Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katka22r
27. apr 2010

neee ziadne priznaky neboli moja to je dnu v tele ale ja som mala sekciu preto mi nenasadili ant.pri porode,to len ked rodis sponntane

zuzu805
27. apr 2010

Ahojte prosim Vas ako často možem piť alchemilkovy čaj hm??dnes mam 4 tyždne po potrate už čakam mrchu ☹ moje male by už malo 10tt.pekny den prajem

xpetka1x
27. apr 2010

zuzu ta achemilka sa zalieva 05l vody tak to mame dve sialky na den by ti mali stacit...

burinka no olynth som mala do teraz a vobec jej nepomahal tak som presla na mar ten je z morskej soli aj sa naparujeme aj kupel teply uz mala tak uvidime

burina111
27. apr 2010

bože peti tak ja už neviem...a keby si skočila na nosno-ušno- krčné? oni tam miešajú všelijajé prášky do vody aj na naprarovanie, tam by ti skôr pomohli..lebo asi obyčajné lieky už nepomáhajú.... ☹

xpetka1x
27. apr 2010

no ved uvidime ako sa to bude vyyyjat dalej

baby dajte daky dobry recept na brokolicove cestovinky zbieram do zbierky 🙂

katka22r
27. apr 2010

Ja robim taketo:
cestoviny,,1 brokolicu,1 strúčik cesnaku,, tavený syr v črievku, pochúťkovú smotanu, soľ a korenie
POSTUP:
Brokolicu rozoberiem na ružičky a krátko podusím na malom množstve oleja a vody. Pridám prelisovaný cesnak a soľ. Do pochúťkovej smotany vytlačím syr, pridám korenie a dobre vymiešam. Cestoviny uvarím , zmiešam s brokolicou a syrovou omáčkou.
🙂

masabi
27. apr 2010

kati super recept ja to vyskusam lubim brokolicku aj syr len decka moc brokolicu nechcu ked vidia zelene tak nestasie

petika
27. apr 2010

Ja milujem brokolickovu polievocku mmmmm ..... Dala by som si ju hneď

burina111
27. apr 2010

baby ta vy ste to tu čo za tému nahodili..bože, ja som ako kobilka...teraz iba čo mi sliny tečú ako čítam recept 😀 u nás tiež brokolica fičí..aj malý zbožňuje, robím takú brokolicovú krémovú polievku a aj že takú ružičkovú brokolicovú, super cestovinu s brokolicou a tuniakom a ešte zapekanú brokolicu so syrom, šunkou a holandesom, bože, ste mi chute narobili...masky jedny..teraz na noc, keď furt vykrádam chladničku 😅

petika
27. apr 2010

Tak vykradni chladnicku, aspoň sa nič nepokazí 🙂 mne práve na večer vôbec nič nechuti, je mi ťažko na žalúdok a zo všetkých voni mám plne ústa a potom nič nechcem. Ale všetci mi hovoria, že brusinko už vykuka, tak v práci maskujem ako herečka. Tak cez víkend pridáme foto a urobím kremovu brokolickovu polievocku mňam, mňam ;-D všetkým dobrú noc a krásne snicky.

katka22r
28. apr 2010

dobre ranko my sme mali vcera brokolicovu polievku 🙂 jooj sak uz nech dakto porodi ne??
masabi tebe sa to krati a do jakej porodnicce ides?

masabi
28. apr 2010

KAti idem do PO do starej ,som zvazovala SL ale pojdem do PO

xpetka1x
28. apr 2010

jeej same dobre receptiky dnes nieco spravim na veceru 🙂

Baby no male je oki zlatucke sa kukalo na nas akurat ked mi ho ukazoval...ale furt sa tocilo vrtelo 🙂 mame uz vyse cm a 360gramikov 🙂 triple testy dopadli supera dawnow syndrom je 1 : 50 000 tak som veelmi rada..

no co sa tyka pohlavia som v pomikove bo mi povedal ze je to 50 na 50 mal nohy mierne od seba aj spolu a zo spodu bolo vidiet nieco spuchnute vraj bud miesky alebo dievcata maju susky spuchnute ale kukal dlho a na tom spuhnutom nic netrcalo nebolo vidno pindura tak povedal ze nevie isto ci to moze byt chlapec alebo dievca jjuuuj ma sibne a ja ze si uz nakupim

burina111
28. apr 2010

peti no tak teba dobre naťahuje drobček...aa, možno to nakoniec bude obrovské prekvapko....super, že máš všetko oka, bábo akčné....no ešte nech sa malý uzdraví a super všetko.
katka, tyy, nestraš, no čo si že niektorá nech porodí...radšej si s nami počkaj na poriadne termíny..to by sme si zavarili, že baby????dohoda- pekne 2v1 až do termínov...pripúšťa sa pôrod týždeň vopred a samozrejme žiadne prenášanie 😎 heh, ešte keby to tak bolo, že? 😀 😀 😀
takže kati tešíme sa na zdenkinho a masabiho škriatka....potom to už pôjde jedno za druhým a už tu nikto nebude chodiť kecať, bo nebude čas 🙂
baby krásny deň, peti tešíme sa na fotky

katka22r
28. apr 2010

xpetka no super a vaneska sa ma ako?
burinka noo sak hej a prenasat vam velmi neodporucam 😀
a jak ze nebude cas bude musiet byt ked ho mam ja budete ho mat aj vy

xpetka1x
28. apr 2010

dakujeme no vaneska uz lepsie chodim s nou aj von na chvilu sa prejst tak uvidime ako sa to bude vyvyjat

katka22r
28. apr 2010

super 🙂

ollako
28. apr 2010

ahojte peti tak mate super vysledky na dawna 😵 ...super , ze ste dobre dopadli, my tiez mame 45 mm 😀 a poskakovalo a perfisne to bolo, na buduci tyzden ideme na meranie NT

xpetka1x
28. apr 2010

hej moja super tak som veelmi rada sa tesim jjuuuj si davajte pozor jasne!! 😀 a v ktorom si tt?? tak ako ti pise konik 12?,

xpetka1x
28. apr 2010

inak baby ja som bola vcera cvicit no a taku mam svalovicu ak hovado no koniec ved to je riadna makacka

ollako
28. apr 2010

petka som tak ako ukazuje kon, 11+2 tt presne aj podla PM, aj podla sona 🙂

katka22r
28. apr 2010

juuuujky blahozelam ollako len tak dalej

xpetka1x
28. apr 2010

hej tak super ja ma rozdiel 1 den medzi sonom a PM

petika
28. apr 2010

Hmmm... Tak ja mám rozdiel 13 dni, čo je dosť, lebo to už vychádza na ďalšiu ms,ktora ale neprišla lebo už tam bolo babo. Uvidíme, možno dorastieme.

katka22r
29. apr 2010

a ja som mala rozdiel 2 tyzdne ale po termine 😀

katka22r
29. apr 2010

a takto zacinema dnesny den🙂

petika
29. apr 2010

Jeeeeeeej, no nadherna je, krasna Kati, to je fakt radost, uzasna, ako rastie. 😉

katka22r
29. apr 2010

🙂

masabi
29. apr 2010

No,sa zda ,že všade zavitalo slniečko keď je to tu tak prazdno...šak popíšeme až bude pršať nie? 😀

burina111
29. apr 2010

ahojte holky
dnes som bola na tej hematologii..tak som išla s plačom domov..máme šance 50:50 že bude zdravá alebo postihnutá. vraj v najlešom bude ok, horší prípad je že dostane transfuziu a komplet jej vymenia krv a to najhoršie, narodí sa postihnutá..neviem ako v čom..nikto mi nič nechcel povedať, že na to nemám ani myslieť...vraj si sama rozkladá červené krvinky, pri tom sa produkuje nadmerné množstvo bilirubínu a to je vlastne žltačka.tak ja neviem,č i to nesúvisí s pečeňou alebo fakt neviem...vraj by zomrieť nemala 😢 no a od dnes som riziková tehuľka a každé dva týždne až do pôrodu musím chodiť na testy a sledujú sa nejaké titri, ktoré mám teraz 1:+2, vôbec neviem čo to znamená....a že nijako nevedia zistiť, ako je na tom malá, že to sa zistí až po pôrode. samozrejme, ani ten nebudem mať normálny, hneď ako bude mať malá váhu aby prežila, idú mi robiť sekciu alebo vyvolať pôrod..to že sa uvidí od výsledkov a situácie a v pôrodnici sa musia nachystať, lebo že je to rarita, že sa to často nestáva, hlavne pri mojej krvnej skupine. mám brh+. no takže vôbec neviem čo bude, nikto mi nechce povedať, čo v najhoršom prípade, aby som sa aj na to pripravila..takže iba čakať a čakať a modliť sa, aby bolo všetko v poriadku. no a že je to dôsledok potratu, že došlo k zmiešaniu pôrodnej a mojej krvi a vytvorili sa protilátky anti-E. pre mňa to znamená, že by ma zabili obyčajnou transfuziou, vždy musím dosťať nejako špeciálne upravenú, že oni už vedia ako. tak čert to ber že ja...ale čo naša malá...baby som zufala..hlavne keď vidím tie dr. tváre zvesené a ako nič nechcú narovinu povedať a ja mám teraz akože v kľude byť do leta a tešiť sa keď vám povedia 50:50 😢 😢
fakt som si už myslela, že máme všetko zlé za sebou...no nikdy dosť asi nieje nikdy dosť...ja stále verím, že bude v poriadku, že jej nič nebude, ale žiť teraz s tým pocitom že čo ak...a ešte aj neviem čo to znamená, čo sa môže stať, lebo mi to nechcú povedať a a nete som nič nenašla.....babyyyy, scvoknem do leta....no a zajtra idem už aj na testy....tak fasa ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre