Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

vavrenka
19. okt 2010

@chomica 🙂
mne na sone bude vidiet vraj zatial iba gestacny vacok. Srdiecko az 🙂 o tyzden?
Teraz som v 4tt+4, tiez myslim, ze to vyjde, lebo mam na teste najkrajsie ciarocky zo vsetkych raz razov, tak verim 😉 , nejako to citim v kostiach.
Pri prvom som citila, ze sa nieco deje, vsetci mi hovorili, ze sa prilis pozorujem, hm, a napokon - intuiciu som mala dobru... Pri druhom raze to bolo zas taky tusak, ale som si to nepripustala...
O prvych dnoch tohto tehu ti asi ani pisat nemusim, vies si predstavit... ale teraz sa to coraz lepsiii...

chomica
19. okt 2010

@vavrenka Ano ano, kedze si len v 4tt 4 tak nebude este nic vidiet, ak tak len vacok a mozno malu bodečku v nej🙂 Ja ked som bola v 4tt tak bolo vidno len ten vacok no a teraz uz aj fazulku s najkrajsim blikajucim srdieckom na svete 🙂 A srdiecko je vidiet od 6tt niekomu. Ale v 7tt uz urcite.
Dobre ze to tak citis v kostiach, ja to tiez takto citim, bude fajn uvidis 🙂 Pri prvom som tiez mala tusaka a kazdy ma utesoval ze si to namyslam ale mala som pravdu, predsa len zenska intuicia je proste "sviňa" 😀
A nemusis mi pisat a prvych dnoch .....chapem ta...ja som rada ze som sa uz ukludnila 🙂 🙂

meza
19. okt 2010

winipega,ja som ostala presne ako ty tehotna,hned po pvej mrche a moj dr povedal,ze ked je maternica pripravena tak sa to pekne udrzi a nasa dcera bude mat 16 mesiacov.Dokonca mi sam povedal,ze sa hned mozme snazit nakolko vysledky neukazali ziadnu vrodenu vadu.
Tak drzim palecky aby vsetko dobre dopadlo,len treba pozitivne mysliet.
Ked sa mi to stalo,tak od zaciatku tehotenstva som citila,ze nieco neni v poriadku,velmi zle som spavala,dokonca som sa zobudila o jednej v noci a bola som hore do piatej a stale som mala taky zly pocit.

winipega
20. okt 2010

@meza dakujem za povzbudenie a dufam ze tento krat to uz vyjde aj mne.aj ked strach mam stale...v piatok budem 6+0tt tak niekedy bud.tyzden chcem ist k lekarke,tak hadam to bude ok.

vavrenka
20. okt 2010

@chomica prosim vies mi vysvetlit ako to je s tymi tyzdnami? Ked som 4tt+5, som vo 4tt alebo v 5tt? ja v tom mam gulas. totalny.
Stale si myslim, ze budes mat diecatko 🙂 , asi preto, ze hovoris o fazulke 😉 , no, som zvedava...

vavrenka
20. okt 2010

@winipega - my sa este nepozname, ale dufam, ze to nevadi 🙂
ja by som ta tiez chcela povzbudit - do 6tt to je vraj narizikovejsie a uz si za tym 😉 , tak drzim palec, nech je to uz iba lepsie a lepsie.
Si na rizikovom?

jerryjanka
20. okt 2010

@vavrenka tu ti bude ukazovať že si v 5tt
doktor bude hovoriť že si v 4tt

vavrenka
20. okt 2010

@jerryjanka dakujem, tak som z toho jelen! 😀 tak ako to vlastne je? a kde mi to bude ukazovat - to "tu" ? asi sa pytam ako sisi, ale fakt neveim ☹

vavrenka
20. okt 2010

@jerryjanka aha, uz som na to prisla!vdakaaa!!!
a preco to leakr vidi o tyzden menej ako konik?

jerryjanka
20. okt 2010

oni ako ukončený týžden rataju až ked je uplne ukončeny teda ukončeny 4tt rataju až v 4+6
konik to rata akoby o tyžden vopred
ono to je ale fakt jedno dôležitý je tp a vydržať aspon 38 tt

meza
20. okt 2010

winipega,ja viem,kazda navsteva u lekara bola pre mna takym stresom,nakoko som mala nizky tlak tak vzdy v cakarni sa mi zvysil,lebo vzdy som cakala co povie.Ale ked som prelinula ten moj kriticky 11 tt,tak uz som sa trosku ukludnila a ked som uz citila pohyby tak som sa uplne ukludnila,lebo som citila ako si kopka 🙂)))
uvidis vsetko dobre dopadne,drzim palecky,vlastne vam vsetkym 🙂)))

chomica
21. okt 2010

@vavrenka volam ho vselijako , nie len fazulka 😉 😉 chlapcek ci dievcatko len nech je to zdrave 🙂
A s tymi tyzdnami to je presne tak ze konik ti bude ukazovat tyzden do predu 🙂
Ja som dnes 7tt+2 cize tu som vlastne uz v 8tt. Ale v podstate to je jedno hlavne treba vydrzat🙂

milka2008
21. okt 2010

Dobré ráno dievčatá,
môžem sa k Vám pridať ? 🙂
Tiež som v podobnej situácii ako vy, v dec. min.r. abort, teraz sa niečo rysuje a verím, že bude všetko v poriadku, aj keď psychika robí svoje a strach ešte stále je. 😲 a tie myšlienkové pochody, no škoda reči... 😔 . Čakám na prvé sono, snáď niekedy o dva týždne. Ešte teraz je veľmi skoro.

Vám dievčatá držím palčeky, nech všetko dobre dopadne a nech sa o necelých 9 mesiacov tešíte zo zdravých voňavých uzlíčkov 😉 .

Pekný deň prajem 🙂

majatko
21. okt 2010

ahojte, asi sa k vam pridam...mala som MA v juli tohto roku...bola som asi v 5tt (nevedela som, kedy som otehotnela, kedze som mala poslednu MS v maji, ale mojte tehotenstvo nevyzeralo na 10 tt)...dnes som prave dva tyzdne po ovulke, takze asi som v 4tt (hoci ovulka bola az na 34 den, takze snad mi to nebudu zase ratat podla poslednej MS, lebo zas budu na mna pozerat ako na martana 🙂) bohuzial aj teraz som dva krat spinila, tak som si vypytala PNku, tak prvy den som doma a oddychujem a beriem lieky na podporu...o dva tyzdne mam ist na kontrolu k lekarovi...dufam, ze uz tentokrat vsetko dobre dopadne

chomica
21. okt 2010

@milka2008 jej ahoj 🙂 🙂 a drzim palce!psychika je blba ale zvladneme to!!!

chomica
21. okt 2010

@majatko drzim place!!

milka2008
21. okt 2010

@majatko - a teraz uz spinenie ustalo? tak pekne zostan doma a oddychuj 😉

@chomica - dakujem 😉 a ja verim, ze to bude tentokrat dobre 😉 .

Tiez uvazujem o PN, skusim vydrzat este aspon do konca oktobra, pripadne novembra a potom uz urcite pojdem na PN. Ved to babetko za to stoji ! 🙂

majatko
21. okt 2010

@chomica dakujem 🙂

@milka2008 naposledy to bolo pred dvoma dnami, ked som bola na velkej potrebe...odvtedy som nebola na vecku a beriem aj lieky...mne sa ten MA v juli takto od zaciatku prejavoval, preto sa bojim, aby sa to nezopakovalo, lebo to spinenie bolo tiez na zaciatku sem tam, ale potom sa to zhorsovalo, preto radsej budem doma v klude, pevne verim, ze to pomoze a v juni budeme mat babatko 🙂

erika12345
21. okt 2010

Ahojte, trosku som si vas pocitala a velmi vam tehu drzim palceky, aby vam to tentoraz vyslo. Som na tom rovnako ako vy, mala som viackrat MA, uz sa prislo na dovod, tak teraz to uz hadam dopadne dobre. Na zaciatku som sa velmi bala, ci babo rastie, ci je srdiecko, spinila som, krvacala , nasli mi hematom, teraz uz je dobre, dufam, ze to takto ostane. Ako prezivate ultrazvuky? Lebo doteraz, ked som isla na ultrazvuk, tak som si vzdy myslela, ze je koniec a vzdy som potom od radosti plakala. Mam z toho hrozne stresy... Velmi chcem to malinke a bojim sa on stale, ako to zvladne... Ste tu niektore, co potratili viackrat?

emka0
21. okt 2010

@erika12345 Ahoj, ja som prekonala už 2 MA. ☹ Teraz som v 7tt a na srdiečko mam ist až 4,11. Ide ma uz porazit, čo sa neviem dočkat! Strašne sa bojim, že zase neuvidim srdiečko. ☹ Ale musim mysliet pozitivne a verit ze do tretice sa to končne podari!! Držim palce aj tebe! A už si videla bit srdiečko?

erika12345
21. okt 2010

@emka0 Ja som mala MA 3 krat. ☹ Drzim palce, aby si srdiecko videla. Prisli ti na dovod potratov, uzivas nieco? Ja som srdiecko nastastie videla, ale ked som bola predtym tehu, raz som srdiecko videla a potom to babo vzdalo, tak sa i tak bojim. Bolo to okolo 8-9tt, ale prislo sa na to az v 12tt..... Predtym so potratila v 5. a 6 tt.Tak mam nervy, idem na kontrolu az v 12tt..Snad dopadne dobre.

milka2008
21. okt 2010

ahojte,
@majatko - tak fajn, ze sa to stabilizovalo, drzim palcuky 😉

dievcata - @emka0 , @erika12345 - to je smutne, teraz v tomto stave ani nemozem citat taketo veci, lebo mi je hrozne. inak ja mam psychiku vybicovanu na plne obratky, este asi 2 tyzdne pockat a potom s napetim ist na UZV. Ale verim, verim,ze bude tentokrat vsetko v poriadku, musi 😉

Musime mysliet pozitivne a vzajomne sa povzbudzovat 😉

@erika12345 - ak sa mozem spytat na dovod? Mne pri testoch vysiel homozygot MTHFR 677c-t..........neviemco, mam brat kyselinu listovu 1x denne, a k tomu teraz v tehu aj B-komplex 2xdenne, este k tomu som si kupia Femibion 800. A podla dr. vraj toto nebolo pricinou MA. Trombofilny stav som mala negativny a dokonca aj antifosfolipidove protilatky.

erika12345
21. okt 2010

@milka2008 Tiez mi prisli na MTHFR c 677 + syndrom lepivych trombocytov, cize trombofilia a beriem anopyrin a picham si fraxiparin. 1. dieta si mala bez problemov? Neboj, ta kys.list. i B su dobre, ja som uzivala i uzivam kys.listovu na predpis 2 krat denne 3 mesiace pred otehotnenim a k tomu B6 a B12, to mi poradili dievcata z trombofilie, okrem toho este E a femibion. A mm pre istotu jedol 3 mesiace profertil. Mozno by bolo dobre si teraz hned dat pozriet trombof. stav na hematologii, ked si tehu, skus si tam zavolat, mne tie injekcie asi pomahaju, lebo na ultrazvuku vidim toho viac ako v predchadzajucich tehu a babo rastie. Ale jasne, ze sa bojim, co bude dalej, len musime verit, teraz nam nik nezaruci, ze to dobre dopadne, je to na babatku. Velmi ti drzim palceky, aby to vyslo, v kt. si asi tyzdni? Inak samotne MTHFR c 677 nie je pricinou MA, ale vraj casto, ked zenam nasadia injekcie, tak v poho donosia, tak skus sa hned popytat gynekologa a hematologa. Mne len co vysiel test, tak dala lekarka injekcie a hned som isla na hematologiu.

emka0
21. okt 2010

@erika12345 No doktor mi nasadil 2x denne duphaston, kyselinu listovu a vit E. Tak poctivo beriem a čakam, čakam a čakam... Je to hrozne na psychiku ☹ a ty niečo uživas?

erika12345
21. okt 2010

@emka0 Uzívam toho dost utrogestan 3krat denne2 tablety, kys.listovu na predpis 2krat denne, B6 a B12 2 krat denne, femibion, E, anopyrin (ale tem mam na cely zivot) a picham si fraxiparin. O psychike mi ani nehovor, je to hrozne...Nebyva ti z duphastonu zle? Mne z neho byvalo strasne blbo, mala som otrasne stavy.

emka0
21. okt 2010

@erika12345
Nie vobec, mne neni vobec zle, Nemam ani ranne nevolnosti, ani nic! A ty?

milka2008
21. okt 2010

@erika12345 - dakujem 🙂. No ja nemozem brat tie injekcie, pretoze ja mam skor opacny problem - skor redsiu krv a tie injekcie co beries Fraxiparin, su zrejme pre zriedenie krvi. Uz som hned volala na hematologiu, keď som zistila, ze som tehu , este v pondelok tento tyzden a povedala, ze injekcie nie, preto nasadila b-komplex. Este mi spravi homocistein ci ako sa to pise. Teraz som cca 4tt+4 dni, takze uuuplne cerstvo 😉. A furt mam pocit, ze sa mi pusti MS, ale to len "zblnka" ten tehu vytok, ktoreho vsak nemam az tolko, ako pri tehu so synom. Ale predsa, vtedy som mala o 10 rokov menej ako teraz 😎
Inak prveho syna som "donosila" do 31.tt a je v poriadku, aj ked predcasne narodeny. Druhe tehu bolo vlani v nov./dec. a MA mi zistili nahodou na kontrolnom UZV, babatko nerastlo a nebolo srdiecko 😔 a som este nezacala krvacat, tak som musela ist na cistenie.

@emka0 - duphaston som uzivala pri prvom tehu so synom , lebo som aj krvacala v 11. tt. a potom magneB6, aby mi netvrdlo brucho.

milka2008
21. okt 2010

@emka0 - ani mne zatial nebyva zle, ani pri prvom tehu nebolo, vooobec, okrem strasne citlivych prsnikov, az paleni bradaviek, hlavne v prvych tyzdnoch. To potom ustupilo.
Pri druhom tehu mi bolo rano tak tazko, iba asi jeden tyzden, ze som furt pisla kofolu, aby som si "uvolnila vetry zo zaludka " 😝 , ale prsia ma moc neboleli, az od takeho 5.tt (MA mi zistili v 8tt+3). A straaasnu chut som mala na zemiakovy salat s reznom, teraz to moc nemusim 😕
No a teraz snad uz od druheho dna od ovulacie mam citlivejsie prsia, nie vsak bradavky, a aj trochu naliate - to bol pre mna hned znak, ze sa nieco deje. 😉

emka0
21. okt 2010

@milka2008 no som rada, lebo ja som si myslela ze to len mne neni zle! Mna sem tam pobolieva podbrusko. Tak sa držkaj a niekedy este popiseme! Idem off!! Ahojky

erika12345
21. okt 2010

@emka0 Mne je obcas zle, ale nezvraciam, aj ked mam pocit, ze tym by sa mi ulavilo. Vacsinou je to, ked som hladna, ale niekedy mi je zle i tak, neviem to vysvetlit. Ale je to vsetko o psychike, min. tyzden som zakrvacala a hned sa mi zdalo, ze nemam priznaky, ze mi ani nie je zle, ani prsia ani podbrusko nebolia.... Na ultrazvuku som bola az na konci tyzdna a dopadol dobre a hned na to mi zase zacalo byt zle, citila som prsia..A co mam ine, tak vobec nemusim sladke. Ja, co hadam odjakziva som sladke vzdy potrebovala kazdy den. Ale to, ze nniekomu nie je zle, nic neznamena.
@milka2008 aha, tal ty nemas potom hustejsiu krv a riedka krv nesposobuje tiez problemy? Na to sa neda nieco brat v tehotenstve? Ono myslim, ze tehu vytok sa meni, nezalezi na tom, kolko ho mas.Inak aj ja som mala na zaciatku pocit, ze pride MS a mavala som to i v tehu predtym, je to normalne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre