Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zdenkam
3. máj 2010

Katka ziadne dospavanie nebolo. Patrick si zmyslel ze vstane 6.3O to tu mesiace nebolo. Vstava okolo 8 normalne.
NO hold, aspon sme si naplno uzili den.
Bolo pekne slnecne pocasie aj ked asi nie az tak teplo ako u vas. Boli sme na takom zvlastnom blsaku v sr take nie su, ak sa pamatam, ludia donesu co doma nepotrebuju v aute, zaparkuju to na poli a vyberu veci z auta a predavaju za bagatel, tak sme boli kuknut co sa tam da najst. Lebo obcas sa da slusne zalovit ale my sme za nicim konkrentnym nesli. tak sme len malemu kupili velky bager za 2 eur a hned ho vzali na plaz a tam boli asi hodinu a sa hral s pieskom.

No a domov prisli na uz hotovy obed 😉 a po obede isli na minifarmu kde boli az do do 5. Den plny aktivit hlavne nech si Patrick uzije. Treba vyuzit ked sme vsetci doma, lebo casto to nie je, kedze robim vikendy.

Luci, tak mne sa neda spavat len prvu hodinku, lebo babo nema rado ked relaxujem a prvy hodinu sa tam vykruca, ale v noci krasa, az sa divim. Vobec o brusku neviem ani mi nevadi. Ale sa pamatam ze pri Patrickovi mi uz aj v noci riadne vadilo. Len to asi bude aj tym, ze ma Patrick vystavi a ked spim, tak spim jak drevo. 🙂 Inak aj ja uz mam vsetke velke veci komplet. Tak uz len podlozku na kupanie a veci do nemocnice ako prsne vlozky, plienky a tak, ale to nechavm az na mesiac pred terminom, Nech si to neprivolam skor. Asi som trosku poverciva.

zdenkam
3. máj 2010

Zuzu ja som sice nemala kyret, ale otehotnela som hned po dalsej menstruacii.

zdenkam
3. máj 2010

Burinka a aj mna potesil vikend, lebo znama tiez slovenka a caka babo 4.6. bola v nemocnici lebo v piatok zacala krvacat, ale to prestalo a vcera ju pustili domov, tak sa tesim s nou. A aj si vravim,ze by som mala trochu spomalit, lebo ja kedze som uplne fit sa vobec nikde nesetrim. SAk vidite este aj to nocne vyvaranie. Tak si vravim, aby sa mi to nevypomstilo. Trosku to bolo take ako vystrazny prst co sa jej stalo. Ale sa tesim s nou ze je ok a dufam, ze babatko pocka az kym ma byt jeho cas.
Je to zvlastne, ale ked sa citim tak dobre ako sa citim a plna energie, tak nemyslim, ze sa mozu aj zle veci stat. Ale je pravda, ze mozu - presne ako s potratom som si myslela ze mne sa stat nemoze. Len ja neviem najst spravnu mieru medzi tym co je to setrit sa a co byt leniva.
Clovek obcas berie niektore veci ako samozrejmost kym mu vyssia moc nenastavi vystrazny prst. TAk si vravim, ze mozno by som mala spomalit, nech neni ten vystrazny prst potrebny.

masabi
4. máj 2010

Zdenka ja som na tom podobne do poradne idem až 12.5.,ale vobec neviem v noci o brušku sipim v pohodičke ani nekope v noci,niekedy sa ráno zobudím a rozmýšľam ,či sa mi to tých 6 mesiacov nesnívalo,že som tehotná 😀 😀 ,prvá reakcia a kde je bruško,za to cez deň si to riadne užijem ty brďo,ešte že nie sme slonice nosiť mimčo 2 roky .... 😅 😅 😅 No Zbohom 😀
Užívajte pekný deň.

masabi
4. máj 2010

Noo som sa pekne preklepla,este aby som v noci sypela 😀 😀 😀 😀 😀

zdenkam
4. máj 2010

masabi, tak nase babo sa budi zakazdym ked sa zobudim. Staci, ze pojdem v noci k malemu, ked ma vola - on sa v noci budi. Ja maloco prespim noc v kuse, lebo musim k nemu. Ak si niektora stazujete na nocny spanok, tak vedzte ze za 3,5 roka som mala asi asi tak 4 noci, ked sa mi v noci nezobudil, takze jedine tak 4 noci prespate v kuse. Ale uz to ani nevinim. Pamatam ze okolo obdobia ked mal rok som mala taku krizi, ze znicena ale teraz si uz organizmus zvykol a niekedy sa aj sama zobudim. Spim ako dreve ako som pisala, ale jedine na co sa zobudim je ked on vola. On totizto nikdy k nam do izby nepride. Chlap - sadne na postel a vola aby som ja prisla. A proste ja sa premiestnim k Patrickovi a uz citim babo uz si vykopava, ale nie brutalne tak zas kludne zaspim. 😉

Dadulka co si davala ten typ na knihu, kukala som stranky ten autorky a idem tu knihu objednat, nech si rozsirm obzor a navye sa mi zda, ze este mozme mat slusne obdobie vzdoru pred sebou. Ale proste ma laka cosi o tom viac veciet. Takze dnes objednavam knihu.

masabi
4. máj 2010

Moje dievcata su velke zdeni ,ale spalnu mam spolocnu ,ked manzel nie je doma,a tiez sa babo budi ked sa ja zobudim ,teda ked idem na vecko ak sa len tak prevraciam na poslteli tak ako kedy...nooodnes mi jedna kocka v obchode povedal ze podla tvare som na dievča...ale neviem preco sa na to necitim...no ona nevie že mi je to jedno po dvoch potratoch radsej zdrave dievca ako chory chlapec...alebo opacne 🙂

katka22r
4. máj 2010

masabi vysla si trocha s toho kde mas ist??? 😀
my mame za sébou celkom dobru noc...viete co som vymyslela na lauru?v noci ju viazem do perinky postielku mam pri posteli a pri sebe ma moje tricko a si predstavte ze v pohode spinkala.keby videla ako ju oblbujem ta by mi dala 😀

burina111
4. máj 2010

kati no tak ale to je super finta, ona cíti tvoju vôňu a je spokojná..kokšo, to by ma nenapadlo..ale v budúcnosti ťa budem zrejme kopírovať 😀
my sme prišli z kožného..všetko v pohode.....

dadqa86
4. máj 2010

Dobry den sa praje ako sa mame? 🙂 😉

zdenkam
4. máj 2010

katka super napad, som to citala ze dietatku staci niekedy dat nieco co vonia po tvojom mliecku.

Masabi, tak sa hned lepsie citim, ze aj v ymate spolocnu spalnu. U nas to je sranda, lebo pri jednom muzovi zaspavam a pri mladsom vydani sa budim.

😀

U Patricka mame spolocnu velku perinu u muza 2 a uz som minuleho tyzdna 2x omylom prikryla muza,lebo ked sa mi zda, ze mam toho na sebe vela ako periny, tak automaticky prikryvam maleho, bez kuknutia,lebo viem, ze je odkryty a tak som minuly tyzden 2x prikryla Petra. 😀

A jasne Masabi, je to fakt uplne fuk, to pohlavie. To vieme ocenit len my co sme o jednu nadej prisli. Inak som minule kdesi nasla temu ze cakam chlapceka ako sa s tym vyrovnat a prislo mi to uplne blbe. Som tam aj napisala, ze ak by ste o jedno dietatko prisli bolo by vam jedno to druhe pohlavie, jedine co by ste chceli a po com tuzili je o5 nosit tu radost pod srdcom. Ludia su obcas nevdacni si myslim.
Akurat som inak zamrazila stopkovy zeler, u nas tazko dostat kupit ten normalny bulvovy a tak pouzivam do polievok stopkovy a stale sa mi skor pokazi nez ho cely spotrebujem. TAk som dnes bola taka setrna gazdinka a zamrazila. Inak u nas sa vseobecne jedlo ceni, napr. korky a nedojedky z chleba - maly ma divny zvyk nejest korky, susime a chodime na rieku krmit cajky. 😉

katka22r
4. máj 2010

kocky tak mame po poradni laura vazi 5820g a mame za sebou aj ockovanie 😉 juuj tak strasne plakala ale teraz blabota o stosest dala som jej studene obklady a snad nebude teplota 😒

masabi
4. máj 2010

Dievcata,stretli ste s takym niečim ako mám ja?Keď vstávam z ľahu sa mi presne v prostridku pod rebrami na brušku spravi take niečo ako hrb 😠 Som sa aj zamyšľala či to nie je nahodou bušna kyla...no niečo s tym budem musieť urobiť keby to bolo patologicke 😢 Alebo žeby to bolo len stlačením vnutornych organov?
Asi som divna si sama seba nejako všimam viac ako pred tym...ale radšej takto a ko niečo prehliadnuť a mať pri pôrode problémy .Však?

katka22r
4. máj 2010

a neni to maleho zadocek?

dadqa86
4. máj 2010

Akurat som to chcela napisat ci to nieje maleho zadocek 😀

katka22r
4. máj 2010

😀

dadqa86
4. máj 2010

Katka ty mi citas myslienky 😀

katka22r
4. máj 2010

no asi budeme zo sekcova 😀

dadqa86
4. máj 2010

😀 nie asi,ale urcite podla mna 😀

katka22r
4. máj 2010

😀 😀 😀

masabi
4. máj 2010

srandistky zo sekcova,no neviem skor mam pocit ze je to nad maternicou ale mozne je ze uz teraz vytrca rozky 😀 😀 😀 😀 😀

katka22r
4. máj 2010

masabi ale moze byt ze to male ved mne v 28tt uz vystrcila vsetko a presne jak ty opisujes tak hrb

majkuska
4. máj 2010

Ahojte baby. Spomínate si na mňa? Prednedávnom som sem pisala.20. marca som potratila v 12 t, mrchu som dodnes ešte nedostala.Na 26 deň po kyrete sa mi objavovali asi 2-3 dni hlieny s krvavimi riasami.Dokina zhodnotila, že je to menzes, ale bola to ovulacia.A dnes mi dokina potvrdila tehotenstvo. Dufam, že sa všetko bude vyvijať OK. Bala som sa jej reakcie, ale ona sa zasmiala, že som sa niejako rozbehla. Totižto my sme mali problem otehotnieť a mame problem z SPG.Preto som bola v šoku aj ja.

katka22r
4. máj 2010

majkuska tak to je dobre prid k nam do temy aj castejsie a davaj o sebe info drzkam prsteky 🙂

dadqa86
4. máj 2010

my sme srandistky so Sekcova 😀 😝

zdenkam
4. máj 2010

wau majkuska to je ale velmi milo sokujuca sprava nie? TAkze babo na ceste a sa podarilo. Drzime prsteky.

Masabi a nemoze to byt ako kocky vravia zadocek. Nas nema rad, ked sa milujem. Sorry za intimco temu, ale staci aby som bola vzrusena a desne sa vypuci.To je jediny cas ked sa vypuci. Patrick v brusku to robil bezne a je to take neprijemne. Ja som nikdy nevedela ci to je ritka alebo hlavicky ale citit to ako taky riadny tlak, fakt neprijemne.

Dadqa a pekne foto 😉

zdenkam
4. máj 2010

katuska inak pocula si o tom, ze na detsku koliku zaberaju probiotika pre novordencov. Sa mi ale nezda aby ste s tym mali problemy. My sme pri malom mali, ale obislo sa to bez medikamentov. Ze aj tak to u chlapcov byva castejsie nez u dievcatiek, tak si asi necham maminou nieco v sr kupit, Istota je gulomet - vravim moj tatko

dadqa86
4. máj 2010

zdenkam: Dakujem 🙂 😉

burina111
4. máj 2010

jááj maji, no ako by sme zabudli..bože, tak to gratulujeme, to je veľká vec..super super, tak tfuj tfuj a príď poreferovať častejšie. tešíme sa s tebou 😀

petika
5. máj 2010

Dadqa: Vitaj herečka, ako sa máte? Ako pokračuješ s fajčením a liečením? 😉 myslím na Teba. Si mi asi Ty písala sms, však?

Burinka, ako moja? Už je lepšie? Držkáme Ti palčeky, ja som rada, že s nami je všetko ok. Doktorka mi povedala, že stačí úplne, keď prídem na kontrolu v takom 11tt abo v 12tt, aby sme urobili screaning, či je všetko ok. Že keby som mala nejaké problémy skôr, tak mám prísť skôr. Ale že nepredpokladá, že zatiaľ všetko v poriadku. Tak verím, že tento krát to naozaj bude v poriadku. Snáď malinké zvládne s nami tú cestu zložitú až do konca dobojovať 🙂

Majka, vy ste to teda vzali ozaj hopom 😀 srdečne gratulujem a prajem, aby všetko bolo dobré a nech to dopadne na jednotku teraz. Telo cíti samé, čo môže a čo nie, tak to asi takto malo byť 😉 veľa šťastia a nech sa teraz naozaj podarí. Tomu sa povie, že keď pán Boh dá, aj motyka vystrelí. Vám asi strelili hrable aj s vidlami 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre