Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zuzu805
10. máj 2010

lilik ja ked som bola prvy krat pokyrete u doktora tak ma vypisal PN a hovoril aby som prišla na krv sledoval my HCG,,a asi neak 5 krat som bola iba na krv ten prvy krat my hned dal duphaston aby som dostala mrchu a až po mrche teda zajtra idem na kontrolu ako je na tom maternica a tak ...inak my len krv sledoval a nič viac lebo nemal vysledky z hystologie ktore prišli asi za 3tyždne...

lilik15
10. máj 2010

takze ona ma da na pn?

zuzu805
10. máj 2010

Myslim že ano ,,teda aspon naš to tak robi že kym nema vysledky z hystologie tak dava na PN..Teda ja som ešte stale PN on chcel aby som sa dala do kopy,lebo som to hrozne zle znašala a až po mrchce ma vypiše do prace teda dufam ak bude všetko ok..

lilik15
10. máj 2010

lebo ja si neviem predstavit ze by som mala ist do prace ja to tam nevydrzim.som teraz na PN ale to som od obvodneho uz od min.tyzdna lebo som ochorela a cez to sa to vsetko odohralo a teraz sa bojim ze moj obvodny ma vypise do prace a fakt si neviem predstavit ako tam budem exitovat

zuzu805
10. máj 2010

lilik15-určite ťa necha doktorka Pn ved sa musiš dať dokopy ak sa citiš slaba a tak ja som doma 5 tyždnov a určite ťa necha aj tvoja ja si myslim teda ja robim v obchode a tam my treba tažko dvihať a tak tak ma nechal doktor PN až po prvej mrche my hovoril že ak bude všetko ok pojdem do prace

lilik15
10. máj 2010

zuzu-dufam ja sice nerobim taku tazku pracu robim v kancelarii ale tam treba rozmyslat rozpravat sa s klientami a ja si to fat neviem predstavit,ved uvidim zajtra co mi povie,lebo mna ta maternica este trosku pobolieva hlavne pri prudsich pohyboch alebo ked dlhsie stojim

zuzu805
10. máj 2010

lilik-ešte si len odpočin ,,kym sa da a normalne jej povec nech ťa nechaPN ja si myslim že ťa sama určite necha ,,,ved to maš ešte čerstve!a daj vedieť ako zajtra držim palce !!!

lilik15
10. máj 2010

zuzu jasne dam vediet a dakujem pomohla si mi

zuzu805
10. máj 2010

lilik -nieje zač ak niečo som tu pre každeho 😉

katka22r
10. máj 2010

ja som tiez po kyrete bola na pn....lilik neboj zvladnes to aj ked to bude dlhsie trvat....

lilik15
10. máj 2010

Fakt dakujem babulky moc ste mi pomohli a katka ty si bola kolko na pn?

burina111
10. máj 2010

lilik ahoj, moja je mi to veľmi ľuto...my všetky vieme presne o čom teraz hovoríš...presne tie isté obavy, tie strachy, tužba po bábatku a ako dlho človek musí čakať...je to ako taký vzorec na nešťastné ženy čo prišli o svoje dieťa..no ja myslím, že pol rok je veľa, že toľko netreba čakať. ale zas počkať aspoň dva cykly...aby sa niečo nestalo..proste počkaj kým budeš v pohode, kým si to zrovnáš v hlave, kým sa zmieriš, kým nebudeš plakať stále ako si na to spomenieš, kým to už budeš brať len ako trpkú spomienku....a kým budeš fyzicky v pohode....ver, že to bude z obavami, aj to čakanie na //, aj potom do 12tt možno dlhšie, či zas nebude niekde krv, ale potom sa začneš tešiť z bruška a na bábo, bezhlavo nakupovať hábky a už bude dobre.budeš za vodou....neboj sa, dočkáš sa, určite skôr, ako si teraz myslíš...a ver, že to nie ja taký dlhý čas, ako sa ti teraz zdá.....
ja som tu plakala rovnako ako ty ešte na jeseň, teraz mám pred sebou už len posledný trimester, baby fakt, dnes mi začal 😉
len sa skoro z toho dostaň, vyplač koľko treba a budeme sa isto do konca roka tešiť z tebou, uvidíš 🙂 hore hlavu...lebo po tme vždy príde svetlo.
kati, idem to našmarať do albumu 🙂 hej, a 25. idem na 4D, tak sa teším, hádam bude dovtedy dobre
pekný dníček

lilik15
10. máj 2010

baby slubujem ze sa budem snazit sa z toho dostat co najskor a burina111 drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo

katka22r
10. máj 2010

2tyzdne po kyrete

zuzu805
10. máj 2010

Baby prosim vas ten alchemilkovy čajik sa može piť stale aj pri mrchce??aj po nej či ako to je??diky

burina111
10. máj 2010

zuzu v pohode si daj každý den jeden pohár 2dc, alebo hrnček..ja som to tak pila po kyrete skoro dva mesiace vkuse každé ráno

katka22r
10. máj 2010

aj ja 😀

zuzu805
10. máj 2010

Diky burinka aj katka za odpoved🙂ja ho pijem 3krat denne po 3dc,tak sa my to zda dosť,,tak preto som sa pitala 😉
Petika ako??

zdenkam
10. máj 2010

Baby, docitam vas o chvilu, najprv co som stihla precitat.

Tak Masabi, ja som z principu za latkovky nejde len o bez chemie ritka ale tiez o ekologiu a nenutim nikoho, ale citali ste aku tonu odpadu vyprodukuje babo na plienkach kym je a ako dlho sa to rozklada? Ako ved ta priroda teraz to je hroza , same eko katastrofy a tak aspon stipkou pomozem. Moja teoria. Ale musim mat aj ohlad na seba, takze taky kompromis do 1,5 roka som s malym fungovala cez den na latkovach - v noci jednorazovky- tescu su uplne v pohode, ako pise burinka.
Teraz som si trosku polepsila a kupila moderne latkovkych, takze aspon nebudem musiet tak casto prezliekat cele dietatko, kedze hockedy sa v tych obycajnych precikalo - co bolo casto. A uz mam kupene aj 5O ks jednorazoviek do nemocnice. TAkze takto - robime kompromis. Moderne latkovych asi 15 ks, aspon 4O ks klasickych a kombinovat s jednorazovkami budem.

katka22r
10. máj 2010

zdenkam o chvilku budes dvojita mamicka 😉

burina111
10. máj 2010

zdeni koľko ťa vyšli látkovky? a značka???teda neviem veľmi ako to funguje...sú nejaké asi gaťky a do toho tie vymeniteľné vložky či ako? jáááj, už máš 30tt, zdenuššš

zdenkam
10. máj 2010

Petika, jeej, tak mne sa paci ako krasne ti ten optimizmus pomohol. Ako pise burinka tak s nim to bude isto ok, ty si take vecne pozitivna. To sa mi tak moc rata.
Katka, ste krasne babule na tej fotke?

Inak k bytom, tak my mame 2. Uplne psycho vsak? Jeden si kupil moj muz este ked prisiel z Izraela za usetrene prachy u nich v rodnom meste ako financnu investiciu a druhy sme kupili spolocne - za usetrene ze Irl v Prahe. Tiez ako financnu investiciu, ale uplne psycho je ze ak by sme sa vratili - co nevieme kedy bude a kde sa vratime, tak nemame kde byvat, lebo obe su prenajate. Ale zas ten prazsky je uplne super lokalita - praha centrum, takze ten je dost lukrativny, ale zas mi do velkomesta nechceme a navyse je maly je to len 1plus 1. To isto nie je pre rodinu s 2 detmi. Ale proste ten sme kupili, nech mame na prilepsenie az raz budeme zit zo sk alebo cz mzdy. 😀
Takze teraz zijeme v Irl a mame prenajaty dom.

Lilik placom si nepomozes, ale boh dal cloveku slzy ako dar, ked uz ma pocit, ze nevladze, tak zacne plakat a bremeno dokaze niest dalej. Treba plakat, zvlast ked to je cerstve. Bolo to tvoje a v tebe a znamenalo to velku nadej, ktora je nateraz prec. Velku radost, ktora je nateraz prec. Znamenalo to nadej na zivot. A to je velka je najvacsi zazrak.

zdenkam
10. máj 2010

Burinka som to kupovala cez konika cez inzerat takze cena o 5O percent nizsia nez original, a su to take gatky, do toho akoby take zapinacie latkove a do toho este extra vlozku mozes. Znacka. Pockaj su rozne. Mam 2 druhy. KUknem.TAkze mam baby LUcy-to su tie objednavane z druhej ruky, potom mam od kamosky Bambino Mio - za tie som neplatila a este mam aj par uni velikosti. FAkt si tu cenu nepamatam asi 5O eur sa mi mari.

zdenkam
10. máj 2010

Katka no uz sa mi to krati.
Uff o 5 t nastupujem na matersku ale v robote sa ma pytaju ,ze ako sa citim, ze vyzeram skvele. A je pravda ze zase sa citim skvele hoc stojim sobotu 8,5 hod na nohach a nedelu 7,5 hod na nohach. Mala som pred casom obdobie, ked som dorazila domov a uplne mrtve tie nohy, ale teraz mam zas prival energie.
S muzom sme len uz 3 t nejako hm....som nan nakricala pred tymi 3 t, takze trucuje a neje co navarim. Inak fungujeme uplne normalne. Ale mne to vadi, ja neviem varit len pre seba a maleho, takze to potom jem 3 dni alebo zamrazujem.
aj dnes som urobila cely hrniec curry zeleninovej plievky s ryzou a on chce vecer robit barbeque tak som idem robit salat zemiakovy s dresingom med a horcica z malickych zemiakov. Tie mam rada aj samotne su take sladucke akoby. TAkze nech ma brambory k masu, ale jak ho poznam zas sa toho nedotkne. Ako uz ho to fasa dlho drzi. A to nehovorim, ze tym padam ziadne objatia. Lebo ja citim ten chlad tak sa nepritulim a on je oduty, tak sa neprituli. Uz ma to zacina ubijat. Asponze Patrick je zlaty. TEn ma objima aj zan. Akurat zaspal. Skusame novu metodu uspavania, pustam rozpravky na mc kazete alebo pesnicky detske. Zabralo dnes. 🙂

zdenkam
10. máj 2010

Wau burinka, ty si ale pedant. 🙂 Ja mam veci este v skatuliach a nie to pekne v polickach v stlpcekoch poskladane. Wau moj obdiv. A ciapocky. Teda tie mam 3. Asi aj Patrick mal len tak. Kukam za mas riadnu zasobu. A ponozky, tak tiez musim este dat na kopu, tie na kope ani nie su.
A som po muzovi chcela nech poskladame postielku a on ze kopec casu, tak ju mame len rozlozenu v castiach /esteze Patrick dal aspon palicky do list/ za zahlavim nasej postele.
Inak zasobu veci mate asi ako my. Riadnu. 😀 Len tie boticky to teda nie. Ja som maleho v Sr mala v maji boseno a to mal 4 mesaice a vsetci sa chytali za hlavu ci mu zima neni. Ale my sme tu inak otuzily ako doma. To viete leto o 22 stupnoch. TAkze boticky mi nehrozia kym nebude chodit. Mal ale mi prisli zbytocne. TAkze akurat tak ponozky. Vlastne mozno v zime by sa dalo, to hej. Patrick bol v zime uz 1O mesacny, tak to uz nebol babo.

Burinka normlane chytam mindraky, ze by som sa mala teda pomaly nachystat, ked vidim ako si krasne nachystana ty. A kto sa ti bude starat o Markiho kym budes v nemocke? To je moja jedina nocna mora- ostatne ma fakt netrapi. Vam asi pridu pomoct rodicia, vsak?

burina111
10. máj 2010

kokšo baby, tak aj katka nové metody aj zdenka na uspávanie..musím si zapisovať.... 😀 zdeni tak neboj nič pre muža, jeho to prejde..ale asi má zaťatú povahu, že????

burina111
10. máj 2010

no zdeni tak ďakujem za poklonu..vieš, ja som kozorožec, my ste tak trochu puntičkári..som nervozna, keď nemám veci pod kontrolou,dopredu nachystané a plán 😀 zvlášť keď teraz viem, že možno už v 33tt nebudem 2v1, nechcela som nechávať nič na náhodu..okrem toho som sa tešila ako som to prala, chystala, nakupovala aáááá veď to poznáte. a ide teplo, tak chcem stráviť ešte čas s markim, kým sa malá narodí, nie potom v teple trčať dnu a žehliť alebo prať.
zdeni ty sa len nič neboj, to je iba pár dní..hoci ja mám tiež z toho strach...lebo malý nechce mlieko iba od maminky, uložiť spať ho musí tiež maminka, aj papať....tak sa bojím čo s ním bude, kto vie, koľko v tej nemocnici nakoniec budem...a čo bude keĎ prídeme domov..myslím to žiarlenie..lebo u neho bude nabeton....
a bude s mm, pôjde k pôrodu, to malého rýchlo šupneme ešte neviem kde....tak asi babka alebo na pár hodín prababka to zvládne a potom budú moji muži dvaja gazdovať....hlavne sa bojím o to papanie a spanie u malého, inak nič..no uvidíme, nejako to musia zvládnuť...po pôrode nepotrebujem žiadne špeciálnu pomoc..zvládala som si v pohode stále všetko sama, malý je už teraz samostatný, tak toho sa vôbec nedesím...pre mňa je skôr ten pôrod nočná mora...myslím, že zistíme, čo je s malou, bojím sa pravdy..inak pôrodu ani ničoho nie...už to mám raz za sebou, tak to zvládnem aj druhý raz....
zdeni a ty vážne začni tiež chystať...vieš, keď potom prídeš s malým domov, čo skôr budeš..podľa mňa sa aj patrick na teba zavesí, tiež mu budeš chýbať tie dni...a malé..ty po cisaráku..
ja ešte podľa situácie nachystám vecičky pre malé čo mm donesie keď prídu po nás a zbalím nás do pôrodnice, inak už neriešim, iba sledujem, čo je s malou, či skáče....ale skáče 😀

zdenkam
10. máj 2010

asi hej, ale takto dlho to este nemal. TAk ma to prekvapuje. O 2 t mi odlieta aj s Patrickom - tak hadam sa dovtedy pohnu lady.Ale uz som mu vravela, ze ma to nebavi.
Ako stale lepsie ako moj tatko. Ten ked sa oduje, tak tyzden ani dobre rano nepovie, proste hlboka ignoracia. To my aspon normlane komunikujeme.

Burinka, neboj aj Marki najde svoj sposob ako zaspat bez maminky. Az bude jeho cas. 😉

burina111
10. máj 2010

tak nič iné mu nezostane 😉 isto mi bude smutno v nemocke, to bude odrazu kľudu...veď viete..moja naspeedovaná veverička 😀 ale tak naklonovať sa nedá, že? budú chodiť za mnou každý deň a hádam všetko dobre dopadne a skoro budeme doma..veď to chceme všetky, hahhaha, byť naspať doma a zdraví 🙂

zdenkam
10. máj 2010

NO burinka ja sa tiez nebojim co sa tyka z nemocnice ked pridem. Pri malom som bola na 5 den s cisarakom doma a fungovala som jedna radost. Sa pamatam ,ze muz poukladal pohare na ine miesto ako stoja, tak som hned prvy den vsetke preorganizovavala a na konci dna som bola riadne unavena. A to sa vsade pise ze ten prvy den doma to nemas prehnat.
A presne som na tom ako ty ...tiez si chcem uzit dni s Patrickom, tak preto sa nejako nechytam nic pripravovat pre babo, lebo sme vlastne stale vonku,.....takze ozaj jedina mudra vec je urobit to kym je Patrick prec s tatkom a tiez nech sa zamestnam, lebo inak mi bude velmi smutno.....uz to vidim ako chodim v noci spavat do jeho postele aby som citila ako voni, ked tu nebude. Smrk.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre