sa lekárov, či sestier, neviem kto u vás očkuje a žiadaj si viac info, tie sa tu na MK nedozvies. Ak si už rozhodnutá, že sa očkovat nechceš, tak sa nedaj, na to nepotrebuješ odsúhlasenie 200 žien z MK a rozbúrenie antivax hladiny, som si istá, že nikto ta nútiť v UK nemôže.

nikaeli
22. dec 2017

Dat si pocas tehotenstva do tela virus?? Nikdy 😨
Teda ja by som sa proti chripke nedala ockovat vobec. Par rokov dozadu (10) som dostala moznost ockovat dcerku s vrodenou srdcovou vadou ZADARMO, pytala som sa vtedy lekarky, ze ako sa mam rozhodnut, podla coho. Vtedy este nebolo tolko info o vakcinach ako dnes. Len pokyvala hlavou "NIE", a teda som podpisala, ze odmietam..

siska53
22. dec 2017

@pepusa1 v tehu bybsom sa ockovat urcite nedala..takmer som sa dala zaockovat proti tetanu,ale vzdy som nanto kvoli praci zabudla,potom som zistila,ze som tehotna.. Dala som.sa ockovat az ked nebolo dojcene ani jedno dieta.
Skor som sa chranila,nastastie som nechodila vela po OC a bola som.len zoparkrat prechladnuta.

kluska
23. dec 2017

ockovanie je ako liek a ma vela neziaducich ucinkoch, v tehotenstve pozeras co vsetko das do seba, ci nejaky paracetamol, ci mozes ryby, ci mozes nejaky plesnovy syr alebo neviem co a taka vakcinka je uplne bezpecna, ze sa ani nerozmysla, ze by mohla niekomu ublizit...
to ze bude tvoje dieta chranit nevie nikto, lebo nie u kazdeho sa zrobia protilatky, ale precitaj si radsej zlozenie, co to obsahuje a co teda pojde cez placentu do vyvijajuceho sa plodu, ktory je v tehotenstve najviac zranitelny, lebo sa este len vyvija.

bosoriak
23. dec 2017

@pepusa1 Prosim, hladaj overene FAKTY, nie NAZORY. Ako pise @sisaka - pytaj sa ludi, ktori tomu rozumeju a vedia ti to vysvetlit, nie ludi, ktori ti zfleku oznamia, ze by nedali ockovat ani skrecka, lebo tomu neveria.

unctadorg
23. dec 2017

Prosim maj rozum a neockuj sa tehotna! Nie nedala som sa ockovat...

tinaa64
23. dec 2017

Nezijem tam ale nedala..ani deti nemam..a v tehu? Uz vobec nie

stormie
23. dec 2017

@pepusa1 aj mne nukali ale odmietla som

pepusa1
autor
25. dec 2017

@lindusss2016 áno musí každá a aj v Írsku. Ja som už očkovana proti chrípke ockuje sa raz ročne počas zimných mesiacoch keďže som chorlava chodím a bola som uz a ešte som ale nebola teho alebo ak áno tak veľmi málo ale na čierny kašeľ sa nechcem dať.

lindusss2016
25. dec 2017

@pepusa1
Ja som v UK zila 6 tokov, ale toto mi uplne uniklo. No tehotna som tam nbola a tiez nie som typ, co chodi na preventivky, takze som tam za cely cas navstivila len raz zubara...
Ockovanie proti chripke je totalny hnus a nezmysel podla mna, ale ta.co uz,mas to uz za sebou, aj ked ja by som to odmietla aj mimo tehu a proti ciernemu kaslu by som sa tiez nedala veru...

pepusa1
autor
25. dec 2017

Každý má iný názor ale ja som tiež proti očkovaniu v tehotenstve keďže si žena dáva pozor aj na lieky ake užije. Ale chcela som vedieť ci ženy idú.

pepusa1
autor
25. dec 2017

@lindusss2016 mňa na to posielajú ročne lebo mám slabšiu imunitu a vírus ľahko nachytam . A bola som u tzv.Midwife čiže pôrodná asistentka ktorá sa o mňa bude starať celé teho .a ona mi povedala že budem musieť sa ísť dať očkovať vravim bola som proti chrípke a ze aj na č.kašeľ. Určite by som sa nešla ani proti chrípke keby viem

danielalaura
25. dec 2017

@pepusa1 rozhodnutie je na vas donutit vas nemoze ... Maximalne navrhnut moznos ockovania ... Oni to maju v popise prace oboznamit vas so vsetkymi moznostami ...

pepusa1
autor
25. dec 2017

@danielalaura povedala že musím ísť ze pôjdem a keď som povedala ze na chrípku uz som tak povedala ze treba aj tak vravim to sa ročne tak ze treba zistiť presné kedy som bola celkovo taka rozkazovacna mi prišla .

unctadorg
25. dec 2017

@pepusa1 uk je dobrovolne ockovanie. Nutit ta nikto nemoze

danielalaura
25. dec 2017

@pepusa1 aj u nas skusala skoro som podlahla uz som aj termin mala a nesla som neriesila to to sa moze ib
a do urciteho tt ockovat ak dobre pamatam

pepusa1
autor
27. dec 2017

@danielalaura ahoj dnes nám bonus bola som u midwife a ze mam začať užívať Aspirin počas celého tehotenstva takže som z toho jeleň

danielalaura
27. dec 2017

@pepusa1 kvoli comu?

pepusa1
autor
28. dec 2017

@danielalaura ja sama neviem to mi uz prvy krát vravela keď som bola u nej ze zvyknú dávať ženám na krv lebo som chudokrvna plus so železom ale ja som to nikdy nepočula brať aspirin počas celého tehotenstva takže sa bojim

maggiba
28. dec 2017

Uff, to znie ako riadny koktejl zbytocnych sajrajtov do tela. Ci uz tehotna alebo nie, toto by som do seba nedala.

Btw. prave ockovani na cierny kasel ho vzdy schytaju... (napr moja sestra, doteraz ma problemy a to prekonala cca 5 rokov dozadu) Chripka je tiez otazna, citala som clanok normalneho media, kde jeden lekar/vedec (nepamatam presne) vyjadril nazor, ze by sa urcite nedal ockovat tohtorocnou vakcinou proti chripke s minulorocnymi kmenmi. Jasne, je to na kazdom, len mi to cele pride prilisny hazard aj skrze tehotenstvo (celkovo, nie len chripkova vakcina).

Aspirin proti chudokrvnosti? Tak jej povedz, ze si budes davat nejaky cisty , prirodny pripravok na zelezo. A podporis to aj stravou. Nech si aspirin pojeda sama 🙂

extrate
28. dec 2017

@pepusa1 na ten čierny kašeľ sa očkuju tehotné v poslednom trimestri aby bolo dieťa chránené prvé dva mesiace života lebo pre tých najmenších je čk nebezpečný. Aspirin v malých dávkach sa berie na riedenie krvi- proti tromboze ako prevencia.
Tiež by som radila sa rozprávať s odborníkmi, tu určite nikto taký nie je ..🙄

lavieenrose
28. dec 2017

@pepusa1 mam pocit ze si tak mimo ze ani nevies co ti midwife vravi..aspirin ?! si sa zblaznila? si si citala pribalovi letak? nemyslela nahodou ascorutin? ..nie je medzi vami recova bariera ? ...porozmyslaj nad vymenou midwife...fajn ze sa aspirin berie ako prevencia..ale ak to nepotrebujes lebo nie si chora tak urcite nie ..ta ucinna latka vobec nie je vhodna pre tehotne..a vobec to nejde dokopy s tym ze trpis chudokrvnostou...ascorutin je c a rutin..rutin spevnuje cievy..a c je na podporu vstrebavania zeleza..to uz dava trosku hlavu a patu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre