Tehotná aj napriek normálnej menštruácii

arousa
4. jún 2018

Kočky, stalo sa to niektorej z vás, že ste otehotneli a dostavila sa normálna, teda štandardne silná menštruácia? Som 6DC a mám presne tie isté pocity ako pri prvom tehu, akurát, že zatiaľ som si ešte nerobila test, keďže som mala normálnu menštruáciu ako obvykle (pri prvom vynechala). Je vôbec možné, aby som bola tehotná, keď sa odlučuje sliznica pri ms? Zajtra si spravím test...

pininka
4. jún 2018

Moja suseda mala tri mesiace este normalne ms a to uz bola tehu. Dalsia vec je, ze ja som mala tiez take pocity ako ked som bola tehotna a ms mi aj v kuse meskala a nakoniec to boli cysty. Uvidis ked si zrobis test.

arousa
autor
4. jún 2018

@pininka cystu som mala, ms meškal 10 dní , zhruba aj viem, kedy praskla (podľa silnej náhlej bolesti), a potom som aj pekne necelé dva týždne na to dostala. Ale tesne predtým, deň, ako mi praskla sme mali sex a vlastne aj deň na to a už pár dní mám takú nádchu, že sa jej neviem zbaviť. Ani kvapky, nič nepomáha. Uvidíme teda.

pininka
4. jún 2018

@arousa no aj chorobou sa moze vsetko zahaprovat, ale ako pisem, uvidis,ked si zrobis test

arousa
autor
4. jún 2018

@pininka som sa pobavila 🙂 dobrý príspevok Veľa kýcham aj bez príčiny. Je to tehotenská nádcha? https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/vela-kycham-aj-bez-priciny-je-to-tehotenska-nadcha/

kaitlin3
4. jún 2018

no nechcem ťa strašiť, ale ja som mala normálnu menštruáciu, keď som mala mimomaternicové tehotenstvo... isto si urob test a ak je pozitívny tak utekaj ku doktorke... nemusí to byť hneď ten najhorší prípad, ale radšej ísť skôr ako neskoro

arousa
autor
4. jún 2018

@kaitlin3 hádam nie, mám už jeden potrat za sebou, už aj stačilo

sasesoe
4. jún 2018

@arousa ja som mala "tehu" pocity aj napr.z nervozity - den pred sestrinou svadbou. Pre istotu som rano robila test, aby som si bola ista, ze mozem aspon pripitok. Cyklus este nemam - kojim, ale uz sme na prikrmoch. Takze niekedy to mozu byt len pocity, ale tiez som uz pocula o menstruujucich tehotnych...

danyb
5. jún 2018

je veľmi málo pravdepodobné, že by si bola tehu a odlučovali by sa kúsky sliznice maternice.. je možné, že má žena v čase menštruácie krvácanie ale nejde o menštruáciu, kde sa odlupuje sliznica.. ak by si bola tehotná z predchádzajúceho cyklu, test by ti už ukázal, vyskúšaj a ak bude pozitívny, určite choď čo najskôr k lekárovi, môže to značiť problém ☹
ja som mala pri oboch deťoch prvé "krvácanie" v čase menštruácie a bolo dosť iné ako normálne býva, kratšie, skoro bez bolesti a bez kúskov zrazenín..

arousa
autor
5. jún 2018

@sasesoe
@danyb baby, keď vás tu už mám, švagriná teraz potratila v 6.mesiaci tehu 😓, výsledky sú také, že plod bol slabo vyživovaný, srdiečko aj ostatné orgány boli v poriadku, problém bol v placente. Primár nemocnice povedal, že nabudúce treba nasadiť liečbu, aby bolo dieťatko v poriadku donosené. O akú liečbu, tie, ktoré ste sa s tým, alebo vaše známe, kamošky stretli ide?

danyb
5. jún 2018

@arousa tak to mi je ľúto ☹ a akú liečbu mal na mysli teda neviem, nech sa švagriná opýta lekára

arousa
autor
5. jún 2018

@danyb to je jasné, určite to bude riešiť, skôr som sa chcela tu opýtať, či má niekto podobnú skúsenosť

soldi
5. jún 2018

@arousa pravdepodobne pojde o problem so zrazanlivostou krvi. zvyknu sa pichat injekcie fraxiparin cele nasledujuce tehotenstvo.

sasesoe
5. jún 2018

@arousa to mi je luto, zial ani ja neviem, ale bola som prekvapena kolko vela mamiciek musi tehotenstvo ozaj prelezat a niektore aj v nemocnici niekolko mesiacov. Pravdepodobne pri dalsom tehotenstve bude na rizikovom od zaciatku, bude viac sledovana atd. Pri druhom sa ma pytala gyn aky bol prvy porod aj potom v porodnici chceli vediet "vsetko" o prvom tehu a porode (rodila som inde). U mna to tiez chvilku vyzeralo na placenta previa, brala som vsak len magnezium a kazala mi vela lezat s vyvysenou panvou. No to bol este len 4m a potom sa to upravilo.

majkaj18
10. jún 2018

@arousa ahoj a ako to napokon dopadlo? Bola si tehotná ci? ☺️

arousa
autor
11. jún 2018

@majkaj18 ahoj, bola to klasická ms 😕

arousa
autor
10. dec 2019

@majkaj18 ale další cyklus sa už ms nedostavil 🙈 Máme synčeka 💛

majkaj18
14. dec 2019

@arousa srdečne gratulujem ☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre