Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

burina111
15. máj 2010

ahojte baby, kati ty čo preboha, tu chodíš už aj v noci??? tak ty si maska 😀 hej, tak je to moja robota, šijem tak pre zábavu, radosť, občas aj nutnosť. mám toho viac, vlastne skoro všetko doma...kde kukneš-originál...to som masabi odfotila iba to čo mám teraz práve použité..tú ružovú zavinovačku som včera šila..mala som iný plán, len som nezohnala látky.. 😅
baby tak ďakujem za pochvalu 😀
peti ako? ste v poriadku? manželíček si ťa obskakuje??? 😉
u nás sa škrtá upršaný deň, takže dovi dopo...
malý chcel isť spinkať na noc do vlastnej izby..no tak som ho tam rada poslala 😀 v noci som bola pri ňom, bo vykrikoval, že mamka meko no a teraz ešte spí...a ja som sa bála, že ako ho dostanem od nás z postele 😀 dúfam, že aj s príchodom sestričky to bude také jednoduché
majte krásny dníček

petika
15. máj 2010

Ahoj burinka, dobré ránko, baby 😉 Manželíček obskakuje, dobrý pocit je to. Ale vládzem si zobrať to, čo mi treba, zase som nie až taký postih 😀 krásne vecičky šiješ, riadne si šikovná, tá ružová, to je úplná nádhera. Nemám slov, to je fakt srdce vložené do perinky 😉 máme sa dobre, v pondelok sa ideme hlásiť k pani doktorke, tak snáď už dostaneme aj tehu knižku, by sa aj patrilo už, to budeme už v 11.tt. Musím toto tu nejako opraviť, aby to presne sedelo 😉
Katka, ty spávať nemôžeš? Nervy moje, čo s tebou to dieťa porobilo 😅

katka22r
15. máj 2010

noo asi tak dievcata tak mi mame posledne noci v noci debatny kruzok 😀 sice neviem o com rec ale ta co uz 😀 a teraz tak pisklavo vyska no yb ste sa pocurali ale mna uz usi bolia 😀
burinka a to aj obliecky sijes?a ak ano po kolko predavas?napis do ip

burina111
15. máj 2010

no kati...tak fajne nočné....kuk ip
petika super že si oka..a hlás čo v pondelok.. 🙂

zdenkam
15. máj 2010

babenky, chcem vam napisat krasnu vec

Isli sme kvoli tym problem do Waterfodu /od nas 20 minut/a cestou mi prislo zle.....musel muz zastavit a pri ceste som grcala. Isla autom okolo pani Irka a zastavila ci som ok, ci nieco nepotrebujem, ci nechcem tea.
A ja ze ok. Nasadla do auta ze follow me a isli sme k nej domov - krasny dom takmer na samote, velky dvor. Usadila ma v obyvaku, a ponukla caj - ja som povedala ze asi pohar vody bude stacit. Patrickovi a Petrovi ukazala dvor kym mamka oddychuje, ze tam su sliepocky a sklennik s jahodami.
Nechala ma tam oddychovat. Prisla jej dcera zdravotna sestra - mladsia nez ja a so mnou rozpravala.
Kedze som ich nehccela zdriavat.Dopisa som vodu, popytala sa na wecko a povedala ze mi je lepsie a uplne smiesne , ci nema zuvacku - viete aky pocit mate v ustach, ked zvraciate. Bezala do dcerinho auta a nasla mi aj zuvacku. Malemu natrhala velke krasne sladke jahody a ked sme odchadzali cestou nam mavala.
Nemala jediny dovod na nas byt mila a este mi pomahat. A predsa. Potom vam pookreje srdce, ked toto vidite.
Ono to v dnesnom svete plneho egoizmu a len vlastnych zaujmov dava taku zvlastnu nadej, ze este to s tym svetom nie je take zle. A po tieto dni som tu nadej asi ja potrebovala. Nemozem na to prestat mysliet.

Mozno vam tento prispevok pride od veci. Ale tiez ste mali pocit, ze sa cely svet ruca, vy padate do ciernej diery a ste radi ,ze mate milujuceho muza - problemy terajsie nas zas spojili a zdrave dietata - ze si vravite, ze mate vsetko /ale to nefunguje to samo presviedcanie?/ A hlavne ze svet je plny spiny? To je ten hrozny pocit, s ktorym musime teraz bojovat a je jedno ci ste doma ale v zahranici. Ale potom sa vam stane taky zazitok co som opisala a dava vam nadej, ze dobro este je.
Mam tazke dni, som trochu sentimentalna, ale hadam to prepacite

zdenkam
15. máj 2010

burinka ja zasne, si velka sikula. Wau. Tu bielu perinku s lemovanim si sila?
Nerozmyslas nad predajom podobnych veci. isto by si mala zaujemkyne

burina111
15. máj 2010

zdeni tak vidíš, dobrí ľudia ešte nevymreli...a si už v poriadku? s tým tvojim sentimentom to chápeme, že hormony..to zas prejde 😀
no aj tu bielu som šila, všetko čo som vám tam pridala. asi urobím album, kde budem všetky tie moje výtvorčeky pridávať. tú bielu som robila pre markiho pred troma rokmi. ale nechala som si ju pre druhé, veľmi sa mi páčila, nevedela som sa s ňou rozlúčiť..tak miuške poslúži. jasné že nemám problém skopírovať a urobiť takú istú. šijem sebe, kamoškám...rada ušijem aj vám...vieš, že predaj...tak ja nie som vôbec krajčírka ani nič podobné, mám vš a zameranie skôr kancelárska krisa....toto robím iba pre radosť, zábavu, občas aj nutnosť..alebo že chcem originály podľa vlastných predstáv. vôbec to nie je profi šitie, ja som samorast, takže to by bola asi trúfalosť a fušerstvo krajčírkam do roboty 🙂

ema263
15. máj 2010

Ahojte... Som 17 dni po kyretáži... V 9 tt zistili, ze nasmu babatku nebije srdiecko... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Fyzicky sa davam dokopy, no psychicky... Baby, dajte radu ako sa z tohto dostat, no predovsetkym ako zahnat negativne myslienky.. Chcem dufat a verit, ze raz privediem na svet zdrave babatko, no strach a obavy su silnejsie ako ja... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

petika
15. máj 2010

Ahoj Ema263: vitaj medzi nami. Je mi ľúto, čo sa Ti stalo, neviem prečo, ale je toho strašne veľa. V nemocnici som teraz ležala iba 7 dní, ale za tých 7 dní tam bolo 6 kyretov po potrate. Strašné číslo. V jeden deň dokonca robili dva naraz. Naraz prišli, naraz odchádzali. Strašné. Ale tým som Ti chcela len povedať, že nie si prvá, ani posledná, bohužiaľ. Ale určite sa to proste deje aj iným. Nepochybuj o tom, že raz budeš šťastná tehulka a super mamina. Všetky, čo sme tu, sme tu preto, že nás spája a spojil rovnaký osud, aký sem priviedol aj teba. Tiež sme hľadali fórum a ľudí, ktorí to prežili, ktorí to pochopia. Bude to trvať dlhšie, kým budeš celkom v pohode. Niekomu to trvá mesiac, niekomu týždeň. Ale všetky, čo sme tu, sme dôkazom, že sa to dá. Tiež to máme za sebou a nie je to tak dávno a aha. už sa všetky tešíme tehulkovaniu a Katka aj krásnej dcérke. 😉 Nikdy nie je všetko tak zlé, ako sa na prvý pohľad zdá. 🙂 Nikdy to nevzdávaj, pre ten pocit, keď budeš v rukách držať opäť tehu test s //, potom ako šťastná mamina pozrieš na to, čo si v sebe nosila 9 mesiacov a si povieš, že to všetko stálo za to, ak to bol spôsob, ako prísť až sem 😉 treba veriť, bude to dobre. 😉

Zdeni, tak sa tešíme s Tebou, že ťa takto potešili celkom cudzí ľudia. Vidíš, dobrí ľudia ešte nevymreli. Nájde sa medzi nami aj človek, čo nezabudol, ako to je byť človekom 😉

Burinka, nebuď skromná, je to proste nádherné 😉

ema263
15. máj 2010

Petika dakujem... Pozeram, ze termin mas v decembri, aj ja som mala byt teraz v 11 tt a termin som mala vypocitany 4.12. ... Drzim prsteky, aby ste to spolu s babom dotiahli do uspesneho konca!!! 🙂 Mam pocit, ze sa s tym, co sa stalo, nevyrovnam nikdy. Prislo to ako blesk z jasneho neba, z nicoho nic. Udialo sa to tak strasne rychlo... V den, ked som bola na zakroku ja, ich robili 6 a z toho 2 slecny nemuseli, no jednoducho babatko nechceli. Bolo to katastrofalne, neskutocne tazke, bola zo mna chodiaca mrtvola... Snad sa aj ja raz pridam k Vam uz s babatkom pod srdieckom... Uz len si to tlct do hlavy a zacat verit, ze raz bude vsetko fajn... Drzte sa!

burina111
15. máj 2010

emi vitaj, uplne súhlasím s tým, čo ti petika napísala..nebudem to tu zas opakovať len inými slovami...veľmi mi je to ľuto..základ je, aby si prestala počítať, v ktorom by si bola tt, kedy by sa malé narodilo, keby bolo keby....viem, že je to veľmi ťažké..ale to je základ..a snaž sa zamestnať, vydolovať starú záľubu alebo neviem, niečo čo ťa aspoň trošku poteší a zamestná..aby si na to vždy nemyslela a netrápila sa. a kecaj o tom ak treba, potešíme sa, že si tu a aj si poplač, keď to treba..každá sme tým prešli...nikdy nezabudneš, ale už to nebude bolieť, bude to len trpká spomienka. držím palce 🙂

nikinka1981
15. máj 2010

Ahojte dievčatá. Ja som po troch missed ab, naposledy v máji 2002. Teraz som otehotnela a som v 5 tt. Robila som si testy a vyšlo mi, že som tehotná na všetkých troch, čo som si kúpila. Šla som vo štvrtok k lekárovi, pretože som chcela nech mi niečo predpíše a rieši sa protipotratová liečba, ale on mi len povedal, že to ešte nemôže vedieť, že som tehotná a, že som tam skoro a mám prísť až 31.5. Nedal mi vôbec nijaké lieky. Neviem čo mám robiť, či si ich mám ísť predpísať, alebo mám počkať ešte tie dva týždne? Ale nechcem aby bolo neskoro...

zdenkam
15. máj 2010

nikinka ☹ to ma mrzi tie 3 MA. Ale to ti nerobili nijake vysetrenia ze preco sa to stava. Lebo som citala ze pri 3 potratoch sa uz robi cela skala vysetreni, lebo to nejde uz o nahodu. To ta nechcem strasit, len sa divim.
a nerozumiem ako moze lekar ignorovat vysledky 3 pozitivnych tehu testov. To uz nie je nahoda.
Predtym ta nejako specialne sledovali alebo nieco predpisali?

domi98
15. máj 2010

dnesny lekari su strasny ja som po dvoch potratoch terza tretikrat tehu dufam ze to konecne klapne ,,, lekari to maju v prdeli ja som pri prvom tehu isla k lekarovi na prehliadku v 38tt bol piatok robil mi son ovsetko ok v sobotu som necitila pohyby bol oto divne lebo moje divcatko bolo neuveritelne aktivn i ked uz nemalo vela miesta povedal ze vcera sme obili son ovsetko bolo ok nestraste sa v pondelok rano som isla na dalsi ultrazvuk nedala som sa odbit a baby bolo mrtve? myslela som ze umriem hend potom ako zabijem lekara,,,, takze nikinka ries to nenechaj nic na nahodu necakaj ani den lebo moze byt neskoro chod k inemu dr !

katka22r
16. máj 2010

dobre ranko 😀
domi 98 joooj ked tu stale preichadzaju nove tvare...ako sa stym vyrovnat?ja si myslim ze ziadny navrh ti tak velmi nepomoze...musis sa s tym vyrovnat sama ale bude ti dobre ak budes co najskor medzi ludmi kecat s nimi a vyplac sa kolko chces..ja som pri druhom potrate chcela zomriet,mm som vzdy vravela ze co bude mat zomna ked mu nikdy nedam dietatko 😒 ale prave on ma podrzal...prave on bol ten ktory mi povedal ze bude zomnou navzdy...viem ze ked som videla akukolvek tehulku mala som chut jej to brusko vziat...cize asi tak drzim palce cim skor sa niecim zamestnaj a bude dobre 🙂

nikinka ajoj smutne 3 potraty 😒 ale podla mna by s tebou tiez mali daco robit...no skus si dat predpisat duphaston inak neviem co este take..

kocky dam vam vediet ako burinka mam u nej zakazku 🙂

daduska kde si?ty nenocujes??? 😀

burina111
16. máj 2010

rááánko holky, nové baby niki a domi, vitajte v tejto smutno-šťastnej téme...no zažili ste dobré kapky...silno vám držím palce, nech sa už tešíte z krásnych drobcov. domi a čo píšeš ty..no ja neviem, ja by som to asi neprežila..umrela by som hneď u toho dr. 😢 😢 😢
kati všetko na dobrej ceste 😉
hej a tak som rozmýšľala, že tá naša druhá peťa s vaneskou tu dlho nebola 😒
u nás je dnes strašne, fujavica pomaly a prší....tak to zas bude zábava

lilik15
16. máj 2010

Aojte baby...ema263 a niki...je to sila co sa dnes deje aj ja som pred 8dnami prezila kyretaz a stale sa modlim aby sa to neopakovlo...dnesny pristup lekarov je otrasny...ked som po potrate plakala v nemocnici tak sa ma jedna sestra opytala ze co "revem,ze ci ma nieco boli"super pristup.dalsia vec co ma tam nastvala bolo ze ma na interne na predoperacne vysetrenia poslali samu takze som v noci o 12,00behala sama po nemocnici s tlakom 97/60 a vobec ich nezaujmlo ze om v soku...je im jedno co sa deje ved oni to uz beru ako normalnu vec ako keby sa nic nestalo...ved potraty sa im tam stavaju ako na beziacom pase...emka viem ako sa citis ja som potratila v 9tt termin som mala 16.12.je mi lutoc co sa ti stalo...som rada ze st pisli medzi nas ja som tu sice nova..ale babenky co su tu dlhsie su velmi zlatucke a vo vsetkom poradia a pomozu...
Baby ja normalne,ze ma niekedy boli v podbrusku uz 8 dni po cisteni?mam s toho strach a ta moja skvela gynekologicka ma obednala na prehliadku az na konci jula...Teraz casto myslim na to co sa stalo...niekedy si dost poplacem...ale priatel mi moc pomaha...vcera sme sa zasnubili a 31,7,mame svadbu...prajem krasny den

katka22r
16. máj 2010

likik tak ty sa budes vydavat?super tak tvoje myslienky patria teraz k pripravam 😉 blahozelam k zasnubam 🙂
to ze ta boli v podbrusku je podla mna normalne ved sa ti regeneruje maternica...bude to dobre

domi98
16. máj 2010

burinka dakujem za uvitanie =)

lilik15
16. máj 2010

Katka22r-dakujem...som aj trosku rada ze to prislo teraz lebo nemam tolko casu rozmyslat nad tym co sa stalo...aj ja dufam ze vsetko ok dopadne a hned po svadbe by sme mohli zaca pracovat na babenku ved to bude3mesiace od toho smutneho dna

katka22r
16. máj 2010

jasne moja a hlavne na to pri sexe sa nezameriavajte ze chcete babo....treba si to vychutnat bez umyslu na splodenie...my sme sa s mm opili poloho s boku a laura na svete 😀

lilik15
16. máj 2010

nie to urcite nie ved to je jasne keby sme ten sex vzdy planovali ze chceme otehotniet tak just to nevide...presne ako vravis treba si to vychutnat a potom pride aj vytuzene babenko..ktore vznikne z lasky..

nikinka1981
16. máj 2010

Ahojte, tak ja mám všetky vyšetrenia za sebou a všetky neviem či mám napísať bohužiaľ, alebo našťastie boli v poriadku, takže mi nič vážne prečo sa to stalo nenasli. Mne robili vyšetrenia hneď po potratoch v r.2002 a tiež som si tie isté vyšetrenia dala urobiť minulý rok aby som si bola istá. Tento lekár je už môj tretí, je to gynekolog pôrodník a rizikový lekár, ale myslím, že jeho prístup nebol dobrý, lebo mi mal niečo predpísať niečo ako utrogestan alebo duphaston a nie ma objednať až na 31.5.

Lilik15 - ja som tieto situácie ako opisuješ Ty v nemocnici zažila dva krát, lebo pre nich sme len ich práca a berú nás tam ako na pase. Tretí krát mi manžel vybavil cez známych tak to bolo už o inom. Úplne iná starostlivosť a iný záujem. Keď ma čistili prvý krát, tak som tiež pociťovala bolesti ešte dva týždne po čistení. Šla som s tým na pohotovosť a tam cez vnútorný ultrazvuk mi zistili, že som bola vyčistená zle. Predpísali mi neaké lieky na odplavovanie a bolesti som prestala cítiť už na druhý deň. Takže ak Ťa to neprestane bolieť choĎ k lekárovi a nenechaj sa odbiť.

burina111
16. máj 2010

baby ahojte,
lilik tak to srdečne gratulujeme k zásnubám aj k svadbe, je to taká ironia osudu asi momentálne ale sústreď sa na prípravy na svadbu a uvidíš ako sa skoro bábo zadarí. t a budete to mať v správnom poradíá 😉 bolesť je normálna...vieš, pri kyrete ti môžu poraniť maternicu a podobne a potom to tak trošku ťahá, sem tam picha..ale ono sa to dá do poriadku....ešte aj špinenie a krvácanie sa môže objaviť občas..kým ti normálne nenabehne cyklus...to už potom bude všetko ok...aj bolesť v podbruško môžeš mať ako pri ms..je to rôzne...neboj, je to normálne. pi alchemilkový čaj, to pomáha pri hojení.
s prístupom dr. pri potrate mám tiež skúsenosti.ležala som v nemocke aj pri synovi pre hroziaci potrat, tak to boli muky, nikto nič nepovedal, som sa triasla čo bude 5dní a ešte ma dali na izbu s dvoma tehulkami v 8mesiaci...a pozerajte sa na tie brušká, keď možno prídete o svoje....no a teraz potrat..no dovi...tak to mi najskôr nechceli veriť, že som vôbec tehotná...urobili zo mna debila, že asi mám ms..ako keby som bola totálna krava..potom ma nechali trápiť pár dní a keď som skoro vykrvácala, rýchlo ma brali na kyret. samoška že na interné na vyšetrenia som tiež išla sama, ani som nevedela, kde to je..taká urevaná som tam potom čakala asi pol hodinu v čakárni kým ma zobrali. no a kyret....mne ho pokazili. pri zákroku mi natlačili maternicu na chrbticu a odkedy som po zákroku mám strašné bolesti chrbtice..teraz ked som otehotnela..su to muky čo sa týka bolesti chrbta, a do 12tt tehotenstva mi vôbec nebolo maternicu vidieť na ulz, pretože ju mám tak veľmi vtlačenú vzadu, že mi ju prekrývajú nejaké brušné svaly a neviem čo..takže aj toto tehu to boli stresy, keď nemohol nájsť ulz, potom bábo zmerať, lebo bolo daleko...nič skontrolovať....no a nedá sa to už opraviť..že možno pôrodom sa zmení poloha..ale to budem riešiť po pôrode...
takže baby podľa mňa dnes isť do nemocnice je ako isť na patologiu len sa modliť, aby ste to prežili a chovajú sa k ľudom ako keby boli veci. ja viem, že nestíhajú, že už to milion krát videli, urevané ženy čo potratili...ale nikto sa nezamyslí z pohľadu tej ženy, že pre ňu to možno nie je po 1000x ale po1x....ja som tam tiež presmoklila tie dni, som sa nevedela ovládanuť...ale našťastie mne nikto nenadával, ale zas ani nijako nepovzbudil...po pôrode tiež nič moc...dali mi malého do rúk a rob čo chceš. a keď som sa išla na niečo opýtať, tak záležalo od sestričky..boli aj také čo odbili, ale aj milé...tak asi aj na personál treba mať šťastie...radšek klop klop, nech sme všetci zdraví a nepotrebujeme ani dr. ani nemocnice
😒

lilik15
16. máj 2010

Fakt baby je to strasne ako sa spravju vidim ze to uplne vsetci lekari...pokial nemas znamosti,tak ti nikdo nepomoze...ale je to velmi smutne,ze sa tak spravaju aj ked ide o novy zivot..dufam ze kazda jedna z nas sa tam dostane uz len na porod a sup sup domkov k rodine.

masabi
16. máj 2010

Zdravim a vitam všetky nove prirastky v tejto teme 🙂 .Niki no ja by som okamzite reagovala tym ze co je za lekara ked nevie zistit ci si tehotna a utekaj okamzitek nejakemu inemu,lebo budes lutovat a strachovat sa cele tehotenstvo aj ked bude vsetko ok.
Ema no kazdy sme si tym presle a amuseli sa sd tym vyrovnat aj psychycky...a moja rada?snaž sa na to myslieť ťo najmenej,nemyslieť sa na to nedá...najdi si nejaké hobby,alebo choď do spolocnosti a hlavne nedus v sebe tie strašne pocity,neboj sa o tom hovoriť,uvidis,tebe sa uľavi a ostaní to pochopia.
Rady pomôžeme ,ak budeme môcť,nejedna z nas tu hľadala útechu a podporu a akosi nam to tu klape,už dobre dlho...tak len sa pridajte a kedykoľvek sme ti aj pre vas...myslim že to možem povedať aj za Zdenku,Katku a Burinku 🙂
Držte sa dievčata,nech ste čo najsťastnejšie o par mesiacov a lilik blahoželám k zásnubam a svadbe..držim palce aby sa aj mimčo zadarilo hneď v svadobnú noc 😀 😀

dadqa86
16. máj 2010

katka:Tu som nee neponocujem nemam nato nejak naladu 😒 a vobec dnes som nejaka taka ako mescom buchnuta po hlave 😖

katka22r
16. máj 2010

dadi to asi kazdy sak to pocasie do cela na h...

burina111
16. máj 2010

no mi hovorte niečo o počasí...u nás to je ako pred hurikánom, leje celý deň, normálna smrš..nedá sa ani nos vystrčiť....malý mi už skáče po hlave...sa mu ani nečudujem, už je taký znudený za celý deň..nie je na to zvyknutý..celý deň sme ešte nikdy nesedeli dnu..ale tak nedá sa nič iné...radšej nevystrkovať nos z domu..a že to má trvať aj zajtra a celý týždeň, tak ja neviem čo budeme robiť....uff

katka22r
16. máj 2010

noo a leto uz nema byt ani teplucke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre