Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

mariro
13. júl 2010

@dadqa86 -hmm to mi je luto ☹ ,neviem co sa deje,tak neviem co dodat.Vela stastia.

dadqa86
13. júl 2010

@mariro :dostala som menstruaciu 😢

mariro
13. júl 2010

@dadqa86 - jezis to faakt??? ja ze len nejake spinenie 🙂 ,sakra

dadqa86
13. júl 2010

@mariro :Vies co lenze je to strasne zvlastne nemam ich uuplne tie kramy,ale take take skor mi to pripada ako ked mas taky slabucky hnedi vytok 😒 ja neviem co to je...Ci sa mi chystaju kramy alebo ja neviem ☹

mariro
14. júl 2010

@dadqa86 - vydrz a uvidis,niekedy maju baby take spinenie aj pri uhniezdovani vajicka...treba len vyckat.Drzim palce 🙂

luthy
14. júl 2010

@dadqa86 Ahojík moja, to my je ľúto, ak to nevyšlo, lenže nie je to ešte isté. Mojej mamina kolegyňa mala prvé 3 mesiace menštruáciu, ani netušila, že je tehotná. Prišla na to až v štvrtom mesiaci, keď jej vynechala. Niektoré majú menštruáciu aj počas prvých mesiacoch tehotenstva, alebo špinenie. Možno je to aj Tvoj prípad. Držkaj sa, myslím na Teba.

dadqa86
14. júl 2010

@luthy:No len ja sa nato vobec necitim zeby som bola tehotna kramy sa mi pustili tak ako aj obvykle stim ze mi jeden den meskali a to nieje nic...Takze moja nevyslo to...Nevadi....Ked sa podari tak sa podari... 🙂

luthy
16. júl 2010

@dadqa86 hm ☹ Budem držať palčeky, aby sa podarilo čím skôr.

dadqa86
17. júl 2010

@luthy :Mnoo dakujem 🙂

majloo
17. júl 2010

@mariro ...ahoj, tak ako tvoje dve ciarky? 😉

@dadqa86 ..marzi ma to, musi to byt sklamanie velke. ☹ Aj ja ti drzim palce, aby to nabuduce urcite vyslo! 🙂

dadqa86
17. júl 2010

@majloo :Dakujem vsak uvidime 🙂 😉 nechame to na nahodu 🙂

masabi
17. júl 2010

@terezkami veru veru tery,sme sa prestahovali do sukromnej temy ale obcas si aj vas precitame ...neboj nezabudame,ze aj my sme boli v podobnej situacii a este stale bojujeme za svoje deturence ,ktore sa maju narodit.Tak drz palve ja mam termin uz o 10 dni podla uzv

katka22r
18. júl 2010

ahoj kocky drzim vam vsetkym prsteky,mala som 2 potraty a konecne mam svoju vytuzenu dcerku ktora coskoro bude mat pol roka...da sa to tehulkovanie vydrzat hoci to je tazke lebo sa stale kontrolujete...ale fakt hlavy hore a bude dobre ak su otazky sup s nimi alebo citajte dost 😀 par prispevkov do zadu

mariro
19. júl 2010

@majloo - no zatial cakam este co bude dnes mam dostat mrchu,test co som si robila v sobotu bol negativny s 1 ciarkou,ale minule mi to tiez neukazalo a potom o 2 dni boli 2 ciarky,tak uvidim dnes poobede ale vyzera to skor ze asi pride mrcha. Sama som zvedava,lebo uz ani neviem ako sa citim, ci na mrchu alebo nie. 😉

luthy
20. júl 2010

@mariro Ahojík, tak ako to dopadlo? Inak mňa pri prvom tehu bolelo tak bruško, ako pred menštruáciou, som si vtedy myslela že príde a neprišla.

mariro
20. júl 2010

@luthy - no nic prisla mrcha mrchataaaaa 🙂 ,tak mame dalsie pokusy pred sebou.

luthy
20. júl 2010

@mariro hm ☹ tak držím palčeky, nech sa to čím skôr podarí. My sme mali šťastie, nám sa toto druhé podarilo hneď na prvý raz a to prvé na druhý. Aj Vám sa isto podarí. Veľmi Ti to želám. Uži si pekné leto, ja trčím doma na PN a vychádzky mám cez to najväčšie teplo, keď sa ani von poriadne nedá ísť.

mariro
20. júl 2010

@luthy - jasne , verim ze sa to podari 😉 .A ty davaj veru pozor cez to teplo na vychadzkach, je to des. 😉

iti78
20. júl 2010

ahoj kocky, poradite mi? ako dlho ste krvacali po spontannom potrate bez kyretu? meskali mi kramy 4dni, 3den pozitivny test, ale potom mrcha prisla. do nemocky som nesla, nemozem tam lezat, mam male dieta a manzel stale v praci. byvame daleko od akejkolvek rodiny ☹ v tomto stadiu je vela samovolnych potratov, tak som si povedala, ze ak bolo mimco poskodene, priroda to zariadila sama. proste trochu oneskorena menstruacia, keby som sa netestla, ani neviem a skusime to po skonceni znova. lenze mrcha trvala len 24hodin, silna, ja mavam silne menstruacie, dalsi den ale uz stacila len intimka a od vcera vecera vyslo dokopy par kvapiek. obycajne mavam 5-7dni a silnu. na gyndu idem az zajtra. myslite, ze sa maternica uz stihla vycistit za 1den? alebo sa to este rozbehne? bojim sa, ze predsa len ma kyret neminie 😖 a nedajboze je to mimomaternicove...ako ste to mali vy? mrcha bola od zaciatku silna, jasna cervena krv.

luthy
20. júl 2010

@iti78 Ahojík, neviem Ti síce celkom odpovedať na Tvoju otázku, ja som bola trošku iný prípad, no najlepšie spravíš, ak zájdeš k dokotorke. A tiež je možné, že si zostala tehotná, niektoré baby mávajú na začiatku krvácanie. Uvidíš zajtra, budem držať palčeky, nech všetko dobre dopadne a nemusíš do nemocnice. Inak v nemocnici po kyrete sa býva tak jednu noc a ideš domov. Tak sa mi držkaj.

majloo
20. júl 2010

Ahoj, ja som v maji mala spontanny potrat a prisla mi mrcha, ktora bola tak dva dni uplne silna a potom kde nic, tu nic. A bolo to v pohode. Potom som mala 29 denny cyklus a dalsia mrcha bola tiez uz troska slabsia nez do toho potratu, co som bola len rada no a dalsia mrcha uz neprisla.. 😉 Ale urcite treba ist k Dr,, mna kontroloval aj cez tu potratovu mrchu, bolo to ako na jatkach 😅 a potom este raz o mesiac. Drzim ti palce, aby to bolo ok. 🙂

iti78
21. júl 2010

Ahojte - dakujem za odpovede 🙂 babo sa sice neudrzalo, ale vsetko ostatne je ok, takze verim, ze onedlho sa zas pripojim k tehulkam 🙂 snad sa podari...

luthy
21. júl 2010

@iti78 Ahoj, no to mi je ľúto ☹ ale aspoň, že si v poriadku. Budem držať palčeky, aby si sa čím skôr mohla k nám pridať. Držkaj sa.

mariro
21. júl 2010

@iti78 - nebooj bude dobre, ja som tiez tak dopadla,ale verim ze coskoro tu budem zasa ako tehotna. 😉

marusinka80
6. aug 2010

Caute, pripajam sa ka tejto teme. V maji som mala kyret po MA v 9tt. a teraz mam znova // 😅 😎 . dufam, ze tentoraz s lepsim koncom 😉

majloo
6. aug 2010

@marusinka80 gratulujem ti, sme na tom dost podobne. Teraz sa len vela setri, ak sa da. 🙂 😉 Ja som cely august PN, lebo som spinila, tak ma doktor nechal pre istotu doma.

beaska
6. aug 2010

uz dlhsie sa chcem pridat , no nemala som odvahu nech to nezarieknem, v auguste minuleho roku som v 2 mesiaci prisla o babo zacali sme sa snazit uz po mesiaci, no a nakoniec sa podarilo 😀 kedze som od zaciatku pn pre zdravotne obtiaze tak sa stale bojim no snad sa to podari az do konca 😵 takze prajem buducim maminkam vela trpezlivosti a // sa objavia coskoro, hlavne sa nestresovat 😉 viem z vlastnej skusenosti

blondinka1
12. aug 2010

ahojte babule, nevedela som či písať alebo nie, no rada by som si pokecala s babamiktore prežili čo aj ja. Potratila som na začiatku 9 týždňa. Doktor mi odporučil počkať 2-3 mesiace.Prešli už 2 mesiace a snažíme sa. Teraz som už dufala, že ni tetka nedôjde, no došla dneska. Tak veˇmi túžim po bábetku. Poraďťe mi, po akom čase po pootrate sa vám podarilo otehotnieť.Ďakujem

monkka21
12. aug 2010

@blondinka1 AHOJ MNE SA TO PODARILO PO 4 MESIACOCH

majloo
12. aug 2010

@blondinka1 no ja som cakala len jednu mrchu a isli sme na to. Aj som si myslela, ze sa to nepodari, lebo som sa na to prilis sustredila, merala bazalku atd..., ale podarilo sa a teraz som v 8.tyzdni a snazim sa setrit ako sa da, som aj PN. Snazim sa nemysliet na zle veci, ale je pravda, ze kazda zena, co zazije potrat, tak sa dalsie tehu boji. Drzim ti palceky, nech si coskoro tehulka. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre