Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

dadqa86
2. apr 2010

katka22r: takze sa vyhibas vody 😀 😀 😀 ale podla mna ta to aj tam caka 😀 😀 😀 vode neujdes hehehe drzim palce 😀 😀 : Petika: ako som ti uz pisala vela stastia a tesim sa stebou moja...drzkaj sa a gratulujem 🙂 😉

xpetka1x
2. apr 2010

Petika super tak ti blahozelam nebojkaj teraz to uz bude dobre vsetko ja ti veeelmi drzkam palceky super som rada🙂 a v kolkom si tt??

Katka no mi ideme tiez na velku noc prec do Polska do Osviencimu no tak som zvedava ako to dopadne dufam ze sa tam nedogrcam boli ste tam uz&,??

burina111
2. apr 2010

jááj peti, moja ani nevieš, ako si nás veľmi potešila...hrozne držíme palce, isto to bude dobré..tak už dávaj týždne do profilu, my potom nie sme v obraze 😀
no ešte naša dadka, že? a budeme zas všetky pokope 😉
baby isto to dobre dopadne, držíme hrozne hrozne palce

dadqa86
2. apr 2010

burina111: mnoo este tu chybam ja a budeme kompletne ako sme aj boli 🙂 ,ale to si este asi pockame kym sa mi to podari mnoo teda nam ☹ uvidime mnooo.... 😉

petika
2. apr 2010

Dadulka, neboj, všetko dobre dopadne, podarí sa. Poznám ten pocit, že všetky sú zase úspešné tehulky a ty sama a ko kolík v plote.... Nenecháme ťa len tak samú, neboj. Tiež som čakala a keď sme sa na to prestali sústrediť, prišlo to. Dnes nám týždeň meškala mrcha a tak sme spravili test a aj keď som si myslela, že to nič nebude, že to len blbne, tak sme našli po chvíli dve čiarky. Takže sme opäť na úplnom začiatku. Nechcem to preto zakríknuť, potíšku sa tešíme a začíname byť opäť zodpovední, ale nechávame otvorené zadné dvierka, lebo nie je všetko tak, ako si to vysnívame. A tak sme asi v nejakom 5 - 6 týždni, myslím si. Aj na lekára si počkám, lebo teraz chodím služobne preč na týždeň, tak si počkám dva týždne, ak to bude ešte s dvomi čiarkami, pôjdeme sa k doktorke ukázať, či srdiečko bije 😉 ďakujem všetkým vám, baby, len včera dnes som dala to, že sa snažíme otehotnieť a aha 😀 teším sa.... Dadulka, ďakujem, aj ja som rada. Ty vieš, k čomu píšem. 😉

dadqa86
2. apr 2010

Petika: ano viem k comu pises moja 😉 🙂 ja ti drzim palceky aby ste sa mohli tesit aj nadalej...a verim tomu ze sa vam to uz podarilo a uspesne uvidis vsetko bude dobre....Len davaj na seba pozor teraz moja....a pozdrav aj polovicku 🙂 naozaj sa tesim svami a velmi...tak pekny vecer...awooooj 😉

zdenkam
2. apr 2010

Joooooooooooooooj, Petika, som rada s tebou. Som mala tusak, som sa aj tu uz chcela po tebe pytat, ale cosi mi vravelo, ze asi sa chces prihlasit s novinou. A aha ho. Nemylila som sa. Jeeeej som tak rada. A tak sa vam tiez paci Patrick? 🙂 Sme na rovnakej vlnovej dlzke. My asi toho Jakubka vyberieme napokon. HOc mne sa paci aj Rene. Ale muza to nenadchlo. 😒 Dobre Petika, teraz pekne pozitivne mysliet a pekne kyselinu listovu papat, tesit sa a bude vsetko dobre. Netreba sa moc bat, lebo si nepomozes strachom. Budem na Teba kazdy den mysliet.

Baby, tak kukam a kukam a asi som tu najstarsia prvorodicka. Sranda, lebo moja mama ma mala v 2Otke a ja som si vravela, ze budem tiez taka mlada mama a nejako v 2Otke ani nahodou sak ja som bola dietata do 25. Potom som nestretla spravneho chlapa a stale som mala tie tulave boty. Az kym som nestretla uz manzela a nepodarilo sa nam neplanovane. A to nam zmenilo cely zivot. A zakotvila som tu kde som ho stretla. V Irsku. 🙂 Ale ked sa pozeram s5 pred 3Otkou som na to fakt nemala byt mamou. Ja uz nepotrebujem chodit vonku ani kina ma nelakaju. Uz viac mam tie take vylety ako rodina. Alebo napr. v juni ideme na vikendovy pobyt to 4hviezdickoveho hotela ako rodinka. Keby som si chcela dopriat sama, tak maleho necham. Alebo ako so svadbou, tam som tiez maleho mala so sebou hoc to bolo komplikvane. Ale ja uz mam take obdobie, ze on je moje vsetko a uz mi to nepride ani ako obet ze vela veci co som predym mohla teraz nemozem. Len cestovanie uz nie je take easy ako ked ste single a idete kam vas dusa laka.
Takze ja uz isto nebudem taka mlada mamicka ako moja mama. 😉 Ale zas proste to nebolo ze som sa rozhodovala, to bolo ze som nikdy predtym po tom netuzila. Teraz sme uz aj financne zabezpeceny aj byty mame keby daco a tak. Trochu menej stresujuce to je ako keby som si predstavila seba ako 2Orocnu maminu.
Ale kazda sme ina a niektore maminky su krasne a obetave a oddane materstvu uz od 2Otky. Proste kazdemu ako sa paci.

Xpetka ty ides do Osviedcinu? Jooooj, na to by som nemala. Ja som bola v dome Anne Frankovej v Amsterdame /ked som zila v HOlandsku/ a na konci som plakala. FAkt som nemohla. Vsetku tu bolest a zufalstvo co tam bolo opisane o podobnych osudoch. Na koncetracny tabor by som nemala. Ja to strasne prezivam akoby tie veci a bolest stale na takych miestach boli. Ja ich citam a ma to boli.
Podla mna tam ozaj su.

Dadqa a aj ty sa k nam urcite pridas, uvidis. A budes rovnako stastna ako my vsetke. Kazdy mame svoj cas.

Inak co som prisla tak uz kazdy den mamkam. Stvrtok 3,5 hodky vecer, dnes 5,5 hodky a zajtra klasicka 8,5 hod a nedelu 7,5 hod. Asponze pondelok nerobim a aj muz je doma, takze budeme mat family day a ideme plavat. To mame namiesto oblievacky. Inak v Irl velkonocne tradicie 0 bodov.

Dobre, som hotova musim ist haji. A to este chcem zajtra piect velknocneho zajacika /barana formu som v sr nezohnala/.

Inak mna niekedy laka 3 tehu /zvlast teraz ked si toto tak uzivam/ ale na to nemam odvahu mat 3 deti a ziadnu rodinu na blizku, ziadnu babku a dedka, tetku ci ujka co postrazia deticky a muz 5 dni v tyzdni 8 hodin v praci. To by asi med lizat nebolo. Navyse uz aj po tych horach by muz chcel s detmi chodit a keby sme mali tretie tak to by sa nedalo moc. SAk uvidme. My sme nikdy ziadnu ochranu nepouzivali, tak vidime. Trosku si myslim, ze ale zmenim nazor na to tretie tehu az sa babo narodi a budem frcat medzi 2 detmi a od 6 mesiacov aj do prace sem tam po veceroch.

katka22r
3. apr 2010

dobre ranko ozyvam sa kym vsetci spia 😀 noo ked mam pravdu napisat vcera sa moje krsniatko sestrina mala no 2 rocna namna tak lepila,tak ja lauru na rukach a viki okolo nohy 😀 😀 😀 nooo ale tak to ja som vam bola taka unavena.....esteze som si troska oddychla u svokry..

petika juuuj super blahozelam a potom daj isto vediet ze co a ako hej?ja som pisala a nie len ja ze sa na to netreba sustredit a pride to vtedy ak budete najmanej cakat

tak dnes idem posvietit pasku a mnam mnam pochutnat si vecer na vsetkom 🙂

inak dadi ved aj ty tu coskoro budes sa vytesovat s bruska nebojaj

petika
3. apr 2010

Ahoj Katuška, niektorí sú už hore od nejakej pol siedmej 😀 tak súcitím s tebou, ďakujem Ti, verím, že všetko bude dobré. Dostali sme druhú šancu, tak si ju vážim, ale nestresujem sa, že pozor, teraz som tehotná. Beriem to tak trošku s chladnejšou hlavou ako prvý krát, i keď pocit to je krásny, hlavne, keď som videla tú druhú paličku na teste 😵 Telo asi najlepšie vie, kedy áno a kedy nie. Asi to prišlo tak, ako malo. Teraz som na to fakt nemala čas myslieť, lebo v práci toho mám dosť a tak..... a aha ho 😉 som rada, že som medzi vami a snáď to tak ostane.

Baby, ste krásne, ako rastiete, držím všetkým palčeky, nech je všetko ok, i keď na koniec je to stále v božích rukách 😔

zdenkam: 😉 Ďakujem, nemala som veľmi čas sem písať, lebo ako som spomínala, teraz mám prácu tak trošku na behu a ani som už veľmi nechcela, len som si prečítala, čo máte nové vy a chcela som si počkať na to, kedy vám napíšem tak, že budem medzi vami 🙂 a dočkali sme sa. Chceme Petrika, to je manželíkove meno, on o ňom sníva už asi 3 roky, že keď chalan, tak určite Paťko. No ak sa mu to podarí, tak prečo nie. Či už Paťko, či Adrianka, je to jedno, nech sa narodí zdravé a nech hlavne príde medzi nás. Nič viac si neželám 🙂

Kyselinku listovú papkám, tú som mala doma, lebo som ju brala, že čo ak a potom som s tým prestala, že načo, keď to príde, mám ju domka. A teraz sa nám aj zíde. A
Akurát sme sa ale s mužíčkom dali na cvičenie vo fitku, neviete ako to je? Však môžem v pohode cvičiť aj na brucho, či radšej nie? Ďakujem vám všetkým a prajem veľa zdravia a všetkého, čo pre šťastie a spokojný život treba. 😉

xpetka1x
3. apr 2010

Petika juuj no to urcite nie!!!! a na brusko ee necvic a hlavne fitko..ked ces cvicit tak jedine tehu joga🙂 a potom po 30tt fit lopticka🙂 davaj si pozor..

Zdeni no ja tiez rozmyslam ci ist kedze to tam este aj smrdi po spaleninach aby ma tam nenaplo asi to nechame na inokedy aj ked som to cela vidiet no neviem si to prdstavit ake to tam je...

Pekny wekendik baby zda sa ze bude slnecny🙂ň

katka22r
3. apr 2010

petika nooo nie a uz vobec nie do konca 1 trimestra cvicit cosi 😖

xpetka nooo bude krasny zrejme

burina111
3. apr 2010

ahojte, petika no ja by som povedala tiež že v žiadnom prípade..to iba tak komotne, do 3mesiaca je najvačšie riziko potratu..zvlášť keď si necvičila a teraz by si začala....to sa budeš veľmi namáhať a mohlo by to zle skončiť..to radšej presedlajte na dlhšie prechádzky vonku....predsa, ako píšeš, aj v práci sa nalietaš..neboj sa, ešte to len na teba doletí okolo 8tt, aká budeš nemožná a unavená..a potom sa to zas stratí...takže radšej šetri sily a užívajte si 🙂 hrozne sa s teba tešíme...fasa, no teraz aby všetko bolo oka..ja ťa obdivujem, ty všetko tak berieš s chladnou hlavou a rozvahou...my ostatné sme tu ako také ťapy stresovali, plašili, lietali k dr. už od 5tt, v tomto si uplne super, klobuk dole 😀 a dobre robíš, sa vyhneš tomu stresu....
baby držte sa, my si užívame sviatky spolu rodinka, vytešujem sa, lebo sme hrozne málo spolu..manžel ochádza ráno, príde až po 18 h večer..tak teraz sme 4dni spolu..brutálne:o))
krásny dníček

dulkagabulka
3. apr 2010

xpetka1x ..nebola som tam,ale poznam osobne pani,ktora prežila "pobyt" tam, spolu so sestrou..jej zažitky su neuveritelne.

petika...osobne by som to s tym cvičenim asi neprehanala 🙂

petika
4. apr 2010

Ahojte babulky, prajeme vám dobré ránko. Tak som teda trošku smutná, chcela som si trošku zlepšiť postavičku pred tehu, lebo predsa, leto ide..... 😒 ale tak asi to vydržíme aj takto. Máte pravdu, nebudem pokúšať, čert nikdy nespí.
Burinka, ďakujem Ti za krásne slová, nie som super, len sa snažím seba samú chrániť pred tým, aby som opäť prežívala to, čo pred tým. Preto neskáčem od radosti 2.20 m do výšky, 😀 a neroztrubujem to kade chodím, len sa tak v kútiku duše tešíme a veríme, že tentokrát sa to proste snáď podarí 😉

Všetkým ďakujem a keď budem mať niečo nové, určite o tom budete vedieť .

burina111
4. apr 2010

petika ja uplne chápem tvoju opatrnosť..ved my sme už v 22tt a nikto to okrem mojich rodičov nevie....a to už mám brušo poriadne..akosi nemám pocit, že sa mám čím chváliť, proste odrazu viem, že ešte nič nie je vyhraté...a tak sa vytešujeme iba my rodinka, manžel a malý a do pôrodu si to ostatní hádam všimnú 😀
všetkým krásny dníček a nesmúť, postavičku vypracuješ po pôrode ked nebudeš v noci spať a furt kolo malého behať... odkedy máme malého a šintruje furt, mám menej kg ako na strednej 😀 😀 😀

katulka74
4. apr 2010

Ahojte babinec,konecne som si nasla cas sem mrknut,stale cakam na menstruaciu po potrate a potom mam ist na ult ci je vsetko v poriadku,na histologii nic nenasli a na genetiku to nedal,lebo uz som tam mala toho malo...lekar mi povedal ze 3 cykli a mozme zacat....stale mam strach a nam to zas urcite potrva..

gabka79
4. apr 2010

ahoj Katulka, ja tiez cakam ....... je to len tyzden a 3 dni, ze som bola na zakroku ☹ Zacala som sem chodit lebo mi to dava silu, ze nie som sama a mam sancu na zdrave tehu.... drzim palce aby bolo vsetko v poriadku.....
nam povedali cakat az 6mesiacov ale tolko cakat nechceme....

petika
4. apr 2010

Katulka, prečo myslíš, že vám to potrvá? Neboj sa, ono to príde keď na to bude tvoje telo pripravené, aby ste neboli opäť sklamaní. Mne prišla mrcha presne 30 dní od kyretu. Potom sme sa nijako nechránili a prešlo 5 mesiacov, kým sme si na teste našli krásne //. Tiež som na to často myslela, že to chcem, že by to bolo krásne a dávala som na seba pozor, že plodné, neplodné a tak. A keď som na to prestala myslieť, tak to prišlo. Stačili na to dva týždne a je to tam. Stačí len pustiť z hlavy ten náš negatívny prístup, lebo keď si vopred povieme, že to proste chceme, ale určite to nebude tak, ako si to predstavujeme, ono to tak potom naozaj nebude. Keď necháme všetkému voľný priebeh, príde to samé.
3 cykli sú minimum, ktoré treba počkať. Bolo to vaše prvé tehulkovanie? Držkaj sa a dokážete to 😉

traktor
4. apr 2010

baby drzte sa...ja som 2 krat potratila...potom konecne zas prislo tehu...ale od zaciatku do konca same krvacanie, komplikcie....cely cas v nemocke, kym sa nam narodila simonka 😵 ...a ona akoby otvorila branu a aha ho, prisla miska , patko...a ze by aj stacilo... 😉 ..aaaaale kdeze, este nam zaklopal matko 😀 😵 ...a sme stastny, ze ich vsetkych mame 😉 ....tak vam prajem, nech aj vy co este cakate, aj vy co sa snazite, nech zazijete plnu naruc toho krasneho, vonaveho pokladiku 😵 pekny sviatocny vecer

petika
5. apr 2010

jéééééééj, traktor, ďakujeme za povzbudenie, prajem ti veľa šťastia a radosti z vašich ratolestí, tvoj smútok bol dvojnásobne nahradený tým najkrajším, čo môže život ľuďom dať. Aj tebe krásne sviatky 🙂

katka22r
5. apr 2010

ahojte kocky ako sa mate?no ja uz dnes dobre vcera som nebola schopna prist ani precitat co nove...noc bola cela bluvkania a chodenia na wc...v sobotu spm bola svatit pasku a tak strasne sa mi stalo s oci ze mi bolo zle celu noc,este som k tomu aj nieco pojedla tak to je tak...ale uz mi je nastastie dobre a laure nastastie nic nebolo 😉

a ako boli ste vykupane?ja len par kvapiek 😀 inak sme u svokry aj spali takze celkom pohoda troska som si od malej oddychla a neboli ma chrbat s nosenia po rukach lebo ju vsetci mojkali 🙂

tak pekny zvysok dnicka

burina111
5. apr 2010

no kati, tak je nejaká črevná chrípka, hádam to máš iba zo sviatkov:o)
traktor ty si to krásne napísala...fajn, že si to teraz užívate, aj to cítiť z tvojich slov.
no tak mňa každý šetrí, iba slušne, trošku kvapiek, voňavky....aspoň to....no a malý šťastný, behá s korbáčom, voňavkou a striekacou pištoľou 😀
krásny veľkonočný pondelok, kati lieč sa

burina111
5. apr 2010

baby, zdenka sa dlho neozvala......

katka22r
5. apr 2010

nooo zdenka sa veru dlho neozvala...asi ma toho vela po tom malovani ,alebo si uziva velku noc 🙂
burinka uz mi je dnes dobre tak to bolo asi s toho ze sa mi stalo s oci 😒

burina111
5. apr 2010

no chvala bohu, fakt ti to netreba, teraz ťa laura potrebuje...to som rada..no ja som o zdenke uvažovala..tak hádam si uživali to plávanie, ako písala, možno aj robila....dufam, že sa jej nič nestalo z toho stresu ako išli s malým domov..dosť hrozne sa to čítalo....
držte sa kočky 😉

katulka74
5. apr 2010

Ahoj Gabka a Petika,lekar mi povedal ze mam pockat min 3 cykli ak bude ultrazvuk v poriadku...ja mam uz 17 rocnu a 15 rocnu dcerku a teraz sme sa skoro rok snazili kym som otehotnela a v 8 tyzdni som potratila.Prve 2 dcery mam s manzelom ktory pred 13 rokmi zomrel a teraz mam noveho partnera s ktorym tuzime po babetku...

burina111
6. apr 2010

kati tak to je smutné.....určite si to mala ťažké všeobecne aj baby vychovať...stávajú sa strašne smutné veci v živote 😢 takže veľký obdiv a zo srdca ti prajem nech sa vám bábo skoro podarí, len treba veriť 😉

katka22r
6. apr 2010

katulka aj ja drzim prsteky

xpetka1x
6. apr 2010

kati vela stastia prajem ..13 rokov je uz dlhy cas ale aj tak muselo to bzt tazke ved tvoje deti mali 2 a 4 rocky juuj smutne a co sa stalo tvojmu mm ak ti nieje tazko o tom vzpravat..drzkam palce a nemam slov.............

katka22r
7. apr 2010

tak veru ze 13r je dlhy cas

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre