Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

petika
13. apr 2010

Katuska, dobre ranko, držím ti s malinkou vsetky palce, bude to ok, dúfam. Nie je to nič strašne, len je to trosku nepríjemne pre babo, keď mu fukajudo ocka vzduch, ale neboj, neboli to a ani to dlho netrvá.
Burinka, ako sa máte vy?
Co Zdenka? Ste ok?
Prajem pekný i keď uprsany deň, burinka, u vás asi aj usnezeny, či nie?

zdenkam
13. apr 2010

zuzu ja som potratila v 6 tt a otehotnela zas hned po dalsom cykle. Az na bolest psychicku som bola uplne v pohode a babo sme sa snazili, kedze to potratove to nam dlho trvalo takmer rok. Ja mam abnormalnu maternicu, ktora moze sposobit problemy s pocatim, ale nemala by ta abnormalita ovplyvnit priebeh tehu. Zatial maju pravdu a zajtra zacinam 27 tt tehu. A som stastnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Velmi. Vsetci sme.

Neboj, bude a bude babatko aj vam dopriane.

Babenky po potrate, kuknite na nas Xpetku, Burinku, Masabi, vsetke sme tu boli pred par mesiacmi take zronene, nestastne ako vy. Ked sme zistili vytuzene tehu, tak aj velmi ustrachane. TAk nech vam sluzime ako nadejny priklad. Uvidite sa vam to podari a pojdete v nasich slapajach. Ja mam kamosku, com a 3 detia to tretie nez sa narodilo tak 2x potratila. Priroda vie byt kruta, ale po cakani aj odmenit. Nadej zomiera posledna. Velmi vam drzim palecky, nech sa coskoro radujete s nami a ako Katka - krasnemu dietatku

zdenkam
13. apr 2010

Katka, hlavne nebud nervozna, mala to bude citit z teba.
Neni dovod byt nervozna.
😉

Kocky, tak sa nam vyletnilo aj v Irl a moj syncek presiel do rezimu bez spanku cez den, lebo rano vstava 8. 3O. Vecer odkacne po 7, ale makacka cez den, lebo on chce byt stale vonku, takze stale musim kukat co robi. Doobedia travime v parku a poobedia okolo domu uz len, ale proste si neoodychnem vobec. Az zaspinka, tak som hotova, unavena, ale do postele chodim aj tak az po 23 nech si vychutnam ten klud, ze uz je v hajanoch.
Ale hlavne ze mame krasne. 2O C vsetci Iri v trickach, ja uz len v zabkach. Niektori aj v krataskach. To viete, my sme tu trosku otuzilejsi nez v sr, kedze teplo nam neni moc dopriane.

Pekny den vam zelam.
Zajtra zacinam 27 tt.

zdenkam
13. apr 2010

Ja som desna, neviem sa vypisat v jednom prispevku. 😲
Petika, hej sme ok, v ulnej pohodicke a radosti a bezstarosti. 😀
A nadalej drzim prsteky vasmu pokladiku nech pekne rastie a ty s nim. NO a radost tiez.
🙂

zuzu805
13. apr 2010

zdenkam.Ahoj,dik za povzbudenie 🙂 ja by som tieš najradšiej po mesiaci skušala,,,len sa bojim či to bude v poriadkuno vo štvrtok idem na kontrolu tak uvidim čo my povie,,teda vytrpela som si toho dosť a nie len ja každa zvas ☹ dakujem za podporu každej!!!!

katka22r
13. apr 2010

dadi som tu prva 😀

noo tak vsetko oki s ockamy a nic strasne ako ma strasili,tavy 😀 takze 2x laure nakvapkali kvapky po pol hodine a tak ju pozrela s takym svetielkom 🙂 troska poplakala ale to s toho ze ju zobudili 🙂

krasne vam rastu bruska...jaj ja by uz brala dalsie 😀 😀 😀

dnes sme sa s dadqou spoznali ze moja repetulka???? 😀

guiri
13. apr 2010

Ahojte babulky,
Tak by som sem rada presla z temy v novembri 2010 budem aj ja mamou. Je mi este z toho smutno, lebo v 9 tyzdni sme mali missed abortion, take teraz som na PNke po sobotnajsej kyretazi. Co mi ale dodava utechu su vase prispevky a dokaz ze vela bab co preslo tym istym uz maju zdrave deticky. Mna len trapi to, ze k tomuto tehotenstvu sme sa dopracovali po 16 mesiacoch snazenia a brali sme to ako zazrak, lebo manzel ma zly spermio. Tak teraz zacat odznovu, ach jaj.
No dufam, ze mrcha dorazi rychlo a dva mesiace utecu ako voda, aby sme mohli snaziklovat opat.
Boli ste schopne pustit sa do snazikovania bez toho aby ste mysleli na to, ci vide a ci sa to nezopakuje???Toho sa najviac bojim.

zuzu805
13. apr 2010

guiri,uplne ťa chapem aj ja som si tym prešla,velmi sme sa tešili moje babo sa malo narodiť novembri2010 ako aj tvoje no je my stoho tieš všeliak,,a bojim sa toho že tieš on pridem,,ale musime dufať že nam to vide už sa nemožem dočkať kedy budem opať tehulka 😉 aj ja som na PN-no radšiej by som bola v praci a čakala moje vysnivane miminko,aj tebe ho prajem z celeho srdiečka musime sa navzajom podporovať !! 😉

katka22r
13. apr 2010

guiri ja som po druhom potrate uz nedavala na dalsie tehotenstvo nadej uplne som to vygumovala s hlavy a aha ho laura je s nami 🙂

burina111
13. apr 2010

ahoj quiri, vitaj a nesmúť....všetko zas bude dobré..chce to len čas, to prebolí, na druhej strane nikdy nezabudneš, ale bude to už len smutná spomienka...a čoskoro sa budeš tešiť uvidíš s bába...vieš, my sme sa tu stretli že katka, dadka, zdenka, masabi, petika, petka..a pozri, všetky sme na dobrej ceste, daduška si z nás vytrpela dvojnásobne..ale nevzdáva to..to katka najlepší príklad, tiež po dvoch potratoch a teraz už sa tešíme všetky z jej lauričky...
vy ste tu taká "nová generácia" momentálne zufalých a strašne smutných báb...chápeme čo prežívate...ale tak budeme vám radi oporou...a aj vy navzájom a určite za cca tri mesiace sa tu budeme vytešovať aj my z malých škriatkom a vy z dvoch // a potom zas na vaše drobčeky...dobre baby? hore hlavu a len píšte, veľmi to pomáha, že kočky???? poradíme, ak budeme vedieť...
kati no vidíš.....že to dobre dopadlo..dakedy netreba počúvať tie "hysterické mamičky" niektoré to fakt preháňajú hlavne s opisom niektorých tých vyšetrení...to sa potom bojíš aj s malou isť k lekárovi....no len keď ste to zvládli...super a že je malá v poriadku....
petika moja máme sa fajn, no už máme 23tt, veľmi sa teším...malé sa hýbe vkuse, už ho cítim pekne aj cez deň, modlím sa aby som porodila rovnako ako markiho presne v den termínu a tak rýchlo...aby len bolo všetko v poriadku, nedaj boh aby sa nám narodila skôr....tak sa tak rozprávame, a máme plán pôrodu... 🙂 som zvedavá, či počúvne ako syn 🙂
zdenik, no ja uplne chápem čo píšeš..náš malý je 3-4x v noci hore bo chce mlieko, ráno je akčný od 6,30h, to ma už budú a vyhodí z postele 😀 no a podskakuje celý deň..cez obed pospí, to stihnem navariť, ožehliť a veci čo treba...no a zas to isté do večera...neposedí neexistuje...strašne akčný typ..či von či dnu...a furt musím mať oči na stopkách, bo v momente, aj za 1sekundu nepozornosti dokáže dačo vystrojiť...dakedy mi až rozum zastáva, ako na niečo také príde....ale sa teším, že je taký živý, akčný, a krásne rozpráva...normálne celé vety používa, začal skloňovať a aj predložky správne dáva...tak sa teším..normálne si už pokecáme...včera sme boli s jedným chlapčekom, starším od markiho a on vôbec nevie hovoriť, iba tak mrnčí či čo...tak som bola hrdá, že aký je šikovný....no a už sa nám aj sám oblieka, zoblieka, skúša jesť príborom...tak v kuchyni sodoma-gomora ale nech sa učí...pije krásne z pohára, no a používa ťažké cudzie slová, iba pozerám, odkiaľ to má..proste má perfektnú hlavičku, stačí mu raz a zapamatá si...teraz ho chytilo maľovanie, tak kreslíme..a tiež už berie správne farbičky a snaží sa maľovať pekne čo má, nie iba tak čmárať...
no ale poviem vám, že presne ako píše zdenka....chodím spať až po 23 h, malý tak o 21h, totálka zničená...malá v brušku má riadny trening. ale teším sa, je to také krajšie tehotenstvo, už len keď človek vidí, ako sa malý teší...hrozne sa teším, keď už budú dvaja a ako bude marki reagovať..
no baby, tak krásny dníček, neivem ako u nás, ale tu zas prší, a je tak 5stupňov..takže sme boli von v tej kose trošku, zrejme sme to aj vystihli, bo poobede ťažko.....
😉

guiri
13. apr 2010

Ste hrozne zlate babulky. Ono citat si vase prispevky a vidiet tie ciselka ako 26tt ci 23 tt na vasich vizitkach dodava optimizmus. Ja si myslim, ze to najhorsie sme si s manzelikom uz presli, najhorsie boli tie dni pred kyretazou, a teraz sa uz cez den aj spolu obcas zasmejeme.
Zuzu> Zatial mi este behaju po hlave myslienky typu, dnes bysom uzpomaly koncila 10 tyzden a o podobne,ale coraz viac a viac sa tesim na novu nadej a snazilkovanie. Pekne sa o seba staraj, to je dolezite a hadam coskoro budeme spolu opat tehulkovat.
xxx

dadqa86
13. apr 2010

Katka22r: repetulka? 😀 😀 😀

xpetka1x
13. apr 2010

Zdenka no vytaj tak ty uz takto frcis na 27tt jju aj ja cem🙂 to uz mas treti trimester???
tych 20 C to ozaj juuj asi idem ku vam tu prsi zima no otras len spim cele dni a potom sa mi nic nechce....

Petka blahozelam a drzkam palce

Katka dnes drzkam palceky pozdrav Lauriku...

A vy nove babule vytajte u nas aj ked urcite nie moc radi ale nezufajte vsetko bude dobre ked bude ten spravny cas.. a uz som to raz pisala je vzdy potratit lepsie na zaciatku ako neskor ked uz babo citite alebo ked sa ma narodit .mrt............ babule drzkam palceky

burina111
13. apr 2010

petka ty maska, veď ty už máš tiež 18tt, ani nevieš ako to ubehlo 😀

katka22r
13. apr 2010

dadqa noo

dadqa86
13. apr 2010

katka22r: tak je fajne aspom sa nebudeme nudit 😀 a co porabas?

katka22r
13. apr 2010

ta som na konovi lebo mala spi 😀 a pojdem s nou kusa vonku este a s mamkou an vypredaj asi kuknut 🙂

burinka ty vies tak vzdy povzbudit vsetky babenky

dadqa86
13. apr 2010

sak nieje take spatne pocasie zas...,ale mohlo by byt aj krajsie a teplejsie....pre mna zamrznutu 😀 😀

zuzu805
13. apr 2010

burinka111.tvoje slova su ako balzam na duši,fakt to velmi pomaha,ked nam napišeš a povzbudiš nas 🙂 dakujem vam všetkym!!
guiri-aj ty sa opatruj a už si bola na kontrole??asi ešte nie však..držim palce moc,opatruj sa

burina111
13. apr 2010

baby tak som to zažila...doma ma iba každý ľutoval, nechcel o tom hovoriť, aby mi ešte neublížili a zas počúvať tie reči....veď to poznáte..tak sme sa doma o tom nebavili..manžel, ten bol zdrvený viac ako ja, neviem či so straty malej alebo z pohľadu na mňa, tak keď sa tu stále a stále pripojíte nové baby, stále sa mi vynárajú tie dni, preplakané noci a zlé sny čo som mala...chápem tu beznádej, ako som si mysela že koniec sveta, že už nikdy nebudem mať deti, že sa mi nechcelo isť z postele a radšej nikoho nevidieť, nič nerobiť, iba tak pozerať do blba....
..ale toto forum, všeobecne aj mk, stále tu nájdem čo potrebujem..niekoho kto presne v tej istej chvílke prežíva to isté čo ja...a aj mňa tu baby strašne podržali..katka nám bola všetkým príkladom...človek sa má s kým porovnať a to ho ťahá dopredu...a tak som sa pozbierala...a teraz to rada oplatím dalším, a hlavne ma to nič nestojí...človek potrebuje iba vypočuť a nie počúvať čo by bolo keby a múdre reči od ľudí, ktorí vôbec nevedia, o čom hovoria...
tak sa mi všetky držte, verím, že sa o chvíľku budeme tešiť s vami 🙂

petika
13. apr 2010

No nazdar baby, pozerám, že sa riadne rozrastáme. 😒
quiri: Je mi ľúto čo sa Ti stalo, poznáme to, tiež sme rátali, všetky, v ktorom týždni sme už mohli byť. A pozri, trochu to prebolelo, pozbierali sme nádej jedna od druhej a ide to ďalej. Prajem Ti, aby slzy rýchlo zaschli, aby si videla opäť radosťz toho, čo príde 😉 neboj, také tri, štyri mesiace a budeš tehu. Len všetko pekne, v pohode. Tu nejaká baba písala, že jej partner má tiež problém so spermiogramom a že na to užíva nejaké veľké orechy, listuj pár stránok vzad. Asi dve abo tri.

Burinka, teším sa s Tebou, pekne rastite obe v sebe a Marki vás bude strážiť a malú potom učiť nové veci, ako správny veľký brat.

Katka, Dadka, čo vy, rande ako dopadlo? 😅

Zdeni, držkaj sa, všetko dobré prajem, xPeťkax, tebe samozrejme tiež, dobre to letí. Tiež si už v tej "zóne mimo ohrozenia" .... prajem vám to baby, paaaaaa

xpetka1x
13. apr 2010

Peti dakujeme🙂

Dadi no u nas prsi doslova leje uz od rana aj vcera cely den...tak dufam ze aspon na wekend sa to umudri.......

masabi
13. apr 2010

Quiri,Zuzu805..ste zdrvene,pretože je to ešte veľmi čerstvé.Živo si spomúnam ,ako to bolo u mňa,nechcela som o tom ani hovoriť pri prvom potrate sa manžel musel na povel vratič do BA do práce,lebo som ho normálne nevedela vystáť,horšie mi bolo keď ma chcel objať,poľutovať ešte teraz sa mi tlačia slzy do očé keď si na to spomeniem ☹ .Pri druhom som bola taká nejaká nespokojná akoby som tušila že niečo nie je v poriadku a dva týždne po tom žo mi oznámili krásnu správu,oznamili aj smutnú.Po mesacnej PN som nastupila pred Vianocami do práce lebo by mi bolo asi preskočilo.Na manželove "skúsime to zas" som povedal že ani za nič,lebo ja už to tretí-krat prežívať nebudem.
Nakoniec minuly rok presne 7 novembra sme prežili jednu nádhernú spoločnú noc a ja som manželovi povedala len toľko že mám plodné dni.
Dnes citim pod srdiečkom svoje vytúžené dieťatko ako sa hybe,po 16 tt.plných strachu z potratu...kedy mi boli napomocné Zdenka,burinka,Katka22...
Strach zo mňa neopadne kým neporodím zdravé diežatko a nebudeme obaja v poriadku,ale verím,že tentokrát to ináč ako dobre nem§že dopadnúť.
Preto aj vam quiri,Zuzu,gabka,katulka odkazujem,verte ze je vsetko ako má byt.Netrápte sa,pozitívne myslite a nikdy to neskusajte ze tarz to musi prist,lebo nepride.Nechajte tomu voľný priebeh planujte ale neznásilnujte sa a vysledok sa určite dostaví.Nikdy na nasich anjelikov nezabudneme ale sme tu na to,aby sme priviedli na tento svet novu generaciu a snad nam to oplatia raz svojou laskou,keď sa dozvedia,čo všetko sme si vytrpeli,aby sme ich priviedli na tento svet.

zuzu805
13. apr 2010

masabi,diky aj za Tvoju podporu,zda sa my to všetko hrozne dlho čakať kym budem opať tehulka ☹ ,chcem už mať pod srdcom zdrave babenko,,mam 2 tyždne po kyretaži ešte som nebola na kontrole sa my to všetko zda tak strašne pomali vo štvrtok idem na kontrolu,v utorok-minuli som bola rano iba na krv my bral,,ale na kontrole ešte nie,nemam naladu na nič ani von nechodim iba na balkon,nemam chuť ani do prace chodiť som hrozne zničena stoho všetkeho pevne verim že bude lepšie ,ale je to take ťažke,take hrozne pomale,chcem mať babatko a to my stale po rozume chodi nič ine na nič ani nemyslim,,už Ti asi aj pripadam divne,ale tak to citim,dakujem bohu že mam svojho priatela a vas čo my vždy dodavate sily svojimy pozitivnimy energiamy ktore pre mna neskutočne moc znamenaju ste velmi zlate babulky,, 😉 DAKUJEM

malinka85
13. apr 2010

Ahoj dievcata, pripajam sa k vam druhykrat, neviem, ci si ma pamatate, ty Zdenka urcite, opisala som svoj pribeh v novembri, kedy som stratila svojho predcasne narodeneho synceka. Preslo uz 5 mesiacov, najvacsi smutok uz je za nami, nehovorim, ze to preslo, ale tie nocne mory urcite a takisto aj sebaobvinovanie a pod. zle myslienky. Presviedcala som samu seba, ze uz nechcem deti, ale jedna osoba mi povedala, aby som sa prestala ruhat a odvtedy sa mi otvorili oci, ja chcem dietatko. Povedala som to nahlas pred manzelom a odvtedy sa prelomili lady a zacali sme o tom komunikovat. Pomaly by sme aj my zacali skusat otehotniet, ale, zial, uz vyse mesiaca sa nemozem zbavit kvasiniek.
Sice doktori tvrdia, ze je to normalne, ale ja sa tak necitim a chcem sa tej pliagy zbavit, moj stav sa trosku zlepsil, ale som si ista ze kvasinka je teraz trosku zaspata a caka, kto ju prvy zobudi...
Zacala som jest biele jogurty, obmedzujem sladke, mam aj probiotika, ale chcem sa vas spytat, ci mate niektora skusenosti s anionovymi vlozkami?

petika
13. apr 2010

Zuzu: každá z nás si tým prešla, preto Ti každá rozumieme, všetko chce čas, aj tvoja bolesť chce čas. Sa pamätám, že keď sme po kyrete boli s mužíčkom v drogérii, mali tam fľaštičky pre bábätko. On povedal, že si ju kúpime a to so slzami v očiachm lebo chcel tiež opäť mať pocit, že niekto príde medzi nás z našej lásky. 😢 a ja som sa rozplakala, aj teraz mám slzy na krajíčku. 😢 je to tak, každá tým prejde, musí to ísť von, aby to prešlo, nedá sa zabudnúť, všetky z nás to bolí. Aj priateľov, čo manželov to bolí, i keď sú silnejší, ako my, v kútiku tiež plačú, aby boli pripravení byť nám opäť silnou oporou. Všetko opadne po čase, všetky otázky, všetky spomienky, všetko, čo máš teraz také čerstvé. Mne tu baby strašne pomohli naštartovať sa opäť na optimizmus, na to, aby som verila, že to ide. A potom, keď som čítala, že Katka je po dvoch potratoch a za pár mesiacov rodí, teraz už krásnu Lauru, že Burinka, čo bola na potrate chvíľu predo mnou čaká bábo, tak som začala veriť na zázrak a nepozerala som viac na to, čo bolo so smútkom, ale s tým, že sa to stalo a pokúsime sa o nový zázrak, lebo len tak to má zmysel. Uzavretie sa nepomáha. Pomáha krásne slovo báb, ktorých tu je na šťastie dosť a to, že to dokázali oni, ti dá nádej, že to vyjde aj tebe, ale musíš prejsť tým, aby sa telo spamätalo zo všetkého, čo sa udialo. Potom si jedného dňa urobíš test a keď už vôbec nebudeš veriť, tak tam budú //, lebo si to každá jedna zaslúži 😉

veľa šťastia a hlavy hore, zle už bolo, bude lepšie.... 🙂

zuzu805
13. apr 2010

petika,Dakujem až my slzy teču ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ neskutočna podpora od vas opakajem sa stale ale DAKUJEM MOC KRAT moje zlate babulky ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

burina111
13. apr 2010

malinka veľmi liečia..už pri prvej pocítiš zmenu...ak máš problém s plesňami a kvasinkami, tak je to 100% a ešte aspon mne veľmi pomáha laktacit, to je celý rad hygieny pre ženy..ja používam tu modrú radu, je aj ružová, ale tá je na bežné použitie, ak sa vyskytne problém, tak ten modrý je silnejší, lepšie účinnejší no a najlepší je ten gel na intimnu hygienu...skús...tie jogurty su fajn...neviem ako ty, ale ja to mám celý život, preliečim atb, nejakými krémami a zas to isté.dookola..už si z toho nič nerobím...no a teraz je v reklame ešte ten canesten pre ženy..skús aj to, ten čo je na nohy ten je učinný, ten pre ženy neviem, nemám odskúšané....ja som boj s kvasinkami vzdala....to sa vždy vráti, ak sa na to náchylná...obmedzila som aj kupanie, iba sprcha a nie veľmi teplá voda.....

malinka85
13. apr 2010

zuzu: ja len ze aj ked preslo tych 5 mesiacov, citim sa rovnako ako ty, neprejde den, aby som sa nepristihla, ze nerozmyslam o tom ze tuzim byt tehu. My sme sa zatial nepokusali otehotniet a so sexom mame pauzu uz vyse mesiaca, tak si vies predstavit, ako sa citim. Akoby stale nebola vhodna prilezitost. Musime si pockat a priroda to zariadi za nas ...opat. Ale tentokrat verim, ze budeme stastne...

zuzu805
13. apr 2010

malinka85:srdce my puka ked čitam čo sa aj tebe prihodilo hrozne,ale hlavu hore ver že bude opať fajn držim palce,aby už trapenia bolo dosť a aby si sa mala už len lepšie..Lebo si si už tieš vytrpila toho dosť!!!držim palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre