Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

vavrenka
21. okt 2010

@majatko velmi velmi ti drzim palce! a nezabudni podavat spravy ako si na tom a ako sa mas. ak mozes, maj vylozene nozky a vela spi 😉

vavrenka
21. okt 2010

@milka2008 ahoj, milka, ja som 4tt+6 🙂

majatko
21. okt 2010

@vavrenka dakujem 🙂 nejako praveze trpim nespavostou, uz skoro tyzden sa pravidelne rano budim o piatej 😲 🙂 bola som dnes u lekara pre odporucanie na PNku a povedal, ze mam prist v pondelok na prehliadku, len sa obavam, ze este nic neuvidi, pretoze budem len 4tt+4...tak si myslim, ze ma posle asi hned v utorok na krv...silno si zelam, aby to uz tento krat vyslo...

buffinko
21. okt 2010

kočky, to je super, ako sa to tu rozbehlo s pozitívnymi správami, toľko nových tehuliek 😵 @vavrenka, tiež som 4tt+6 🙂 ach kiežby to tentoraz vyšlo, držím všetkým palce! osobne mám zmiešané pocity, veľmi dúfam, že sa mi podarí prekonať rizikový 1-trimester a potom hádam už začnem veriť, že vydržíme až do konca...

vavrenka
21. okt 2010

@buffinko pevne verim, ze o tentokrat dobre dopadne 😉 a budeme sa bavit o rastucich bruskach 😀

vavrenka
21. okt 2010

@majatko ja idem tiez v pondelok na utz... dame si vediet, ako sem dopadli, ok?

vavrenka
21. okt 2010

@chomica to je super, an konikovi budem o tyzden dopredu 🙂 , ja sa velmi tesim, az uvidim srdiceko, ale to si musim este chvilku pockat, ale ja ochotne pockam 😀 , len nech je vsetko ok!

chomica
22. okt 2010

@vavrenka 🙂 ved uz v pondelok ides ze? to je uz zachvilku 😉

majatko
22. okt 2010

@vavrenka mna uz opusta optimizmus, pretoze rano som mala opat ruzove na toaletnom, nejako neverim, ze to tento krat vyjde ☹ ozvem sa, ked budem mat po ultrazvuku, len podla mna u mna este doktor nic neuvidi, lebo je este velmi skoro...podla mna hned posle na druhy den na krv....nechapem z coho to moze byt ☹

vavrenka
22. okt 2010

a v ktorom tt si? 4? ci?

vavrenka
22. okt 2010

uz mam vysledky - hcg mi zo 132 (26DC) stuplo na 2181 (33DC)a progesteron z 26 na 96,51... vyzera to v poriadku, ze?

milka2008
22. okt 2010

Ahojte,
@vavrenka ahoj 😉 - tak to mas pekne HCG 🙂 a tie hormony neviem. Zatial si myslim, ze moze syt kludna a v na teba bude mysliet 😉

@majatko - drz sa moja, 😉 , a 4tt+4 je asi ozaj skoro, maximalne uvidi zvysenu sliznicu . To je iba spinenie, ci uz aj "krv"? moze byt z titulu hormonalnych zmien, ved beries duphaston, ten by mal zabrat. Budem na teba mysliet.

@buffinko - tak to sme uz viacere tak v podobnom tt 😉 Ja tiez pevne verim, ze tentokrat sa budeme tesit z nasich rastucich pupkov 🙂. tiez je to u mna tak vselijako s tymi myslienkami, ale musim pozitivne mysliet, a vsetky cierne myslienky odhanat prec hes hes hes, aj ked sa silou mocou vtieraju . 🙂 😉 . Mne pomaha aj modlitba 🙂

erika12345
22. okt 2010

Vidim, ze sme tu viacere tak na zaciatku. 😉 Tak nam drzim palce, nech sa coskoro mozme bavit o tom, ako nam rastie brusko a ako drobcekovia kopu. 🙂 Viem, ze sme doteraz nemali vela stastia, ale prave preto by to uz konecne malo vyjst.
@majatko drz sa, viem, ze si asi hovoris, ze je koniec... Ja som tiez babo pri krvacani odpisala, tyzden som si myslela, ze nezije, kazdu chvillu som plakala, ze je zase koniec a ono zatial krasne rastlo... Ak sa da, nech ta lekar vysetri len cez brusko, mna pozerali v nemocnic cez brusko okolo 5tt a som rada, lebo inak som sa bala, ze sa este rozkrvacam viac...Inak ozaj len lezat a nestresovat sa, uzivat lieky a verit.. Drzim palce, drz sa.
@vavrenka ja sa teda v cislach nevyznam, ale ma to stupat nejako dvojnasobne a tebe to nadherne rastie. Mas nejake problemy alebo preco ti opakovane merali hcg?

vavrenka
22. okt 2010

erika12345, som po 2 potratoch, prve bolo zrejem MM tehotenstvo...preto ma uz od zaciatku moja doki kontroluje... asi sa zacinam tesim...

erika12345
22. okt 2010

@vavrenka tak to je dobre, ze ta viac kontroluje, aspon si kludnejsia. 😉 Drzim palceky, nech to tentoraz vyjde.

chomica
22. okt 2010

@vavrenka ahoj tak uz si sa dockala vysledkov...super....ked to rastie je to vynikajuce 😉

winipega
23. okt 2010

vavrenka dakujem,nie som na rizikovom,este som nebola ani u gynekologicky,idem tam v utorok.nechcela som skor,myslela som ze by to bolo skoro.tak do utorka budem este stresovat.ty si na rizikovom?

vavrenka
25. okt 2010

ahojte dievcata 🙂 , nejak to tu primrzlo, kde ste kto?

@winipega ako sa mas? ja na rizikovom nei som, ale uz som o tom hovorila s dr, o 2 t idem na kontrolu a potom by som zrejme sla..

vavrenka
25. okt 2010

@majatko ako sa mas? co mas nove????

winipega
25. okt 2010

@vavrenka ahoj,ja by som tiez sla na rizikove najradsej,ale ja neviem,stale si myslim ze to zas zle dopadne,stale sa len pozorujem a nedajboze ma niekde pichne alebo zaboli tak uz myslim na najhorsie.no zajtra idem konecne k lekarke tak snad budem mudrejsia.

vavrenka
26. okt 2010

@winipega tak to som zvedava, daj urcite vediet!!!!!

winipega
26. okt 2010

@vavrenka tak som bola. pozrela ma a ze tehotna som len az v piatok idem na krv a 4.11. na UTZ ci je vsetko v poriadku. vraj by uz potom malo byt vidiet aj srdiecko.ach boze este tyzden aj 2 dni. tebe uz dali tehu knizku? mne zatial nie,az ked toto vsetko absolvujem a bude to ok tak potom.

vavrenka
26. okt 2010

@winipega kdeze, mne este nedali. Bola som na UTZ 5tt+3, na dalsiu kontrolu idem,ked budem 7tt+6 - to uz budem vidiet srdiecko 🙂
No, nic, musime obe pozitivne mysliet 🙂 a preco si sa tak velmi obavala, ze to opat nevyjde? Mala si nejake silne krvacanie?

zojka05
27. okt 2010

ahojte babenky,tak a spadla som do toho istého,podarilo sa mi otehotniet po zamlčanom potrate....,no a môj strach sa začal od znova.teraz som v 10tt a ochorela som ,mala som aj teplotu,aj ked nebola vyššia ako 37,5,tak sa velmi bojím,že znovu prídem o svojho drobčeka,na jar som kôli chorobe takto prišla bábo,to som bola síce len v 4t,ked som ochorela,ale potom sa zčali všetky problémy,začala som krvácat....nasadili mi lieky,dotiahli sme to do 11t a porom šok! na sone mi povedali že môj drobček už nežije,že konec bol,tak v 9t,takže teraz sa zasa bojím,že čo bude,na budúci týžden mám íst na sono,zasa 11t,ten strach je hrozný,ak sa to znova zopakuje,tak potom už neviem....asi by som už nezvládla v jednom roku 2 krát stratit vytúžené bábenko......už som zúfalá,boli ste niektorá chorá približne v 10 týždni?a ako vám to dopadlo?

emka0
27. okt 2010

@zojka05 Ahoj ja som sice chora nebola,ale viem čo je to stratit maličke 2x. Teraz som znovu tehu a hrozne sa bojim ze sa to znovu stane! 4.11.mam ist na sono a bolo by bit srdiečko! Tak mam z toho strach aby to dobre dopadlo!
Teraz musis davat na seba velky pozor, teplo sa obliekat a hlavne žiadne lieky! Mala by si jest vitaminy a pekne ležat! Určite ti to prejde, len pokoj a hlavne nestresuj! davaj na seba pozor a oddychuj 😉 A hlavne musíme pozitivne mysliet!!! 😉

naninka
27. okt 2010

@chomica prepáč že píšem tak neskoro, gratulujem a držím pastičky aby to tento krát vyšlo. Úplne si viem predstaviť tvoju radosť 🙂. Perfektné teším sa s tebou. pekný deň.

zojka05
27. okt 2010

@emka0 ahoj ja mám íst na sono3.11. a lieky som žiadne nebrala z vínimkou čo som si 2 krát prskla do nosa nasivin ked sa to už nedalo vydržať,ale inak poctivo ležím a pijem litre čaju z medom a citronom a jem kilá ovocia....ale aj tak sa bojím....tak sa potom jedna druhej možme ozvat ako sme dopadli.Hádam to bude dobré....a ty sa budeš tešit z bijúceho srdiečka a ja dúfam ,z tehu knižky,lebo ešte mi ju nedali ☹ .

emka0
27. okt 2010

@zojka05 Oki, tak sa držkaj a pekne sa lieč!!! 😉

winipega
27. okt 2010

@vavrenka nie,nekrvacala a ani nekrvacam vobec,chvalabohu.len ja som taky bojko,vies my sme sa snazili skoro rok a potom som konecne otehotnela ale dopadlo to zial blbo,a teraz som v podstate otehotnela hned po prvej ms od zakroku,tak sa bojim,lebo lekarka mi vynadala ze som mala pockat aspon 3mesiace,ze ten krcok je oslabeny a ze mozem potratit znova.a co ti videli na tom UTz ked si bola?

buburka
27. okt 2010

Ahojte dievcata 🙂 pridavam sa ak mozem...bohuzial, mam rovnaku skusenost s potratom ako mnoho z vas ☹ ale podarilo sa nam znova otehotniet a uz to tahame 15tt 😀 . Urcite ma pochopite ak poviem, ze som zo vsetkeho vyplasena a stale cakam, ci sa nieco nestane. Navyse som niekolkokrat krvacala pocas tehotenstva, ale nastastie bolo mimi vzdy v poriadku....ale tie soky a behanie k lekarovi neprajem nikomu. Odkedy som tehotna nekupujem wc papier inej farby ako biely a trpnem, aby nezmenil farbu....Znie to mozno hororovo, ale nie je to take ani zdaleka 🙂 tesime sa na nasho drobceka a plne doverujem svojmu Dr., ktory tvrdi, ze urobime vsetko, aby sme to dotiahli do zdarneho konca. Neprajem si nic tak velmi, ako to, aby bol uz april a aby som uz drzala svoje babatko v rukach 🙂 Verite mi? Viem, ze ano, pretoze nie je nic silnejsie ako strach o vlastne dieta...uz to viem tiez.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre