Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

kvietocek55
18. sep 2010

@bonaquaba blahoželám 🙂) ja sa tiež snažím myslieť pozitívne, ale rozhodla som sa, že predsa len teraz trošku počkáme.. len potrebujem nejako zamestnať myseľ.. niečím iným ako bábätkom :(

zojka05
18. sep 2010

ahojte!
som tu po prvý krát a z úžasom zisťujem,koľko žien má podobný problém,ako ja.V apríli 2010 som mala zamlčaný potrat,v 11t, z toho som 2 týždne ani len netušila,že moje malinké už nežije,šla som len na bežnú kontrolu,a tam mi zrazu lekár povedal,že je mu to ľúto,ale že malinkému nebije srdiečko,a že už nemáme na čo čakat,dal mi do ruky papier,s tým,že mám íst na čistenie,ani neviem ako som sa vypotácala,z ordinácie cez slzy som ani nevidela,velmi sme sa na bábo tešili skoro dva roky sme nan čakali a zrazu toto?Zrútil sa mi svet,nevedela som čo zo sebou,najhoršie prišlo po zákroku,mala som hrozné depresie...,ale teraz som už z toho ako tak vonku a zrazu to prišlo ako blesk z jasného neba,som znovu tehotná asi 6t,teda apon podla testu ešte to nemám oficiálne potvrdené,lekár ma objednal až za tri týždne,čo sa mi zdá strašne neskoro,velmi sa bojím aby bolo všetko v poriadku,bojím sa že sa to všetko znova zopakuje....

kvietocek55
18. sep 2010

@zojka05 ahoj, tak ten strach ti verím.. ja sa tiež bojím ďalšieho tehotenstva.. asi budem potom sedieť u doktora každý deň 🙂 ale blahoželám.. neboj bude dobre, musíš tomu veriť, že bude.. ak to bol zamlčaný potrat, znamená, že niečo s babatkom nebolo v poriadku.. Keď si prvýkrát potrtatila, posielal ťa aj na nejaké vyšetrenia? A teraz? Keď si bola u neho dal ti nejaké lieky (napr. duphaston)?

zojka05
18. sep 2010

ahoj,nepolsal ma na žiadne vyšetrenie,len som prišla na kontrolu po troch mesiacoch a povedal mi že som v poriadku a že určite otehotniem.a teraz som sa vlastne objednala na vyšetrenie aby mi potvrdil , že som tehotná,ale objednal ma až na oktober čo je až za 3 t,že skorší termín nemá,preto sa tak bojím či bude všetko ok,ved za 3 t to už budem približne v 8t teho,teda aspon tak som si to vyrátala ja,tak neviem,čo robit,či počkat,alebo íst k inému lekárovi,čo by som nerada lebo tento je velmi dobrý...

kvietocek55
18. sep 2010

@zojka05 mh, tak to by ma trafilo z toho.. ale ak máš k nemu dôveru a vieš že je to dobrý lekár tak tie 3 t vydrž.... oddychuj a nestresuj sa, ak si bola v poriadku tak by si nemala mať problém. A keby sa ti niečo nezdalo tak utekaj na pohotovosť. Neboj nič, o 3t pôjdeš, urobí ti ultrazvuk a uvidíš krásne bijúce srdiečko 🙂 držím palce.. a dúfam, že čoskoro to bude čakať aj mňa.. akurát že mňa poslal lekár na hematológiu a tam ma objednali až na január... :( nechce sa mi dovtedy čakať.

zojka05
18. sep 2010

@kvietocek55 no moja ,hádam to dobre dopadne a budem držat palce aj tebe,aby za zadarilo a všetko dobre dopadlo,ved nemože sa stále len zlé diat,dúfam,že to zlé sme si už odbili,a už nás čaká len to dobré v podobe vytúženého malého ,vonavého uzlíčka... 🙂 ,velmi by som si to priala a aj všetkým,čo sa podobne trápia viem ,že nás je vela..........

bonaquaba
19. sep 2010

@kvietocek55 to mas pravdu, treba mysliet na nieco uplne ine a ono to pride samo, aj ked viem ze je to tazke, lebo clovek velmi chce a je tazke na to nemysliet, tak teda drzim palce, aby vam to vyslo

zuzana36
20. sep 2010

@zojka05 a ostatne dievcata, tiez som tu nova a zajtra bude tyzden co sa to prihodilo nam. iba s tym rozdielom, ze som bola 9tt+. tiez som si myslela,, ze hadam ani nikdy neprestanem plakat, sama som nevedela ovladat ten tok slz, ale dnes mi je uz lepsie a dokonca pripustam, ze sa co najskor zacneme pokusat. na male sme cakali takmer 2 roky a potom toto. neskutocnu bolest na dusi prezit nikomu nezelam. ale vy tu viete o com to je. ja som nemohla vobec rozpravat, nikdy som nic take nezazila a uz nikdy zazit nechcem. o 10 dni idem na kontrolu a uvidime co povie moja doc. len dufam, ze nepovie cakat pol roka. to uz vzhladom aj k mojmu veku by bolo vela. dnes ma uz ani krize a brucho neboli, plne doma fungujem uz od piatku. nedokazem nic nerobit, tak si snad neublizim.
zelam vam tu uz lel a len to dobre od zivota a aj sama sebe zdarne skore tehu.
a ozaj: velmi mi pomohlo, ze som si mohla tu s dievcatami pisat.

kvietocek55
20. sep 2010

@bonaquaba 😉 ďakujem za podporu.. akurát sme sa s drahým dnes dohodli, že to od decembra skúšame znovu.. som chcela dlhšie počkať, ale.. 😀 asi to nevydržím..

@zuzana36 prajem ti veľa síl a držím palčeky.. ja mám dnes 10 dní po tom.. a myslím, že som už úplne v pohode.. aj psychicky... fyzicky dúfam.. dr. mi dnes ukončil maródku a povedal, že mám prísť na kontrolu až po prvej menštruácii. Inak ani na mňa nepozrel, čo ma trošku štve, ale čo už. Lekári v nemocnici mi odporúčali počkať 4 mesiace.. tak ja počkám nejaké 3 cykly a ideme skúšať znova. Ale čo som tu čítala, vraj čím skôr začať, tým lepšie. Ja mám vraj veľmi krehkú maternicu tak radšej chvíľku počkám... tak držím palčeky..

zuzana36
20. sep 2010

dakujem @kvietocek55 drzim Ti palce. aj som zacala pit alchemilku, je to dobre na maternicu na upravu cyklov a na vsetko okolo zen. organov 🙂 , tak ak chces mozes skusit. ja som sa na cele tak vyhadzale, ze som ako pubertiacka. nikdy som to nemala. a teraz uz citim aj na brade, tak uvazujem, ze zbehnem do solarka, mohlo by to pomot 😒 inak budem o chvilu ako jezibaba, uz iba pridat pupak na nos 😀

kvietocek55
20. sep 2010

@zuzana36 ja som tiež začala piť alchemilku.. 🙂 hneď po potrate som si ju naordinovala 2x denne.. teraz už len raz, lebo niekedy aj zabudnem.. Mojej mamke to veľmi pomohlo pri gynekologických problémoch. A nemohla si sa vyhádzať po tej alchemilke?

buffinko
20. sep 2010

Ahoj kočky 🙂 mne pomaly končí mrcha a zas sa ideme snažiť. veľmi dúfam, že do konca roka sa podarí. beriem kyselinu listovu a vitamin E, dnes si skočím aj po alchemilku - vždy si ju zabudnem kúpiť 😅 tiež som na ňu počula len samé chvály. no a ak by naozaj nič do januára nebolo, plánujem nechať si urobiť folikulometriu + nejaké vyšetrenia...no uvidíme. kamoška bola na folikulomentrii tento mesiac, som zvedavá, či sa im podarilo 🙂 za pár dní testuje 🙂

baby, tie 3 mesiace ubehnú ako voda, mne už skončil druhý mesiac ani neviem ako...len ja som nebola na kyrete, takže sa môžme už pokúšať. keď telo nie je pripravené, aj tak to - bohužiaľ - nevýjde....

mariro
20. sep 2010

@buffinko Neboj, vsetko ma svoj cas,ja som po kyrete uz 4 mesiac a nic...ale telo asi vie kedy.Su baby co zostanu tehotne hned po 1-2 mesiaci,je to individiualne,takze nam zostava len cakat. 🙂 A teda zatial to neriesim ako problem.

buffinko
20. sep 2010

@mariro - áno, presne tak, telo bude vedieť kedy...len ja už to chcem pomaly riešiť po Novom roku, lebo to už bude skoro rok a pol, čo sa snažíme...ja viem, že sú ženy, ktoré sa snažia oveľa dlhšie, ale aj tak. chcela by som mať bábo čo najskôr, aby medzi mojimi deťmi nebol veľký vekový rozdiel. lenže nezávisí to od môjho chcenia, všakáno... 🙂

mariro
20. sep 2010

@buffinko -jeeej ani nevies ako rada by som uz mala malicke vonavucke bambino v rukach...hned 😉 ,ale co uz ,musim cakat kedy to pride.A teda ty sa vobec nemusis bat , ved mas malicke bambino a druhe bude za chvilu.Ja mam uz 15 rocne dvojcata,takze tam bude rozdiel paradny 😀 .Aloe verim ,ze sa to coskoro podari. 😉

zuzana36
20. sep 2010

ahojte, tak taky vekovy rozdiel by bol aj u nas. a ma to daco doseba 🙂 . verim, ze sa vam-a teda aj nam coskoro uhniezdia drobci. a budeme si to uzivat. 😀 ved ak je daka spravodlivost na tomto svete, tak sa to musi podarit. no nie?

mariro
20. sep 2010

@zuzana36 - no veru v rovnakom veku mas najstarsiu dievcinu ako moji chalani 😉 .Ja som mala taky isty potrat ako ty pises,ibaze ja som este tyzden babino v brusku nosila,lebo som nic nevedela az na poradni cez sono. ☹

zuzana36
20. sep 2010

no u mna je predpoklad 10 dni co som ani netusila, ze je nieco vneporiadku. cele okolo je to divne. teraz sa musime pozviechat

mariro
20. sep 2010

@zuzana36 - ja som zacinala 12 tyzden a lekar povedal podla sona ze konec bol v 9 tyzdni a 4 dni,tak jako to bolo tiez dost dni,a len som cez slzy kukala jak puk a neverila vlastnym usiam

kakakina
23. sep 2010

@buffinko ,ja mam chlapceka,ma rok aj 11 mesiacov,a snazime sa uz rok lebo tiez nechcem mat velky vekovy rozdiel.Minuly mesiac som v 5tt potratila,lekarka mi predpisala duphaston,ale som ho nestihla brat,lebo hned dalsia menstruacia mi uz neprisla.Takze dufam,ze to tentoraz dobre dopadne.urcite sa prihlasim,v utorok idem k dr.My sme necakali 3mesiace,ja mam o mesiac 36 takze,nechcem velmi dlho cakat 😉 .A mne velmi pomohla modlitba sv.Marty,kedze som veriaca.Tak drzim palceky urcite sa vam vsetkym podari,ked velmi chcete a verite v to.

buffinko
23. sep 2010

@kakakina, držím palce 🙂 vraj takéto tehotenstvo po potrate má veľkú šancu na donosenie. a duphaston neberies? ja 😕po 30tke dávajú preventívne až do konca tretieho mesiaca. ja som ho brala v prvom tehu a urco zas budem.
viem, že dieťatko raz bude, máme na to všetky predpoklady - otázka je, kedy. len mi je smutno, že toľko žien má pripravenú náruč a lásku pre drobčeka a nič a iné svoje deti vyhodia do smetí alebo utopia.... 😔

kakakina
23. sep 2010

@buffinko neberiem nic len kyselinu listovu,a tu uz cca styri mesiace.Som za to ,aby sa bralo co najmenej liekov.Pri prvom som nebrala nic,tak dufam,ze nebudem musiet ani teraz nic brat.Uvidim co mi povie dr.v utorok.Mas pravdu,tolko matiek sa dietat zbavi,a je tolko mamiciek co by za jedno dieta dali aj vsetko co maju.Drzim palceky,a pevne verim ze sa coskoro pripojis,budeme mat skoro rovnako stare deticky 😉 !

sevgilimbeni
23. sep 2010

@zojka05 ahoj zojka...ja som potratila v siestom tyzdni...bola som na cistenie a hned nato som znova tehotna...dnes som sa vratila z nemicnice,...zacala som krvacat som zasa v siestom tyzdni,....strasne sa bojimm......jedny lekari vravia ze po potrate treba cakať pol roka...a stretla som sa dokonca s doktorkou co vravi ze cim skor...ale aj ja sa strasne bojim o babätko v brusku...tak velmi sa modlim aby sme vydrzali aspon do toho 3 mesiaca.....drzim vam palce

zojka05
23. sep 2010

@sevgilimbeni ahoj,ja viem,že je to velmi tažké,aj ja sa velmi bojím,ja som nebola ešte vobec na prehliadke,objednaná som až na 5-teho,takže sa bojím,aby sa mi nezopakovalo to čo pred tým skoro 2 týždne som chodila z mrtvym bábatkom v brušku....snažím sa velmi nestresovat a mysliet len na pekné veci,naštastie,už jedno dietatko mám,je to chlapec a práve sme začali chodit do školky,takže ten ma tak dost zamestnáva.ja ti držím palce aby ti to dopadlo dobre,je to hrozný pocit,bát sa o tú malú fazulku v brušku,ja si ho stále hladkám a rozprávam mu aby sa snažilo vydržat,že sa na neho tešíme,snád to pomáha....drž sa,uvidíš že všetko nakoniec dobre dopadne!

kakakina
28. sep 2010

Tak uz som ju videla,fazulku,aj tehotensku knizku uz mam,tak prajem vsetkym snazilkam,aby coskoro boli tiez take stastne,ako som ja 🙂

eviitka
28. sep 2010

ahojte,ja som tiez znovu tehotna po poplroku od potratu, tiez bol premlcany,kvolistitnej zlaze sa mi vobec nevyvinul plod, bola som na cisteni, ale nejako som to neprezivala,beriem to tak,ze som ostala tehotna,aby sa ukazalo,ze mi nieco je-mam hypofunkciu stitnej zlazy a do tehotenstva som nemala ziadne priznaky...po polroku sme tehotni zase a opakuje sa to znovu-koncim 6ty tyzden a lekar mi zas na ultrazvuku ukazoval len gestacny vak a vnutri nic!!slak ma triafa,ak sa scenar bude opakovat. Beriem uz aj lieky, stitna maka ako ma,a zase sa nic nevyvinie..na kontorlu mam ist o 10dni,tak dufam,ze tam nieco budem pocut..nezavidim mamickam,co si dieta velmi zelali a zle to prezivaju..ja mam tento rok 32, ale urcite sa z toho nezrutim. len dufam,ze to bude mat padny dovod,preco to zas nevyslo...a hlavne dufam,ze za 10 dni tam nieco narastie konecne.

atap
28. sep 2010

Pridávam sa aj ja k vašej téme. Ja som ´´potratila´´ v 15. týždni tehotenstva ´´vďaka´´ doktorovi ktorý 7 rokov nevidel stále rastúci nádor, ktorý v dôsledku zväčšovania maternice náhle praskol. Vtedy museli ukončiť moje tehotenstvo cisárskym rezom. Je to už odvtedy skoro 8 mesiacov, síce po fyzickej stránke som vcelku v poriadku, psychika dostala a stále dostáva zabrať. Síce sa chceme pokúšať o babätko znovu, ten strach z ďalších možných komplikácii tu je. Preto sa chcem spýtať, koľko času trvá kým sa maternica po cisárskom reze dá znovu do poriadku....

zojka05
28. sep 2010

@eviitka ahoj,aj ja sa liecim na štíinu,vtedy je aj tažšie otehotniet,aspon sa tak vraví,ale ja som prvý krát otehotnela na prvý šup,až ked sme chceli druhé,tak to nešlo,skúšali sme skoro dva roky,potom sme on prišli,a teraz ešte neviem ako to dopadne na budúci utorok sa hádam dozviem dobrú správu,uvidíš,že aj vám sa to podarí...aké lieky berieš na stítnu? eutirox? ja ho beriem 5 dní 50-tku a cez víkend 75-tku....

eviitka
28. sep 2010

@zojka05 Zojka,nam sa prvy aj druhykrat podarilo otehotniet na prvykrat cez plodne dni, proste vieme,ako sa trafit,sme uplne zdravi,ziaden problem. beriem Euthyrox, jasne,ako kazda druha zena, 50tku kazdy den. Doktor mi bral krv 3.9. a ked sa dozvedel, ze som tehotna,zvysil mi to na 1 a 12 tabl kazdy druhy den. Tak tam zajtra letim,aby mi zobral krv teraz..lebo ako som pisala, lekar zas nic vo vaku nevidel...dali sme si polroka pauzu,stitma s amusi nastartovat,aby stihala prve tri mesiace babo zasobovat, dufam,ze to tej mojej stacilo...nebyva mi zle,v bruchu uz nic necitim, som prechladnuta,mala som aj zvysenu teplotu,tak dufam,ze to nemalo vplvyv na vyvoj plodu...doktor mi nic jednoznacne nepovedal...

zojka05
28. sep 2010

@eviitka no pkial si nemala moc vysokú teplotu,tak by to nemalo az tak vadit,ja som bola minule chorá,som mala velmi vysoké teploty,tak asi aj preto sa nám to stalo ☹ ,ja zatal nemám oficiálne potvrdené ,že som tehotná tak som zatial ani nebola na kontrole zo štítnou,ale už sa chystám,zavolat,lebo ja som si na 100 percent istá,už grckám kade chodím,hocikedy cez den,tak neviem kto to nazval,že ranná nevolnost?????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre